Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek vették már le egynapos műtéttel a kalapácsujját és a bütykét mi várható? fórum

Kinek vették már le egynapos műtéttel a kalapácsujját és a bütykét mi várható? (tudásbázis kérdés)

1 2
42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Ab61752c45)
2019. máj. 23. 19:24

Hát ha a nagylábujj melletti lábujjad nem lapos, hanem középen kiemelkedik, akkor az a kalapácsujj.

Aztán meg tényleg lehet, hogy a lábfej deformitása károsítja a gerincet.

41. ab61752c45 (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2019. máj. 23. 19:19
hát nehéz ügy az biztos,nekem itt azt mondták kalapácsujjam van,Pesten meg azt hogy nincs.a betét,az biztos jó.nekem is le van süllyedve a boltozat,állítólag attól fáj a gerincem is.
40. Guruljka (válaszként erre: 37. - Conformity)
2019. máj. 23. 19:15

Második nekifutásra sem javasolja a műtétet a szakorvos.

Arra jutottam, megveszem az egyik fajta kiegyenesítő - vagy használ, vagy nem, de nem drága.

És vadászom a kb. 4 centis sarkú cipőket, eleve ilyenekben kellene járni. Itthoni papucsban is ilyen kellene, mert a lábam ezekben a sima házi papucsokban csak kiszélesedik és deformálódik, márpedig ez van rajtam a legtöbbet.

És mivel a kalapácsujjat állítólag az elhanyagolt lúdtalp okozza, egy betét talán utólag is segíthet valamit.

39. Conformity (válaszként erre: 28. - Klair01)
2019. máj. 23. 19:12
Szia, légy szíves írd meg a tapasztalataidat ha nem túl nagy kérés! Köszönöm szépen!
38. Conformity (válaszként erre: 30. - Klair01)
2019. máj. 23. 19:10
Szia, hogy sikerült a műtét? Jól vagy azóta? Én előtte állok es bizonytalan vagyok.
37. Conformity (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2019. máj. 23. 19:07
Szia, azóta sem műtetted meg? Én most állok a döntés előtt, már előjegyeztek de nincs hozzá kedvem.
36. Guruljka (válaszként erre: 35. - Koós Eszter)
2018. szept. 23. 14:53

Én örülnék, ha több év után is feléledne a téma. Nekem a szakorvos nem javasolta a műtétet, mert az őáltala elképzelhető műtétet követően állítólag a panaszok nem szűnnek meg, sőt a kalapácsujj-műtét után a második ujj elvesztené a tartását néhány év alatt, és becsúszna a nagyujj alá.

Jelenleg gyógycipőt javasol, de mit érek évente egy pár cipővel, ha csak és kizárólag azt viselhetem?

Jelenleg a bütyök kinyomja a cipő oldalát, a kalapácsujjat a legtöbb cipő nyomja, sőt fel is töri. Ez a lábam néha bedagad, állítólag a csontozat rendellenességei miatt.

35. Koós Eszter (válaszként erre: 13. - Ildikó29)
2018. szept. 23. 10:58

Szia Ildikó!

Bocsánat a zavarásért, azt szeretném megkérdezni ki az az orvos akiről írsz, nekem is szükségem lenne egy jó orvosra.

Köszöm szépen

34. klair01 (válaszként erre: 33. - Kat52)
2015. jún. 28. 17:30

Szia!

Igazad van, nem vagyok már mai csirke elmultam 60 éves.Nos az én lábam most néz így ki. Fentebb van a második ujjam, és minden cipö kidörzsöli.Hogy öszinte legyek, most csak drukkolni tudok, hogy legalább egyenes legyen.

Én vettem gyógyászati segédeszközt is. Pl: kujj. korigáló gyűrü, ez nappali hasznélatra, és kujj javító szalag ami éjjeli használatra jó.Azt mondták igen jók a vélemények róla.Ha már begyógyult a seb ezeket gondolom majd használni.

Remélem nem csak álmodozom.

33. kat52 (válaszként erre: 32. - Klair01)
2015. jún. 27. 21:54
Szia!Tudok cipőt hordani,de fáj az ujjam,mivel nincs a helyén.Az első hsz-ban írtam,hogy műtét után 5 hónappal vagyok,de az ujjam még mindíg duzzadt,feljebb van,mint a nagyujjam,elég merev,és elfordult bal oldalra.ugyanezen a lábamon volt egy kisebb bütyök is,aminek az állapota is romlott a műtét óta,mivel a műtött ujjam nincs a rendes helyén a nagyujj mellett,ezért a nagyujjam is balra fordult,és sokkal csúnyább lett a bütyköm is.Esztétikailag sem egy szép látvány ez így.Nem szívesen viselek nyitott szandált,mert nem tetszik,amit látok.Lehet,hogy nálad semmi probléma nem lesz,kívánom,hogy így legyen.Nem akartalak elbizonytalanítani,csak a saját tapasztalataimat írtam le.Hány éves vagy?Ugy tudom,hogy ez a lábdeformítás idősebb korban szokott lenni.
32. klair01 (válaszként erre: 31. - Kat52)
2015. jún. 26. 08:25

Szia!

Azt írtad, nem ilyen eredményre számítottél, és nem olyan az ujjad mint kellene.De cipöt tudsz hordani.Én most zárt cipöt már alig tudok felvenni,az utolsó néhány hónap alatt sokat romlott.

Ha pontosítanád, hogy mire számítottál, és mit eredményezett a mütét.Én már elégedett lennék ha a cipöt fel tudnám venni.

31. kat52 (válaszként erre: 30. - Klair01)
2015. jún. 25. 21:44
Szia!Nekem is ortopéd szakorvos csinálta,engem is bíztatott,hogy jobb lesz mint új korában.Tudok cipőt viselni én is,de az ujjam nem olyan,amilyennek kellene lennie.Írjál majd,hogy hogyan alakultak a dolgok a műtét után!Szorítok neked!
30. klair01 (válaszként erre: 29. - Kat52)
2015. jún. 25. 20:27

Szia!

Örülök hogy írtál.Nos nekem mindenképp el kell végezni a mütétet, mert fáj is, és lassan egy cipöt sem tudok felvenni.Nekem egy ortopéd szakorvos csinálja, és azt mondta, hogy minden cipőmet tudom majd viselni.

Még 2 és fél hét, és akkor lesz a mütét.Az orvos nagyon biztatott, hogy nem lesz semmi baj.

29. kat52 (válaszként erre: 28. - Klair01)
2015. jún. 23. 08:02
Szia!Félni nem kell,mert maga a műtét kb.20 percig tart,én is haza mehettem 2 óra múlva.Helyi érzéstelenítéssel csinálják,nem érzel belőle semmit!Nekem más problémám van ezzel kapcsolatban.Ez év jan.20-án volt a műtét,de sajnos nem úgy sikerült,ahogy elképzeltem.Eltelt azóta 5 hónap,de az ujjam még mindíg duzzadt,piros,időközönként fáj,és nem úgy áll,ahogy kellene.Többszöri kontroll után az orvosom elküldött az ortopédiai klinikára,hogy a prof.véleményezze.Budapesten lakom.Sajnos azt a választ kaptam,hogy ez már nem igen fog javulni,az ilyen műtétek után ez az eredmény várható.Azt javaslom,hogy csak akkor csináltasd meg,ha olyan állapotban van az ujjad,hogy nehezen megy a cipő viselés.Nálam ez volt a probléma,hogy már annyira nyomta a cipő,hogy alig tudtam menni.Cipőt húzni ugyan mostmár tudok,de nem ilyen eredményre számítottam!Írjál,hogy mi van veled,mert érdekel.Ha a műtétet választod,kívánom hogy minden rendben legyen,lehet én vagyok a kivétel,de nekem nem úgy sikerült ahogy szerettem volna.
28. klair01 (válaszként erre: 27. - Kat52)
2015. jún. 20. 06:43

Szia!

Én új vagyok itt. 3 hét mulva lesz kalapácsujj mütétem.A doki szerint még azon a napon mehetek haza.Én mindenre kíváncsi vagyok, mert igen félek.

27. kat52 (válaszként erre: 26. - Syria)
2015. márc. 11. 09:14
Szia!Mire vagy kíváncsi?Szívesen válaszolok.Január 20-án volt kalapácsujj műtétem.
26. syria (válaszként erre: 18. - Edina51)
2015. febr. 26. 21:05
Engem újfent érdekel. Mostanában akarom rászánni magamat.
25. Edina51 (válaszként erre: 24. - Regin_a)
2014. jún. 23. 06:29
Köszönöm szépen,és elnézést,hogy kritizáltalak!
24. Regin_a (válaszként erre: 23. - Edina51)
2014. jún. 22. 21:14

Pár varratot már szedtek belőlem, igen kényes helyen is

Semmit nem fáj, inkább csiklandozó érzés. Esetleg, de igazán nem, amikor elvágja az első cérnát.

Mert ugye akkor az ollóval a cérna és a bőr közé nyúl

De hidd el semmi. Engem is elrémitettek elöször.

23. Edina51 (válaszként erre: 22. - Regin_a)
2014. jún. 22. 20:10
Akkor megköszönöm,ha leírod,hogy fáj-e a varratkiszedés?
22. Regin_a (válaszként erre: 21. - Edina51)
2014. jún. 22. 16:53

Miért, mit kellett volna írnom?

Így történt, annyit éreztem amit írtam


Vagy hazudjak valami szépet, nem baj ha nem is igaz?

21. Edina51 (válaszként erre: 19. - Regin_a)
2014. jún. 22. 13:50
Ja,hogy férfi vagy??Akkor azért!
20. Edina51 (válaszként erre: 19. - Regin_a)
2014. jún. 22. 13:49
Te milyen jóindulatú vagy,dől belőled az együttérzés!!!
19. Regin_a (válaszként erre: 18. - Edina51)
2014. jún. 21. 19:09

És?

Kalapácsujj

Érzéstelenitették, elvágták, kiegyenesitették , összevarták, 1 hét varratszedés

Érzéstelenitő után elviselhetően fájt egy napig

2014. jún. 21. 18:02
Mostanában senkit nem érdekel ez a téma?
2014. jún. 13. 18:31
Nekem egyszerre csinálják a két lábamon a kalapácsujj-műtétet.
2014. máj. 19. 15:37
?
2014. ápr. 22. 17:32
Én is előtte állok,félek tőle,mármint hogy a műtét nehogy fájjon!
14. syria (válaszként erre: 13. - Ildikó29)
2013. márc. 1. 18:44
Köszönöm, már ezzel is sokat segítettél.
13. Ildikó29 (válaszként erre: 12. - Syria)
2013. febr. 26. 22:14
Nagyon szépen Köszönö már szépen javúl neki ne félj mert csak a műtét utáni 2.hétig nagyon keserves de utána már könnyeb jegelni kell és akkor miden oké lesz 3 napig igaz nem terhelhető de a műtétet követő héten van az 1 kontrról és a javulás mértékétől függően v a 2. vagy 3. héten már varratszedés egyszerre a kettőt nwm műtik meg mert a közlekedést tennék akkor lehetetlenné és nem támogatja a tb a 2 lább műtétet egyszerre csak külön külön és külön külön is a támogatás mértéke 140000ft Kérlek Irj privibe rám mert szeretnék aegíteni neked van egy nagyon korrekt ortopéd sebész ismerősöm anyunak is ő mütötte mind a két lábát és a két műtét között el kell tellnie 3 hónapnak
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook