Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közmunka!Segítenétek? fórum

Közmunka!Segítenétek? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. febr. 22. 14:10
Sziasztok!Én is közmunkán voltam,tavaly felmondtam most szűnt meg a munkanélkülim.Jelenkeni szertnék közmunkára,de ott azt mondták csak kinti munka van!Sajna kezelés alatt állok,szóval az orvosom nem enged ki csak benti munkára!Ezt mondtam nekik,és erre nem tudnak mást adni csak kinti munkát!Miért van az hogy felvesznek varró-fodrász szakmával és bent van!Nekem 3 szakmám van!
41. Perseida (válaszként erre: 40. - Lutaker)
2013. dec. 15. 13:14
Én nem vagyok szerencsére közmunkás, bár a közalkalmazotti világban a legalsó szinten csücsülök, szóval sokkal jobb helyzetben én sem vagyok...De a közmunkásság intézménye vérlázító.
40. lutaker (válaszként erre: 39. - Perseida)
2013. dec. 15. 11:29
Hova lett az üzim...? Írtam,hogy a közmunka az emberi méltóság porig alázása...ezt is cenzúra alá vonják?...ajaj nagy itt a baj...
2013. dec. 15. 11:15
Ez a közmunka dolog, ahány település, annyiféle szinte. Vannak központi rendeletek, de hogy ki milyen besorolást kap, az teljesen a munkáltatótól és az önkitől függ. Nálunk közműv. intézményben is vannak közmunkások, tízezer forintok is vannak a bérük között, mert a munkáltatónak egyik jobban szimpi, mint a másik és a besorolásokkal meg adható juttatásokkal kedvez a kegyeltjének.
2013. dec. 15. 11:08

Sziasztok!

Én nem vállaltam a közmunkát,így töröltek a munkanélküliben,de a postás hozta a fht-s segélyemet a 22800 ft-ot.Ez hogyan lehetséges?Nekem kell bemenni az önkormányzathoz lemondani a segélyt vagy ne foglalkozzak vele.És az igaz hogy 60 nap után újra lehet regisztrálni?Félek nehogy vissza kelljen fizetnem.

Köszi a válaszokat

Köszi a válaszokat Niki

37. Babi87 (válaszként erre: 36. - Nárcisz129)
2013. febr. 22. 19:41
Hát igen. Ha nem vállalod el a felajánlott munkát szintén ez a helyzet. DE ha egy kisebb helyen élsz (faluban, kisvárosban) és ismernek téged, tudják, hogy nem azért vagy munkanélküli, mert nem szeretsz dolgozni, és esélyed van egy állandó állásra, én azt mondom megbeszélhető az önkormányzattal, hogy ne Téged válasszanak. Kisebb helyeken azért megkérdezik előtte az embert, hogy mit szólna hozzá, ha közmunkásként foglalkoztatnák.
36. Nárcisz129 (válaszként erre: 35. - Babi87)
2013. febr. 22. 19:22

Köszi szépen,h. váalszoltál!:)

Igen,erről én is tudtam,h. ha felmond az ember,akkor kizárják mindennemű ellátásból.Meg úgy tudom akkor is,ha nem vállalja a felajánlott munkát.

35. Babi87 (válaszként erre: 30. - Nárcisz129)
2013. febr. 22. 19:07
Ha jól tudom, akkor a rövid idejű közfoglalkoztatásnál nem. És hát az sem mindegy, hogy szűnik meg: ha felmondasz 1 évre kizárnak mindennemű ellátásból; ha közös megegyezéssel szűnik meg, akkor pedig nincs szankció.
34. Nárcisz129 (válaszként erre: 33. - Hamyka)
2013. febr. 22. 19:03

Hát ezt írtam én is tegnap!Ott is megfogom kérdezni,ami érdekel,ha oda kerül a sor!

Az,h. itt is kérdezek nyílván azért van,mert érdekelnek más emberek tapasztalatai is,mégha épp náluk másként is működik!

Azért szerintem a közmunkára vonatkozó törvények stb... nagyjából mindenhol egyeznek!

De pl. sok mindent nem is közölnek az emberrel,pl. itt van ez a háztartási munkás lehetőség is.Na,hát arról sem az önkormányzat tájékoztatott,h. ilyen módon is meg lehet szerezni a 30 napot az fth-hez,ha épp másként nem tudom!Maguktól szerintem nem hozták volna szóba,ha meg nem járok utána valószínű nem tudtam volna soha erről a lehetőségről sem...

33. hamyka (válaszként erre: 32. - Nárcisz129)
2013. febr. 22. 18:52

eltévedtem benned, és nem megbántásból mondom de itt hiába kérdezösködől mert ahogy láthattad és olvastad (ha olvastad) ahány önkormányzat/polgármesteri hivatal annyi szokás, kérdezd meg ott a kérdéseidet :D


én is kérdezhetnék hogy nálunk hogy s mint megy és mégsem kérdezem, de ha már itt tartunk bátorkodom megkérdezni:


Van itt Szegvári? ha van mondja már el itt nekünk hogy s mint megy a Kht-s munka Szegváron mert érdekelne előre is köszönöm :D

32. Nárcisz129 (válaszként erre: 31. - Hamyka)
2013. febr. 22. 18:47
Dehogy nem bonyolítom!:D Engem érdekel minden!:) Azért,mert kérdezek,még nem azt jelenti,h. nem vállalom,vagy felmondom a közmunkát!
31. hamyka (válaszként erre: 30. - Nárcisz129)
2013. febr. 22. 18:31
nem kell otthagyni a közmunkáát, ne bonyolitsuk
30. Nárcisz129 (válaszként erre: 28. - Babi87)
2013. febr. 22. 18:28

Világos,hogy mi ezzel a céjuk,értehtő is!:)

És,ha mondjuk valaki felmondja a közmunkát,akkor az önkormányzat nem köthet helyette egy másik személyre szerződést a központtal?

29. hamyka (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 22. 18:20
Tévees? na figyelj: gyere el Baze Szegvárra és akik az utcán dolgoznak kérdezdmeg mennyit keresnek :D
28. Babi87 (válaszként erre: 27. - Nárcisz129)
2013. febr. 22. 16:39

Nem minden tanfolyamnál van így, de ha belegondolsz az is céljuk ezzel, hogy az alacsonyabb képzettségűeket kicsit "felhozzák", hogy valamivel nagyobb esélyük legyen a munkaerő piacon. A túlképzettségnél nem feltétlenül a diplomára gondolok, hanem pl. ha már van egy szakmája valakinek, valószínűsítem, hogy azt választják a tanfolyamra akinek még nincs szakmája.

Azért nem vehetnek fel senkit, mert azzal bizonyos személyre kötötte meg az önkormányzat a szerződést a munkaügyi központtal

27. Nárcisz129 (válaszként erre: 26. - Babi87)
2013. febr. 22. 16:04

Erről még nem is hallottam,h. ha valaki felmondja a közmunkát,akkor nem vehetnek fel senkit a helyére!Meg ezt sem tudtam,h. ha valaki túlképzett egy tanfolyamhoz,akkor sem mehet.

Most már ezekkel is tisztában vagyok!

26. Babi87
2013. febr. 22. 15:36

Egészen mostanáig heti bérezés volt, Ha jól tudom a tervek szerint március 1-től visszaállnak a havi bérezésre. A közmunkaprogram 1 hónaptól akár egy évig is tarthat. Fel lehet mondani ezt a fajta jogviszonyt is, csak az a baj, hogy nem lehet felvenni a helyére senkit, vagyis sz....ban marad az önkormányzat. És utána x ideig nem is vehet újra részt a közmunkaprogramban.

A munkaügyi központ által indított tanfolyamok egy része végzettséghez van kötve, ha túlképzett vagy azért nem mehet, ha alacsonyan akkor meg azért. Én úgy gondolom, hogy előtte van teszt, és elméletileg az alapján válogatják ki a jelentezőket.

25. Nárcisz129 (válaszként erre: 24. - 36a26f5226)
2013. febr. 22. 13:12

Na,most már kezd összeállni a kép!Mondjuk eddig is valami ilyesmi elképezlésem volt,de gondoltam megkérdezem azért!Szeretek alaposan utána járni a dolgoknak!:)

Hát nem meglepő,h. a tanfolyamhoz is protekció kell!-.- Ugyan úgy,mint a legtöbb munkahely megszerzéséhez...Elég szomorú,ha nincs az embernek elég "befolyásos" ismertsége mehet a búsba...:(

De a munkaügyis tanfolyamokon ki dönti el,h. ki kerülhet be?Ez durva,ahogy írod,h. már 6-ra jelentkeztél és egyikre sem sikerült bejutnod!Szép világot élünk!-.- És az igaz,h. amikor jelentkezik valaik egy ilyen tanfolyamra,akkor felvételiznie is kell?A felvételire csak azoknak kell menni,akiket beválasztottak?És ezek a fevételik,már ha vannak (én úgy hallottam,h. vannak)ezért kérdezem,hogy zajlanak?Vagy a fevételi után válogatják ki,h. ki mehet?Gondolom ilyen tanfolyamokra több településről,városból is jelentkenek,ezért akinek van valamiféle protekciója már bizakodóbb lehet,h. bekerül a rengeteg jelentkező közül.

24. 36a26f5226 (válaszként erre: 21. - Nárcisz129)
2013. febr. 22. 12:49

Csak az egyik.. a tanfolyamok is, és a közmunka is délelőtt van, egy időben.. márpedig mindkét helyen kötelező a megjelenés. Ha nem jelensz meg, nem tettél eleget a kötelességednek, mert mindkettő munkaviszonynak számít, ahonnan nem hiányozhatsz..


Igen, nagyon nehéz bekerülni a tanfolyamokra, én kb. 6-ra jelentkeztem, és egyikre sem kerültem be. Volt vagy 150 ember, és abból 15-öt választanak ki. Oda is protekció kell...

23. Nárcisz129 (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 22. 12:17

Basszus!:( Igazad lehet,erre nem is gondoltam!

Gondolom így tanfolyam miatt a közmunkát sem mondhatom fel,mert akkor szintén az lenne,h. nem működök együtt,így megvonnának minden féle támogatást,na meg úgy tudom,h. ilyenkor a munkaügyibe se regisztrálahtok vissza egy ideig!Úgy hogy akkor,ha indítják is ezt a tanfolyamot,esélytelen leszek rá... Mondjuk úgy hallottam,h. a munkaügyis tanfolyamokra sem egyszerű "bekerülni"...

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Nárcisz129)
2013. febr. 22. 12:10
Én úgy sejtem, amíg közmunkán vagy, kiesel a munkanélküli vagy munkakereső ellátásból. Vagy egyik, vagy másik, tehát nem tudsz menni tanfolyamra. Ördögi kör, mert lehet egy nyelvtudással maradhatnál a cégnél esetleg főállásban is, de nem mehetsz iskolába, mert "van munkád".
2013. febr. 22. 12:05

Eszembe jutott még egy kérdés!:)

Közmunka ideje alatt van arra lehetőség,h. munkaügyi központon keresztül végezzek tanfolyamot is?Vagy ebben az esetben fel lehet mondani a közmunkát?

Tavaly év végén volt jelenésem a munkaügyi központba,akkor érdeklődtem egy tanfolyam iránt.Sajnos ezzel kapcsolatban sem tudtak sokat segíteni,mert azt mondták,h. még nem tudják pontosan,h. mikor indul,meg hogy indul-e egyáltalán.De mondta az ügyintéző,ha gondolom felírhat és ha tudnak konkrétumot,akkor felkeresnek.Február,Március környékére ígérte,h. akkor keresnek,ha indul.Eddig még nem jelentkeztek!Mi lesz,ha már javában közmunkán leszek és akkor hívnak a tanfolyam miatt is?

Mondjuk nemsokára,megint kell mennem a munkaügyibe,akkor majd azért ott is rákérdezek a dolgokra!

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Hamyka)
2013. febr. 22. 10:03

Téves az információd nem ő mondta, de lényegtelen is ezen a fórumon. Csak gondoltam a tisztánlátás miatt helyesbítek. Keresőbe üsd be az említett szöveget és megtudod, ki a szülőatyja.

Remélem ez az információ még nem sért szabályt:

19. hamyka (válaszként erre: 18. - Nárcisz129)
2013. febr. 22. 00:24

na látod ez így igaz, hát valamivel több a kht-s lové mint a segély....


majdnem annyi a kht-s pénz mint amenyiből én élek vicc

18. Nárcisz129 (válaszként erre: 13. - Sasmadar2)
2013. febr. 22. 00:21

Köszi szépen az infókat!:)

De ez a tanfolyam nem a munkaügyin keresztül lenne,hanem ezt az önkormányzat indítja ehhez a közmunkához.Itt helyben a településen.Csak azért írom ezt le,mert lehet te a munkaügyi központ által indított tanfolymra gondoltál.Vagy nem?

Tudok erről a háztartási munkás lehetőségről is,utána járta ennek is alaposan!És ki is használtam volna,ha nem jön közbe ez a közmunka és ha nem tudtam volna felmutatni a 30 napot!De ha már felajánlották nem mertem visszautasítani,nehogy az legyen,h. nem működök együtt velük!Meg amúgy is nem igazán vagyok abban a helyzetben,h. válogassak...

Amúgy nincs bajom a kömzmunkával,az biztos,h. a közmunkabértől sem leszek sokkal gazdagabb,de legalább kicsivel több,mint a foglalkoztatást helyettesítő támogatás,a semmitől is több!:) És az is igaz,h. jobb,mint itthon gubbasztani!Bár azért igyekszem hasznossá tenni magam itthon is,nem is unatkozom.:)

17. hamyka (válaszként erre: 15. - 36a26f5226)
2013. febr. 22. 00:19
csak mondtam, elnézést kérek érte akkor
16. hamyka (válaszként erre: 12. - Nárcisz129)
2013. febr. 22. 00:19

na ez az, ahány polgármesteri hivatal annyiféleképpen működik, és amiket irtam nem megbántásból mondtam, érdekes amit itt irtok hogy ismerősnél melózni gondolom ellenörzik vagy tévedek ??


én ha oda jutnék hogy kht csak megkérdezné a főnök hogy mihez értek mondanám neki söprögetés :D vagy könnyebb meló, mondjuk vigyázni az épületre ha rám dől akor rám dől xd de legalább jelenteném hogy kezem lábam oda, kérdezné a főnök oszt mé? : mert rám dőlt az épület jelentem :D xd

15. 36a26f5226 (válaszként erre: 14. - Hamyka)
2013. febr. 22. 00:08
Csak itt szigorúan tilos a politika..
14. hamyka (válaszként erre: 8. - Nárcisz129)
2013. febr. 22. 00:06

49 ezret sem kapod meg max 45 ezret szerintem vagy még anyitse oszt éljé meg


nem szoktam politizálni de ezt elmondom:


Ugye szoktuk azt hallani hogy: Gyurcsány ezt mondja: meg lehet élni belőle van is nótája : Elkurtuk nem kicsit nagyon, hazudtunk reggeltől estig és ez milyen igaz ugye ?

2013. febr. 22. 00:02

Az egyik ismerősöm ment tavaly közmunkára. Ő egy hónap múlva talált munkát így simán otthagyhatta azt. Ha munkát találsz akkor nyugodtan otthagyhatod a tanfolyamot nem kell visszafizetni semmit sem. Ez biztos, mert anyum a munkaügyinél dolgozott.

Természetesen a szerződést fel kell bontani.


A közmunka programban határozott idejű szerződés van. Ha nagyon meg akarod úszni a közmunkát akkor elmehetsz háztartási alkalmazottnak is. Ehhez csak egy ismerős kell aki bejelenti, hogy nála dolgozol. Ha jól tudom ezzel el tudod kerülni.


Viszont még mindig jobb ott lenni és csinálni valamit, mint otthon gubbasztani és a hasznavehetetlenség érzésével szembesülni.

Eleve jobb lesz a kedved és mellette még mindig tudsz munkát keresni. Bár lehet, hogy olyan munkát kapsz amit nem fogsz szeretni.


Aki ezt el akarja kerülni annak még tudom javasolni,hogy jelentkezzen önként közmunkára és akkor választhat abból ami éppen van nem pedig csak úgy kiutasítják valahová.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook