Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lumbágó kezelésére tudtok-e valamilyen gyógymódot? fórum

Lumbágó kezelésére tudtok-e valamilyen gyógymódot? (beszélgetős fórum)


16. Carpediem* (válaszként erre: 15. - D71ef05a8e)
2013. febr. 21. 08:40

semmi gon, dehogy, szokták mondani ahány ember annyi féle vélemény, ez esetben gyógymód!

a lényeg, hogy hamar jöjjön rendbe a fóruminditó, nem igaz :):):)

15. d71ef05a8e (válaszként erre: 13. - Carpediem*)
2013. febr. 20. 21:06

persze, tényleg nem rosszból írtam, csak inkább abból kiindulva, hogy sokszor az injekció természetéből fakadóan is van olyan lórúgás, sőt, mint az otthon bevehető pirulák, és kell is bízni az orvosban, sőt, benne kell bízni elsősorban. Ettől függetlenül az injekció tájékoztatóján is le lehetnek írva a durva lehetséges mellékhatások, csak az orvos azért adja lelkifurdalás nélkül, mert saját tapasztalata alapján tudja, hogy azoknak milyen kicsi a valódi esélye, mondjuk a praxisa alatt még sosem látott tőle komolyan megbetegedni senkit.


Amire ki akarok lyukadni az csak az, hogy ugyanez a tapasztalata meglehet szakorvosnak a pirulákkal is, amiket felír, tehát betegtájékoztató ide vagy oda, ha az orvos kifejezettten javasolja, akkor nem kell halálra ijedni a betegtájékoztatótól.

2013. febr. 20. 20:55

Igen-igen.

A fájdalomnak előbb enyhülnie kell és csak ezután lehet tornázni.


Egyszer egy iszonyatos rohamnál "elrohantam" a házidokimhoz, hogy adja be a szurimat. Amikor meglátta frászt kapott és nem adta be. Azt mondta, hogy ebből az injekcióból 1 is sok évente és már kaptam. Adott egy jó kis koktélt:) Algopyrin+lidocain+mideton és ez segített.


Nekem a csontkovács csak ártott és az összes ismerősömnek is. Én csodálkozom, ha valaki azt mondja, hogy csodákat tesz, mert azt gondolom, hogy nem tudja, hogy mitől nem gyógyult még meg. Én is azt hittem, hogy szuper, de szabira ment a csonktovácsom és hetekig nem jártam hozzá és csoda történt:) Egy idő után ismét elbírt a lábam, azaz tudtam egy helyben állni, ugyanis úgy megrángatott, hogy valami ideget piszkált valamim és ugyan fájdalmaim nem voltak, de az egyik lábam olyan gyenge lett, hogy nem bírt el.

13. Carpediem* (válaszként erre: 12. - D71ef05a8e)
2013. febr. 20. 20:47

én nem esküszöm meg rá, hogy elolvasta e azt is, csak mivel anyum elég makacs meg minden ilyen mellékhatásos dologtól írtózik és a házidokija ismeri már húsz éve, szerintem nem veri át!

azt tudom, hogy miután a szurit megkapja sokkal de sokkal jobb!

évek során kitapasztalta, hogy mikor jön elő a lumbágója, és már az intő jeleknél elmegy dokihoz, meg csonkovihoz, ha tárcája engedi, és így mára már három éve, hogy megúszta az éveket lumbágó nélkül előtte évekig volt, hogy egy évben kétszer is előjött neki, de mióta felismeri a jeleket és idejében kezelteti ( nem gyógyszerekkel), azóta, kopp, kopp, nem jött elő neki.

én csak az ő tapasztalát írtam le.

12. d71ef05a8e (válaszként erre: 10. - Carpediem*)
2013. febr. 20. 20:37

Becsszó nem kötözködésből, de az injekció betegtájékoztatóját is elolvasta? NEm kizárt, hogy azon is sok ijesztő lehetsége smellékhatás fel van tüntetve.


Ami tény: rendkívül hosszú a lehetséges mellékhatások listája, és gondolom, egyiket sem csak úgy kitalálják, hanem van valami alapja annak, hogy odakerülnek, de azt is tudjuk, hogy nagyon le akarják védeni magukat a gyártók a perekkel szemben, és ezért ezt is helyére kell tennünk magunkban. Vagyis nem mindegy, hogy alkalomszerűen veszek be egy gyógyszert, vagy kúraszerűen 2 hétig alacsony dózisban, vagy hosszú, elhúzódó kezelésben kapom. Ezen kívül számít a testalkat, az egyéni érzékenység, és egyéb tényezők, amelyek összeadódnak és vagy kihoznak egy mellékhatást, vagy akár semmilyent sem. Persze nyilván senki nem vesz beszívesen olyasmit, amin szerepel mellékhatásként bármi halálos végkimenetelű dolog.


Mindig kérni kell az orvost, hogy alaposan mérlegelje az elérni kívánt cél és az azért vállalható mellékhatások arányát, bár a jó orvos amúgy is ezt teszi. Általában mindenre több gyógyszer közül lehet választani.


amikor üvölt valaki a fájdalomtól, akkor az én véleményem szerint van helye a gyógyszernek, sőt, amíg lobos gyulladásban van a terület, nem is szabad tornéztatni, sem masszírozni, sem csontkovácsolni. Egy bizonyos nyugalmi állapotot el kell előbb érni, ha gyulladásgátlóval, akkor azzal.


Még ajánlanám a gyógynövénypakolásokat esetleg, mint szelídebb gyógymódot a heves fájdlaom időszakában, sok info van ezekről a neten.

11. d71ef05a8e (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2013. febr. 20. 20:31
Mideton, jaj, de sokáig kellett szednem...:( És mellé gyomorvédőt. Ez is nagyon fontos szerintem.
10. Carpediem* (válaszként erre: 1. - Saci101)
2013. febr. 20. 20:13

még annyit, hogy ő sosem vette be a felirt pirulákat!!!

egyik rosszabb dolgokat írt mint a másik, helyette inkább injekciózta a doktornő!

azt a legdurvább napján hívtuk ki, és csupán egyet kapot, .

szerintem 100* jobb mint a tabletták!

9. Carpediem* (válaszként erre: 1. - Saci101)
2013. febr. 20. 20:11

nagyon vigxázz a szteroid tartalmúaktól, azt inkább ne vedd be!!

Nálunk sajnos anyumnak szokott előjönni de annyira, hogy pár napig csak szó szerint négykézláb tud csak közlekedni!!

Viszont ha van egy kis pénze, általában csontkovácshoz megy magánba, az remekül helyreteszi, de tényleg!!!

Jobbulást kívánok!!

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Saci101)
2013. febr. 20. 20:09

Milyen gyógyszerekről van szó?


Mideton és donalgin mehet vagy diclofenac.

Reasolant ne szedje be, az szteroidos, de nem hiszem, hogy ezt kapott.

Nyugodtan beveheti, majd utána torna.

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - D71ef05a8e)
2013. febr. 20. 20:07

Pontosan!


Gyógytorna és utána minden nap minimum 10 perc, de a legjobb ha napi fél órát tornázik.

2013. febr. 20. 15:35
Nekem is a csontkovács vált be.
2013. febr. 20. 15:27
Úszás, és melegítőpárna derékra.
2013. febr. 20. 15:11

gyógytorna, sztk alapon is kiírják. a 10 alkalmas kezelés nem fog csodát tenni, de utána az akár élete végéig végzett otthoni gyakorlással szépen kordában lehet tartani a fájdalmat.


Persze meg kell taunlni egy másfajta testtartást, ülést, járást, hajlást, de ezek mind hamar automatikussá válnak.


Amikor pedig nem megy gyógyszerek nélkül, akkor be kell venni őket.

2013. febr. 20. 15:09
Nekem is lumbágóm van. Én kaptam rá 10 alkalmas fiziko terápiát. Igaz nem sokat használt. Nekem ami hatásos volt az a csontkovács!
2013. febr. 20. 14:59
hatha-jóga, rendszeresen
2013. febr. 20. 14:57

A barátnömnek, mint ma kiderült, lumbágója van, állandó szúró hátfájással küszködött, végre néven nevezték a betegséget.

Felirtak neki fájdalom- és gyulladáscsökkentőt, de, mint irja

"kb. 1 méteres papír volt a dobozba gyömöszkölve, és annak is nagy része a lehetséges mellékhatásokról szól. A legdurvább, hogy halálos kimenetelű gyomor- és bélvérzés. Hát nem mertem bevenni."

Tudna-e valaki tanácsot adni, hogyan lehet a lumbágó okozta fájdalmakat természetes módon enyhiteni, ill. mi okozhatja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook