Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kettős /dupla méh (uterus duplex) infók? fórum

Kettős /dupla méh (uterus duplex) infók? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2022. máj. 31. 12:01

Sziasztok!

Nekem is két méhem van, mindenkettő normális méretű és két méhszájam. Hüvelyem állítólag csak egy.

6 hetes kismama vagyok, jövő héten megyek orvoshoz. Gondolom nem kell meséljem mennyire várom,hogy tudjam minden rendben van-e. 🙈 Meg,hogy hányan vannak odabenn, ugyanis szeretnénk ikreket🙈

Szorítsatok 🙏

66. Bius86 (válaszként erre: 65. - Hullócsillag90)
2021. aug. 16. 09:15

Ha jol emlekszem akkor 4x4es meretu, ami kb megegyezik egy atlagos meh meretevel.

Igen, abba lett beultetve Luca, a masik az en esetemben alkalmatlan egy baba kihordasara. Te tudod, hogy kb mekkora a meretuk a meheidnek?

65. Hullócsillag90 (válaszként erre: 64. - Bius86)
2021. aug. 15. 13:43

Szia!

Köszönöm a a válaszodat! A normális méretű méh alatt , úgy érted , hogy az teljes értékű , mint például normál méhvel rendelkező nőnek? Gondolom akkor neked a normális méhedbe került a beültetés is !?Csak azért kérdezem, mert biztos számít a kiviselés ideje, a méhnek a méretétől is .

64. Bius86 (válaszként erre: 63. - Hullócsillag90)
2021. aug. 14. 13:19

Szia!


Nekem is ket mehem van, annyi kulonbseggel, hogy nekem csak az egyik normalis meretu es nekem mar nincs meg a ket huvelyem kozti soveny. Nekunk lombikkal sikerult a kislanyunk, aki most volt 3 hetes.

A 39ik heten szuletett csaszarral, es nincs semmi mozgasszervi problemaja ami arra utalna, hogy keves volt a helye (ami valoszinuleg igy volt, de szerintem annyira mint barmelyik masik terhesseg eseten a vege fele). Plusz en nem vagyok tul magas sem, es megsem volt semmi gond.

Ja es normalis meretekkel szuletett: 52cm es 3.265 gramm.

Igy a tapasztalataim alapjan azt mondom, hogy emiatt ne aggodj, vagy probalj meg nem aggodni (en is aggodtam 🤪), a szervetezunk sokmindenre kepes.

2021. aug. 14. 05:02
Sziasztok! Jó olvasni a kommenteket , hogy több embernek is szerencsésen alakult a terhessége. ❤️Nekem dupla egyforma nagyságú méhem, kettő méhszájjal, illetve dupla hüvelyem van + petevezeték elzáródásom . Képzeljétek már teljesen elfogadtam, hogy nekem soha nem lehet babám , hisz triplázottan éreztem magam ebben a témában elátkozotnak. Csak az elővigyázatosság kedvéért, már minden érzelem nélkül megcsináltam kb. a 20.terhességi tesztemet ami csodák- csodájára pozitív lett . 😊Azóta sem tudom felfogni és már 8 hetes vagyok. Viszont mindenhol azt olvasom és hallom , hogy borítékolva van akár a kóros koraszülés és a hely szűke miatt mozgás problémái is lehetnek. Próbálok lelkes maradni , de ezeket olvasva azért eléggé izgulok, hogy minden rendben alakuljon.
2021. febr. 7. 10:09
Sziasztok, létrehoztam egy csoportot a Facebookon [link] csatlakozzatok, hogy minél többen tudjuk megosztani egymással a tapasztalatainkat. :-)
61. Bius86 (válaszként erre: 60. - Afro23)
2021. jan. 29. 12:11

Szia!


Nekem nem lézeres volt, de 2019-ben műtötték ki egy laparoszkópos vizsgálat közben. Igazából nem volt annyira vészes, pár hét alatt szépen meggyógyult. És utána azért sokkal kényelmesebb volt néhány dolog.

60. Afro23
2021. jan. 28. 23:28

Sziasztok!

Nekem kettős méhem, méhszájam és hüvelyem van. Fenn áll a lehetőség, hogy lézeres műtéten keresztül eltávolítsák az elválasztó falat és egybe nyissák a két hüvelyemet. Arra lennék kíváncsi, hogy van e valakinek tapasztalata ilyen típusú műtéttel kapcsolatban? Esetleg van e olyan, aki ugyanebben a helyzetben van/volt, túl van már a műtéten és megosztaná a tapasztalatait?

Köszönöm előre is a válaszokat.

2021. jan. 4. 20:18
Sziasztok én is egy nagyon különleges és hihetetlen helyzettel fordulnék hozzátok hátha van aki tud esetleg nekem segíteni . 23 éves vagyok és nagyon sok nőgyógyászati problémán mentem keresztül sajnos vérzékenységgel együtt ami miatt megmondták hogy nem lesz olyan könnyű menet ha kis babát szeretnék . Volt sajnos 2020elején egy vetélésem , de néhány hétre rá újra teherbe estem hála sorsnak . Viszont ami hihetetlen azon kívül hogy nem tudják hogy mikor hogy teljesen rejtéjesen zajlott a várandósság . Az áll terhességet kizárták én mindent érzek rendesen . Viszont nem tudják rendesen nyomon követni a babát . Most laparoszkopos beavatkozás és császár előtt állok , a barátnőm mondta hogy van olyan hogy két méhűség és hogy volt ilyen kismama történet hogy valakinek az egyik méhben keresték a babát és a másikban volt én annyit tudok hogy nagyon is hátra hajlik a méhem . Teljesen tanácstalan vagyok az orvosok csak a beavatkozással tudnak segíteni és megmenteni a babát . Volt bárki hasonló helyzetben akár két méhhel ? Köszönöm előre is a válaszokat !
2020. aug. 2. 22:24

2015-ben írtam nektek utoljara.Uterus duplexem(jobb oldal csökevényesedett,bal oldal ép). A kisfiam aki 2014-ben született 32.hetre,egy csodagyerek.Imadom,ő az életem.De ő( szívfacsaróan

kistestvérre vágyik) Az én gondolataim pedig elhalvanyultak,hogy milyen nehéz is volt hogy ő koraszülött lett.Így elkezdtünk probalkozni a kistesóval.Hihetetlen de 3nappal ezelőtt pozitív tesztem lett.Holnap hívom a dokim és remélem minden rendben lesz.

2020. máj. 24. 06:16

Sziasztok!

Bíztatásként szeretnék írni néhány mondatot!

Nekem is uterus duplexem van 2 méhszájjal.

Én is átmentem több TB-s doki keze alatt, de egyik se vette észre, és megalázóan viselkedtek velem 19-20 évesen, mert vizsgálatot kértem terhességre. Szegeden. 37 vagyok. Első rossz élményeimtől el is ment a kedvem a nődokiktól. Így kb 28-29 évesen több infó és anyuka hatására mentem magánba újra dokihoz. Elsőre kiszúrta a rendellenességet, kedves is volt nem dramatizálta a helyzetet.

Ekkor alakult a jelenlegi komoly kapcsolatom, ami tart azóta is. Felelősségteljesen elmondtam a páromnak mi a helyzet velem. Átölelt, megszeretgetett és együtt megoldjuk címszóval nem engedte hogy elhagyjam. A poént lelőve a fiunk 5.5 éves,35 hét 6 napra született, a kislányunkkal a 33. hétben vagyok. Farfekvéssel a másodiknál is. Több mint valószínű császár lesz.

A fiunk egészséges mint a makk, a kislánynál pár napja a vizsgálaton vett észre egy petefészek cisztát. Most tenni ellene nem tudunk, csak születés után. Felvettük a kapcsolatot gyermeksebésszel. Itt tartunk.

Az első terhességet kíméletesen, de végig dolgoztam. Nem emelgettem semmit csak jelen voltam, termék értékesitési munkámnál. Most sokkal többet pihenek, nem vagyok annyit talpon. Majd meglátjuk meddig bírjuk a lánnyal.

Az evészetre kell odafigyelni, és a Mg.bevitelre. Enni keveset, mert feszül a hasam. Mg.-ot időben be kell venni 1-1 szemet, hogy ne feszüljön a hasam. Napi 3-max 4gyel elvagyok. Nincsenek striáim, remélem innentől már meg is úszom. Hallomásból tudom hugomtól, hogy fájdalmas lehet amikor kialakul.

A fiunk az megszakításos együttlétek alkalmával kb 2.5 évre jött össze. A lányzó 2 év éles próbálkozás elhatározásunk után. 1 babut vesztettünk el a lányzó előtt kb a 6.héten. A teszt, és a véreredmény mutatta hogy volt. A vetélés természetes úton, lelkiekben nehezen lezajlott. Pajzsmirigy alulműködésről már korábban tudtam, de nem mentem utána. Ezután igen. 7-8 hónapra beállt az érték, és most várjuk a születést!

Akinél ezután derül ki az U.duplex, nem kell kétségbe esni. Van remény a termeszetes úton való foganásra! Csak sokat kell próbálkozni :-)

56. Fviola 17 (válaszként erre: 55. - Pidiko)
2019. márc. 4. 14:16
Igen, köszönöm a válaszod!
55. pidiko (válaszként erre: 54. - Fviola 17)
2019. márc. 2. 18:04
Szia másfél évig próbálkoztunk aztán dokihoz mentem aki el akarta kezdeni a teljes kivizsgálást mire mentünk volna apát kivizsgáltatni mert az lett volna az első lépés addigra terhes lettem. Teszem hozzá ekkor túl voltam 3 hónap clostilbegyt gyógyszer kúrián és a 3 hónap alatt rendszeresen uh-ra kellett járnom peteérést figyelték.Remélem érthetően írtam.
54. Fviola 17 (válaszként erre: 53. - Pidiko)
2019. febr. 28. 11:44

Kedves Pidiko!

Nekem is hasnló problémám van, csak nekem a huvelyem felso harmada is kettőzött. Érdekelne, hogy mit jelent az pontosan, hogy hosszas próbálkozás után? Mi most járunk 7 hónapnál és kezdek kétségbe esni.

53. pidiko
2018. máj. 31. 22:46

Sziasztok:)

Reményt szeretnék adni mindenkinek ha megengeditek:)

Nekem is dupla méhem van dupla méhszájjal igaz egyik csak csökevényes méh a másik kb. Normális méretű. Az egész teljesen véletlenül derült ki egy méhkaparás alkalmával ázok után hogy már született egy kislányom. A kaparásig senkinek sem tünt fel, hogy ez van nekem. A kislányom természetes módon fogant igaz nehezen sok próbálkozás után aztán végül 39. héten született egyéb okok miatt császárral. Ő utána volt egy missed ab-ok mert üres volt a perzsák majd utána 1 évre természetes módon fogant a kissebb lányom aki 38. héten született császárral. Mindkét terhességem az elején lévő vérezgetést leszámítva zökkenőmentes probléma nélküli terhesség volt és mindkét lányom egészségesen született 3 kg feletti súllyal. Remélem a történetem ad egy kis reményt mindenkinek. Ha kérdésetek van nyugodtan kérdezzetek itt vagy akár privátban.

52. bianka1503 (válaszként erre: 44. - Sandra.london)
2018. máj. 31. 21:55

Szia. :)

És hogy vetted észre a terhessèget?:)

2018. ápr. 4. 09:58

Sziasztok!

Nekem uterus duplex es kettos vaginam van , sajnos mar egy eve probalkozunk eredmenytelenul,

Aki hasonlo cipoben jar de mar van baboca , o ,hogy vette eszre hogy terhes mert hallottam mar olyat is hogy az egyik huvely nyilasbol menstrualt a masikbol nem es kesobb vette eszre ,hogy terhes.

Kinek mi volt a tapasztalata ? Köszönöm 😊😊😊

50. Ami182
2017. dec. 27. 10:21
Sziasztok! Vn, akinek Uterus Duplex-e van két méhnyakkal és méhszàjjal? Endometriozisom is volt. Lisztérzékny vagyok. Azt mondjàk a dokik nem lehet gyerekm,h nem tudok teherbe esni se, de ha mégis nem tudom ezzel a méhhel kihordni. Fiatalos, vékony 35 éves nö vagyok. Még mindig nincs sajnos komoly tàrsam. Nagyon félek, h nem lehet csalàdom. Van. Még itt vki, aki beszèlne velm, nem ismerek senkut, akinek dupla méhe lenne. Olyan erösek a mnzeszgörcseim miatta, h Sokszor bekerülök a sürgossègire, mert nem hat 3 napi apranax+8 nosp+algopirin+melegpàrna. Most szedek cerazettet, h n legyek ilyen rosszul. De igy a meg therbe esni nfm fogok tudni, ha lenn rà lehetoség a pàrkapcsolatban. Tuti vetélès a dupla mèh? Plusz mèg vmilyen fajta trombozihajlamom is van, valszeg szurnom is kéne magam. Van akinek ilyen bonyolult, mint nekem? 18 éves korom òta csalàdra vàgyom.
49. zitaszabo15 (válaszként erre: 48. - Nevcsi)
2017. ápr. 22. 06:03
Szia! Kettős mehhel kapcsolatban szeretnél hallani valamit? Én igen :-) uterus duplexem van. Tavaly szeptemberben volt egy missed abom, kB nyolc hétig volt meg a terhesség. Ott nem ez a fejlődési rendellenesség okozott problémát, hanem részleges mola terhesség volt. Ez szintén egy nagyon ritka dolog. Egyszerűbb, ha utána olvasol, ha érdekel. A menstruációm teljesen normális. 28 napos ciklus, 5-6 nap vérzés. Csak kicseszettul fájdalmas. Gyógyszer nélkül ki sem bírnám, sőt azzal is nehezen. Most sikerült újból teherbe esni. :-) a tavalyi és ez a terhesség is a bal oldali mehben van. Nekem elég problémás sajna. Még csak a hetedik hétnél tartok,és már másfél hete verzek :-(. Háromszor voltam azalatt ultrahangon, szerencsére minden alkalommal volt szívhang és nőtt is egy kicsit. Kaptam progeszteron exeltis kapszulát,ami elvileg segít csökkenteni a vérzést, mert erősíti a mehfalat. Következő ultrahang kedden lesz és remélem, hogy minden rendben lesz. Nem valami megnyugtato az hogy minden nap vér jön belőlem. Nem mondanak semmi konkrétat, hogy miért van a vérzés. Általában csak azt h, lehet h a másik mehbol jön. Fekszek, pihenek sokat. A legelejetol tappenzen vagyok, mert két mehhel alapból veszélyeztetett az ember.
48. Nevcsi
2017. febr. 14. 18:41
Van még itt vki?
2015. júl. 22. 00:26
Syastok!Most találtam meg ezt az oldalt.Nekem 12évesen derült ki h uterus duplexem van.Az egyik oldal el volt záródva.Egy darabig ki akarták venni a méhem, aztán Deberecenbn Prof. Borsos Antal megmentette. Azt mondták hogy nem lehetek természetes úton terhes.Csak lombik és majd csk császár. A párommal igy nem is vigyáztunk. Aztán tavaly mikor nem jött a mensi...kiderült hogy hat hetes terhes vagyok...a Prof. nem győzött csodálkozni és tanácsolta hogy keressek a közelben orvost.Magánra nem akartam menni,ő csak azt tudott volna mondani. Végül magánhoz kerültem Dr. Sziller Istvánhoz. Végig minden rendben volt. Pihi, kevés mozgás, kímélő életmód. 31héttől elkezdett szivárogni a magzatvizem. 32 hetesen ki akarták venni a babát császárral,de ő teljesen keresztbe húzta mindenki számítássát....kibújt magától az előző napon.Koraszülött lett,1800grammal és 46cm-el.Szörnyű volt az első egy hónap...de azóta egészséges és vele teljes az élet....:)
46. Sandra.london (válaszként erre: 45. - Amina5)
2015. máj. 18. 22:16

Juuuhuuu orulok :))

Pont ma elege eltanacstalanodtam , mert Mo.on az orvosom azt mondta h csaszarral kell majd szulnom. Viszont Londonban (itt elunk) ma mondta az orvos h termeszetes uton szulhetek...azt hittem h csak a csaszar johet szoba! De akkor ezek szerint nem!?Ez lehetseges?

45. Amina5 (válaszként erre: 44. - Sandra.london)
2015. máj. 15. 11:36

szia!

van:)

2015. máj. 13. 11:09

Haliho :))

Van itt meg vki??

16hetes kismami vagyok ket mehhel es ket huvellyel, jo lenne ha lenne itt vki aki hasonlo cipoben jar ;))

2014. febr. 21. 11:32
Sziasztok. Nem tudom van e aki figyeli még ezt a fórumot. Én elmesélném a történetem. 22 évesen teherbe estem előtte folyamatosan jártam nőgyógyászhoz 7 hetesen eljött az első ultrahang és a nyiregyi kórházba az orvos nem tudta eldönteni mit lát a képen ezért behivott még 2 dokit, akik mondtak mindenfélét, én meg teljesen berezeltem hogy a babámmal van baj utánna közölték hogy genetikai ultrahagra menjek fel ott majd mondanak többet, felmentem és akkor mondta az orvos hogy szerinte uterus duplexem van ekkora már barnáztam, és ez a 20 perces hüvelyi ultrahangozástól volt, irtak gyógyszert de sajnos 2 nap múlva elvetéltem, az akkori orvos mondta is hogy megsértették a méhszájat. Megtörtént a missed. ab. nagyon rossz volt lelkileg is és fizikailag is de nem adtam del. A műtét után kb 2 hetet vártunk a párommal tudom az előirt 6 hetet de mi megpróbáltuk ez volt március végén. Április végén már pozitivat teszteltem. Vártam junius végéig felkerestem egy magánorvost akkor voltam 12 hetes és mondta hogy minden a legnapobb renben, a 32. héttől kórházba voltam infúziót kaptam mert egy kicsit kissebb volt a babám, de a szűkös hely miatt volt és végül a 38.héten császárral megszületett a kisfiam 2580 grammal makk egészségesen. A műtét közbe mondta az orvosom hogy nem csak uterus duplex hanem sziv alakú is. Ennek ellenére ma már 8 hetes terhes vagyok ismét... Remélem tudtam segiteni a töreténtemmel abban hogy nem szabad feladni....
42. Amina5 (válaszként erre: 41. - Kisfazakas)
2013. febr. 21. 21:49
Hülye emberek vannak, nem is kevés. Tényleg azok milyen szerencsések akiknek elsőre összejön és meg is marad. Na de nem az az átlag szerintem.
2013. febr. 21. 18:35

4.5 éves a nagyobb,1.5 a kicsikém.

Sikerülni fog nyugi, és annyira azért nem igaz az hogy koraszülöttek lesznek.

Nekem is ezt mondta a doki mikor először említette.

Én úgy voltam vele, nem igazán érdekel senki lesz gyerekem az biztos.

persze egy másik fórumon egy igen kedves hozzászóló, arra hogy én azt mondtam volt 4-5 vetélésem, erre kb ezt mondta:- jesszus azt sem tudja hány gyermeke ment el, és még ennyi után is próbálkozott :-)

Gyenge elme létezik, aki nem kínlódott sokáig saját gyerekért az nem is tudja, hogy mi fán terem, de itélkezni mindenki tud.

Első házasságomban lehetetlen volt saját gyerek, a volt férjem miatt, a mostani kapcsolatomban ahhoz képest hogy elkezdtük a projektet:-) 1 éven belül maradós terhes lettem.

Két tökéletes gyermek értük érdemes volt mindezt végigcsinálni.

Imádom Őket

40. Amina5 (válaszként erre: 39. - Kisfazakas)
2013. febr. 21. 13:04
Engem aztán szétszabdalhatnak is, csak egészséges legyen a gyerek:)meg egyáltalán összejöjjön majd. Gratulálok a két gyerkőchöz!Mennyi idősek?
39. kisfazakas (válaszként erre: 12. - Amina5)
2013. febr. 21. 09:24

Nem kellfélni a császártól, neked rosszabb, de amikor túl vagy rajta és látod a gyönyörű babádat nincs megroppanva a feje, annyira szépek a csszis babák.

Amikor a másodikkal terhes lettem, mondtam a dokinak, remélem most is császár lesz.

Miután érzed azt amit csak az érez akinek már van baba, azt a szeretetet önzetlenséget amit kivált beelőled, már nem fog érdekelni, hogy fáj a heg stb.

Másnap fölkeltem 5 dik napra mentem mindt a nyúl.

És soha nem fáj nem nyillalik még frontra sem.

Ja és nagyon szép a hasam , két gyerek után is feszes lapos

38. pidiko (válaszként erre: 37. - Amina5)
2013. febr. 20. 21:25
több mint valószínű van:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook