Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen készülék vált be nektek a gyerek köhögése ellen? fórum

Milyen készülék vált be nektek a gyerek köhögése ellen? (tudásbázis kérdés)


26. wanita77 (válaszként erre: 25. - Ddc18f42ac)
2013. febr. 28. 19:10

Köszi. Nekem sajnos nincs inhalálóm és még párásítóm sem. :(

Talán segített a sós vizes fürdő, sóbarlang,hagymatea, hagyma a szobába, eukaliptusz olaj, már nem köhög. Viszont most a fiam fázott meg, de csak az orra folyik, remélem nem is lesz más baja. Vettem ma egy sópárnát, meglátjuk, hogy válik be.

25. ddc18f42ac (válaszként erre: 11. - Wanita77)
2013. febr. 28. 15:55
Szia!Ha csak salvus vizet teszek az inhalálóba,akkor az 3ml.Kb.4 percig inhalálom reggel és este is.Ha tünetmentes,akkor is megcsinálom havonta egyszer.Ha teszek bele ambrobene-t,akkor 1ml-hez teszek 2ml salvus-t.Ezt is naponta 2-szer teszem.Ventolint mi is használtunk,illetve rectodelt kúpot is,ha nagyon befulladt.
24. wanita77 (válaszként erre: 22. - Charlie28)
2013. febr. 21. 21:03
Köszi a tanácsot, megfogadom őket. Még az is baj, hogy két gyerek van, két külön szobában alszanak. És mikor felváltva betegek, akkor felváltva tettem be a gépet is. Két gép azért mégiscsak luxus lenne. És ezt így nehéz megoldani több héttel előbb bekapcsolni, mert hát melyik szobában. Próbálom az ágya közelébe rakni, kb. 1 méterre a fejétől.
2013. febr. 21. 20:36
nem kell tuloltoztetned v feltened mindentol,termeszetes kajakat adj Neki ne "szlovaksonkat,spanyolparadicsomot no meg fagyinak csufolt katyvaszt,izesitett uditot bla bla bla meglatod nem fog fajni h a gyermeked immunrendszere megerosodik ez a legjobb modja a betegsegek megelozesnek,a nagyszuloket kerdezd Ok h csinaltak
22. Charlie28 (válaszként erre: 21. - Wanita77)
2013. febr. 21. 20:08

Igen, ha csak aznap kapcsolod be, akkor még nincs hatása. Én is azt tapasztaltam, hogy folyamatos használat kell, ahogy az én készülékem honlapján is írják. Nálunk kb. 2 hét volt, mire hirtelen rohamos javulás kezdődött, de én még mindig azt mondom, hogy adj neki egy hónapot (de akkor tényleg minden éjszaka menjen) és ha nem látsz változást, akkor sajnos mással kell próbálkozni.

Nem mondom, hogy biztosan hat mindenkinél, de környezetemben több családnál is bevált.

Mi már 3. éve használjuk folyamatosan, ha jól emlékszem. Bár múlt nyáron már tartottunk szünetet, de augusztus második felében már bekapcsoltam, hogy mire kezdődik az ovi újra legyen hatása. 6 havonta cserélem a betétet.


Én onnan is tudom, hogy hatásos, hogy amikor már kezd lejárni a 6 hónap, akkor kezd betegeskedni a lányom (enyhén jön vissza a nátha aztán a köhögés). Ahogy kicserélem a betétet, 1-2 hét után megint minden rendben.


Esetleg még arra figyelj, hogy ha megoldható, akkor a gyerkőc fejéhez közel rakd a gépet. Nem kell közvetlenül oda, de kb. 1,5-2 m már jó és felé fordítsd.


Most így nagyjából ennyi jut eszembe, mi így használjuk, de kérdezz nyugodtan!

21. wanita77 (válaszként erre: 19. - Charlie28)
2013. febr. 21. 19:35
De, van hozzá leírás, csak erre nem emlékszem, hogy előtte 1 hónapig már használni kell és folyamatosan utána is. Azt tudom, hogy egész éjszaka kell használni és előtte 1-2 órával bekapcsolni, úgy is szoktam. Csak hát amikor nagyon köhögött napközben, ezzel együtt is köhögött éjszaka, szóval nem vettem észre javulást ezen a téren. De persze csak aznap kapcsoltam be, lehet ez volt a baj.
2013. febr. 21. 18:43

Én sem hittem benne, hogy ilyen javulást fogok tapasztalni. Ahogy írtam is, végső kétségbeesésemben vettem meg, mikor már egyetlen éjszaka sem aludtunk, mert hányásig köhögött a lányom. 1-2 hét után végigaludtuk az egész éjszakát. Azóta ritkábban beteg, és akkor is szinte észre sem vesszük, mert sokkal-sokkal enyhébb a köhögés és a nátha is nagyon hamar elmúlik. A sós levegő felold minden lerakódást, könnyen felköhögi, 1-2 napig intenzíven folyik az orra, aztán következő napra szinte teljesen el is múlik. Szerintem ennyiben áll a titka: nem tud semmi lerakódni és kitisztítja a légutakat.


Egyébként mi mellette minden évben megcsináljuk a Ribomunyl kúrát és szerintem az is rásegít. Nálunk ez és a gép használata a tökéletes kombináció. :))

19. Charlie28 (válaszként erre: 17. - Wanita77)
2013. febr. 21. 18:36

Ahogy én néztem kívülről egyforma a két gép.

Szerintem arra is ez vonatkozhat. A Rosalina-nak nincs honlapja, ahol a gyártó ír a használatról?

A géphez nem volt leírás, amikor vettétek? Talán abban benne van a használat, elvileg kellene, hogy legyen ilyen papír hozzá, nem?

18. wanita77 (válaszként erre: 15. - Charlie28)
2013. febr. 21. 18:36
És nálatok hogy jelentkezik a hatása amúgy? Én nem tudom, hogy használ-e, nem tudom nélküle betegebb lenne-e vagy sem.
17. wanita77 (válaszként erre: 15. - Charlie28)
2013. febr. 21. 18:26
Köszi a tippet, ki fogom próbálni akkor úgy. Amúgy az enyém Rosalina, arra is vonatkozik?
16. Charlie28 (válaszként erre: 14. - Wanita77)
2013. febr. 21. 18:26

Közben meg is kerestem Neked a pontos leírást:


"Mennyi ideig kell használni a Salin2 készüléket egy látványos eredmény eléréséhez?


Egy látványos eredmény eléréséhez, a légtisztító napi 8-10 óra használata szükségeltetik.

A használat első periódusában (minimum 1 hónap) ajánlott a készülék intenzív használata.

A kis készüléket egy kb.30-40 m3 (16m2) helységben használni. Lehetőség szerint növelni kell a használati időt, amit a készülék által tisztított levegőn töltenek, akár azzal, hogy a helységbe lépés előtt már 1-2 órára bekapcsoljuk a gépet.

Használatát leginkább az éjszaka idejére javasolják, hogy biztosítva legyen a napi minimum 8 óra passzív levegőzés a Salin által létrehozott légtérben. Lehetőség szerint a használati időt növelni lehet a hatékonyság érdekében, akár egész napra kiterjedően.

Az esetek 95%-ban, már az első hónap után igen kedvező változásokat tapasztaltak."

15. Charlie28 (válaszként erre: 14. - Wanita77)
2013. febr. 21. 18:14

Szia!

Az én Salin készülékem 10 W-ot fogyaszt óránként. Ha mondjuk napi 10 óra használattal számolunk, akkor az ugye 100 W. 1 kW áram ára kb. 50-55 ft.

1 kW = 1000 W. Tehát 55 ft-tal számolva napi 5,5 ft-ot fogyaszt a készülék. Szerintem ez elhanyagolható mennyiség havonta.


A rendszeres használatról, ha gondolod, olvasd el a salin honlapján a leírást. Ha a keresőbe beírod, hogy sóslevegő készülék, akkor mindjárt az első találat. Én a helyedben tennék még egy próbát a készülékkel: 1 hónapig minden éjszaka bekapcsolnám és ha akkor sincs javulás, akkor nálatok valamiért valóban nem használ. Én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani, nálunk megváltás volt.

Remélem tudtam segíteni!

Szorítok, hogy jó legyen és javuljon a helyzet!

14. wanita77 (válaszként erre: 12. - Charlie28)
2013. febr. 20. 16:26
Nahát, ezt én sem tudtam. Épp most tettem fel hirdetni az én készükékemet, mert nem nagyon vettem észre pozitív hatást. De én csak akkor kapcsoltam be, mikor beteg volt és csak éjszaka. Mert hát azért minden éjjel bekapcsolni nem fogyaszt túl sokat?
13. vee86 (válaszként erre: 12. - Charlie28)
2013. febr. 19. 13:51
oké! köszi
12. Charlie28 (válaszként erre: 8. - Vee86)
2013. febr. 19. 12:57

Egy fontos dolgot elfelejtettem,ha vennél: folyamatosan használni kell, csak akkor van hatása. MINDEN ÉJSZAKA (de persze nappal is lehet) be kell kapcsolni, akkor is ha makk egészséges a gyerkőc. Csak így van hatása. Úgy nem működik, hogy csak akkor megy a gép, ha beteg. Éppen az a lényeg, hogy nem szabad megszakítani a használatot.

Ezt még fontosnak tartottam leírni, mert ismeretségi körben is ez volt a probléma. (anyuka sokszor elfelejtette vagy nem vitték magukkal, ha máshol aludtak) Szóval ez még hozzá tartozik! :)))


Azért majd írj, hogy hogyan döntöttél és lett-e eredménye! :)

11. wanita77 (válaszként erre: 2. - Ddc18f42ac)
2013. febr. 17. 16:16
Hogy inhalálsz salvus vízzel pontosan?
2013. febr. 17. 16:14

Nekünk Rosalina sóterápiás készülékünk van, éjszakára azt szoktam bekapcsolni. Nem nagyon látok látványos javulást, fiam már 2 napja köhög szinte egész éjjel, pedig bekapcsolom neki. :(

Napközben hagymateát főzök neki, voltunk sóbarlangban, tele rakom a szobáját vizes törölközőkkel, este forralok sós vizet és azt teszem be a fürdőszobába fürdés közben, talán ma már jobb a helyzet, nem tudom, ezektől-e. És stodal szirupot adok még neki, talán az is használt.

9. Charlie28 (válaszként erre: 8. - Vee86)
2013. febr. 17. 15:04

Persze! Írj nyugodtan!

Sok sikert a vásárláshoz!

Remélem beválik és jobban lesztek!

2013. febr. 17. 14:44
rendben, köszi! ha vmi eszembe jut kérdezlek, ha nem baj!? :)
7. Charlie28 (válaszként erre: 6. - Vee86)
2013. febr. 17. 14:34

Hát most ránéztem neten a rosalinara, mert élőben olyant még nem láttam. Kívülről egyformák, nagyjából ugyanazt írják róla, mint a Salinról.

Így én sem látok különbséget.

6. vee86 (válaszként erre: 5. - Charlie28)
2013. febr. 17. 14:21
nagyon szépen köszönöm a segítséged! azt esetleg tudod, hogy mi a különbség a salin és a rosalin gépek között?
5. Charlie28 (válaszként erre: 4. - Vee86)
2013. febr. 17. 13:57

Szia!

Nekünk Salin gépünk van és nagyon bevált!

Amikor bölcsibe került a lányom megkezdődött nálunk is a végeérhetetlen éjszakai köhögés. Minden gyógyszert, homeos cuccot, gyógynövényes vacakot kipróbáltunk, össze se merem számolni hány tízezret költöttünk el ilyenekre, de vagy semmit nem használtak, vagy csak pár napig volt hatásuk.

Amikor már minden egyes éjszaka hányásig fajult a köhögés, elhatároztam, hogy beruházok egy ilyen gépbe. Megváltás volt.

Arra kell számítani, hogy az első 2-3 napban fokozódni fognak a tünetek (köhögés marad és erősebben fog folyni az orra a gyerkőcnek) aztán egyik napról a másikra megszűnnek. Mi már 3. éve használjuk minden éjszaka (nyáron is) és azóta nincs semmi gondunk. Ha beteg is a lányom, sokkal enyhébb a nátha és a köhögés és sokkal hamarabb elmúlik.

Amit még ajánlani tudok az a Ribomunyl nevű szer, amit orvos írhat fel. Kifejezetten légúti fertőzések elleni immunerősítő. Környezetemben sok gyerkőcnél bevált ez is.

A sok gyógyszer helyett nekünk anyagilag is megérte egyszer megvenni a gépet és félévente betétet venni bele (most kb. 4.000 ft).

Ha bármi kérdésed lenne a gépről, írj!

2013. febr. 16. 15:53
Gyógyszereink vannak, amiket felírtak. Nem erre gondoltam... Flixotide meg Ventolinunk van. CSak azt szeretném tudni, hogy érnek e valamit ezek a gépek, mint pl a Rosalin vagy a Salin gépek vagy hidegpárásítók...stb és kérlek konkrét márkát is írjatok, hogy nektek mi vált be! Köszönöm szépen!!!!
2013. febr. 16. 15:47
Én ventolint használok , ha már nagyon fulladósan köhög.
2. ddc18f42ac (válaszként erre: 1. - Vee86)
2013. febr. 16. 15:34
Szia!Az én kisfiam most 16 hónapos,de már túl vagyunk 3 bronhithisen,egy komoly tüdőgyúlladáson(allergia miatt legyengült).Ha rám hallgatsz 3 hónapja vagyunk tünetmentesek,mert időnként inhalálom.Amikor folyik az orra,hurutos kezd lenni azonnal inhalálás,köhögés esetén is.A legjobb a szalvusz viz(sóoldatos),ambrobene-t teszek bele,ha viszont a köhögés száraz,erőltetett,akkor adok neki 2x2.5 ml spiropentet is.Nekem ez negyon bevált,a pici most is 4 nap alatt rendbejött.Az inhalálást mindenképp ajánlom!Az még tuti,ha van hideg párásitód is estére,de ez csak hüvős szobában hatásos(mi is 18-19 fokos szobában alszunk.)Ha nincs párásitod,jó egy vizes törölköző az ágya közelében.
2013. febr. 16. 15:09
Milyen készülék vált be nektek a gyerek köhögése ellen? Pl. Salin, rosalin, inhalációs gép. Stb

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook