Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Családi pótlék, GYES, GYET külföldről visszatérés után fórum

Családi pótlék, GYES, GYET külföldről visszatérés után (beszélgetős fórum)


2013. febr. 18. 08:31
Köszi az eddigi hozzászólásokat. Ma futok telefonon egy kört én is a MÁKkal, meg az én elutasító igazolásomat elküldöm nekik. Meglátjuk nekem mit mondanak, eddig a feleségemmel beszéltek.
2013. febr. 17. 11:19
Igen, egy igazolás kell kintről, hogy ott meddig folyósították a családi pótlékot és azután azzal kellene a MÁK-nál reklamálni. Ilyen nincs, hogy MO.on élnek a feleségeddel és semmi ellátást nem kapnak. Gyámügyön lehetne még érdeklődni, hátha tudnak okosat mondani.
2013. febr. 17. 11:01
Nem értek ugyan hozzá, de, ha lenne egy leveletek a hollandoktól, hogy ők elutasították a kérelmeteket, vagy legalább egy igazolás, hogy jelenleg nem fizetnek, talán lehetne többet lépni.
2013. febr. 17. 09:17
Senkinek nincs tapasztalata ezügyben? Valaki tud vmi törvényt, vagy jogi fórumot amire hivatkozva tudnék a MÁKkal beszélni?
5. Bishop81 (válaszként erre: 4. - Fildus)
2013. febr. 16. 20:53

Megnéztük már ezeket az oldalakat, meg más oldalakon is próbáltunk infót gyűjteni, és mi is úgy láttuk ,hogy jogosult rá.

A nő a MÁKtól csak azt mondta hogy én mivel kint vagyok visszaküldi a papírokat Hollandiába , mert az ő hatáskörük.

Hiába mondtuk, hogy Hollandia nem akar fizetni. Július óta most a héten kapott kintről a feleségem egy levelet, hogy 2013 aug 5ig még vizsgálódnak, ha addig nem kap választ,akkor utána két héten belül lebezzünk fel és ujraindítja Hollandia a vizsgálatot.

Amúgy a holland ügyintéző személyesen, nem hivatalosan megmondta még decemberben, hogy Hollandia nem fog a mi esetünkbe fizetni,mert a gyerekek nem Hollandiába vannak már.

Tehát Hollandia nem fizet, mert nincsenek kint, Magyarország meg nem fizet, mert kint dolgozom.

2013. febr. 16. 20:45

[link]


Itt vannak információk. Nem látom itt, hogy ne lennétek rá jogosultak... Szóval nem értem miért utasították el. Indoklás nincs?

3. Bishop81 (válaszként erre: 2. - Fildus)
2013. febr. 16. 20:44
GYES igénylőlapot és a iskola-óvodlátogatási igazolást is mellékeltük, de nem vették figyelembe.
2013. febr. 16. 20:39

A családi pótlék alanyi jogon jár. A gyerekek és anyukájuk itthon, szerint kötelesek neki adni, főleg, ha te külföldön nem igényelsz utánuk semmit. Családi pótlék mindenképp jár!

Főállásu anyasághoz is elég anyuka, ugyanazon bejelentett magyaroszági lakcímen. Szerintem, de ez csak én saját véleményem. Nem vagyok szakértő a témában.

2013. febr. 16. 20:34

Segítségeteket kérném! Ha van valakinek személyes tapasztalata, vagy tudna jogi tanácsot adni a lent leírt ügyben, kérem ossza meg!


Én külföldön élek és dolgozom évek óta. Családom 2 évet velem töltött Hollandiában, de nyáron hazajött a feleségem a 3 gyerekkel.


Egy évvel ezelőtt vittük Hollandiába át a családi pótlékot. Itthon a feleségem Gyesen volt és a családi pótlékot is ő kapta. Kint már én kaptam mivel én dolgoztam, feleségem nem.

Viszont miután hazajöttek a kinti szerv elvette tőlem, hogy annak a számlájára utalják akivel a gyerekek vannak. Azóta (július) a feleségemet felülvizsgálja a holland szerv , kimondott elutasítást nem kapott, egyszerűen csak nem fizetnek és húzzák az időt.

Emiatt megpróbáltuk visszahozni , hogy a feleségem itthon kapja újra a GYESt és a családi pótlékot.

Pénteken hívták feleségemet a MÁKtól, hogy mivel a férj , tehát én, még mindig kint élek és dolgozom, nem az ők hatáskörük, hanem a hollandoké és nem adnak semmit, visszaküldik az anyagot a holland szervnek.

Kérdésem az volna, hogy ha a feleségen mint magyar állampolgár és Magyarországon tartózkodik a 3 gyerekkel, a gyerekek is Magyarországon járnak iskolába, óvodába akkor most jár neki a GYES? Ill. májusban járna az le és elvileg a három gyerekkel elmehetne anyaságira amig munkát nem talál. Ugyanis a kicsit csak szeptembertől vennék fel oviba,addig nem is tud munkába állni. De ezek szerint főállású anya se lehet, mert én kint dolgozom? A családi pótlékot se veheti vissza a nevére itthon?

Annyit mondtak, hogy csak ha elmegy itthon dolgozni akkor veheti vissza a családi pótlékot.

De mint írtam szeptemberig mindenféleképp le van kötve a kisebbikkel.

Amúgy keresek annyit, hogy a családom el tudom látni, itt nem segélykérésről van szó, hanem ami jár az jár, ill. feleségem TB és nyugdíjellátása miatt lenne fontos.

Július óta nem kap ill. kapunk sehonnan ellátást a gyerekekre.

Semmilyen kedvezményt nem veszünk/vehetünk igénybe mint nagycsaládos sem.

Feleségem amúgy szeretne elmenni dolgozni, de én jobban szeretném, ha ő a gyerekekkel foglalkozna itthon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook