Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lesz következménye, ha nem jelentkezek a megadott időben a munkaügyi központban? fórum

Lesz következménye, ha nem jelentkezek a megadott időben a munkaügyi központban? (tudásbázis kérdés)

1 2
42. d71ef05a8e (válaszként erre: 39. - F8db0709b8)
2013. febr. 18. 11:32
Pontosan!!!!
41. f8db0709b8 (válaszként erre: 40. - 9d7907a17a)
2013. febr. 18. 11:30
Mi kisemberek ezeket nem tudhatjuk....hiszik ők oda fent....mert ha esetleg 1 évet a mi bőrünkben élnének,rájönnének valami tényleg nem oké...
40. 9d7907a17a (válaszként erre: 39. - F8db0709b8)
2013. febr. 18. 11:25
Sokunknak ez a véleménye. Anno a jó állam fórumon többen írtuk, hogy ez így nem jó, de senkit nem érdekel. Igaz, hogy sok minden másra is írtuk, hogy nem jó és azon sem változtatnak. Pedig több esetben ötleteket is adtunk, hogy hogyan lehetne megoldani.
39. f8db0709b8 (válaszként erre: 38. - 9d7907a17a)
2013. febr. 18. 11:23

Én is azért merészeltem bemenni,mert a neten láttam indulnak tanfolyamok,és olyan anyukák is jelentkezhetnek mint én...így jártam...majd lesz valahogy!

Ez a munkaügyi is csak azért van nyitva hogy az ott dolgozók ne legyenek munkanélküliek!ez a véleményem..

38. 9d7907a17a (válaszként erre: 36. - F8db0709b8)
2013. febr. 18. 11:18

Az, hogy a munkaügyibe nem segítenek, az nem újdonság. Amikor már tudtam, hogy unkanélküli leszek és bementem, hogy mi legyen, stb. Akkor elküldtek, hogy menjek vissza ha valóban munkanélküli leszek, előre ne akarjak érdeklődni.


Visszamentem amikor kezemben voltak a papírok, előtte telefonáltam, hogy mit kell vinni. Persze, hogy hiányzott papírom, amivel újra vissza kellett menni. Már ekkor kérdeztem, hogy milyen állás, tanfolyam és egyéb lehetőségek vannak. Válasz, majd ha regisztrálva leszek akkor érdeklődjek.


Elintéztem a papírokat, újra feltettem a kérdést, hogy akkor most mi van a tanfolyamokkal, állás pályázatokkal, stb. Válasz: az állások és a tanfolyamo ki vannak téve a folyosóra.


Találtam állást és tanfolyamot is ami megfelelt volna. Végig állom mind két sort, mert más-más ügyintéző foglalkozik vele. Az állásra közlik, hogy ja azt elfeljtettük levenni, már betöltötték. A tanfolyam esetében, ja ne haragudjon elfelejtettük levenni, mert mégsem indul.


Álláskereső klubbot szerveztek, amikor már kb. fél éve munkanélküli voltam. Gondoltam tanulok valamit, esetleg kiderül, hogy hibás az önéletrajzom. Vagy csak megtanulom kezelni azt a kifogást, hogy ne haragudjon de fiatalabbra gondoltam (33 éves vagyok).


A tanfolyamon két önéletrajzot mutattak példaként, az egyik egy 1998-as dátummal ellátott leírójellegű önéletrajz, a másik egy üres Europass nyomtatvány. Az második napra a 10 főből már ketten nem jöttek vissza, nem látták értelmét. A harmadik napra újabb egy fővel csökkent a létszám. A negyedikre már én sem mentem be.


De olyat is csináltak, hogy amikor érdeklődtem munka után, akkor azt mondták, hogy van egy három hónapos határozott időre szóló adatrögzítő munka, küldjek önéletrajzot és enyém az állás. Beküldtem az önéletrajzot, 30 percen belül (ennyi kellett, hogy hazaérjek), azóta is válaszolnak, hogy mikor mehetek.

37. 9d7907a17a (válaszként erre: 36. - F8db0709b8)
2013. febr. 18. 11:04

Tudom, hogy egy családban csak egy fő kaphat segélyt, pontosan ezért írtam, hogy ők a legritkább esetben család, Pont az emelt családi és a plusz segély miatt. Ez ugyebár egy négy gyermekes családban havonta akár 26.800Ft-ot is jelenthet.


Munkaviszonya sem lesz a nők nagyrészének soha, nem érdekli őket, hogy a gyerekekre csak 8 évet kapnának. Szociáli salapon fognak nyugdíjat is kapni, már aki megéri és ha lesz még nyugdíj.

36. f8db0709b8 (válaszként erre: 35. - 9d7907a17a)
2013. febr. 18. 10:59

Segélyt 1 családban 1 fő kaphat!

DE,ez a 22800 ft több jogcímen is megigényelhető!Ezt sem tudják sokan...

Segélyre szülni....hát,tudod van aki azért szült,mert nincs munkahelye,igy 3 évig tuti biztosított....bár hozzátartozik,ha nem tartós beteg a gyerek és úgy lesz 3 vagy több,csak 8 évet számítanak be a nyugdíjba!


Az én esetem,tartós beteg gyerekkel vagyok gyesen,bementem a munkaügyibe,és szó szerint közölték nem segíthetnek munkát találni...de előttem,utánam,a csak pecsételős kis könyveket csak beszedték,pecsét és kiosztották..na ők nem akarnak dolgozni!Aki akar,annak meg nem segítenek!

35. 9d7907a17a (válaszként erre: 34. - D71ef05a8e)
2013. febr. 18. 10:41

Meglepődnél, hogy nekik mennyi minden jár.

Nem játszik pl. a havi 6660Ft. Nincs házadó. A szemétszállításra rászorulóként támogatást kapnak. 90%-os jeggyel, bérlettel utaznak. Óvodában ingyenes az étkezés. Iskolában ingyenes az étkezés és a tankönyv. Anyuka kapja a segélyt pénzben. Kb. három havonta van valami egyéb segély (beiskolázáshoz, gyermekvédelmi támogatás, élelmiszer vagy ruha). Ők ritkán házasok hivatalosan tehát a csp, alapból magasabb mert ugye egyedülállónak minősül anyuka. Ez most kb. 17.000Ft/gyerek/hó. Villany, víz, kábeltv vagy van vagy nincs, nem igazán érdekli őket. A fát lopják, tehát a fűtés sem olyan drága. Nagyon sokan már szereztek valami olyan főző eszközt ami szintén fával megoldható, pont ezért. Tehát csp. 68.000Ft, anyu segélye: 22.800Ft, apu segélye: 22.800Ft. Összesen: 113.600Ft nettó bevétel. Ha a mi rezsinkből indulok ki, vízre, villanyra elég kb. 12.000Ft. Tehát marad 100.000Ft, hogy egyenek, igyanak, dohányozzanak, ruházkodjanak, közlekedjenek. Ehhez jönnek az említett alkalmi segélyek, adományok és amit ellopnak. Ezen felül még meg kell említeni, hogy amire van felvásárlás azt be is gyűjtik (gyógynövények, csiga, stb.)


Szóval nem mondom, hogy én így szeretnék élni, de nem lepődök meg a kifejezésen, hogy segélyre szül.

34. d71ef05a8e (válaszként erre: 33. - 9d7907a17a)
2013. febr. 18. 10:15

Sejtem, értem, mire gondolsz, csak az olyan lehetetlenül kevés, hogy nem is tudom elképzelni, hogy lehet arra bármiben is számítani. Max. akkor jó, ha a másik félnek is van egy kevés, és akkor a kettő együtt már valamicske, de hogy családi pótlékra számítva gyerekeket szülni...


Persze z már egészen más téma.

33. 9d7907a17a (válaszként erre: 31. - D71ef05a8e)
2013. febr. 18. 10:08
Annak a kifejezésnek a létjogosultságát én a közvetlen környezetemben látom.
32. lgaga (válaszként erre: 29. - 9d7907a17a)
2013. febr. 18. 10:07
így van, éhenhaláshoz is kevés összegeknél számít az ember szociálisan rászorultnak.
31. d71ef05a8e (válaszként erre: 29. - 9d7907a17a)
2013. febr. 18. 10:01

Igen, ilyenkor elképesztő összegekről derül ki egyébként, hogy abból meg lehet élni, és semmi nem jár:(


Ezért nem értettem soha azt a kifejezést, hogy "segélyre szülni". Hát arra aztán lehet.... bocs, az offért.

30. d71ef05a8e (válaszként erre: 27. - Bálnac)
2013. febr. 18. 10:00
Így van.
29. 9d7907a17a (válaszként erre: 25. - Lgaga)
2013. febr. 18. 09:59
Ha úgy mérik a rászorultságot mint nálunk, akkor nem valószínű, hogy megkapja. Egy évig nem volt munkája sem a férjemnek, sem nekem. Azért nem kaphattuk meg, mert az azt megelőző évben a férjem picivel több mint 1.000.000Ft-ot keresett, arra már nem is voltak kíváncsiak, hogy nekem volt-e jövedelmem.
28. d71ef05a8e (válaszként erre: 25. - Lgaga)
2013. febr. 18. 09:59
Ja igen, tényleg. De ha pl. a férjednek van keresete, és így az egy főre jutó havi jövedelmetek meghalad egy bizonyos szintet (valami elég alacsonyat, amit elég könnyű meghaladni így számolva), akkor már nem vagy semmire jogosult, mert nem vagy rászoruló. EZt akkor tudtam meg, amikro a kezdő tanári fizetésemről kiderült, hogy abból bőven meg kell tudnunk élni kettőnknek, és tényleg, másoknak még ennyi sincs, szóval....:(
2013. febr. 18. 09:58
akkor jobb lesz, ha most megyek és nem augusztusban mondjuk. az már tényleg nehéz lenne kifizetni visszamenőlegesen. köszönöm mindenkinek
26. 9d7907a17a (válaszként erre: 20. - Bálnac)
2013. febr. 18. 09:57
Ha a biztosított jogviszonyodat megakarod őrizni, akkor bizony neked kell fizetned magad után. Hogy tudod-e fizetni azt nem szokták megkérdezni. Sőt elmondanám, hogy a környékünkön még csak nem is szoktak róla szólni a munkaügyiben, hgy bizony ha lejárt az ellátás akkor fizetni kell.
25. lgaga (válaszként erre: 20. - Bálnac)
2013. febr. 18. 09:57
ha szociálisan rászorult vagy, igényelheted az önkormányzattól a tb-d kifizetését.
24. d71ef05a8e (válaszként erre: 21. - 9d7907a17a)
2013. febr. 18. 09:57
Köszönöm. Jól felment. Nekem anno 4500 volt:(
2013. febr. 18. 09:56
azért köszönöm!
22. d71ef05a8e (válaszként erre: 20. - Bálnac)
2013. febr. 18. 09:56

Nem, azt nem árulják el. Ez van sajnos.(Miért, azt se kérdezi meg senki, hogy mit eszel és mivel fűtesz...)


na most nem mindenki fizeti. HOgy ennek milyen következménye van most, azt nem tudom, régebben az volt, hogy ha elmentél orvoshoz, és ott kidobta a gép, hogy nincs rendben a biztosításod, akkor kaptál egy figyelmeztetést, hogy menj be az Oep-hez, és rendezd az ügyedet. Hogy ez mit jelentett a gyakorlatban, hogy utólag kellett kifizetni az elmaradást, azt nem tudom.


Egy biztos: ha baj van, el fognak látni a kórházban, akár van abban a pillanatban érvényes biztosításod, akár nincs, és NEM a műtét többmilliós áráról kapsz majd csekket, mint Amerikában, a legrosszabb, ami történhet, hogy utólag kell az elmaradt párhavi 6000 ft-okat befizetned.

21. 9d7907a17a (válaszként erre: 19. - D71ef05a8e)
2013. febr. 18. 09:55
Egészen pontosan 6660Ft/hó január 1.-től.
20. bálnac (válaszként erre: 19. - D71ef05a8e)
2013. febr. 18. 09:51
akkor hogy tegyem meg mikor nincs állásom, még én fizessem magamnak? de miből azt is elárulják?
19. d71ef05a8e (válaszként erre: 17. - Bálnac)
2013. febr. 18. 09:49
Ha a biztosított jogviszonyra gondolsz, akkor azt nem. Ha már semmilyen juttatás nem jár, csak éppen regisztrlt munkanélküli vagy, akkor be kell menni az adóhivatalba, és ők majd küldenek csekket, amellyel az egészségügyi hozzájárulásodat havonta külön be kell fizetned. Kb. 6000 Ft, vagy afölött van most valamivel havonta.
2013. febr. 18. 09:42

Lesz következménye. Minimum annyi, hogy 6 hónapig semmire nem leszel jogosult, tehát még az Önkormányztai 22800Ft-ra sem, ha nem működsz együtt velük.


A későbbiekben valami miatt ismét hozzájuk fordulsz, megtagadhatják ők is az együttműködést, mondván, hogy veled úgy sem érdems, mert ekkor meg ekkor, Te így álltál hozzá.


Egyébként próbáld kideríteni, hogy mikor vannak kevesebben. Nálunk pl. a hétfő és a csütörtök a gáz, ezt igyekszik aki teheti. Tudom, hogy van olyan ügyintéző aki figyelembe veszi ha szólnak neki, hogy ne erre a napra adjon időpontot. Egyébként aki olyan 10h körül megy, az kb. fél óra alatt végez, aki reggel ott van, az akár 1,5 órát is vár.

2013. febr. 18. 09:41
sziasztok. és azt tudja e valaki, hogy ha együttmüködő maradok, miután lejárt a juttatás, akkor még az orvosi ellátásomat meg kapom e?
16. lgaga (válaszként erre: 15. - D71ef05a8e)
2013. febr. 18. 09:19

a közmunkát lehet úgy szervezni, h legyen értelme. ahogy mondod, sokat segít egy-egy város tisztán-tisztábban tartásában. az utóbbi években azonban jelentős forráselvonások történtek innen is-- a legutóbbi kormánydöntés a 6 órás közmunkát részesíti előnyben, 36 ezer Ft-ért, évi 5 hónap tartamra. igaz, h a munka jobb, mint a segélyezés, de valamiből azért élni is kéne, és ennyi pénzből nem lehet. másrészt még ez a kevés se jut mindenkinek.

persze ez már nem ide tartozik.

15. d71ef05a8e (válaszként erre: 14. - Lgaga)
2013. febr. 18. 09:12

Persze, nem volt tökéletes a program. Egy kisvárosban éltem sokáig, az a város ragyogott a tisztaságtól és csodájára lehetett járni a rendezettségének a közmunka-programnak köszönhetően. HOgy ez pénzben és a város költségvetésében mit jelentet, nem tudom, de hogy nagyon látványos volt, az biztos. Egy szóval sem mondom persze, hogy öröm teszem azt egy diplomásnak, vagy akár bárkinek utcát söpörni. De a munka mégis más morális szinten is, mint a folyamatos segélyezés.


Nagyvárosban a közmunkának nincs látszatja, legalábbis az én tapasztalatom szerint, és nem nagyon hallottam konkrté esetet, amikor valaki a végzettségéhez közeli közmunkát kapott volna, nálunk nagyon a köztisztasgra korlátozódott mindig ez.

14. lgaga (válaszként erre: 13. - D71ef05a8e)
2013. febr. 18. 09:04
a közmunka-program is omlik össze, és nem azért, mert az emberek nem akarnak dolgozni...
13. d71ef05a8e (válaszként erre: 12. - 617d72f9d1)
2013. febr. 18. 08:55
Igen, pontosan azért. Statisztikát készíteni és lehetőleg valamilyen trükkel-módszerrel javítani is azt, lsd. pl. közmunka-program. Bár azt tényleg jó ötletnek tartom, hogy aki munkaképes, az ne segélyt kapjon, hanem fizetést, a részleteken lehet vitatkozni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook