Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szűrővizsgálat=átverés! Vigyázz! fórum

Szűrővizsgálat=átverés! Vigyázz! (beszélgetős fórum)


1 2
55. jstefan (válaszként erre: 53. - 044d76a529)
2013. ápr. 4. 20:39
A mágneses csodamatracnak nevezett műszaki szemét állítólagos működésével kifejtett vélt hatás, ellentétes a fizika alaptörvényeivel! Ezért csak pszichológiai alapon a placebó hatáshoz hasonlóan gyógyíthat!
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 44. - Ittmost)
2013. ápr. 4. 17:12

De furcsa a felfogasod. Egyebkent meg nem biztos, hogy orokke akar elni, csupan minosegi eletet szeretne elni.

Egyebkent meg 6o even felul is sokan hasznalnak sz.gepet, ne feledd 60-62 ev a nyugdij korhatar, dolgozik valaki addig, es aztan ugorjon a godorbe???


Nem az atverosok mellett akartam voksolni, csak a furcsa felfogasod ellen. Nem tudom, ha a szuleid, vagy te elerik azt a kort, akkor is ilyen bolcs gondolataid lesznek......miert akar elni??? No comment!!

53. 044d76a529 (válaszként erre: 38. - Elbb)
2013. ápr. 4. 05:50

Van matrac! Egy éves használat után semmilyen pozitív változás nem történt.Ráadásul egy olcsóbbal kezdte későb lecserélte egy KOMOLYABBRA:(


Gyakorlatilag minden gyógyszert ugyanúgy szed,a vérnyomással sem történ semmi változás,a rosszullétek maradtak

Az utolsó hetekben asztmatikus rohamok törnek rá,tehát bővült a gyógyszer lista,ja és volt egy allergiás bőrkiütése,amit valószínű,hogy a műbőr okozott,hiába volt rajta lepedő.

2013. febr. 24. 09:47
Néhány esetben engem is megvezettek, arra jó volt, hogy azóta a telefonban megszólaló kedves invitálónak a 2. szava után megköszösnöm és leteszem a kagylót. Engem személy szerint nagyon felháborít - az átverés!
51. Ncilány (válaszként erre: 50. - Vikucka)
2013. febr. 18. 09:56

Lelke legmélyén nem ért vele egyet, nem kötelező folytatnia.. Ő is megérheti az idős kort, és nem biztos hogy nem tudják majd becserkészni..

Néhány apróság..

Volt ahol ilyen elektromos talpmasszázst akartak ránk sózni. Ki lehetett próbálni. Persze zokni nélkül!

Nekem rögtön a " lábgomba " jutott eszembe elsőre.. Próbálták páran és képesek voltak egymás után rálépni a pucér talpukkal. Még csak le se törölték.. Én nem próbáltam ki, épp ezért.

Én amit fából csináltak, azt próbáltam párszor. És valóban jól esett ahogy bizonyos pontokat nyomott. ( Talán írtam lejjebb, elvarázsoltam, valahova eltettem, rég nem használtam )

Vagyis ha használunk ilyen dolgokat, nem kell sok sok ezreket adni érte.

50. vikucka (válaszként erre: 45. - Ncilány)
2013. febr. 18. 09:09
Meg van róla a véleményem. Mindenki másképp próbál meg pénzt keresni. neki a kevésbé tisztességes módja jutott.
49. Zizisicc (válaszként erre: 48. - Anda39)
2013. febr. 18. 09:03
Az ügynökök marketing pszichológiát alkalmaznak ..... a nagyobb cégek külön gyorstalpaló képzést tartanak az ügyfelekkel foglalkozó dolgozóiknak belőle. Pontosan a gyenge pontokra mennek rá, manipulálják az embereket.
48. Anda39
2013. febr. 18. 08:46

Engem is állandóan zaklatnak, és nagyon szoktak csodálkozni, amikor nem érdekel semmiféle vizsgálat és egészségfelmérés. :)

Aki szerint mindenkinek saját felelőssége, mit vesz meg: igenis manipulálják az embereket. Pszichológus biztosan meg tudja magyarázni, hogy létezik ilyen. Nem hinném, hogy az én hülyeségem, ha direkt átvernek, és nem vettem észre a csalást. Ugyanolyan ez, mint amikor ál-villanyszámlás csönget be az idős emberhez, és kicsalja tőle a pénzét.

Hiába fórumozunk mi erről, ha azokhoz, akiket érint, nem jut el az infó. Kötve hiszem, hogy a hatvanon felüliek jelentős része internetezik. Nem szabad lenézni senkit, mert könnyen átverhető. Az idősebb korosztály még bízik a másikban, mi már arra neveljük a gyerekeinket, hogy senki idegennek ne higgyen el semmit, ne segítsen, ha megállítják, mert mindenféle veszély leselkedhet rá, nem állunk meg az autópályán, ha integetnek, mert már sokakat kiraboltak ilyen módszerrel - sorolhatnám a példákat.

47. Ncilány (válaszként erre: 33. - Viva70)
2013. febr. 18. 08:19

Vagy, nem akarok vészmadár lenni..

de az is lehet hogy valami csődbe ment vállalkozó, megkockáztatom csalással szintén foglakozók / átverőké volt!

Azt kapod a hívásokat, ki tudja milyen zaklatott " átvágott " személyek..

46. Ncilány (válaszként erre: 28. - Regin_a)
2013. febr. 18. 08:14

Akinek vezetékes van, hivatkozzon arra, az a § jel azt jelenti a nevem mellett hogy!!

Én egyszer mondtam, és megbántam. Mert aki hívott annak némi pénzkereset. És sose tudhatom mikor vetemedek, arra hogy ilyen melót bevállaljak.

Érdekes hogy a vezetékesen az ilyen üggyel keresnek csak..

45. Ncilány (válaszként erre: 18. - Vikucka)
2013. febr. 18. 08:05
Gondolom azóta már nem a kedves ismerősök közé tartozik..
44. ittmost (válaszként erre: 42. - Bárányka)
2013. febr. 18. 07:15

csóri öregek..Én azt nem értem,hogy mért akar valaki örökké élni..már leélt 60-70 évet,és most akar csodát tenni? :-S

Hogy megveszi a világcsodája matracot..

Azt értem,ha valaki 1-1 bajára mondjuk megvesz egy "csodaszert",mert a gyógyszerek nem segítenek..

43. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Gurulyka)
2013. febr. 18. 00:38

Úgy látszik a sima "árubemutatós kirándulás" már nem elég az üdvösséghez.

Sajnos az még az OTP is partner ezekben a bulikban.

Onnan vetetnek fel hitelt, úgy, hogy odatolják a szerencsétlen nyugdíjas elé a szerződést, utólag két tanú aláírja, majd eltűnik a cég.

2013. febr. 17. 20:39
A barátnőm 76 éves, évekkel ezelőtt nagyon boldogan mesélte, hogy "akciósan v ett 160.000.-ft-ért egy csoda matracot, ami mindenre jó! Akkor és ott többen is vásároltak. Használati utasitás csak idegen nyelven. Ja s azóta sem használja, mert fél tőle!
41. Zizisicc (válaszként erre: 40. - Jstefan)
2013. febr. 17. 19:43

Aham .... és mi van a demens idősekkel? Akik valamikor szintén képzettek, tájékozottak, agyilag/szellemileg fittek voltak?

Sajnos ez nem csak butaság-okosság-képzettség kérdése.

40. jstefan (válaszként erre: 1. - Gurulyka)
2013. febr. 17. 18:53
Nagyon sokszor leírják különböző fórumokban hogy ne vegyen meg senki különböző csodatévő műszaki szemetet.Annak ellenére ezek a bűnözők kibérelnek helyiségeket,és a lopott adatbázisokból megszerzett telefonszámokat felhívják ,és ingyenes előadásokat vagy autóbuszos kirándulásokat szerveznek.Sok esetben a jelenléti ívet aláiratják,és egy szerződéshez csatolják, ezt tekintik megrendelésnek, majd leszállítják az értéktelen műszaki szemetet sokszor milliós áron, részletfizetési lehetőséggel.Ilyen műszaki szemét a mágneses csodapárna ami a fizika alapvető törvényeivel is ellentétes.Ezenkívül a gagyi csodalámpa ami szines fénnyel gyógyít mindent,még a rákot is,és az arcot is szépíti.Szerintem alapvetően az emberi butaság a legnagyobb probléma, mert egy képzett embert 99 évesen sem lehet ilyen primitív trükkökkel átverni.
39. 6b006fc769 (válaszként erre: 38. - Elbb)
2013. febr. 17. 16:57

Mintha "mese" nevű felhasználó az elején írta volna, hogy van neki és egy kalap ürülékkel egyenlő...


Amúgy nem konkrétan csak a matrac a probléma, hanem mikor valami bóvli hamisított ótvar terméket rásóznak a zömében idős - így már kissé lemaradt, azaz tájékozódni nem annyira képes vagy hajlandó, vagy könnyebben befolyásolható - emberekre. Olyan szerződési feltételekkel, hogy nem bírnak megszabadulni a borzadály terméktől és ki kell fizetni a csillagászati árát a gagyi, nem ritkán hamis terméknek.

Nekem pl. az anyósomék vettek "egészséges" edényeket, csak az a bibi, hogy "olyan, mint az eredeti" persze nem az.


Egyébként az attól még használhat, hogy szar, az azért nem állja meg a helyét, mert gondolom gyógyszer helyett nem szeretnél placebót vásárolni, hátha a pszichéd úgy dönt hogy attól még használ...

38. elbb (válaszként erre: 27. - 6b006fc769)
2013. febr. 17. 15:59

Igen, a hivatalos meghatározást ismerem.


Viszont honnan tudjuk, hogy ezek a termékek valóban nem jók? Te használod? Kipróbáltad? Vagy itt bárki is, kipróbálta? Azért, mert egy termék baromi drága, és ilyen lehetetlen módon értékesítik, attól még használhat, nem? Tehát nem jelenthetjük ki biztosra, hogy csalók.



Van itt valaki, akinek van ilyen matraca? Érdekelne, hogy sikerült-e valakinek kipróbálni?

2013. febr. 17. 15:51
A múltkor a papaméknál felvettem a telefont. Egy nem tudom milyen cégtől voltak, hogy nyertem, és csak egy kérdőivet kell kitöltenem. Bemondtam három kérdésre a választ, ez volt pénteken, hétfőn már ott volt a levél. Csütörtökön hivtak, hogy akkor pénteken elmegyek-e a gálájukra, mert nyertem és át akarják adni a nyereményt. Pont aznap jöttem vissza Tallinnba. MOndom a nőnek, hogy megyek külföldre, repjegy stb. Ha esetleg átrakják a repjegyem, akkor elmegyek. Olyan bunkó lett a spiné, pedig én csak őszinte voltam.
36. era06
2013. febr. 17. 15:21

Szűrővizsgálat , állapot felmérés SEJTEK SZINTJÉN, a kórházban, csak most, csupán 15000 ft, ha nem megyek szóljak előre mert sok a jelentkező!

De még a "tudományos halandzsához" is gyenge szövege volt.

mint a papagáj sejtek szintjén történik a kivizsgálás, sejtek szintjén, sejtek...

35. Zizisicc (válaszként erre: 34. - Viva70)
2013. febr. 17. 15:09
A nagynéném légtisztító berendezéssel duplázott, mert bebeszélték neki, hogy a pár évvel azelőtt vásárolt készülék már elavult. :oS
34. viva70
2013. febr. 17. 14:47
Az én apósommal bioptron lámpákat (egy nagyot, meg egy kicsit) vetettek anno. Egyszer meg kirabolták. Földfelmérés ürüggyel mentek be hozzá. Kettő lefoglalta, egy meg besurrant addig a házba.:(
33. viva70 (válaszként erre: 31. - Zizisicc)
2013. febr. 17. 14:42
Próbáltam ezt is..., de azt mondták a telefontársaságnál, hogy csak olyan telefonszámot tudnának adni, amit mások leadtak. Új számokat már nem generálnak állítólag. Azzal meg nem biztos, hogy jól járnánk, mert bent lehetnek az adatbázisban azok is.
32. Zizisicc (válaszként erre: 26. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 17. 14:21

A Norbit ne keverd ide, mert Ő nem zaklat telefonon, nem megy házhoz, nem csalogat és téveszt meg senkit ajándékokkal ..... ha jól tudom.


Kihasználni mások hiszékenységét, tájékozatlanságát, bizonytalanságát, befolyásolhatóságát komoly anyagi haszonszerzés érdekében szerintem bűn, még akkor is, ha jogilag levédik magukat ezek a cégek. Természetesen a vásárlónak is van felelőssége, de más egy fiatal vagy középkorú ill. egy szellemileg friss és ép embernek ajánlatot tenni, és más egy öreg, netán egyedül élő, szellemileg már hanyatló embert kihasználni. Nem véletlenül választják előszeretettel ezt a korosztályt. Ez kb. olyan, mintha egy gyereket elcsalnának a suli elől ..... persze, a gyerek is "hibás", csakhogy egy bizonyos kor alatt nem tudsz mit csinálni, nem támaszkodhatsz a józan ítélőképességére. Az öregekkel pont ez a helyzet, egy bizonyos kor, ill. szellemi állapot esetén. Különbség viszont, hogy a gyerek, ahogy nő, egyre okosabb lesz, egyre jobban átlát a manipulációkon, az öregeknél viszont pont fordítva van.

31. Zizisicc (válaszként erre: 30. - Viva70)
2013. febr. 17. 14:09
Mi a nagynéném teloszámát megváltoztattuk, és az újat titkosíttattuk. Így sikerült megszabadulnunk azoktól a cégektől, akik korábban rendszeresen hívogatták és rátukmálták a cuccaikat.
30. viva70
2013. febr. 17. 13:52
Én már csapom is le a telefont, ha ajánlani akarnak valamit. A mobilt meg kinyomom. Bunkóság tudom, de már nem tudok mit csinálni velük. Hiába titkosíttattam a telefonszámokat, már bent vannak az adatbázisban sajnos...:(
29. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 27. - 6b006fc769)
2013. febr. 17. 13:08
Pont...
2013. febr. 17. 13:05

Höhö, éppen tegnapelött kaptam egy hívást hogy tuti benne vagyok a nyerők között

Na, az meg hogy lehet

Merthogy bizonyára kitöltöttem egy kérdőívet valamelyik orvosi rendelő elött vagy az interneten

Én biztos nem


Mondtam pánikbeteg vagyok, nem megyek sehova

Arra is van megoldásuk

Aha, van persze!

MAjd pont én, a pánikbeteg megy el ilyen marhaságokra, amikor az utcára is nehezen :)

Próbált rendesen kapacitálni a csaj, aztán belátta , velem semmire nem megy

27. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - Elbb)
2013. febr. 17. 12:40
Tudod az a csalás, ha valaki a jogtalan haszonszerzés érdekében mást tévedesbe ejt vagy tévedesben tart. Ha egy foos minőségről azt állítják, hogy hiper-szuper, az már eléggé csalás szagú...
2013. febr. 17. 12:22
Ha öreg, ha fiatal valaki, attól még nem kellene minden hülyeségre rábólintani. Szerintem sem szép dolog a hiszékenységet kihasználni, de attól még az követi el a hibát aki bedől nekik. Norbiról is minden rosszat összeírnak, hogy mekkora egy szemét, hogy kétszeres áron árulja a saját termékeit, de nem kötelező azt sem megvenni. Ő egy okos ember, aki kihasználta a lehetőségeket az életében. Azok az emberek a buták, akik a logó miatt veszik a termékeit. De beszélhetnénk a tv-shopról is. Voltpárom könyvelt egy ilyen üzletet, elég magas haszonkulccsal dolgoznak. Ettől csalók? Nem. Átvernek? Nem. Csak iszonyat drágák, amit ép ésszel fel lehet mérni. Ha meg valaki tényleg hazudik, és termékbemutatóra hív más álcával, fel lehet állni, és elmenni. Vagy meg kell enni az ebédet amire meghívnak, el kell fogadni az ajándéktárgyakat és utána megköszönni mindent és elmenni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook