Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a tapasztalatotok a pénzügyi tanácsdói munkáról? fórum

Mi a tapasztalatotok a pénzügyi tanácsdói munkáról? (beszélgetős fórum)


14. hcs2 (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2013. febr. 20. 14:12
:((( azért még reménykedek
13. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - Honey_bunny)
2013. febr. 20. 13:59

Mit tudsz ennek a munkának a mindennapi vonatkozásáról?

Mit tudsz ennek a munkának a jogi feltételeiről?

Milyen végzettséged van jelenleg, esetleg folyamatban van valami?

Mennyit vagy hajlandó tanulni az elkövetkezendő években?

Milyen anyagi tartalékaid vannak? Félreértések elkerülése végett nem fillére pontosan, de mondjuk a következő fél évben ha nem keresel semmit, sőt esetleg csak beruházol képzésekbe, vizsgákba akkor is megtudtok élni?

12. c6973617d3 (válaszként erre: 7. - Vikucka)
2013. febr. 20. 13:20
Hát ha nem voltál nyomulós, akkor ne vedd magadra :)
11. Annie1130 (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2013. febr. 20. 13:17
Egyetértek veled!Aki pénzügyi tanácsadónak nevezheti magát, az legalább egy közgazdász diplomával és hosszú-hosszú évek tapasztalatival rendelkezik. Kitűnő referenciái vannak és ő maga is rendelkezik befektetési portfólióval. Szerintem a különféle hazai franchise rendszerekben működő, más cégek pénzügyi szolgáltatásait kínáló cégekről van itt szó, amelyeknél egy gyorstalpaló és egy alapvizsga után bárki viselheti a "pénzügyi tanácsadó" címet. Az igazi pénzügyi tanácsadó nem listákról szedi a vadidegen kontaktokat, akiket egy hideghívással próbál találkozásra bírni, hanem személyes ismeretségi körén belül adja a tanácsokat, majd azok elégedettségére alapozva jóhírnevet épít és továbbajánlás alapján szerez ügyfeleket. Ez nem a nagy számok törvénye alapján működő business. Itt szoros, személyes kapcsolatokra van szükség, nem pedig listákra!Mondjuk, ahhoz meg olyan körökben is kell mozogni, külöben felkopik az álla a pénzügyi tanácsadónak...
10. vikucka (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2013. febr. 20. 12:59
Igen, ez igy működik. Persze nem kötelező megadni a telefonszámokat.
9. szafaripók (válaszként erre: 8. - Hcs2)
2013. febr. 20. 12:57

Távol álljon tőlem, hogy kedvedet vegyem... de...

Engem is kerestek meg azzal, hogy a listát ők adják, nekem csak fel kell hívnom, mert garmadában állnak a nevek-számok, és nem tudják feldolgozni.

Az interjú alatt (többen voltunk egyszerre) rákérdeztem, honnan vannak ezek a számok. A következő: üzletkötő valahonnan, talán saját ismerettségi köréből felkeres valakit, leülnek. Csóri végighallgatja az ajánlatot, amivel még önmagában nincs is baj, majd közli, hogy bár nagyon tetszik, egy kanyija sincsen rá. Üzletkötő itt sajnálkozik, majd megkérdezi, hogy vannak-e a barátai között olyanok, akiket talán érdekelne hasonló? Na, itt csóri (hogy mégse legyen az a rossz érzése, hogy semmit nem adott az üzletkötőnek, aki pedig még mondjuk egy kávéra is meghívta), ad neki pár számot a telefonjából.

De olyannal is találkoztam, ahol kerek-perec kijelentette az üzletkötő, hogy KELL adni neki 5 ismerőst, másra nem kötelezi a találka.

Hát innen vannak a listák. Aztán majd a gyanútlan ismerőst meg felhívja valaki (talán te), hogy egy közös ismerősük ajánlotta, hogy talán őt érdekli x befektetés...:(

8. hcs2
2013. febr. 20. 12:48

Igen, engem nagyon érdekel a téma. Most jelentkeztem egy ilyen állásra, az első körön túljutottam. Amit eddig elmondtak az alapján bejön a dolog, de amiket ti írtatok... elkéggé elbizonytalanodtam. :s

Viszont itt külön kiemelték, hogy nem nekem kell embereket kerezsgélni, hanem ők adják a cégeket, embereket akit fel kell keresni. Holnap megyek ismét, azért nagyon bízok benne! :)

7. vikucka (válaszként erre: 5. - C6973617d3)
2013. febr. 20. 10:55
Honnan tudod mennyire voltam nyomulós? Elmondtam nekik az ajánlatot, de tudtam, hogy annak a körnek nincs pénze. Én is meghallgattam tucat pénzügyi tanácsadót, akik azóta már szerintem elfelejtették, hogy próbálkoztak ilyesmivel.
2013. febr. 20. 10:40
Köszönöm a hozzászólásokat, és remélem jönnek még üzenetek olyanoktól is, akik dolgoztak(nak) e területen. Más is jelezte már, hogy érdekli ez a téma, szóval jó ha segítünk egymásnak.
5. c6973617d3 (válaszként erre: 2. - Vikucka)
2013. febr. 19. 13:21
Talán nem kellene olyan nyomulósnak lenni, és első körben megkérdezni van-e pénze a kliensnek befektetni. Mert ettől hányok, amikor nem hagynak szóhoz jutni! :)
2013. febr. 19. 12:22

Pénzügyi tanácsadó? Ne vicceljünk, biztosítási ügynök inkább. Egy komoly pénzügyi tanácsadó minimum közgazdász, legalább egy olyan idegen nyelvet beszél, ami lehetővé teszi, hogy a külföldi szaksajtót is olvassa.


Nem egy biztosításközvetítő cég munkatársa, nem a biztosítókat képviseli, és nem is azoktól kapja a jövedelmét, hanem az elégedett ügyfeleitől sikerdíj formájában.


Amikor megtalálnak a "pénzügyi tanácsadók" mindig azt szoktam kérni, mutassa meg a saját "befektetéseit", lássam, ő melyiket használja azok közül, amit nekem ajánl. Érdekes módon, nem igen szoktak mutatni ;)


Szóval, szerintem tartsd ettől távol magad, ha nem akarod szénné égetni magad az ismerőseid körében.

3. szafaripók (válaszként erre: 1. - Honey_bunny)
2013. febr. 19. 11:38

Az attól függ, hogy mennyi ismerősöd van, és melyik céghez mész.

Van, akinek nagyon bejön, de rengeteg meló van benne.

20 emberből jó, ha egynek el tudsz "adni" valamit, aztán örülhetsz, ha ténylegesen ezekből minden 3. be is fizeti.

Az kéne hozzá, hogy az embereknek legyen félre tett pénze (ha-ha), és úgy gondolkodjanak, hogy nem egy plazmatévébe fektetik...

Engem sokszor kerestek már ilyennel, de személy szerint nem vagyok rá alkalmas...

2013. febr. 19. 10:47

Nem. Én dolgoztam pügy-i tanácsadóként a brókernetnél. Mész, keresed az embereket, rojtosra beszéled a szádat, és ők a kezüket széttárják, hogy nincs pénzük, amit be tudnának fektetni. A 20. ilyen alkalom után, megcsömörlik az ember az egésztől.

Akkor vágj bele, ha van mellette másik állásod, mert úgy tudom, hogy pügy-i tanácsadónak egyéni vállalkozónak kell lennie. Ha te főállású egyéni vállalkozó vagy, akkor minden hónapban keményen fizetned kell magad után a járulékokat.

2013. febr. 19. 10:42
Aki dolgozott már ilyen területen, megosztaná a tapasztalatait? Érdemes lehet belevágni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook