Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha SYNCUMAR-t szedek, nem árthat a 90 napos diéta gyümölcsnapja? fórum

Ha SYNCUMAR-t szedek, nem árthat a 90 napos diéta gyümölcsnapja? (tudásbázis kérdés)


26. lewin
2009. máj. 15. 10:01
jajj helyesbítek honnan vettem ??szoval 44 volt az értékem és most 43,8
25. lewin
2009. máj. 15. 09:59

helló! térdműtétem volt és akkor kaptam trombózist mert állítólag kevés volt az adag amit a hasamba szurkáltam esténként .Most vérhígítót szedek itt Marcuphen a neve gondolom hasonló az összetétele a tiétekkel.nekem az értékem 36.8 nem akar kisebb lenni , de a doki szerint jó ez ha beáll.Még csak 2 hete szedem meglátjuk..

A kérdésem az lenne: tapasztaltatok elhúzódó mensest? világosabb hígabb és teljesen görcsmentes ami azelőtt nem fordult elő.

köszi a hozzászólásokat lewinné

24. petyusz (válaszként erre: 6. - Böbe83)
2009. ápr. 27. 10:01
Kedves böbe83 kérdésem volna,az italokkal mi a helyzet? "kávé, gyümolcslé stb" erröl sehol nincs szó.Sajnos én is synkumart szedek,köszönöm válaszodat. Petyusz
23. d93e9356ab (válaszként erre: 22. - Aneles)
2009. jan. 22. 16:56
Ha rendben vannak a laborértékeid, akkor szerintem semmi akadálya, de legjobb, ha megkérdezed az orvosodat. :)
22. aneles
2008. okt. 24. 20:22

sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy egy syncumart szedő, mint én is csináltathat-e magának köldök piercinget?

Egyébként én már 13 éve szedem.

Előre is köszi!

2008. aug. 4. 10:34

Sziasztok,

épp tegnap voltam vérvételen, nos íme az eredmény:

36,6"

25%

INR 2,93

Megmondom őszintén, h sokkal rosszabbra számítottam.

1hónapja csinálom a 90napos diétát, és ezek szerint annyira nem kavart be...szerencsére.

2008. júl. 30. 15:13

Látom sokat írtatok, és tényleg sokakat érint a betegség. Ha ilyen fiatal korban fordul elő mélyvénás trombózis, fontos kideríteni az okokat, mert ettől is függ a terápia. Meg, h. meddig kell fenntartani.

Nem lehet azt mondani, hogy a Syncumar jó, vagy nem jó gyógyszer. Valakinek kell még hozzá olyan szer ami a vérlemezkék össze tapadását gátolja. Sajnos nagyon bonyolult a véralvadási rendszer és több oka is lehet a thrombózisnak. A syncumar 4 alvadási faktor képződését gátolja, így elég jól hat.

Az a legjobb szerintem a gyógyszerbeállításakor, ha az ember nem változtat az étrendjén, mert akkor ahhoz a normális étkezéshez állítják be a gyógyszert. És csak fogyókúrakezdéskor kell változtatni esetleg az adagon.

19. NOA
2008. júl. 30. 14:00
Úgy gondolom ha jól van beállitva a gyógyszeradag kivédhető a véralvadás.1o évig szedtem Syncumart egyfolytában egy mélyvénás thorombózis után kezdtem el.Nekem nem volt gondom vele nem diétáztam, sportoltam csak vigyázni kellett a sérülésekre.
2008. júl. 30. 10:00

Sziasztok!


Mivel itt a fórum eléggé pangott én csináltam egy újat. A www.netboard.hu oldalon Egészség csoportban található.

Szívesen látunk mindenkit aki vérhígítót szed. Így megoszhatjuk a tapasztalatokat, ötleteket és könnyebb lehet mindenkinek.

2008. júl. 29. 13:50
Természetesen minden gyógyszernek van mellékhatása, ez is eléggé károsítja a májat például, de ha muszáj szedni, akkor nem ezt nézi az ember, főleg, ha még fiatal, mert élni szeretne. Sajnos a halál benne van a pakliban, de ha mindig erre gondolna az ember, akkor előbb-utóbb depressziós lenne, amire újabb gyógyszert kapna, ami szintén roncsolja a szervezetet. Nagyon sajnálom az anyukádat kedves Gyöngyi, de ha pozitívan gondolkodsz a dologról, akkor lehet, hogy ő is a Syncumarnak köszönheti azt a 3 évet, amit még az infarktusa után együtt tölthettetek! Azért nagyon értékelem a jószándékod és köszönöm.
16. gyöngyi (válaszként erre: 14. - Solyacska5)
2008. júl. 29. 11:55

3 évig, de ő már 68 éves volt.Hidd el nem akarlak megijeszteni feleslegesen, meg nem is értek hozzá, de mi így jártunk, azért szólok. Lehet, hogy minden eset más, de anyunak a Synkumár mellett alvadt meg a vére és kapott agyi infarktust.Az orvos szerint más gyógyszert kellett volna szednie! A kezelő-háziorvos szerint jó volt az a gyógyszer, hiszen azt írta fel neki-gondolom.Járt is havonta ellenőrzésre, vérvételre, mégis ez lett.

Szóval, nem biztos, hogy mindenki így van ezzel, lehet ez egy egyedi eset, de azért kérdezz rá az orvosnál!

15. Solyacska5 (válaszként erre: 11. - Samchee)
2008. júl. 29. 09:54

Hát nem semmi, én tavaly éltem át mindenzt, szintén 26évesen...most mennyit szedsz naponta, hány mg-ot?

Mit mondtak az orvosaid, mitől lett trombózisod?

Nekem állítólag a fogamzásgátló tabletta+cigi+hajlam

14. Solyacska5 (válaszként erre: 13. - Gyöngyi)
2008. júl. 29. 09:52

Hát most egy kicsit ...kicsit nagyon lefagytam...részvétem az anyukád miatt...

én is synkumart szedek már több mint fél éve, előtte pedig fél évig sintromot(váltottam, mert a syncumar nálunk jóval olcsóbb)Tavaly, pont éve mélyvénás trombózisom volt embóliával...anyukád meddig szedte a syncumart?

2008. júl. 28. 16:30

Nem akarok senkit ijesztegetni feleslegesen, de az anyukám tavaly halt meg az orvosa szerint azért, mert "csak" SYNCUMAR-t szedett és az nem egy jó gyógyszer!!!Ezt az az orvos mondta, akihez az agyi infarktusa után került...sajnos nem tudott rajta segíteni...

Nézzetek utána ennek a gyógyszernek!

2008. júl. 28. 16:20

Szia samchee!

Nekem is masszív mélyvénás trombózisom volt tüdőembóliával ill. tüdőinfarktussal egy évvel ezelőtt, 35 éves koromban. Ma már sajnos egyre több fiatalt érint ez a betegség. A következőt tudnám javasolni, ami nekem bevált, hogy ne akard mindig azt enni görcsösen, ami elő van írva. Én is eleinte próbáltam minden előírásnak megfelelni, és csak állandóan rossz érték lett az eredménye. Mostmár mindent eszek, és mondhatni, hogy a gyógyszerem beállt, sőt az utóbbi időben csökkenteni is kellett, mert elkezdtem mágneses ékszereket használni, ami állítólag nem engedi, hogy a vérlemezkék összetapadjanak, ezáltal felgyorsul a vérkeringés és csökken az újabb trombózis veszélye. bár az orvosomnak nem beszélek erről, mert Ő ezzel kapcsolatosan szkeptikus, de az én hitem egyre erősebb, mert jobban vagyok. A másik pedig, november óta havonta eljárok indiai olajos masszázsra, talpmasszázsra és nyirokmasszázsra. Elmondhatom, hogy a kezeléseknek köszönhetően tavasz óta minimálisan dagad a lábam, nem olyan lilás tarjagos és kevesebbet is fáj. Ha van még kérdésed,írhatsz nyugodtan privát levelet is, ott hosszabban tudok írni. Üdv.: Ibolya

2008. júl. 22. 16:30

sziasztok!


26 éves vagyok, nemrégen volt mélyvénás trombózisom tüdőembóliuával.

Segítségeteket szeretném kérni, mert folyamatos problémáim vannak a syncumarra.

az első eredményem 1..33 lett, utána emeltek. Később lett 1.89, majd emeltek és lett 2.55. Akkor végre örültem és ma meg 1.67 lett.

Alig eszek zöldséget vagy gyümölcsöt, lassan úgy el vagyok keseredve hogy rá sem merek nézni mert az is megárt.

Minden tájékoztatóban vagy a neten ha kutatok csupa összevisszaságot írnak. Az egyik ennyi de a másiik oldalon meg már javasolják, hogy eheted mert nem iks annyi....


ti hogyan találtátok meg az arany középutat?

Mindíg rettegek hogy nagyon alacsony és baj lesz 0belőle.

2008. júl. 22. 08:02
Bebizonyosodott, hogy sem a dinnye, sem az őszibarack nem befolyásolja a Syncumar hatását negatívan. Nyakra-főre ettem, és az INR 3,2 lett! Mostmár még erősebb a hitem.
9. böbe83 (válaszként erre: 8. - Ibolya71)
2008. júl. 16. 11:28

Szia

Nem szeretnélek kiábrándítani, de a K vitamin fogyasztással, vagy nem fogyasztással látok inkább összefüggés :)

Jó, ha hiszel a karkötőkben, de azért ne nagyon csalódj, ha nem csak ezen múlik majd.

2008. júl. 16. 10:26
Látom, kedves Böbe, nagyon tájékozott vagy ilyen téren. Ennek azért is örülök annyira, mert mindenhol azt tapasztaltam eddig, hogy mindenki a gyógyszertájékoztatón leírtakat ismételgette a kérdéseimre válaszolva, amitől persze nem lettem okosabb, hiszen azt magam is már többször áttanulmányoztam. Jelenleg dinnyeszezon van, ami azt jelenti, hogy képes vagyok egész nap csak azt enni. Ma voltam vérvételen, még nem tudom az eredményt, de kíváncsi vagyok mennyire változik. Én mindig magamon szoktam egyes gyümölcsöket letesztelni. Bár kezdetek óta 4-5 szem tablettát szedek. Azt tapasztaltam, amikor nagyon odafigyelek az előírásokra, mindig rosszabb lesz az eredményem, de amikor azt eszem, ami jól esik, marad a tabletta mennyisége. Most erősen hiszek a mágnes és az ásványi kövek gyógyító hatásában. Amikor elkezdtem ezeket az ékszereket hordani,két hét után az INR 4,5 lett a 2,6-ról. Levettek egy fél szem gyógyszert. Rá egy hétre behívtak, 3,65 volt az érték, megint levették egy fél szemmel. Ez heti szinten 3,5 tabletta minusz, hál'Istennek. Már most 2 hónapja használom az ékszereket, nagyon kíváncsi leszek a mai eredményeimre. Lehet, hogy placebó, de akkor is használ és erősíti a hitemet, ami nagyon kell a további léthez! Üdv.: Ibolya
7. Fincsike86 (válaszként erre: 6. - Böbe83)
2008. jún. 13. 11:04

Szia Böbe!

Örülök, hogy ilyen jól tájékozott vagy. Nem sok ember tudja, mi ez a gyógyszer és mit lehet enni. Mindenkppen fogynom kellett, az egészségem érdekében. Van egy kis táblázat a syncumarosoknak, hogy mit nem ajánlott, enni, na abból csakis minimálisat eszem. Amint lesz kérdésem, mindenképpen megkereslek:)

2008. jún. 13. 10:29

Ja nagyon kell vigyázni a K betűs növényekkel, de le is van írva: spenót, saláta, karfiol, paradicsom, paprika, káposzta, málna, tojás, máj fogyasztása csak mértékkl ajánlott. Mert ezekben az ételekben sok a K-vitamin, ami a véralvadási faktorok képződését segíti elő. A syncumar, pedig a K vitamin működését megakadályozó gyógyszer. Tehát a thrombózis, embólia veszélye megnő, a fent élelmiszerek fogyasztásakor.


Szinténveszélyes, ahogy Fincsike is írta, ha a K-vitamin bevitel jelentősen csökken. Az INR 5 felett azért megnő a vérzés veszély elég jelentősen, ilyenkor van, hogy plazmát, vagy alvadási faktorokat adnak.

Tehát a diétára mindenképp oda kell figyelni ennél a gyógyszernél. A legjobb lenne, ha a kórházban dolgozó dietetikussal beszélnéd meg a diétát. Esetleg ott. ahol a gyógyszerszintet is beállították.

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

2008. jún. 13. 08:59

Üdv Mindenkinek! Ennek a kérdésnek nagyon örülök, mivel én is syncumart szedek 9 éve. A 90 napos diétát becsületesen betartottam, több víznapot is csináltam, mert jól bírtam. (30 nap alatt 5-öt). Majd elmentem labor vizsgálatra, és elég rettentő lett az adat. INR:7,14, aki szedi a gyógyszert az tudja, mit jelent. Én nem hagytam abba a diétát, de sűrűbben járok ellenőrzésre, és fokozottabban odafigyelek, miből és mennyit eszem. Bizonyítottan, a diéta miatt volt!

Mindezek ellenére senki ne adja fel, csak orvosi felügyelett mellett csinálja!!!

4. ibolya71 (válaszként erre: 2. - Deanna)
2008. febr. 20. 14:27
Azért tartok tőle, mert eléggé be van korlátozva a napi zöldség és gyümölcsfogyasztás. Az orvosom 15-20 dkg-ot javasolt naponta.Így is napi 5 mg Syncumart szedek naponta.
2008. febr. 19. 15:09
nem. a férjem szintén szedte a 90 nap alatt, semmi baja nem lett, legfeljebb annyi, hogy lefogyott jó pár kilót.
2008. febr. 19. 15:03
Miért a gyümölcsnaptól tartasz? Viszont vigyázz a fahéjjal!
2008. febr. 19. 14:58
Ha SYNCUMAR-t szedek, nem árthat a 90 napos diéta gyümölcsnapja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook