Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Kettős /dupla méh (uterus duplex) infók?

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2

49. zitaszabo152017-04-22 06:03
Szia! Kettős mehhel kapcsolatban szeretnél hallani valamit? Én igen :-) uterus duplexem van. Tavaly szeptemberben volt egy missed abom, kB nyolc hétig volt meg a terhesség. Ott nem ez a fejlődési rendellenesség okozott problémát, hanem részleges mola terhesség volt. Ez szintén egy nagyon ritka dolog. Egyszerűbb, ha utána olvasol, ha érdekel. A menstruációm teljesen normális. 28 napos ciklus, 5-6 nap vérzés. Csak kicseszettul fájdalmas. Gyógyszer nélkül ki sem bírnám, sőt azzal is nehezen. Most sikerült újból teherbe esni. :-) a tavalyi és ez a terhesség is a bal oldali mehben van. Nekem elég problémás sajna. Még csak a hetedik hétnél tartok,és már másfél hete verzek :-(. Háromszor voltam azalatt ultrahangon, szerencsére minden alkalommal volt szívhang és nőtt is egy kicsit. Kaptam progeszteron exeltis kapszulát,ami elvileg segít csökkenteni a vérzést, mert erősíti a mehfalat. Következő ultrahang kedden lesz és remélem, hogy minden rendben lesz. Nem valami megnyugtato az hogy minden nap vér jön belőlem. Nem mondanak semmi konkrétat, hogy miért van a vérzés. Általában csak azt h, lehet h a másik mehbol jön. Fekszek, pihenek sokat. A legelejetol tappenzen vagyok, mert két mehhel alapból veszélyeztetett az ember.
(válasz Nevcsi 48. hozzászólására)

48. Nevcsi2017-02-14 18:41
Van még itt vki?

47. kittycica152015-07-22 00:26
Syastok!Most találtam meg ezt az oldalt.Nekem 12évesen derült ki h uterus duplexem van.Az egyik oldal el volt záródva.Egy darabig ki akarták venni a méhem, aztán Deberecenbn Prof. Borsos Antal megmentette. Azt mondták hogy nem lehetek természetes úton terhes.Csak lombik és majd csk császár. A párommal igy nem is vigyáztunk. Aztán tavaly mikor nem jött a mensi...kiderült hogy hat hetes terhes vagyok...a Prof. nem győzött csodálkozni és tanácsolta hogy keressek a közelben orvost.Magánra nem akartam menni,ő csak azt tudott volna mondani. Végül magánhoz kerültem Dr. Sziller Istvánhoz. Végig minden rendben volt. Pihi, kevés mozgás, kímélő életmód. 31héttől elkezdett szivárogni a magzatvizem. 32 hetesen ki akarták venni a babát császárral,de ő teljesen keresztbe húzta mindenki számítássát....kibújt magától az előző napon.Koraszülött lett,1800grammal és 46cm-el.Szörnyű volt az első egy hónap...de azóta egészséges és vele teljes az élet....:)

46. Sandra.london2015-05-18 22:16
Juuuhuuu orulok :))
Pont ma elege eltanacstalanodtam , mert Mo.on az orvosom azt mondta h csaszarral kell majd szulnom. Viszont Londonban (itt elunk) ma mondta az orvos h termeszetes uton szulhetek...azt hittem h csak a csaszar johet szoba! De akkor ezek szerint nem!?Ez lehetseges?
(válasz Amina5 45. hozzászólására)

45. Amina52015-05-15 11:36
szia!
van:)
(válasz Sandra.london 44. hozzászólására)

44. Sandra.london2015-05-13 11:09
Haliho :))
Van itt meg vki??
16hetes kismami vagyok ket mehhel es ket huvellyel, jo lenne ha lenne itt vki aki hasonlo cipoben jar ;))

43. Ancsi11102014-02-21 11:32
Sziasztok. Nem tudom van e aki figyeli még ezt a fórumot. Én elmesélném a történetem. 22 évesen teherbe estem előtte folyamatosan jártam nőgyógyászhoz 7 hetesen eljött az első ultrahang és a nyiregyi kórházba az orvos nem tudta eldönteni mit lát a képen ezért behivott még 2 dokit, akik mondtak mindenfélét, én meg teljesen berezeltem hogy a babámmal van baj utánna közölték hogy genetikai ultrahagra menjek fel ott majd mondanak többet, felmentem és akkor mondta az orvos hogy szerinte uterus duplexem van ekkora már barnáztam, és ez a 20 perces hüvelyi ultrahangozástól volt, irtak gyógyszert de sajnos 2 nap múlva elvetéltem, az akkori orvos mondta is hogy megsértették a méhszájat. Megtörtént a missed. ab. nagyon rossz volt lelkileg is és fizikailag is de nem adtam del. A műtét után kb 2 hetet vártunk a párommal tudom az előirt 6 hetet de mi megpróbáltuk ez volt március végén. Április végén már pozitivat teszteltem. Vártam junius végéig felkerestem egy magánorvost akkor voltam 12 hetes és mondta hogy minden a legnapobb renben, a 32. héttől kórházba voltam infúziót kaptam mert egy kicsit kissebb volt a babám, de a szűkös hely miatt volt és végül a 38.héten császárral megszületett a kisfiam 2580 grammal makk egészségesen. A műtét közbe mondta az orvosom hogy nem csak uterus duplex hanem sziv alakú is. Ennek ellenére ma már 8 hetes terhes vagyok ismét... Remélem tudtam segiteni a töreténtemmel abban hogy nem szabad feladni....

42. Amina52013-02-21 21:49
Hülye emberek vannak, nem is kevés. Tényleg azok milyen szerencsések akiknek elsőre összejön és meg is marad. Na de nem az az átlag szerintem.
(válasz kisfazakas 41. hozzászólására)

41. kisfazakas2013-02-21 18:35
4.5 éves a nagyobb,1.5 a kicsikém.
Sikerülni fog nyugi, és annyira azért nem igaz az hogy koraszülöttek lesznek.
Nekem is ezt mondta a doki mikor először említette.
Én úgy voltam vele, nem igazán érdekel senki lesz gyerekem az biztos.
persze egy másik fórumon egy igen kedves hozzászóló, arra hogy én azt mondtam volt 4-5 vetélésem, erre kb ezt mondta:- jesszus azt sem tudja hány gyermeke ment el, és még ennyi után is próbálkozott :-)
Gyenge elme létezik, aki nem kínlódott sokáig saját gyerekért az nem is tudja, hogy mi fán terem, de itélkezni mindenki tud.
Első házasságomban lehetetlen volt saját gyerek, a volt férjem miatt, a mostani kapcsolatomban ahhoz képest hogy elkezdtük a projektet:-) 1 éven belül maradós terhes lettem.
Két tökéletes gyermek értük érdemes volt mindezt végigcsinálni.
Imádom Őket

40. Amina52013-02-21 13:04
Engem aztán szétszabdalhatnak is, csak egészséges legyen a gyerek:)meg egyáltalán összejöjjön majd. Gratulálok a két gyerkőchöz!Mennyi idősek?
(válasz kisfazakas 39. hozzászólására)

39. kisfazakas2013-02-21 09:24
Nem kellfélni a császártól, neked rosszabb, de amikor túl vagy rajta és látod a gyönyörű babádat nincs megroppanva a feje, annyira szépek a csszis babák.
Amikor a másodikkal terhes lettem, mondtam a dokinak, remélem most is császár lesz.
Miután érzed azt amit csak az érez akinek már van baba, azt a szeretetet önzetlenséget amit kivált beelőled, már nem fog érdekelni, hogy fáj a heg stb.
Másnap fölkeltem 5 dik napra mentem mindt a nyúl.
És soha nem fáj nem nyillalik még frontra sem.
Ja és nagyon szép a hasam , két gyerek után is feszes lapos
(válasz Amina5 12. hozzászólására)

38. pidiko2013-02-20 21:25
több mint valószínű van:(
(válasz Amina5 37. hozzászólására)

37. Amina52013-02-20 21:24
:)kérjed is,főleg,hogy nincs endokrinológus a közelben.kiváncsi leszek,hogy van e pco-d?
(válasz pidiko 36. hozzászólására)

36. pidiko2013-02-20 21:22
az lesz már volt róla szó mielőtt kiderült ez az egész de aztán rákente erre:(
de most nem engedek és kérni fogom:)
(válasz Amina5 35. hozzászólására)

35. Amina52013-02-20 21:21
akkor ezeket préseld ki majd a nődokiból:)
(válasz pidiko 34. hozzászólására)

34. pidiko2013-02-20 21:15
az a baj hogy erre nem igazán van endokrinológia:( utazgatni a kislányommal meg nem igazán tudok
(válasz Amina5 33. hozzászólására)

33. Amina52013-02-20 21:14
Endokrinológushoz menj szerintem, mer ez az ő köre és kérjél teljes hormont és terheléses cukrot+inzulint.
(válasz pidiko 32. hozzászólására)

32. pidiko2013-02-20 21:11
Szerintem sincs és igen szerintem valószínű pco-m van egy kis ir-rel vegyítve:( majd márciusban kiderül akkor megyek vissza a dokimhoz és kivizsgáltatom igaz-e a gyanúm.
(válasz Amina5 30. hozzászólására)

31. pidiko2013-02-20 21:10
az én dokim nem mutogatott senkinek viszont mikor velem közölte mi a helyzet körberöhögtem hogy mi az hogy ez van és eddig ennyi doki ennyi vizsgálat után nem vette észre

Ellenben a védőnőnk mikor elmeséltem neki mi van ő elkezdte név nélkül terjeszteni a kollégák között hogy hű neki van egy ilyen rendellenességes anyukája:)
(válasz Amina5 29. hozzászólására)

30. Amina52013-02-20 21:08
Nincs pco-d?mert ennek szerintem semmi köze sincs
(válasz pidiko 28. hozzászólására)

29. Amina52013-02-20 21:07
Hű, hát akkor ez tényleg egyedi. Egyébként a nődokik be vannak zsongva, ha egyedi eseteket láthatnak,legalábbis emlékszem nálam mesélte és mutogatta az ultrahangomat a doki az asszisztenseknek, hogy ilyet is ritkán látni. Én meg csak aha..na de most de jó nekem:)
(válasz pidiko 27. hozzászólására)

28. pidiko2013-02-20 21:03
igen épp kis tesót szeretnénk már augusztus óta csak nem jön össze mert hormon problémáim is vannak amiket a dokim szintén erre a rendellenességre fogott legutóbb:(
(válasz Amina5 26. hozzászólására)

27. pidiko2013-02-20 21:02
nem
kérdeztük azt mondták ezzel nem tudnak mit csinálni
ja és az enyém nem is olyan mint az átlagos efféle rendellenesség hanem pont fordítottja mert általában egymás mellett van a kettő az enyémek meg egymás felett vannak
(válasz Amina5 25. hozzászólására)

26. Amina52013-02-20 21:00
Értem és még szeretnél babát vállalni?
(válasz pidiko 24. hozzászólására)

25. Amina52013-02-20 20:59
Neked nem ajánlották a műtétet?

24. pidiko2013-02-20 20:59
értem
akkor nekem azért mondta a doki hogy nem lehet vele mit kezdeni mert teljesen normális mind a kettő és külön van egymástól az egyikhez van a rendes méhem a másikhoz a csökevényes.
(válasz Amina5 23. hozzászólására)

23. Amina52013-02-20 20:58
Igen, miután felgyógyult a sebem,mondtam, hogy ezt mindenképp megműtetem,mer ez így elég veszélyes számomra, nem akarok több vészhelyzetet:)Szóval nekem zsák formájúra nőtt, tehát nem volt átjárható. Így kb egy félórás műtéttel megoldották.
(válasz pidiko 20. hozzászólására)

22. pidiko2013-02-20 20:54
köszi én is örülök neki nagyon
(válasz Amina5 19. hozzászólására)

21. pidiko2013-02-20 20:54
semmi baj
(válasz Bársonyfüles 18. hozzászólására)

20. pidiko2013-02-20 20:53
megműtötték és már csak 1 van????
nekem azt mondta a doki hogy nem lehet vele mit kezdeni
(válasz Amina5 17. hozzászólására)

1 2