Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik a hatásosabb: heti 5-ször 20-30 perc mozgás vagy heti 2-3-szor 1 óra? fórum

Melyik a hatásosabb: heti 5-ször 20-30 perc mozgás vagy heti 2-3-szor 1 óra? (tudásbázis kérdés)


20. latina
2013. febr. 19. 09:37

Ha rendszeresen tudsz időt szakítani a mozgásra, kevesebb is elég.Én otthon tornáztam és tornázok, de max. 40 perc fér bele a napomba (2szer 20 perces RR-blokk). Tavaly ilyenkor kezdtem neki a 2. gyerek utáni fogyónak,heti 4-5 szöri mozgással, ami min. 4 szer 40 perces tornát és kb. 2 esti 25 perces kellemes tempójú futást takart, szóval majd' mindennap mozogtam egy keveset. E mellé nem kifejezetten diétáztam, ettem mindent, csak kevesebbet, de édességeket is, és inkább 17 óra után nem ettem, csak vizet ittam.

Az eredmény bámulatos volt 3 hónap alatt 13 kiló ment le szépen, és mindemellé szép tónusos lett a testem.Tavaly nyáron abba is hagytam a tornát, és visszatértem a régi rendhez, esténként vacsoráztam. Nem jött vissza karácsonyig egy deka sem, akkor felugrott 2 kiló a nagy zabálástól, de január végén újra elkezdtem tornázni heti 3 szor, és lement a 2 kiló szépen. Most nekivágok még az utolsó 5kgnak,hogy újra annyi legyek mint 25 éves koromban:)

Nálam bevált a kevesebb is, a lényeg, hogy az nagyon intenzív legyen (RR tornái például killerek), és közben legyen váltakozás is, tehát lassabb intenzitás is, a futást is így célszerű csinálni, néha beiktatni gyors sétát is. Egy edző mondta nekem. Sajnos elég nehéz rávenni magunkat, de megéri, mert egy egész más energiaszintre emeli az embert a rendszeres testedzés, nekem már könnyebb, mert tudom, hogy mi lesz az eredmény, ha elég kitartó vagyok...

19. emagdi (válaszként erre: 16. - Katkaaa86)
2013. febr. 17. 08:26

és mi lenne, ha többször többet tornáznál? :))

ha már opció lehet az, hogy mondjuk heti ötször fél órát mozogj, akkor nem lehet gond az sem, hogy nem csak fél órát maradsz a konditeremben vagy szabadban (ahol edzel), hanem 50-60 percet:)

és akkor nincs ez a dilemma :)

18. eandi78 (válaszként erre: 11. - Katkaaa86)
2013. febr. 17. 08:22
Nálam is ez az étkezési módszer vált be. Nem tudnék és nem is szeretnék az édességről lemondani, így viszont megengedhetem magamnak:) Nem is kívánom már a nagyobb adag ételeket.
17. altair-ré (válaszként erre: 16. - Katkaaa86)
2013. febr. 16. 23:20

most is azt végzed?

Egyértelműen többször kevesebbet... hosszabb és sokkal jobb a hatása

16. katkaaa86 (válaszként erre: 15. - Altair-ré)
2013. febr. 16. 23:17

Nekem a mozgás része az életemnek már 7 éve. Rendszeresen tornáztam heti 2-szer aerobik órán.

Most csak azt nem tudom eldönteni,hogy a fogyi szempontjából melyik jobb.(többször keveset vagy kevesebbszer többet? )

15. altair-ré (válaszként erre: 11. - Katkaaa86)
2013. febr. 16. 23:07
Én egy különleges tánccal fogytam, és fogyok most is. Nagyon hatásos. Heti 3X1 óra és egy hónapban -10 kg is lehet az eredmény...
14. altair-ré (válaszként erre: 12. - Pethoevi)
2013. febr. 16. 23:05
szerintem a folyamatok már akkor elindulnak, amikor elmédben döntesz a mozgás fontosságáról, az első perceknél pedig szinte "nagy súlyok" eshetnek le rólad annak örömére, hogy tényleg neki álltál, és már ez boldogsággal tölt el...
13. altair-ré (válaszként erre: 10. - Dzsulajla)
2013. febr. 16. 23:01

Szerintem viszont más arányok vannak a fogyókúrában:

25%étkezés + 25%mozgás + 25%akarat + 25%hit

2013. febr. 16. 22:55
Állítólag kell az 1 óra mozgás, h a szervezetben meginduljanak a folyamatok. :)
2013. febr. 16. 22:48

Az étkezésre van egy bevált módszerem. Egyik divat diétát sem követem,szerintem úgy hülyeség az egész,ahogy van. Mindent lehet mértékkel,de amiből létezik inkább az egészséges változatokat eszem. (Ez nekem régen is bevált,súlyt is évekig tartottam,de mostanában elszaladt velem a ló,az én hibámból)

Szóval az étkezés változtatás megvan.

Csak a mozgást nem tudom melyik elv lenne a jobb?!

2013. febr. 16. 22:46
70% kaja es csak 30% ban számít a mozgás a fogyókúrában!
9. altair-ré (válaszként erre: 7. - F3000dc5ef)
2013. febr. 16. 22:40

igen, szerintem is fontos az étkezésen változatni, na de nem mindegy, hogy hogyan, hiszen amelyik diéta jó egyik embernek, nem biztos hogy jó a másiknak is, ezért szerintem egyénre kell szabni az étkezés minőségét, mennyiségét, és még a számát is!


Én ezt követem és komoly sikereim voltak és vannak..

2013. febr. 16. 22:37
Szerintem a fogyókúrához nem a legmegfelelőbb a "kemény" edzés, mert a -jó- hatása melett, sok negatív hatása is van!
2013. febr. 16. 22:36

Étkezés változtatás.


És inkább többször kevesebb.

6. eandi78 (válaszként erre: 4. - Katkaaa86)
2013. febr. 16. 22:35
Állítólag minimum 40 perc mozgás kell, hogy beinduljon a zsírégetés. De ennél szerintem bonyolultabb a dolog. Mozgás mellett némi diéta sem árt.
5. altair-ré (válaszként erre: 2. - Nagymaya)
2013. febr. 16. 22:35
Szerintem a zsírégetéshez is a hosszabb távu, de egyszerre rövid ideig tartó mozgás a megfelelő, mert a zsírégetés hatására felszabadulnak a zsírban elraktározódott méreganyagok, és komoly károkat tud ez okozni a szervezetben, ha hirtelen nagy mennyiség lesz jelen a testben.
2013. febr. 16. 22:29
zsírégetés.Fogyókúra kiegészítéseként. kb 15 kg-t szeretnék leadni.
2013. febr. 16. 22:28
attól függ, milyen céllal végzed, és a tevékenységtől is függ...
2013. febr. 16. 22:28
Zsírégetéshez jobb a hosszabb idejű mozgás. Ha csak alakot akarsz formálni, elég a rövidebb is.
2013. febr. 16. 22:15
Melyik a hatásosabb: heti 5-ször 20-30 perc mozgás vagy heti 2-3-szor 1 óra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook