Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Statisztika! Fiú, lány terhességi tapasztalatok! fórum

Statisztika! Fiú, lány terhességi tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


1 2
38. Z.Györgyi (válaszként erre: 34. - Lovelin)
2013. márc. 18. 15:53
SZia! Mint már írtam, az összes várandósságom volt. A két meglévő gyereknek azonos velem a vércsoportja. Én A+ vagyok, a kisfiam szintén, a csajszi A-.
2013. márc. 11. 00:24

Na tessék-Czeizel is megmondta,hogy fej,vagy írás.

Ilyen egyszerű:DDD

36. 88dc42f3df (válaszként erre: 34. - Lovelin)
2013. márc. 10. 23:10
Ez engem is érdekelne!!Én ugyan még nem tudom a gyerekem vércsoportját,de anyukám,húgom és az én vércsoportom egyezik,és anyukámnak rosszullétmentes volt a terhessége(ö mesélte:).
35. Titánia83 (válaszként erre: 28. - Krilion)
2013. márc. 10. 21:16

Mi kizárólag peteérés előtt voltunk együtt. És fiam lett. :D (Sőt, extra peteéréssel fogant.)


Sőt, a kínai naptár szerint kislánynak kellene lennie.


És végig édeset kívántam vele.

2013. márc. 10. 18:15

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat!

Most a következőre lennék kíváncsi ha még valaki esetleg olvassa. Vércsoport anya és gyermek között. Vagyis, hogy ha valaki tudja a gyermekének a vércsoportját is és ezzel mennyire lehet összefüggésbe hozni a terhességi rosszulléteket. Vagyis ha az anya és a gyermek vércsoportja azonos akkor kevésbé volt- e mondjuk rosszul mint ha nem egyezett? Tudom ez eléggé bonyolult és lehet nem is találok olyan szülőket akiknek esetleg nem egyeznek a gyerekek vércsoportja, de hátha. Nekem mindkét gyermekem vércsoportja megegyezik viszont az enyémtől eltérőek és eléggé rosszul voltam mindkettőjükkel. Mostani terhességemnél vannak napok sőt van, hogy 2-4 napig sincs rosszullétem. Erről a témáról sajnos nem találtan információt, lehet ennek sincs alapja a russzullétekkel kapcsolatban akár a népi babonáknak?! Kíváncsi vagyok, hogy most milyen tapasztalatok lesznek?

2013. márc. 5. 16:58

Három várandósság, F-F-L. Az első babánkból sajnos angyal lett.

Mind a háromszor teljesen panaszmentes voltam, semmi émelygés, vagy hányás. A különbség: a fiúk, szinte azonnal "látszódtak". A második hónap végére már egy nadrágot sem tudtam begombolni. A csajszi viszont bujkált. A 6. hónap végéig egyáltalán nem látszott, hogy babát várok. Utána meg pont jött a kabátos időszak. Volt aki megkérdezte, honnan vettem. :)

32. Anda39
2013. febr. 19. 09:46
Szültem három fiút és két lányt. Nem volt semmi olyan különbség a terhességek között, ami a nemek különbözősége miatt volt.
31. *MysticMyra* (válaszként erre: 1. - Lovelin)
2013. febr. 19. 09:41

Én lányt éreztem, kisfiam lesz. :)

A 6. héttől hánytam, szinte minden kijött. Így volt a 14-15. hétig. Csak az édeset és a gyümölcsöt kívántam/kívánom az egész terhességem alatt és a narancslevet. 38+4 hetes vagyok ma. :)

2013. febr. 18. 19:27
Ja fürdés közben jutott eszembe egy változás.Nekem alapból erős szörzetem fiamnál is ugyan úgy volt most meg megritkult és gyengült,tovább tart míg kinő :-D
29. Bea0124 (válaszként erre: 28. - Krilion)
2013. febr. 18. 16:23

Sziasztok nekem egy fiam van és a pocimban a kislány.

Olyan nagyon nagy különbség nincs a két terhesség közt.Fiamnál a lepény hátsó falon tapadt lánnyal a mellső falon.Ezért most néha azt érzem szétpukkanok. :-D

Kisfiam hamar mozgott úgy hogy rendesen lehessen érezni a lány nem.

Amúgy mi is hasonlókép voltunk mint Krilion :-D

És nekünk is megnézte azt ismerős ingával hogy milyen ment gyerekekre számíthatunk.És kisfiú kislányt mondott. :-D

2013. febr. 18. 11:15
Van az az elmélet, biztosan hallottál már róla, de azért röviden leírom. :) Szóval, a hímnemű hímivarsejtek gyorsabbak, viszont rövidebb ideig élnek, így ha mondjuk a peteérés napjain volt "akció", akkor valószínűbb, hogy fiú lesz, ha pedig peteérés előtt volt és közben nem, akkor valószínűbb, hogy lány lesz, mivel a nőnemű hímivarsejtek lassabbak, viszont tovább élnek. Egyszóval, ha emlékszel, hogy mikor történhetett, akkor nagy eséllyel meg lehet jósolni a gyerek nemét:) Bevallom, mi harmadikra lányt szerettünk volna a fiúk után, és ez alapján "működtünk" és bejött szerencsére.
2013. febr. 18. 10:43

Nekem 5 gyerkőcöm van (L,L,F,L,F sorrend)

Minden terhességem más volt.Az 1. újdonság volt. A 2.-nál nagyon rosszul voltam, a 3.-nál a vérképem romlott nagyon,a 4. mondhatni tökéletes,az 5. átlagos, de a vérnyomásom magasabb volt egy kicsit.

Nem éreztem egyértelműen a nemét, csak a harmadiknál, nála biztos voltam benne, hogy fiú:)

26. d71ef05a8e (válaszként erre: 25. - Lovelin)
2013. febr. 18. 10:07
Ezek azért mind népi babonák. Könnyen megteheti mindenki, hogy elhintsen egy ilyet, hiszen nem tévedhet olyan nagyot, mint pl. a nyertes lottószámoknál. Nekem transzszexuális gyerekemnek kéne a népi bölcsességek alapján születnie, mert semmi tünetem nem volt - fiú, a hajam, bőröm megszépült - fiú, a hasam formája viszont gömbölyű - lány, és mindent egyformán kívánok és minden egyformán ízlik, a sós és az édes is - mindkét nem:):)
2013. febr. 18. 10:00

Nagyon érdekeseket írtok. Nem gondoltam volna, hogy egy embernél ennyire különböző is lehet 2 vagy több terhesség. Még várok hozzászólásokat, engem nagyon érdekel ez a téma. Én is most várom a 3. babát. Már van 2 fiam az elsőnél rosszul voltam a másodiknál még rosszabbul most türhető. A férjem megvan róla győződve, hogy most lány én hétről hétre másképp érzem egyszer lány másszor fiú. Szóval nem tudom a terhességi tünetekből nem tudom kikövetkeztetni, mert viszonylag hasonló kis eltérésekkel. Persze nem ezért érdekel mint sok mást, hogy itt biztos megmondják milyen nemű lesz teljesen mindegy. Még 2 fiú után sem érzem azt, hogy most már csak lány lehet csak az érdekel ne legyen koraszülött és egészséges legyen, mivel a második koraszülött lett és kemény 20 hónap után azt merem mondani, hogy teljesértékű egészséges életet fog élni. Ezért mindennél fontosabb az egészségük az a közel két év kétségek között, az nem volt egy leány álom. A harmadikat nem terveztük nem rég derült ki, hogy jön, hát ha jön akkor jöjjön, majd lesz valahogy, úgy vagyunk vele.Várom még a hozzászólásokat!!

Köszönöm

2013. febr. 17. 14:57

Sziasztok!


Nekünk 3 lányunk van, de érdekes módon a középsővel volt a legrosszabb, az elsővel a legjobb, a 3. csak fárasztó volt.

Az elsőnél még tovább is hordtam volna, ha lehetett volna, annyira jó volt terhesnek lenni.

A másodiknál sokszor voltam rosszul, magas volt a vérnyomásom és a cukrom is határeset volt.Vele még a 32. héten is hánytam. És ő volt egyedül faros!

A harmadiknál pedig csak fáradt voltam, mert mellette már két másik csemetéről is kellett gondoskodni.

Ha viszont az érdekel, hogy milyen módszer jött be a nemek kifundálásához, a kínai fogamzásnaptár nálunk teljesen bejött mindháromnál.

23. miccer
2013. febr. 16. 23:16
Egy fiu-egy lany, a ket terhesseg ugyanugy zajlott, ha lehet ilyet mondani. :) 12 het hanyas, utana semmi gond, vegig szorosan zart mehszaj, es mindketszer azonnal tudtam a nemet. Persze aztan az esz beleszol, hogy mi van, ha megsem, de a lelkem melyen mindketszer biztos voltam benne. :)
2013. febr. 16. 23:07

Az elsőnél is,meg a másodiknál is megéreztem a neműket.

Már csak azért is,mert megjósolták,hogy két gyermekem lesz-előbb jön a fiú,aztán a lány.

Így is lett:DDDD

21. 55875e9863 (válaszként erre: 1. - Lovelin)
2013. febr. 16. 23:07

Szia! :)


Én most várom az első babám, és kislány lesz.

Már az elején megéreztem, hogy lány lesz. :) Konkrétan még meg sem volt gyártva, de már akkor tudtam mi lesz a neve, ha sikerülne egyből...:P


Már a naptár szerinti peteérés ideje után jött a kívánósság, a mellfájdalom és feszülés, ekkor még eszembe sem jutott volna, hogy mi az oka, nem számítottam rá, hogy azonnal sikerül. :)

A mensi előtt pár nappal már viszont erős pozitívat teszteltem. :)


Aztán a 6. héttől jött a hányás-rosszullét-émelygés egészen a 20. hétig tartott, de fokozatosan csökkent a gyakorisága, de az elején irtó rosszul voltam, reggel, délben, este képes voltam hányni.


20. héttől jött a javulás, de viszont jött a fejfájás, migrén, szédülés, vérnyomás ingadozás, és a gyakori orrvérzés.


Most vagyok a 27. héten és mivel már nő a pocak, jelentkezett a hátfájás, és a csípő-medence fájdalom időnként.


Szóval kb. így... :)

2013. febr. 16. 22:58
Első terhességemmel rögtön tudtam, hogy lány lesz, nem is volt kérdés. :) Másodszorra nem éreztem semmit, fiú lett, harmadszorra ugyanígy, a fiúknál nem volt megérzés. :) Rosszullét szempontjából nekem mindháromszor kijutott a szinte végig hányásból, állandó émelygésből, különféle ételektől való undorból.
2013. febr. 16. 22:52

1.fiú nagyon rosszul voltam

2.lány semmi bajom nem volt végig

18. rinike
2013. febr. 16. 22:21
Nekem egy fiam és egy lányom van. Nem volt különbség a terhességek között abból a szempontból, hogy egyiknél sem voltam rosszul. A gyermekek nemét nem éreztem meg. Az elsőnél nagyon fiút akartam, és az lett, a kislánynál nem volt ilyenem. Volt egy 17 hetesen elvesztett terhességem, akkor sem éreztem semmit máshogyan, csak azt éreztem meg, amikor elvesztettem.
2013. febr. 16. 22:18

2 fiú: terhesség mindkét esetben ugyanolyan, panaszmentes :D

és mindkettőnél tudtam, hogy fiú :D még úgy is, hogy az elsőre azt mondták, hogy lány :D de én tudtam ám, hogy tévednek :D

2013. febr. 16. 22:16
Na akkor ez tényleg mindenkinél más...
2013. febr. 16. 22:13
Nekem két fiam van és egy lányom, a legkisebb. A fiúknál az első harmadban nagyon rosszul voltam, a lánynál nem, úgyhogy már sejtettem, hogy ő más nemű lesz. Azonkívül máshogy is viselkedett, nyugodtabb volt, nagyon egy ritmusban volt velem. Szóval én pont ellenkezőleg éltem meg mint itt többen. :)
2013. febr. 16. 22:07
Nekem egy fiam, és egy lányom van. A két terhesség teljesen más volt, a lányommal jobban megviselt.
13. Trinitas (válaszként erre: 1. - Lovelin)
2013. febr. 16. 22:01

1 fiú, 2. lány, 3. fiú...

Első terhességnél semmi tüntet, 2.nál és 3.nál szinte minden tünetem volt.

Ami talán utalhat kisfiúra, az a sok pattanás, mert a fiúk tesztoszteront termelnek.. de ezen kívül szerintem nincs különbség fiú és lány pocaklakó között csak terhesség és terhesség között..

2013. febr. 16. 22:00

1. terhesség: lányom született.

2. terhesség: fiam született.


A két terhesség teljesen más volt, minden szakasza más volt.

Éreztem a másodiknál, mikor már abszolút másképp indult, hogy ő fiú lesz.

2013. febr. 16. 21:59
Én a fiúknâl az elején êszre se vettem,h terhes vok,bezzeg a lânyomnâl már a menstruáció elmaradása előtt tudtam.Tudtam,h nem fog megjönni,mert terhes vok.A fogantatásnâl tényleg igaz,h lâny akkor lesz,ha az első fêlidőben fogan.És nála rosszabbul is voltam.Ő a közêpső.
2013. febr. 16. 21:58
A fiúkkal szinte semmi bajom sem volt,na a lányok kicsináltak..Szédülés rosszullét..Állandóan aludtam volna...Mégis szeretnék még egy kislány!!!
2013. febr. 16. 21:52
Egy fiú-lány ikerterhesség és egy szimpla lány. Semmi különbséget nem éreztem... :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook