Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ti hogyan fogytatok le? Hogyan tudtatok kitartani? fórum

Ti hogyan fogytatok le? Hogyan tudtatok kitartani? (beszélgetős fórum)


20. bözsi52 (válaszként erre: 1. - Biácska)
2013. márc. 1. 20:18
Szia.Ne pánikolj,ha eleinte nehezebb.Én 55,felett fogytam le.4év alatt 5okg.Azóta tartom.Szerintem ha feejben eldöntöd,menni fog.Nekem életmódváltás kellett.Nem eszem cukrot,fehér kenyeret,fehér lisztet,sima rizst,kerestem más köretnek valót.Nem tudom leírható-e a nevük,de utána tudsz nézni.Van étrendkiegészítő ami segít az édesség utáni vágyat legyőzni.Én időnként kevés jó minőségű csokit eszem.Nagyon vigyázok a zsírbevitelre.Sokat segítenek a különböző korpák.Napi 5x eszem.6 után nem.Napi fél óra mozgás.Séta,szobabicikli-ez jó "bűnözés"után is,torna itkán,mert lusta vagyok.Úszás..Most 61 éves vagyok és megy.Ha feljön 1-2 kg kicsit szigorítok.-Kacskaringózok-a reggelt 3 dl citromos langyos vízzel kezdem.sok zöldség,gyümölcs.Nem sütök bő zsírban semmit.
2013. febr. 26. 06:35

Nekem a kaloriaszámolás vált be, egy év alatt ledobtam 24 kilót most 60 kiló vagyok, nagyon nehéz volt mert én nagyon szeretek enni. Az első lökést sajnos magánéleti probléma adta akkor 10 kiló szó szerint 1 hónap alatt eltűnt akkor álltam mérlegre a gyógyszertárba és nem akartam elhinni, hogy nem 84 hanem 72 kg vagyok. Ez volt az a pont mikor azt mondtam most vagy soha, mert előtte én is sok sikertelen fogyókúrán már túl voltam. 44 éves vagyok és 168 cm magas.

Elkezdtem tornázni, számolom a kalóriákat és nagyon jól érzem magam. Kitartás, határozott kiállás a célod mellett. Na és ha meg van az áhított testsúly akkor annak a megtartása.

Nagyon sok sikert kívánok!!!!!

2013. febr. 21. 22:49

Először is diéta alatt nem ajánlatos alkoholt inni. Nem csak a kalóriák miatt, hanem mert fogyás közben amúgy is megy a méregtelenítés, szóval nem kell még terhelni a szervezetet.

Aztán aki stresszevő, annak legelőször - a szilárd elhatározás után - nem akaraterő kell, hanem valami olyan tevékenység, amivel helyettesíteni tudja az evést. Mert aki feszültségoldásra "használja" a kaját, az akaraterővel nem tud lefogyni, mert ott marad a feszültség, amivel hirtelen nem tud mit kezdeni. És előbb-utóbb megint a hűtőbe dugja a fejét... Szóval meg kell nézni, hogy milyen funkciót tölt be a kaja és azt helyettesíteni kell máshogy.

És persze valóban nagyon kell akarni lefogyni.

Máshogy nem megy.

17. Krisz42 (válaszként erre: 16. - Speedwind)
2013. febr. 21. 20:23
Azért nem mindenkinek kell drasztikusnak lennie.Én is keresgéltem,de se étkezésben,se mozgában nem mindegy,mit választ az ember,az se mindegy,mennyit szeretne fogyni és ezért mennyit tud áldozni időben,pénzben,mert mindenre van megoldás,de meg kell találni.
16. speedwind (válaszként erre: 15. - AlBundy)
2013. febr. 21. 17:17
Pontosan így van, döntés. A fogyókúrázok napjának minimum felét maga a fogyás gondolata teszi ki. És nincs olyan hogy HOLNAPTÓL! Eldöntöd miért akarsz fogyni, mennyit, hogyan és mi lesz ha nem teszed. Én kb egy évet jártam utána hogy mi lenne a legjobb megoldás (mert hát ez test függő és genetika is). Teló zsebben, 3 ébresztés - kaja idő jelzés, mivel napi egyszer étkeztem, este nagyot a többi egy liter kávé és 2 doboz cigi volt, életmódváltás kellett nálam először (az a "plusz" hogy fogytam-fohgyok is) és kalória táblázat, vitamin táblázat. Plusz napló vezetés (önbizalmat ad) Ajánlom a Kalória Bázist!!! :D Esetemben a csoki gyógyír, kis mennyiségben megengedtem magamnak, alkoholból pedig a vörös bort (jótékony hatású kis mennyiségben a vérkeringésre, a havi görcsökre, kedély javító és kisebb a kcal tartalma mint pl a kedvencemnek (SÖR)! :)
2013. febr. 21. 16:57
Nincs elég kitartása valakinek akkor nem akarja eléggé. Ez egy döntés, de nem kifogás, szerintem.. Nem akarod eléggé vagy nem fókuszálsz megfelelően a céljaidra. Amíg ezt meg nem tanulja az ember addig csak átmenetiek lesznek a sikerek.
2013. febr. 21. 16:54
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :) Egyébként ti diéta alatt szoktatok buliban vagy összejövetelen inni? Azt olvastam hogy rengeteg kalória van az alkoholban.
2013. febr. 21. 15:54
Én soha nem voltam kövér,de a 3.terhességem után nem ugrott le ròlam a felesleg,mint az első kettőnél.Ráadásul már 42éves vok,kicsit má lett minden.Mivel most se lettem nagyon kövér,ezért azon nem gondolkoztam,h mást enni-nem is nagyon megy néha,3gyerek mellett nem kezdhet az ember külön venni,enni,főleg,h nem is mindenki engedheti meg magának.Egyedül a több mozgában láttam a megoldást,mert az csökkent,miòta szültem.De keresgélnem kellett,mert olyan kellett,ami nem drága és nem kell eljárni messzire.Volt otthon végezhető dvd-s,de ha az ember kondija nem túl jò,akkor nem biztos,h szívesen ugral,untam R.Rékát,nem volt motiválò.Futni majd szeretnék,de annâl is kitartás kell.Jò,mindennêl.Aztán elolvastam a Fegyencedzést,ez volt az első,ami meggyőzött,meg is magyarázta mi miért működik.Gyerektől idősekig,betegekig mindenki csinâlhatja,plussz azt ígérte,rendbehozza a gerincet,erősíti az izületeket is,nem csak izmosít.Elkezdtem,fogytam,formásodom,kevesebbet eszem.Ugyanis azt is írta,h mivel saját testsúllyos edzés,ezért a szervezet megpróbál megszabadulni a feleslegtől,h könnyebb legyen.Ez logikusnak hangzik,de a testem az én tudatom írânyítja és mivel imádom a túrò rudit,nem hiszem,h ettől lemondanék ròla.Másfél hónap utân nem csak fogytam,de kevesebbet eszem.6-kor kelek,de csak 10-kor eszem és akkor se sokat,mert nem kívánok annyit.1-2körül ebéd,aminek ültem már neki úgy,h akkor most eszem,de pár falat után nem kívántam többet.Volt,h kicsivel este gyümölcsöt ettünk és lefekvéskor jutott eszembe,h nem vacsoráztam.Sok kefírt iszom,mert annyi fehérje kell az izomépítéshez,ráadásul az egészséges is,meg fogyásnál is és másfél hònap alatt 4kg-t fogytam.Cm-ben -2cm derék,csípő,1cm combok.Nekem azok a problémásak-combjaim-de végre fogynak,formásodnak.Nekem így sikerült,én így folytatom is,mert nyárra vékony,izmos szeretnék lenni:)
2013. febr. 21. 15:42
Barátnőm 25 kilót fogyott pár hónap alatt. Orvosi kontroll mellet ketogén diétát folytatott, nagyon szigorút. Nulla sporttal, csak husit és bizonyos zöldségeket evett. Amikor a java lement, áttért egy másfajta étkezésre. Mellé vitaminokat szedett. Most is odafigyel, de már ehet változatosabban, nem jött vissza neki semmi.
2013. febr. 21. 15:36

Nagyon-nagyon akarni kell!! De komolyan!!!

Én 50 napja fogyózom és még csak 1,5 kiló ment le.

Sokat gondoltam rá,hogy feladom,de nem tehettem.

A fókuszban látott hölgy aki 59 kilót fogyott adott épp akkor löketet amikor fel akartam adni.

És Ő is azt nyilatkozta ,hogy az első hónapban semmit nem fogyott,de utána beindult.

A kitartás az nagyon fontos!!!

2013. febr. 21. 15:33

Én ettem édességet is de csak és kizárólag,reggel,ja és csak délig ettem,de addig mindent,persze nem zabáltam.

Lehet hogy nem ez a legjobb módszer de már mén is sok mindent ki próbáltam, nekem ez vált.Ha nagyon éhes vagyok délután egy alma vagy narancsot eszek meg.

2013. febr. 21. 15:25
Túlvagyok már több nagy fogyáson, és minden fejben dől el. Közhely, de igaz. Eldöntöd, hogy köszönöd szépen, nem eszel ezt-azt-amazt, és nem fogsz. Mosatnában nekem sem sikerül úgy, ahogy szeretném, de régebben szívósabb voltam. Célokat tűztem ki magamnak, hogy az esküvőmre lefogyok, xy esküvőjére lefogyok, fogadtam a férjemmel, hogy lefogyok, ha ő letesz x számú vizsgát. Ezek igazából hülyeségek. A lényeg az életmódváltáson lenne, egy hosszú távú változáson. Tavaly 10 kilót fogytam odafigyeléssel, életmódváltással. Nekem ez a tempó lassúnak bizonyult, nem motivált eléggé. Volt, hogy három-négy hónap alatt bomba formába jöttem koplalással. Nyilván...az meg nem egészséges.
2013. febr. 21. 15:24

Elszántság és kitartás a legfontosabb! És az, hogy tenni kell érte. Mozogni kell, sokkal többet segít, mintha megfosztanál magadtól dolgokat.


Egyébként nekem a kalóriaszámolás jött be.

2013. febr. 21. 15:23
Kevesebbet ettem!Leszoktam a felesleges nassolásról. Sokat segített, hogy zöldségesnél dolgozom, így rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, tojást kapok :) Gyakorlatilag minden zöldséget megszerettem! Tartom az ötvenkét kilómat :) Viszont félek a hizlaló ételektől, a hízástól. Meg kellene tanulnom bűntudat nélkül enni
2013. febr. 21. 15:22
Én sajnos az ellenkezője vagyok: stressz alatt eszem.
2013. febr. 21. 15:22

szia


nem tudom, hány kiló vagy és milyen magas.


Én 160 centi magas vagyok, felnőtt életem legkönnyebb kilója az 55-56 volt, legtöbb a 72.


Amikor 72 voltam, nagyon rossz volt a bőrömben. (nincs kisbabám még, így attól híztam meg, h ülőmunka, sok édesség, nulla mozgás)


Ekkor a 90 napos diétával lefogytam 59-60 kilóra. 90 nap alatt 12 kilót. Ezt tartottam is, sőt még fogytam is 4-5 kilót szerelmi bánat és nem evés miatt.


Most rendezetlen lett karácsony előtt a magánéletem, stressz evő vagyok, karácsonykor fel is kúszott 64-re. Kalóriát számolok, level diétázom, illetve másfél éve heti 2-3 alkalommal tornázok is.


Ha szép és csinos akarsz lenni, akkor MUSZÁJ kitartanod. Édesség helyett egyél egy joghurtot, répát, almát, narancsot.

2013. febr. 21. 15:22
nekem a stressz...amióta nyugalomban élek újra nagyon meghíztam, míg tartós nyomás alatt csak úgy dobáltam le a kilókat :) de gondolom ez alkati (mármint van aki stressz alatt eszik és hízik)
2013. febr. 21. 15:18
Én próbálkozom, de ezek szerint valamiért nincs elég akaraterőm!
2013. febr. 21. 15:17
Nekem az akaraterő vált be, de tudom, ez olyan régimódi dolog....
2013. febr. 21. 15:16
Le szeretnék fogyni és mindig elkezdem, de 2. vagy 3. napon újra édességet eszem és nem bírom folytatni. Nektek mi vált be? Milyen módszerrel fogytatok le? Hogyan vettétek rá magatokat hogy kitartsatok és ne csábuljatok el az édességre? tanácsokat köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook