Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ülőideg gyulladás, isiász...milyen hosszú a gyógyulási idő? fórum

Ülőideg gyulladás, isiász...milyen hosszú a gyógyulási idő? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. sioni (válaszként erre: 16. - Annie1130)
2022. okt. 27. 22:55
Szia! Ki volt az a manuálterapeuta? Bajban vagyok!
2022. júl. 13. 11:10
Április óta a derekamba jobb oldalon érzek egy erős fájdalmat ami lesugárzik a farizmon keresztül egészen a lábujjakig, szoritó érzés van a bal lábszárba illetve zsibbadás hangya mászás a lábfejekben és a lábszár külső oldalán is és a combban is ,a mozgás borzalmas,nem akar szünni,volt MRI nem mutatott sérvet,most várom az Ortopédiai vizsgálatot,és a vérvételt aggódom nagyon mi lehet ez vajon idegzsába vagy isiász!?Ami nagyon zavar a zsibbadás félek komoly bajom van!Mit tehetnék házilag amig kiderül mi okozza pontosan a tüneteket?Volt vérnyomás mérés a lábakban az normális volt,és kizárták a trombózis gyanuját is vérvételből úgy 2 hete a sürgősségin!
30. Vivikusz (válaszként erre: 22. - Alinka01)
2021. júl. 6. 21:42
Szió! Én 4napig voltaren injekciót kaptam, mert semmilyen fájdalomcsillapító nem használt, majd reumatológus beadta a világ legjobb steroidos injekcióját a DIPROPHOST, 1 AMPULLÁT 3 helyre a gerincre. Igaz majdnem eldobtam,ami a kezembe volt úgy fájt, de gondoltam jobb kibírni,mint szenvedni! Beragasztott kineziotappel. S igeeeeen használt!!!!! Nem is értem másnak miért nem adják rögtön ezt? Igaz szteroidos de használt!!!! Semmim nem fáj!!! A sportolóknak is ezt adták akikkel voltam. Mindenki jól van! Úgyhogy ez a legtutibb!
2021. jún. 6. 14:42
talán ez is isiász? A derekamtól lefelé eső gerincszakaszon erős fájdalom jött elő, ami kisugárzik a bal forgómba is .Hajolni, menni nehezemre esik.Sokszor, főként éjszaka és a reggeli felkeléskor a bal lábfejemben a boltívnél szorító érzés van, mintha egy kaloda szorítaná és a zsibbasztó fájdalom mutatkozik a láb ujjaimnál.
2021. jan. 10. 09:13
Milyen hosszú a gyógyulási idő? Szerintem ez egyéni. Maga a zsába nekem 2 hónapig tartott. Aztán már tudtam rendesen járni, de kb 1 év mire azt mondtam, oké, már tényleg nem fáj semmi mozdulat.
27. Epresturmix (válaszként erre: 26. - Alinka01)
2021. jan. 10. 09:10
Tigristapaszt vettem anno a patikában. Használt. Nagyon büdös, nem kell vele messzire menni de az is jó. Jobbulást! Azt hiszem ennèl fájdalmasabb élményem még nem igazán volt, pedig többször műtöttek más miatt. :(
2021. jan. 9. 22:19
Nagyon köszönöm a segítő infókat! Ma kaptam a második sorozat Voltaren injekciókból a másodikat, mert úgy tünik, még ez a legjobb hatású. És lefekvés előtt egy Sirdalud tabletta. A többi fájdalomcsillapítónak nálam csak kellemetlen mellékhatása volt. Mára mintha picit már enyhült volna a pokoli fájdalom: két hét után már át tudom lépni a hülye küszöböket! :)
25. gigi> (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2021. jan. 9. 19:22

Én MOVALIS injekciót kaptam.

Sokra nem mentem vele.

24. Epresturmix (válaszként erre: 22. - Alinka01)
2021. jan. 9. 15:15
Voltaren injekció , masszőr, aki ki is mozgat. Más nem segít sajnos. Hónapokig ezzel voltam táppénzen. :(
23. gigi> (válaszként erre: 22. - Alinka01)
2021. jan. 9. 14:56
Szia! Milyen gyógyszereket szedtél? Nekem 2016-ban volt,de legalább 3 hétig mozdulni is alig tudtam. Sirdaludot írt az orvos,de egy fél szemtől kidőltem úgy,hogy világomat nem tudtam. Ez izom lazító lenne. Szedtem fájdalom csillapítókat,aztán kaptam injekciót de hasztalan volt minden. Sajnos,míg a becsípett ideg szálat magától el nem engedi hiába várunk javulást.Pihenj sokat,kitartás és jobbulást!
2021. jan. 9. 14:12
Nagy valószínűséggel ez a nyavalya kínoz engem is vagy két hete, rémes fájdalmakkal, amelyek csillapítására a háziorvos már több mindent kipróbált rajtam. Inkább a gyógyszerek mellékhatásai jöttek ki eddig, minthogy a fájdalmat hatékonyan csillapították volna. Ha van itt valaki, akinek vannak ezzel a betegséggel tapasztalatai mostanában, kérem írja meg, milyen gyógyszert kapott, azok mennyire váltak be és bármi mást, ami segíthet. Előre is köszönöm!
21. Kakukk3 (válaszként erre: 16. - Annie1130)
2019. jún. 7. 15:31
Kedves Annie! Meg tudnád adni a manualterapeuta elérhetőseget, aki segített? Üdv, kakukk
20. Evus77 (válaszként erre: 16. - Annie1130)
2018. febr. 6. 12:58
szia, régen irtá errol, meg tudnád adni a kezelő elérhetőségét, met én már több mint egy éve szenvedek ettől, masszázs, csontkovács, stb. eddig huzamosabb ideig nem segített.előre is köszi
19. Annie1130 (válaszként erre: 18. - Bébinyuszi)
2013. febr. 18. 10:19
Nincs mit!Gyògyulj meg minél elöbb!
18. Bébinyuszi (válaszként erre: 17. - Annie1130)
2013. febr. 18. 10:07
Nagyon köszönöm a tanácsokat,a fürdőt kipróbálom mindenképp, és keresek egy jó manuálterapeutát is.
17. Annie1130 (válaszként erre: 11. - Bébinyuszi)
2013. febr. 17. 21:59
Az izomfàjdalomra vegyél keserűsòs (magnézium-szulfát)fürdőt!2-300 grammit kell a vìzbe tenni,és min 20 percig maradj!A magnézium nagyon jò izomlazítò.Utána òvatosan masszíroztasd magad át szakemberrel,vagy menj el egy jò manuàlterapeutàhoz!Èn egy hònapig fetrentem,mire eljutottam a kezelésre,ami után teljesen rendbejöttem.A gyulladáson igen is lehet segìteni!A sérven nem igazàn, azt csak enyhìteni tudod...
16. Annie1130 (válaszként erre: 13. - Bébinyuszi)
2013. febr. 17. 21:49

Én is ugyanilyen problémával fordultam manuálterapeutához. Àlltam és a szék támláján kellett enyhén megtámaszkodni, ő lassan és òvatosan elkezdte nyaktòl lefelé haladva a gerincoszlopom mentén "kihùzgálni" az idegegeket. Éreztem minden egyes kis csomòpontot.Amikor a fájò ülőidegemhez ért, ahogy végighùzta rajta az ujját, egy kisebb kattanást hallottam, és olyan fàjdalmat éreztem, hogy levegőt is alig kaptam és elkezdtek potyogni a könnyeim.A mentolos krém, amit használsz, eleinte forrò volt,majd kellemesen hűsìtett.

Mondta,hogy még 1-2 napig fogom érezni,de most már "visszakattant" a helyére az idegszàl...Ùgy lett, ahogy mondta, és azòta sincs semmi bajom.

15. Bébinyuszi (válaszként erre: 14. - Pumukli1985)
2013. febr. 17. 21:22
Köszi szépen!
14. pumukli1985 (válaszként erre: 13. - Bébinyuszi)
2013. febr. 17. 20:55

Azzal azért óvatosan!Csak olyan szakemberhez menj akit ajánlanak vagy ismersz! :D

Jobbulást!

13. Bébinyuszi (válaszként erre: 12. - Pumukli1985)
2013. febr. 17. 20:10
Köszi, megbeszélem holnap a dokival.Még a manuálterapeután gondolkozom, azt mondják az is segíthet ilyenkor.
12. pumukli1985 (válaszként erre: 11. - Bébinyuszi)
2013. febr. 17. 20:02

A reuma doki úgyis eldönti h kell-e a torna,van olyan torna amit pont ilyenkor kell csinálni amikor a legjobban fáj :( de qrva jó.

És a kezelésekkel együtt bízzunk benne h hamar helyre jön,bár ha sérved van akkor ez ideig-óráig megoldja,de mindig elő fog jönni :(

Bár a kezeléseknél is figyeld,mert ha bedurran még jobban akkor hagyd abba!Ez is benne van a pakliban sajna

2013. febr. 17. 18:03
Tornára most gondolni sem tudok, mert nagyon erős izomfájdalmaim vannak deréktól bokáig. Talán ha egy kicsit javul. Most konkrétan a járás is komoly gondokat okoz:( De a fizikós kezelést megkérdezem, holnap úgyis megyek a reumatológiára. Köszi a tippet!
2013. febr. 17. 17:58

Szia!

Egy fizikós kezelés sorozat és egy adag gyógytorna is sokat tud segíteni!Vagy úszás,de az is lightosan

2013. febr. 17. 14:58
Köszönöm, már alig várom. Nekem van egy kisfokú gerincsérvem, amiatt tornázva sikerült bedurrantani az ülőideget. Bár ha belegondolok már elötte is kicsit fájdogált, de nem foglalkoztam én sem vele. Akkor csak várok türelmesen..Mégegyszer köszönöm a válaszod!
2013. febr. 17. 14:52

gyerekként 10 évesen sikerült összeszednem, fenékbe rúgtak. :(


azóta a zsibbadás örökös, ülni csak féloldalasan, rövid ideig. akkor nem vette komolyan a doki, napokig csak őrlődtem a fájdalomtól. Szóval tarts ki, enyhülni fog minden.

2013. febr. 17. 14:26

Jaj szegény..Gerincsérv miatt van?

Nekem akkora fájdalmaim vannak hogy alig tudok lábra állni. Várom már hogy kicsit jobb legyen, mert rengeteg gyógyszert szedek, és nem is gyengéket. A fájdalomcsillapítótol még szédülök is, de a fájdalmat nem nagyon csillapítja.

2013. febr. 17. 14:26
amikor először előjött azt hiszem 2 hét kellett hozzá, hogy le tudjak ülni úgy, hogy nem kiabáltam a fájdalomtól. Azóta is szívesebben állok. Ez van.
2013. febr. 17. 14:21
enyhül, néha erősebb, de simán lehet vele élni. persze kényelmetlenebbül, de megoldható.
4. Bébinyuszi (válaszként erre: 2. - 87af9d31ab)
2013. febr. 17. 14:12
Na neee? Kordában sem lehet tartani? Iszonyat ez a fájdalom, esküszöm a szülés ehhez képest leányálom:S
2013. febr. 17. 14:11

Légyszi írjon akinek már volt ilyen. Konkrétan 1 hete csak fekszem, mert a járás iszonyat fájdalom. Infúziókúrán túl vagyok, de nem érzek sok változást. Szedek fájdalomcsillapítót, izomlazítót, millgammát, magnéziumot:(

Léteszik hogy ilyen lassú a gyógyulás?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook