Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates torna fórum

Pilates torna (beszélgetős fórum)


2013. febr. 27. 11:01
Hajrá! Írd majd meg a tapasztalataidat! Szép napot! :-)
2013. febr. 26. 13:01
KI fogom próbálni, március 1 a nagy elhatározás dátuma és vegyesen fogok akkor tornázni Norbira vagy Rékára és mellé ez,remélem lesz látszata őszre!!
2013. febr. 26. 11:46

Én csak ajánlani tudom a pilatest: nyújt, karcsúsít, centikben hihetetlen változást tud hozni - azon felül feltölt energiával! Nálam ilyen hatások voltak, terhesség után is segített, most is épp azon vagyok, hogy a második gyerkőc után beleférjek a régi ruháimba...

A kilókban való fogyáshoz azonban valóban az aerob mozgás kell - nálam is akkor indult be, amikor step aerobicra jártam. A két mozgás tök jól kiegészítette egymást!

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Hudvig)
2013. febr. 21. 14:28

Nem csináltam hosszú ideig:)

Pont ez a lényeg. 2,5 hónapig csináltam, mert utána már mást csináltam:)


Én jelenleg is aerobicokzok, de azt el kell mondanom, hogy közel sem olyan látványos és hatásos, mint a pilates heti 6*35 perc, pedig aerobicra is pont ennyit járok, heti 3*1 órát.

2013. febr. 21. 13:06
Én a jógánál is látom ezt a látványos alakformáló hatást (én már most négy éve csinálom kisebb kihagyásokkal, nemcsak alakformálásra, hanem egy kézbetegség miatt, meg gerincfájás miatt, és nagyon bevált!), illetve még jó tizenöt éve kb. két évig jártam callanetiscre (hasonlít a pilateshez!), fogytam egy év alatt vagy öt kg-ot (vagyis semmit), de két mérettel kisebb nadrágok kellettek!
12. Hudvig (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2013. febr. 21. 13:00

Igen, a centiből fogyás tényleg nagyon szépen megmutatkozik a pilates hatására, de kilót nem jelent. Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen hosszútávon csináltad.

Én 1,5 év után inkább átmentem aerobicra, csak egy egy éves betegség miatt mindent kihagytam, jöttek is fel a kilók. Lassan újra utolérem magam, aztán megyek vissza aerobicra, mert iszonyatosan hiányzik, imádtam!

2013. febr. 20. 20:23

Én szoktam pilatesezni. Nagyon jó alak formáló. Valóban nem fogysz tőle rögtön, de x idő múlva súlyban is jelentkezik, amit csináltál.

Én kezdő pilates tornával 2,5 hónap alatt több centit karcsúsodtam, majd 5 kg le is ment, de ekkor már bevezettem más fajta mozgást is, mert már bírtam.

2013. febr. 19. 21:45

Köszi csajok ,van Norbi és Béres Alexandra dvd-m ,végül is azt is kibírom, egy egy megállással,régen nagyon sokat sportoltam és sokat fogytam pár hó alatt!DE most a lassú és biztos a cél és a megtartás.

4 gyermekem van, szeretném látni őket felnőni és, hogy büszkék legyenek rám!

9. c9f9b53798 (válaszként erre: 8. - Hudvig)
2013. febr. 19. 20:04

Ha a négy kg/hótól kevesebb jobb, mert az tartós. Ugyanis minden egyes lement kg-ot jobban raktároz a szervezet.


Én pl. most másodjára fogyok két éven belül 20-30 kg között, és vannak bizonyos kg-ok amelyeknél stagnálok, és visszakerestem a két évvel ezelőtti mérésekre, és ott is azoknál stagnáltam, valószínű azok valami "határpontok", vagyis mikor hízok, azoknál a súlyoknál hosszabb időt állok...


Először a terhesség alatt fogytam le, majd szoptatás után most (remélem újabb terhesség előtt).

2013. febr. 19. 19:57
Nekem fél év alatt 10 kilót sikerült, elvileg kevés lenne, viszont amikor betegség miatt kimaradt két hét, sem jött vissza semmi.
2013. febr. 19. 19:53

Még annyit szeretnék hozzáfűzni, bár nem a topik témája, hogy a stagnáláskor sokan a kcal mennyiségét csökkenti drasztikusan, ezt is tilos, mert az anyagcsere leáll, és egyre kevesebbel beéri a szervezet.


Nyilván -10 kg-nál már valóban kevesebb a napi kcal szükséglet, tehát lehet valamennyivel csökkenteni, de nem szabad átesni a ló túloldalára. Ekkor kell a mozgásformán változtatni, akár összetételében, akár intenzitásában, vagy hosszában.


Ideális fogyás a havi 4 kg, attól többet nem érdemes, én csináltam, de havonta volt teljes labor is (hosszú miért, komoly problémáim voltak...), és ekkora fogyás mellett már a kreatinin szintem rossz volt, vagyis az izmokat is pusztítottam, túlhajtottam magam.


Tehát mindent ésszel kell csinálni, és nem lóverseny a fogyás, végülis ritka az az eset, mikor fél év alatt szedünk fel húsz-harminc kg felesleget, a leadásához is adjunk időt magunknak.

6. Hudvig (válaszként erre: 5. - Lhoney)
2013. febr. 19. 19:44

Szintén zenész!

Szóval nagyon jó formáló és előkészít az erősebb edzésformára. Én a helyedben bevezetnék + két nap sétát nagyjából fél-háromnegyed órát. Sokkal jobban fogod bírni a terhelést. Egyelőre nem is kell erősebben, csak olyan kirakatnézős. Viszont ne hagyj ki egy napot sem. Általában ott veszik el az egész.

Ne az én fogyásomból indulj ki, mert én ennél drasztikusabb dolgot csinálok, izmot is építek, így nem mutat a mérleg sokkal kevesebbet, viszont a ruhák nagyon is.

2013. febr. 19. 19:08
Szia teljesen egyett ertek Tabula Rasa hozzaszolasahoz en is csinaltam de nagyobb sulyfelesleget nem lehet leadni vele de amugy nagyon jo es alakformalo azonkivul egeszseges hatgerinc fajasokra is
2013. febr. 19. 18:54
Köszönöm
2013. febr. 19. 18:51
A gyalogláshoz, kocogáshoz mit szólnál? Vezess be több zöldséges és fehérjés ételt az étrendedbe. Az édességeket és a fehérlisztet felejtsd el! Fog ez menni!
2013. febr. 19. 18:33

Csináltam (ezt is), de csak ezzel nem lehet fogyni, ez azért jó, mert szép alakot ad, formálja a testet, de fogyni nem lehet vele, még akkor sem, ha helyesen étkezik az ember (akkor az étkezéstől fogysz), ahhoz, hogy a mozgástól fogyj aerob mozgásformát kell végezni.


Mivel nagy a súlyfelesleged, ezért az étkezés plusz pilates egyenlőre megfelelő, mert legalább a testet előkészíti a keményebb, intenzívebb edzésformára. Eleinte úgyis megindulnak a kilók a helyes étkezés következtében, de amikor a stagnálás fázisa kezdődik, akkor kell módosítani a mozgásformán (én ilyenkor mindig más típusú mozgást veszek elő) - és ez újra lendületet ad.


Pilatest érdemes (vagy a dinamikus jógát) végig csinálni, mert így nem fog nyúlni a bőr a leadott kg hatására, szépen feszesíti a testet.


Érdemes fitt-ball labdát beszerezni, és ahhoz találni aerob dvd-t, ugyanúgy van fitt-ball pilates is! kíméli a láb ízületeit nagy súlyfeleslegnél, viszont meg is izzaszt. Hatékony ilyenkor a biciklizés vagy gyorsabb ütemű séta.


Úszást nem ajánlom, a víz általában farkasétvágyat csinál.

2013. febr. 19. 18:02

Sziasztok!

Olyanok véleményét várnám ,akik ismerik ezt a módszert és fogytak vele.

Szerintetek ha keveset eszem,3 l vizet iszom és este 6 után már semmit, meg ez a torna,hatásos lehet??

Nem kis súlyfeleslegem van,pont ezért választattam ezt ,az ízületeimet kíméljem,úszni nem tudok elmenni!

Szeptemberre, vagyis 6 hó alatt egy olyan 25-30 kg szeretnék fogyni!


Most kérem a "kedves" hozásszólókat,mert lesznek, akik már ismernek, a szemétkedést mellőzzük!!


Szép estét!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook