Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg csak próbálgatással lehet megtalálni a jó fogamzásgátlót? fórum

Tényleg csak próbálgatással lehet megtalálni a jó fogamzásgátlót? (tudásbázis kérdés)


13. Fisica
2013. febr. 18. 19:36
Először Graciált szedtem, aztán Belarát kaptam. Egyikkel se volt semmi problémám.
12. bd5e718401 (válaszként erre: 2. - 5674644b5d)
2013. febr. 18. 16:10

Sajnos ez részben igaz. Az receptírást megelőző vizsgálatok inkább arra vannak, hogy egyáltalán a szedést kizáró okot feltárják, ha van.

A panaszaid elég durvák, én lélekben készülnék rá, hogy a hormonális szerek nem nekem valók.

11. pumukli1985 (válaszként erre: 1. - 5674644b5d)
2013. febr. 18. 16:09

Amit nekem életemben először felírtak gyogyit a Yadine-t,utána majd 8 évig azt szedtem,nem volt tőle semmi bajom.

Bezzeg amit most szedek...holnap megyek vissza pont az orvosomhoz mert elviselhetetlen fejfájásaim vannak tőle.


De azért elgondolkodtató h már 2 fajtát is szedtél és gondjaid vannak vele.Ez nem túl jó,lehet h ezek a hormon szarok nem is lesznek jók...



Még egy dolog:ha szeretnél gyereket pár éven belül,inkább el se kezdd a szedését!

10. 5674644b5d (válaszként erre: 9. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 18. 14:59
És lehetne nevesíteni egy olyan dokit, aki nem lusta? :)Már azon gondolkoztam, hogy endokrinológushoz megyek, ők már csak értenek a hormonokhoz, bár félek, hogy elzavarna hisz nincs probléma a hormonjaimmal.
9. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - 5674644b5d)
2013. febr. 18. 14:43
Elvileg nem, csak lusták a nőgyógyászok, nekik így egyszerűbb.
8. kiszvorosz (válaszként erre: 6. - 5674644b5d)
2013. febr. 18. 14:35
Túl nagy ára lehet a rossz gyógyszernek, én azt gondolom. Én 25 évesen hagytam abba a szedést, mert tudtam, akarok majd gyereket. 3 év kellett, mire helyrejöttem utána, pedig az elejétől fogva teljesen tünetmentesen tudtam szedni a Yadine-t(tehát elméletileg jót szedtem).
7. Kriszti0711 (válaszként erre: 4. - 5674644b5d)
2013. febr. 18. 14:24
1-2 hétig, de nem állandóan, csak néha rám jött, aztán elmúlt. Szerencsére ezen kívül nem volt más gondom.
6. 5674644b5d (válaszként erre: 5. - Kiszvorosz)
2013. febr. 18. 14:19

Természetesen elküldött vérvizsgálatra, ahol minden rendben volt.

Én is gyógyszerellenes lennék, de már nem merek együtt lenni a párommal, mert más sokszor közben is érzem ezt az égető viszkető érzés, ami utána még rosszabb lesz.

Igyekszem mást keresni, csak épp a korlátozott anyagi lehetőségeim miatt csak a szakrendelő jöhet szóba, ahol ezen az orvoson kívül egy van még, de ő - tapasztalatból mondom -, hogy rosszabb. Nem szívesen mennék hozzá.

5. kiszvorosz (válaszként erre: 2. - 5674644b5d)
2013. febr. 18. 14:11
Szerintem menj el egy másik nőgyógyászhoz, ha ez tényleg csak úgy felírt valamit, ami épp "divatos" vagy a gyártójától kap némi hálát. Egy normális nőgyógyász komoly vizsgálatokat végez, mielőtt kitalálja, melyik gyógyszer a neked való. Még egy vérvételre sem küldött el? Ez nagyon nem jó így. Semmiképp nem normális, hogy kísérletezget a testeddel! (én baromi gyógyszerellenes vagyok, én nem mérgezném magam a helyedben, de ez meg más kérdés)
4. 5674644b5d (válaszként erre: 3. - Kriszti0711)
2013. febr. 18. 14:07

Ha csak fejfájás lett volna... de a 3. nap annyira szédültem, hogy a villamosról alig bírtam leszállni, volt hogy 1-1 másodpercre elvesztettem a látásom is :S

Neked kb mennyi ideig tartott a fejfájós korszak?

2013. febr. 18. 13:57
Én is a jangee-t szedem, nekem is fájt a fejem eleinte, de nem volt vészes. Most már szerencsére nem fáj, lekopogom:)
2013. febr. 18. 13:55

Sziasztok!

26 éves vagyok ezelőtt sose szedtem fog.gátlót, de a gumival egyre több problémám lett. Már a megszokott és eddig működő márka után is egyre inkább viszketek. Szerettem volna fogamzásgátlót szedni, el is mentem nőgyógyászhoz. Felírt Jangee nevű gyógyszert. Már az első bogyó kiütött a fejfájás, hányinger stb A 3. bogyó után feladtam, mert az előbb felsoroltakhoz társult még szédülés és látászavar is. Gondoltam ez nem vicc, ennyi mellékhatással abba hagyom, visszamentem a nődokihoz, aki közölte, hogy a gyógyszereket próbálgatni kell, míg meg nem találjuk a megfelelőt. Ez tényleg így van? Nem lehet valahogy egyből „eltalálni” a nekünk megfelelőt?

Ma kezdtem el a Sensonette nevű fog.gátlót és ismét jött a fejfájás… Egyelőre más nincs, de ha durvulni fog a dolog, ismét abba kell hagynom.

Igazából engem, de az orvost is meglepett, hogy ennyire hamar jelentkeztek a panaszok, mert ált hetek, hónapok kellenek, hogy 1-1 gyógyszer kibukjon valakinél.

Valaki tapasztalt ilyesmit?

2013. febr. 18. 13:55
Tényleg csak próbálgatással lehet megtalálni a jó fogamzásgátlót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook