Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek ha valaki egy éve dohányzik, kimutatható a röntgenen? fórum

Szerintetek ha valaki egy éve dohányzik, kimutatható a röntgenen? (tudásbázis kérdés)


12. Pan Dóra (válaszként erre: 5. - Hoxna néni)
2013. febr. 20. 13:26

Van a diákoknak egy másik csoportja: a nem dohányzók. Ott "nem marad le" a többiektől. Egyébként elég gyanús az a csoport, ahol a nemdohányzás kiközösítő ok.


Én pl. nagyon büszke vagyok a 21 éves fiamra, aki nem iszik - és remélhetőleg nem is fog. A barátai / haverjai hétvégeken rendszeresen szórakozni járnak, ahol elsődleges szempont a minél több alkoholfogyasztás. Ezek a srácok hét közben keményen tanulnak, dolgoznak, de péntek-szombaton meglehetősen kifordulnak magukból. Mégsem közösítik ki a gyerekem, mert ő a sofőr :)

Így mindenki jól jár.


Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy ha egy baráti körben valaki nem igazodik szorosan a tendenciákhoz, az még nem jelent kilógást, "árulást", mert ha igen, akkor jobb onnan menekülni...

2013. febr. 20. 12:57

Én nem értek hozzá csak azt tudom asztmás vagyok!Szegénykém,hogy nem fulladt ha asztmás?

De most ha abba hagyja mert segítetek neki,biztos nem lesz gond!De nincs az az orvos akivel ezt nem lehetne megbeszélni,sőt segítene is!

2013. febr. 20. 12:47

A dohányzást csak akkor mutatja ki a tüdőszűrő, ha már megbetegedést okozott a tüdőben.

Vagyis, a dohányzást nem tudja kimutatni, csak a tüdő betegségeit. Nem minden esetben lehet a daganatot sem diagnosztizálni vele.

9. hoxna néni (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2013. febr. 20. 12:34
Most már tudja Ő,de hiába ebbe a csapdába bele esett,de segítünk Neki!
8. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Hoxna néni)
2013. febr. 20. 12:32
Ne az orvostól féljen, hogy észreveszi, hanem a betegségektől, amit a cigaretta okozhat!!!!!!
7. hoxna néni (válaszként erre: 6. - 032b6d3bda)
2013. febr. 20. 12:30

Akkor nem értetted meg amit írtam!Én segítek,hogy meg nyugtassam és,hogy mellette álljak,hogy letette a cigarettát!

Segítek és nem fedezem a zug dohányost!Mert már nem dohányzik!A másik pedig az,hogy már nem fiatalkorú,de iskolás!/Fősulis/

6. 032b6d3bda (válaszként erre: 1. - Hoxna néni)
2013. febr. 20. 12:23
Remélhetőleg nem azon munkálkodsz, hogy fedezd a zugdohányzó asztmás fiatalkorút.
5. hoxna néni (válaszként erre: 4. - Pan Dóra)
2013. febr. 20. 12:04

Köszönöm a választ!

Igen beszélgettünk is vele és sajnos ő is belekerült abba,hogy ő is kipróbálja és ne maradjon le a többiektől.Más lelki eredetű problémát nem mond sőt nyugodt is a családi hát tere.Tanulmánya jó,csak van az asztmája ami miatt sokszor került orvoshoz!

Épp ez az,hogy ettől tart,hogy a röntgen kimutatja!

4. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Hoxna néni)
2013. febr. 20. 11:59

Ne az orvostól féljen!!! Az orvosok sok dohányos asztmást láttak már, és egyébként se feladatuk a beteg minősítése.


A cigarettát VALAMIÉRT vette a kezébe. Valami lelki probléma miatt. Ezt kell megkeresni és megszüntetni, akkor magától is leteszi.


A röntgen nagyon sok mindent kimutat...

2013. febr. 20. 10:12
Sajna nem mutat ki semmi rosszat./TBC talán/.
2013. febr. 20. 10:03
Nem hiszem hogy ennyi kimutatható lenne sima röntgennel. Még több sem.
2013. febr. 20. 09:57
Barátnőmnek a lányáról most tudtuk meg,hogy egy éve dohányzik,jelzem asztmás a is a kis buta.Most kel vissza mennie a tüdőgondozóba és fél,hogy az orvos észreveszi a tüdején.De hála most le is tette a cigit!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook