Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A bűvös hetedik év...avagy tényleg igaz a mondás? fórum

A bűvös hetedik év...avagy tényleg igaz a mondás? (beszélgetős fórum)


2009. máj. 30. 05:58
Mi már a 4x7 e-n is túl vagyunk,de még mindig okés:))
23. 18ba5935e0 (válaszként erre: 20. - E6339f1e43)
2009. máj. 30. 00:34

Ez jó! :-DDD


Mi 15 éve vagyunk együtt, tehát elvileg már 2x átestünk a kritikus 7. éven, de én ebből semmit sem vettem észre.

Nálunk minden év ugyanolyan, jön jó-rossz egyaránt, nem tudok kiemelni se egy kiemelkedően jó, se egy kiemelkedően rossz évet.

2008. nov. 10. 21:46

94-ben házasodtunk össze, 2001-ben költöztünk el a családi házból , mert elegem lett, azt mondtam vagy így, vagy úgy, de megyek...

2008-ban újra költöztünk egy új lakóparkba, idén a 14.házassági évfordulónk, de megint válság van...

Nálam ez nagyon bejött, negatív szempontból sajnos.

21. hotyka
2008. okt. 30. 08:21
Én semmi ilyet nem tapasztaltam, 99-ben házasodtunk össze, és 2006-ban született meg második kisfiunk.:-) A hetedik évben...nálunk ilyen nem volt, boldogan élünk..:-)
2008. okt. 16. 08:50

a férjem felhívta a figyelmemet, hogy "most nagyon kell vigyázni , mert a kritikus hetedik évünket éljük " ! mondtam neki, ez már a kilencedik lesz,

mert tavaly ünnepeltük a nyolcadikat !

azt mondja erre : nem baj, az is " kritikus!!

erre az én válaszom :ne álmodozz , találj ki mást, mert ilyen laza , gyenge kifogásokkal úgysem szabadulsz meg tőlem !!! :))))

azóta is együtt vagyunk, már 22 éve ! :))

19. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 15. - Egy Hoxázó lány)
2008. okt. 16. 06:14
Nálunk is a 7,év a kritikus!
2008. okt. 16. 05:57
ez semmit sem számit,hogy 7.vagy 11.év,ha szeretik egymást és a kisebb-nagyobb problémákat megtudják oldani együtt.nem kell az éveket v. évfordulókat figyelni.mindenkinek más vállik be.szerintem legtöbbünknél,ha már meg van mindenünk,akkor "szakad el a hur".akkor jön ki a legtöbb feszültség,de lehet,hogy ez sem mérvadó.
2008. okt. 16. 02:27
Ha fontosak Egymásnak akkor nem számít se idQ- sem és a különféle élethelyzetek..
2008. aug. 19. 16:40

Nekünk még másfél évünk van addig.

De nem hiszek benne. Ugyanolyan fordulópont lehet az első,második, harmadik év is..

2 ismerősöm is a 9.évben vált el.

Szerintem ami az egyik embernek jó,a másiknak lehet rossz. És fordítva is..

2008. aug. 19. 15:32
Nálunk a hetedik év vetett véget a kapcsolatunknak, akkor jöttünk rá, hogy csak a kényelem és a megszokás tart össze bennünket.
2008. aug. 19. 14:36
Elváltam....de nem bántam meg:-))
2008. jún. 9. 13:55
mi most a 11.-ben vagyunk, állítólag ez is fordulópont...s hát nem alakulunk valami jól...:-((
12. jnka
2008. jún. 9. 13:40
Mi a múlt héten ünnepeltük a 7. évfordulónkat. Elmondhatom, hogy minden rendben van köztünk. Tény, hullámvölgyek nálunk is vannak, na de hol nincsenek? Most viszont nagyon jól megvagyunk!
2008. márc. 18. 05:09
Nálunk sajnos bejött...
10. LoLiNa
2008. febr. 21. 07:05
babona, aki hisz benne, figyeli, ideges és lehet épp az a baj..
2008. febr. 20. 19:47
Ego vagyok.Rájöttem.
2008. febr. 20. 19:27
Hát nekem nem volt gond a 7.évben.Sőtt akkor házasodtunk össze.
2008. febr. 20. 19:22

Köszi a hozzászólásokat!:-)

Reagálva az előzőekre,nálunk sem volt "hetedik év para",csak most kezdenek felszínre jönni bizonyos dolgok.Írtam egy-két fórumban már(főleg fogyis témában).A gondok nem csak a fogyásommal kezdődtek,az szinte egy újabb adalék volt.Elárulom,kb.25 kg-ot fogytam közel egy év alatt,bár igaz nagyjából helyreállt az önbizalmam,a férjem elkezdett féltékenykedni.Sőt...a fogyással nemcsak a külsőm,de a belsőm is elkezdett változni,negatív és pozitív irányba.Néha magamtól is megijedek..sokkal magabiztosabb lettem,de nem vágyom más párkapcsolatra,hanem valahogy a kis világommal,a lelkemmel szeretnék törődni,és ebben a férjem nem partner.Szerinte a házasság abból áll,hogy a felek állandóan egymás ....-ben vannak.Én mondtam,hogy szükségem van egy kis kuckóra,barlangra(a házon belül)ahová elvonulhatok,ha akarok gépezek,ha akarok olvasok.Jelzem gyerek még nincs-vagy már nem is lesz:-(Függetlenségre vágyom,de nehéz kimondani,hogy nélküle...azt mondja magamnak is hazudok.

2008. febr. 20. 10:03
Még van egy kis híja a bűvös 7.évnek,aztán majd megmondom,mi volt:)
5. lufi
2008. febr. 20. 10:02
Nálunk nem jött be ez "hetedik év" para. Szinte a legjobb évünk volt.
4. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 1. - 1093d2bd36)
2008. febr. 20. 09:36

Szia!

Szerintem úgy van, ahogy írtad: az összesűrűsödött problémák miatt a hetedik év a vízválasztó.

Hogy menni vagy maradni? Iszonyú összetett... Ha azt érzed, hogy már nem vagy önmagad, nem tudsz a kapcsolatban kiteljesedni, váltani kell. Hogy a következő kapcsolat jobb lesz-e, az pedig lutri. Nyilván az ember az előzőektől nem tud elvonatkoztatni, és legközelebb megfontoltabb lesz, talán jobban tudja, hogy mit keres. De sajnos semmi nem biztos. A jó kapcsolat a párválasztásnál kezdődik. Érzelem kell hozzá, és jó emberismeret.

2008. febr. 20. 09:31
A férjemmel már tíz éve vagyunk együtt, és a hetedik bizony minden értelemben sorsfordító volt! Akkoriban beleszerettem egy srácba, és majdnem szétmentünk emiatt, de aztán a férjemet választottam, és már tudom, hogy jól döntöttem!! Még abban az évben terhes lettem, amire már évek óta vártunk, sőt, az esküvőnk is abban a bizonyos hetedik évben volt!!! Én hiszek a hetedik évi babonában, szerintem ez a hét többszöröseire is igaz, úgy hallottam!! Egyébként azóta is boldogan élünk, a fiunk már három éves, és tervezzük a második babát!!! Remélem segítettem!
2008. febr. 20. 09:28
Van benne valami!De miután tudjuk, lehet ellene tenni:)de nem?
2008. febr. 20. 09:20

Sziasztok!


Vajon tényleg így van?Általában azt mondják,ha belelép egy kapcsolat a hetedik évbe,talán válás lesz belőle...Tényleg csak a hetedik évben kezdődik,vagy inkább évek alatt sűrűsödik össze a probléma,és a hetedik év körül bukik ki?

Olvastam egy jó cikket:minden kapcsolatból tanulunk,és van olyan kapcsolat is,ahol egy magasabb szintre kerülünk,akár érzelmi,akár értelmi síkon...és ezért igényeljük a váltást.De vajon melyik a jó döntés?Menni vagy maradni?Honnan tudjuk,hogy jobb lesz a következő kapcsolat?Hátha az is jó,amiben élünk,igaz,hogy évek alatt sok probléma tornyosult össze,de félünk a váltástól/válástól.

Várom hozzászólásaitokat!Szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook