Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy 75 éves rákbeteg nem kaphat kemoterápiát a kora miatt? fórum

Egy 75 éves rákbeteg nem kaphat kemoterápiát a kora miatt? (beszélgetős fórum)


1 2
35. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - 60aacfbc4c)
2013. okt. 28. 05:36

A kórházakat nem írod meg?

Milyen daganata volt az illetőnek, mikor történt ez és, hogy van azóta?

2013. okt. 27. 22:49

Részvétem... :(


Sajnos Neked már nem segít, de másoknak írom, hogy NE nyugodjanak bele, ha egy orvos, egy kórház nem akarja kezelni őket vagy egy hozzátartozójukat. Menjenek máshova, verjék ki a balhét, ha kell.


Nekem egy kórházban lemondtak egy hozzátartozómról,eljuttattuk egy másikba, ott megmentették. Nekem ebben amúgy nem az az elfogadhatatlan, hogy az első kórházban nem volt meg a szaktudás arra, hogy megmentsék, hanem az, hogy nem ők tájékoztattak minket arról, hogy egy másik kórházban esélye van a gyógyulásra, hanem véletlenül hallottunk róla, és mi jártuk ki, hogy átvigyék... Hogy jót is írjak, az ottani orvoscsapat szaktudása, embersége, lelkiismeretessége világszinten is példaértékű...


Kemoterápia: én is ismerek több olyan embert, akiket megmentett. Egyik "csak" 4-5 évet nyert, a másik már vagy húszat, és még mindig tünetmentes.


Rák és egyéb betegségek természetgyógyászati módszerei: orvosi kezelés MELLETT, NEM HELYETT nagyon jók.

33. pumukli1985 (válaszként erre: 29. - Ayme)
2013. okt. 27. 21:40

Részvétem!! :(

Én is végignéztem mamim haldoklását...jobb így nekik...

Nagyon sajnálom!

32. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Ayme)
2013. okt. 18. 21:20
Együttérzésem:(
31. Ayme (válaszként erre: 30. - Globus)
2013. okt. 18. 21:16
Köszönöm!Igen,én is ezzel vigasztalom magam.
30. globus (válaszként erre: 29. - Ayme)
2013. okt. 18. 20:17

Részvétem.

Közhelyes,de mégis azt mondom, hogy most már jó neki.

29. Ayme
2013. okt. 18. 20:15
Édesapám a tegnapi napon elhunyt.Végül nem kapott kemoterápiát.Folyamatosan épült le,a sok és hosszú szenvedés után,nagyon nehezen,de feladta a szervezete.8 hónapot élt még.Kórházba szinte már hazajártunk.Sokszor került szegény megalázó helyzetbe,pedig Ő nem tehetett róla hogy beteg lett.Most szidhatnám az egészségügyet,az orvosokat,nővéreket,,de nem teszem,,belefáradtam ,,most már békét és nyugalmat kívánok Neki.
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Furge47)
2013. febr. 26. 21:13

Az idős emberekre kevésbé veszélyes a rák, mint a fiatalokra, mert lassabb a sejtosztódásuk.


Nem kötekedésből kérdezem, de kíváncsivá tettél, melyik országban nem alkalmaznak kemoterápiát.

2013. febr. 26. 20:12

Persze,hogy "későn" fordul orvoshoz amikor nincs panasza. Sajnos ha panasza van akkor sokszor áttétes. Hát nem tudom jó e a kemó. Én találkoztam olyannal aki kapott és meghalt nem több mint fél év alatt. Azalatt sokat szenvedett. De ismerek idős embert aki tovább élt mint ha kapott volna kemót.

Reméljük hamarosan megtalálják a rák igazi gyógymódját.

26. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Hné80)
2013. febr. 23. 12:37

Ez nem igaz!


Persze biztos sokan belehalnak a kezelésben, de lehet anélkül is meghaltak volna, de jól esik valamire ráfogni...


Sok beteg későn fordul orvoshoz, így csak arra marad lehetőség, hogy próbálkozzanak az orvosok és igen, lehet a beteg azért nem bírja a kemoterápiát, mert nem elég erős a szíve pl., de ha erős a szervezete, akkor van esély a túlélésre.

25. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Hné80)
2013. febr. 23. 12:34

Melyik országokban?

Remélem nem valami fejlődő országról fogsz írni.


A kemoterápia a legtöbb országba használatban van és sok beteg életét megmentik vele,de vannak sajnos olyanok, akiken már nem segít.


Ne beszéljetek le senkit a szinte egyetlen kezelésről, ami reményt adhat a betegnek és a családjának.


Fórumindító: Apukád nem a kora miatt nem fog kapni kezelést, ha nem, hanem azért, mert lehet az ő esetében nem alkalmazható, nem reagálna rá a daganat, stb. Az is lehet, hogy kap, hiszen mint írták ketten is, minden egyes beteg esetében összeül a bizottság és dönt, valószínűleg a beteg állapota és a daganat típusát figyelembe véve, de ezt is konkrétan leírták.

Köszönjük nektek!


Ne aggódj!

jobbulást apukádnak és kitartást nektek!

2013. febr. 22. 09:53

Az elmúlt évtizedek alatt a környezetemben három ismerôsrôl tudok csupán, akiket a kemoterápiai kezelés után 5 évvel gyógyultnak nyilvánítottak és tényleg túlélték a mellékhatásokat is. Az egyik tizenéves pajzsmirigy, középkorú méh-mell-; hetvenes- vastagbél-.

Jómagam nem vállalnám be. Ez olyan, mint a tarlóégetés... :(

23. Hné80
2013. febr. 22. 08:49
Kemoba mennek el, bocsánat, gépem magától írta át :///
22. Hné80
2013. febr. 22. 08:48
Érdekes ez a kemo, sok országban mar nem is alkalmazzák, mert sokan nem a rákban mennek el, hanem a kómába halnak bele.
2013. febr. 22. 08:17

Két héttel ezelôtt ment el egy nagyon közeli ismerôsöm. Hasnyálmirigyrák... Nem volt se, mûthetô, sem kemoterápiázható :(


Annyira egyéni...

20. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Ayme)
2013. febr. 22. 07:40

Én 52 éves múltam,több, mint 4 évig kemoztak eredménytelenül :( Testileg-lelkileg megviselt, és az áttétek kialakulását sem akadályozta meg. Egy darabig dolgoztam is a kemo mellett, de most már ott tartok, hogy a házimunkát sem tudom elvégezni...


Az időseknek nem azért nem adnak kemot, mert drága, hanem azért, mert esetleg úgy látják, a szervezete rosszul fogja viselni.

A nagymamám 79 éves korában műtötték, emiatt ő sem kapott - 9 évet élt még, és minőségi életet!!!

Bízzatok az onkoteam döntésében!

2013. febr. 21. 22:16
nagypapámnak a kemó 15 év pluszt adott... aput 5 éve kemózzák és dolgozik, megy, él. egyik rokonom szintén gyógyult lett kemózással.. azért ne temessünk már mindenkit akit kezelnek...
18. f64f0d9a69 (válaszként erre: 15. - Ayme)
2013. febr. 21. 21:37

Erről én is csak olvastam.

Lehet tőlük információt kérni.

Érdemes többfelé is tájékozódni szerintem.

2013. febr. 21. 21:37

jaja addig orulj amig nem kap...ha megkapta mar a vegso dofest...kemo...sajnos nincs sok remeny...szoritok

olvashatsz a hatasarol a fizikakonyvekben...hogy is muxik?

2013. febr. 21. 21:35
42 éves testvérem kapott 4 kemót. Addig elég jó erőben volt, de utána 3 hónapra meghalt rettenetes fájdalmakkal küszködve. Mi lett volna, ha nem kapja, akkor is ilyen rossz lett volna az állapota, ki tudja, de tény a kemó után rohamosan épült le.
15. Ayme (válaszként erre: 12. - F64f0d9a69)
2013. febr. 21. 21:34
Igen olvastam,de a forumot még tovább olvasom.A Varga gyogymod tényleg ennyire jó?
2013. febr. 21. 21:24

Áttét nincs??? Hiszen azt írtad, átterjedt a rekeszizomra!

Kedves Ayme!

A kemó a papád esetében is alanyi jogon jár!

Természetesen nagyon sok minden szólhat ellene! Pl.: fizikai státusz, anamnézis, alapbetegségek, későbbi életvitel, jelen státusz, labor eredmények, képalkotó eredmények, citológiai besorolás, pathológiai vélemény.....sorolhatnám!

Nagyon nehéz a helyzet, amiben döntenek kell!

Vajon a papádnak mi lenne a legjobb 75 évesen? Mennyire erős, és mennyi élni akarás van benne? Hiszen olykor "huszonéveseket" veszítünk el a kezelések közben, vagy annak szövődményei miatt!

Röviden összefoglalva:

1. Ragaszkodhatsz a kemóhoz.

2. Kérhettek másod, harmad,...akár hányad szakvéleményt, és mehettek máshova!

3. Ha nem túl jó már most sem az állapota, tedd szebbé a véget!

4. Mindenképpen kérdezd meg, hogy Ő mit gondol, mit szeretne, mennyi erőt érez magában!


Van min gondolkozni!

Ha van még kérdésed, írj priviben!

Kitartás!!!

2013. febr. 21. 21:21

Az én nagyim életét 1év 8hónappal tudták meghosszabbítani a kemóval és a sugárkezeléssel.

76évesen halt meg.

Szóval kaphat apud kemót.

De készülj fel lélekben,mert nem lesz leányálom!Rettentő erősnek kell lenned,mert hogy ő gyenge lesz az tuti!

12. f64f0d9a69 (válaszként erre: 9. - Ayme)
2013. febr. 21. 21:20

megnézted a linkeket, amiket küldtem?


A kemonál jobb.

Itt is van ilyen topik:

[link]

2013. febr. 21. 21:15
Olvasd el: [link]
10. 3d0696d927 (válaszként erre: 1. - Ayme)
2013. febr. 21. 21:13
A kemó rettenetes kezelés. Töltsetek együtt sok-sok értékes időt! Örömöket, emlékezéseket! Sokkal többet hosszabbíthattok ti az életén, mint azok a szerek. Kísértem ezen keresztül kemóval valakit. Senkinek nem volt jó.
9. Ayme
2013. febr. 21. 21:12
Az orvos mondta hogy nincs áttét.Apu viszonylag jó állapotba van ,szivével nincs baj,Ezt az orvos is mondta.
2013. febr. 21. 21:07
Az is kérdéses sajnos, hogy túlélné-e a kezelést.
7. f64f0d9a69 (válaszként erre: 5. - 130454e42d)
2013. febr. 21. 21:06
De az. :(
2013. febr. 21. 21:06
Megviseli a szervezetet azért van így. Nagymamám 72évesen kapott de rettenetesen megviselte, és rajta sajnos már nem segített:( Apukádnak jobbulást!, remélem rendbejön!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook