Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatboholy vizsgálat a Debreceni Klinikán fórum

Magzatboholy vizsgálat a Debreceni Klinikán (beszélgetős fórum)


15. hnol86
2013. febr. 21. 17:52
boros miklós a kenézybe
2013. febr. 21. 16:01
Persze, hogy ajánlják, mert pénzt kapnak utána. Meg sok mindent ajánlanak aminek nincs sok értelme. Biztos vagyok benne, hogy a dokid mindent el fog ezzel kapcsolatban mondani és eldöntheted, hogy akarod -e vagy sem. Egyébként megkérdezhetem ki a dokid?
13. hnol86
2013. febr. 21. 15:48
Félek a vizsgálattól, de az se biztos hogy megcsinálják lehet csak nyakiredőt néznek meg alaposabban megnézik. Nem tom! Az orvosomhoz a 10.héten megyek azt mondta hogy majd akkor megbeszéljük a továbbiakat. De ők ajánlják!
2013. febr. 21. 15:25
Azt elhiszem. Én is vesztettem el gyereket a 22. héten, "csak" az orvosi műhiba miatt volt. Én szerintem azért csak kérdezz rá a dokidtól. Biztos van más lehetőség. Én tartanék ettől a vizsgálattól. Inkább a magzatvíz vétel. Persze nem akarlak semmire rábeszélni, csak vélemény.
11. hnol86
2013. febr. 21. 15:19
nem volt nekem sose jó az afp! a második terhességet a 22. héten kellett megszakitani. Nem birnám ki mégegyszer!
2013. febr. 21. 15:17
De ez a vizsgálat sem ad 100%-os eredményt, itt is van tévedés.S ha még az afp is jó, akkor meg tök felesleges(nek tartom).
2013. febr. 21. 15:11
de akkor megint várnom kell. A 16.hétig
2013. febr. 21. 15:03
Bocsi lenyomodott az enter. A magzatvíz vételnél is fennáll vetélés lehetősége, de a korionbiopsiánál még kicsit magasabb is ennek az esélye. És lelkileg, ha netalántán - ne így legyen - de adódik egy gigszer és elveszted a babát, akkor még annak az esélyét is elveszik tőled, hogy megtudd valóban beteg volt e. Szerintem egy magzatvíz vizsgálat elég a kimutatásra.
2013. febr. 21. 15:00
Kicsit durvának tartom, hogy egy ilyen beavatkozást javasol és nem beszél róla semmit. Elhiszem, hogy megzavar, ha azt mondják beteg a baba, na de kérem, akkor a doktornő mondja el a lényeget, mit, miért, mivel, milyen szövődményei lehetnek stb. Ez egy elég komoly dolog, a korion biopsia nem olyan dolog, mintha egy szövetbiopsiát csinálnának... bár tulajdonképp annak is felfogható hisz a méhlepényből nyernek vizsgálati anyagot hüvelyi úton. Beavatkozás után pár órát megfigyelnek és utána haza engednek.
2013. febr. 21. 14:56
Őszintén olyan zavarodott voltam hogy beteg a baba, hogy eszembe se volt kérdezősködni. A nővérem is csak annyit kérdezet hogy ha újra terhes leszek akkor mikor kell mennem!
5. Mirtus30 (válaszként erre: 4. - Hnol86)
2013. febr. 21. 14:47
És nem világosított fel róla? Gondolom ez Török Olga volt... vagy esetleg Vad Szilvia? Én megkérdeznék erről mást is. Én úgy tudom, hogy ugyanúgy zajlik mint a magzatvíz vételé.
2013. febr. 21. 14:24
Második terhesség Down kór! Azt mondta a genetikus doktornő hogy ha betöltöm a 11.hetet akkor kell mennem oda. Arra lennék kíváncsi hogy debrecenbe hogy müködik ez a vizsgálat. Mert nem toudok róla semmit.
2013. febr. 21. 10:47
ja, ugyan korai diagnózist ad, de nagyobb a vetélés kockázata, mint a magzatvíz vételnél.
2013. febr. 21. 10:45

Ez a korion biopsia másnéven. A magzatboholy mintavétel (CVS) többnyire hüvelyi úton történik, mely vizsgálat során a 10-12. terhességi héten a méhlepényből vesznek szövetmintát. Tulajdonképpen ez egy genetikai vizsgálat, ez is kromoszómákra irányuló vizsgálatl, általában 35 év vagy afelett szokták ezt felajánlani.


De miért kell ez neked?

2013. febr. 21. 09:54
Sziasztok! 9 hetes kismama vagyok. Arra lenék kíváncsi debrecenbe ki esett már ezen át a vizsgálaton. Magzatvizet már vettek az előző két terhességnél de ezt nem ismerem. Mindenre kíváncsi lennék. Előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook