Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindig éhes baba fórum

Mindig éhes baba (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindig éhes baba

1 2
40. TyukLáb (válaszként erre: 29. - B8103f009a)
2013. márc. 25. 13:34
Rendszeresen bukik kisebb nagyobb adagokat. De szerencsére most már egyre ritkábban az elmúlt hónapban pl már nem is volt csak egyszer. Pénteken megyünk gasztroenterológiára kíváncsi vagyok ott mit fognak mondani. Én is refluxos vagyok, ezért is tartok attól, hogy ő sem fogja kinőni, hiszen nekem is elég egy pár kanállal több leves és már érzem hogy jön vissza minden :S de nekem nem nagyon foglalkoztak vele. Doki annyit mondott ,hogy ez van meg kell tanulni vele együtt élni. :S
2013. márc. 16. 13:29

Közben megszületett a kisfiam is, és Ő boldogan szopik már 8 hete :-) Folyton mosolygó, és gyorsan gyarapodó baba. Vele nyilván ki fogom várni a nyarat a hozzátáplálással.

Igen, 6 év alatt azért sok lehetőség adódott, illetve azt hiszem, a házi gyerekorvosunk (az akkori) sem volt épp a helyzet magaslatán.... manapság mindenre azonnali megoldások vannak, valószínű, hogy tovább próbálkoznék, ha ma történne ilyen.

38. kory7 (válaszként erre: 36. - B8103f009a)
2013. febr. 19. 17:56

Hát megértelek abszolút. :(

Igen, a szopi nehéz ügy ilyenkor, nekem a nagyom volt hipoton.

37. syria (válaszként erre: 35. - B8103f009a)
2013. febr. 19. 09:23

Nagyon szomorú, hogy az oviban nem figyelnek rá. Nem elég a betegség, még értetlenség is párosul hozzá.

Úgy tudom, a felnőttkori reflux életmód, étrendváltással kezelhető, a vele születettnél (amiről eddig nem is hallottam) nem tudom hogy van.

36. b8103f009a (válaszként erre: 34. - Kory7)
2013. febr. 18. 20:02
Apukám is refluxos volt, gyomor, nyombél fekélyünk is volt mindkettőnknek. Nem túl jó a családi anamnézis sajna. A legnagyobb szerencsére nem örökölte. Az viszont biztos, h jól szopó gyerekkel könnyű szoptatni, míg egy olyannal aki nem akar...pfff, kínszenvedés. És ugye ehhez jönnek az egyéb nyűgök olyankor, amik miatt fejéssel is alig, vagy egyáltalán nem lehet fenntartani a tejtermelést.
35. b8103f009a (válaszként erre: 33. - Syria)
2013. febr. 18. 19:59

A hányások elmúltak, a betegség nem. Nyelési nehezítettség megmaradt, néha borzasztó kivárni amíg megeszik valamit. ne is mondjam, hogy az oviba ez mekkora hátrány, mert hiába tudják, h beteg, sokszor marad éhes, mert nincs elég ideje enni.

Válogatós is nagyon, de a kedvére szoktam főzni, mert ő érzi mikor mi esik jól neki. Ezt magamról is tudom, h mindig mindent nem tudok megenni.

34. kory7 (válaszként erre: 27. - B8103f009a)
2013. febr. 18. 19:35

Hát igen, az már más kérdés, hogy sokszor semmibe veszik az anyukák jelzéseit. :( Nekünk kell sajnos a saját "orvosunknak" is lennünk, ha nem akarunk néha rosszabbul járni...

Nem tudom, nálad mi lehetett a gond, ez részletes kikérdezést igényelne, amihez én (még) kevés vagyok. (Egyébként szoptatási szaktanácsadóra gondoltam szakember címszó alatt. Ők értenek ehhez.) Lehet, hogy a szülés körülményei is számítottak, bár ha te magad is refluxos vagy, akkor lehet, hogy ez is belejátszott. Nem tudom, hogy ez mennyiben örökölhető, de a hajlam szerintem igen. De igazad van, mindenképp részletes és alapos anamnézisre és vizsgálatokra van ilyenkor szükség, mert sok a téves diagnózis, itt is.

33. syria (válaszként erre: 31. - B8103f009a)
2013. febr. 18. 18:06
Ez borzasztó! El tudom képzelni, min mentetek keresztül. De végül is kinőtte, ugye?
32. bibity
2013. febr. 18. 10:49
Szerintem is egy rendes kivizsgálás hiányzott. A fiam 4 hósan laktózérzékeny lett, iszonyat heteket éltünk át, nem akart enni, mindentől görcsölt a hasa, kiszáradás határára került, de a gyerekorvos csak legyintett rá, úgy kellett beutalóért könyörögnöm a kórházba, ahol végül kivizsgálták és megoldódott a gondunk.
31. b8103f009a (válaszként erre: 30. - Syria)
2013. febr. 17. 19:45

Igen, lehet sajnos. Habár nálunk 5 hósan kezdődött, addig még csak nem is volt bukós baba.

Vagyis 4 hósan kezdődött, 5 hósan diagnosztizálták. Gondolhatod, hogy minden bajunk volt, mert 1 hónapig csak találgattak mitől hányhat napi 3-5 alkalommal rendszeresen úgy, hogy szinte többnek tűnt ami kijött, mint amennyit evett. Aztán az első vizsgálatoknál a szívbajt hozták ránk, gyomorszáj szűkület gyanús volt. Műteni akarták. Hát majd megőrültünk. Pedig addig egy viszonylag jól evő, jól fejlődő baba volt. A szopást is abbahagyta, a tápból már sokkal kevesebbet evett, és az étvágya is rossz lett. Nem mertem magára hagyni 1 percre sem, mert volt, hogy hanyatt fekve hányta össze magát, ha nem vagyok mellette megfullad. És állandóan úgy fordult. Hát, nagyon rossz időszak volt, sokat voltunk kórházba.

30. syria (válaszként erre: 29. - B8103f009a)
2013. febr. 17. 18:55

Istenem! Egy újszülött is lehet refluxos? :(

Eddig úgy tudtam, hogy ez felnőttkori megbetegedés.

29. b8103f009a (válaszként erre: 28. - TyukLáb)
2013. febr. 17. 08:28

Ő csak bukik, vagy rendszeresen hányik?

Mert ha nem olyan súlyos, akkor talán gyorsan elnövi, ahogy erősödik a záróizom.

Nálunk én is refluxos vagyok sajna, én már nem növöm ki :D

Az itteni kórházban nem volt elég a röntgen, megcsinálták a 24 órás ph mérést is. Hát nem kellemes, hogy annyi időn keresztül lent van egy cső. A kontrollt már meg sem csináltattam. Másfél éves gyereknél ez kivitelezhetetlen, hogy megtűrje a csövet annyi ideig, és ne rántsa ki. Viszont nekünk a gyógyszerek is hatástalanok voltak, és az étkezésre is hiába figyeltünk oda. Fel is adtuk fél év után, nem adtam neki tovább azokat a mérgeket, hiszen szteroidosak, és a szedésük mellett sem volt javulás. Viszont miután jobban lett, már mindegy volt mit evett.

28. TyukLáb (válaszként erre: 15. - B8103f009a)
2013. febr. 16. 22:02
Elküldtek minket hasi uh-ra ahol teával kellett itatnom, 5 percen belül kétszer nyílt meg a gyomorszáján lévő zár (nem tom mi a hivatalos neve) a lényeg, hogy egyszer sem lenne szabad. Viszont az uhn még én is láttam ahogy visszafolyt szegénykémnek a tea :(
27. b8103f009a (válaszként erre: 23. - Kory7)
2013. febr. 16. 20:03

Akkor ezen elmélet szerint, hogy fordulhat elő, hogy az első gyerekemmel annyi tejem volt, h leadtam belőle napi 7-8 dl-t, jól evő, szépen fejlődő baba volt, a másik kettő meg nem szopott, nem volt tejem sem rendesen....stb.???

Mert ha fordítva alakul, akkor azt mondom, hogy tapasztalat, de így? Esetleg a születési körülmények? Császárosok voltak a lányok, fiam természetes úton született. A harmadikkal voltunk reflux vizsgálaton, 24h-s ph méréssel végezték, nála bizonyított. De szerintem a nagyobbik az az volt, csak más formában, és nem vizsgálták ki rendesen. Egy biztos, hogy ilyen probléma hátterében mindig áll valami. Az érthetetlen, hogy a gyerekorvos miért nem figyel oda rendesen, vagy miért nem veszi komolyan az anya panaszait?! Mert itt nálunk divat, hogy a mamit nézik hülyének, tudatlannak, aki még szoptatni sem tud rendesen. Ennyit a szakemberekről.....

26. syria (válaszként erre: 1. - Cbe1344f18)
2013. febr. 16. 19:06

Annak idején is tudtam, hogy szerencsés vagyok, mert a fiaim sokáig szoptak.

A cikket olvasva még inkább értékelem, hogy nem kellett az étellel trükközni. A tápszereket hírből sem ismertem a fiaimmal kapcsolatban.

Kívánom, hogy a születendő fiaddal ne legyen hasonló probléma. De ha mégis lenne, legalább nem ér felkészületlenül.

25. 5c98b496b3 (válaszként erre: 24. - 5c98b496b3)
2013. febr. 16. 18:03

tapszertol nem bukik, egyszer sem fordult elo az elmult 2 honapban.


Szoval lehet valami ebben sajnos :S

24. 5c98b496b3 (válaszként erre: 23. - Kory7)
2013. febr. 16. 18:01
nekem itt szopis tanacsado ( LLL magyar szakember ) mondta, h nem szeret szopizni a kicsim. Csak az anyatejtol bukott, tapszertol nem. Kaposzta stb ki volt zarva az etrendembol, nem elso baba, tudtam, mit es hogy kell(ene) ... masfel hetig birtuk igy.
23. kory7
2013. febr. 16. 17:59

Kedves cikkíró, nem merült fel a lányodnál a reflux gyanúja?

Nem volt valami egyéb olyan esemény vagy élmény, ami magyarázhatta ezt a helyzetet?

Illetve akkor vagy így utólag nem kerestél meg ezügyben egy laktációs szaktanácsadót? Nagyon érdekelne, mit mondanának ezzel kapcsolatban...


Nem tudom, létezik-e olyan, hogy egy baba nem szereti az anyatejet.. Bár már olvastam olyat is, hogy a baba nem szeretett szopizni.. Nem tudom, szopis segítőként én inkább úgy gondolom, hogy ezt inkább csak a környezet gondolja így, ezzel igyekeznek magyarázni a "fura" helyzetet. A gyakorlatban én úgy tapasztalom, hogy egyéb okok szoktak az ilyen esetek hátterében állni.

Ezért is kérdeztem most, hogy nem volt-e a baba refluxos, vagy volt-e más egyéb kellemetlen élménye.

22. 5c98b496b3 (válaszként erre: 21. - B8103f009a)
2013. febr. 16. 15:08

Gyogyszer 16 eves koraig minden ingyenes. Ha dolgoznak a szulok, es kapnak tamogatast ( tax credit ), akkor nekik is. Nekunk pl igen.


A korhazban letorolgettek, de nem furdettek. En bo, de enhye kamillas vizzel torolgettem , es bevalt. Alig van szaraz terulet a testen.

En dolgoztam kint, 2 eve lesz marciusban, hogy itt vagyunk, de a terhessegem alatt mar nem nagyon mentem. Megtehettuk szerencsere, de ha kellett volna, mentem volna.

21. b8103f009a (válaszként erre: 19. - 5c98b496b3)
2013. febr. 16. 15:05
Minden ismerősünk ezt mondja aki kint él. Hát, én nehezen mozdulok, de biztos muszáj lesz. Gyógyszer ingyenes? Mármint ha beteg a gyerek? Mert itthon az sem kevés. Decemberben volt beteg nálunk a 2 kicsi, egyszer fizettem 9 ezer valamennyit a gyógyszertárba, meg egyszer 5-öt. Itthoni átlagfizetésből ez sok. Ahogy persze a tápszerek is, de a gyerekeken akkor sem lehet, szabadna spórolni. Az, hogy születés után nem fürdetik meg a babát, nem butaság. Jó a bőrének, ha beszívódik a magzatmáz, és nincs lemosva. Ez napokig is eltarthat. De azért az egy hétig nem fürdés, talán kicsit túlzás. Akkor ott a kórházban nem is fürdetnek? Dolgoztál is már kint, vagy otthon vagy a gyerekeiddel?
20. 5c98b496b3 (válaszként erre: 17. - 5c98b496b3)
2013. febr. 16. 14:10
a nem irjak fel meg otthon volt, mikor Dettim bukott a tapszertol. A nagyobbikom meg otthon szuletett. Ossze sem tudom hasonlitani a kettot. Szidhatjuk mindket rendszert. Mindegyiknek megvan az elonye es a hatranya is. En itt ( kopkop) eddig mindket lanyomnal csak az elonyet tapasztaltam meg.
19. 5c98b496b3 (válaszként erre: 18. - B8103f009a)
2013. febr. 16. 14:08

itt nincs Sinlac, tapszert barmelyik boltban kapsz. Altaban amugy HA-s tapok. En Zoenak elore elkeszitettet veszek, nem kell kevergetni, amit nem iszik meg 24 oran belul, azt kiontom.


Sot, itt abszolut nem irnak fel tapszert. Gyogyszer ingyenes, D vitaminrol nem is hallottak. Babaknak kezdocsomag? nincs... boltban vedd meg. Viszont minosegileg jobbak.

Bounty csomag van, mint otthon is, de csak a slagertermekeket ajanlgatjak mindenhol.


Amikor azt javasoltak, hogy egy hetig ne furdessuk meg a gyereket, hanyattvagtam magam. DE kiprobaltam a vegen ... lemostam kamillaval egy heten at, es az elso furdetese 1 hetesen volt. Gyonyoru a bore. Nem kell olajoznom, nem hamlik.


Milyen az elet? Sokkal jobb. Minden szempontbol. Sokkal baba es gyerekbaratibb.

18. b8103f009a (válaszként erre: 17. - 5c98b496b3)
2013. febr. 16. 14:00
Akartam kérdezni hol éltek, de megnéztem az adatlapodon. Milyen kint az élet? Az én férjem nemrég költözött ki, mert itthon már egy ideje nem volt munkája. Londonba ment, és valószínűnek tartom, hogy előbb-utóbb az egész család ott köt ki. Miért nem írják fel a sinlacot? Recept nélkül nem lehet kapni?
17. 5c98b496b3 (válaszként erre: 13. - B8103f009a)
2013. febr. 16. 13:55

bocsi, de vannak helyek, ahol nem tamogatjak a Sinlacot. Illetve tamogatjak, csak esetleg nem irjak fel.

Nekem is az a velemenye, h a gyerek minden penzt meger.

Nalunk meg receptre tapszer sincsen, sem krem, sem egyeben, en mindent otthonrol kertem, ami kellett. A pelenka olcsobb, a tapszer sokkal dragabb, mint otthon.

16. b8103f009a (válaszként erre: 14. - Cippora)
2013. febr. 16. 13:53

Persze, hogy felháborító ez a gyerekbiznisz ami nálunk megy. De erről nem a gyerekek tehetnek. A szülők viszont tudnak felelősségteljesen gondolkodni, hogy tudják e vállalni azokat a kiadásokat, amik egy gyerekkel járnak, beleszámítva az esetleges pluszokat is. Mi amikor a nagyobbik volt kicsi, az akkor létező összes tápszert kipróbáltuk, de semmi nem volt jó neki. A kicsi meg megenni megette, meg jött is ki. Neki meg kb a 3x-os adagokat kellett megvenni.

Hát sajnos ez volt, de meg nem fordulna a fejembe, hogy ha jól eszik a baba, szépen fejlődik, akkor anyagi megfontolásból nem vegyek elég tápszert neki. Akkor spórolok magamon, a férjemen, akármin, de nem a gyereken, pláne nem az etetésén.

15. b8103f009a (válaszként erre: 12. - TyukLáb)
2013. febr. 16. 13:45

Nálunk a kicsi 5-hósan lett refluxos. Amikor már amúgy is kapott főzelékeket, mert Ő sem nagyon szerette a tápszereket, szopni sem akart. Nektek milyen módszerrel diagnosztizálták a refluxot?

Egyébként az én lányom pont azokat a dolgokat szerette, amiket elvileg nem ehetett volna a betegsége miatt. Nagyon soká múltak el a hányások, elmúlt már 2 éves is. Másfél éves koráig minimum napi 3x hányt, volt, hogy többször, azután kezdett ritkulni. Mindegy volt mit evett, és minden ki szokott jönni.

14. Cippora (válaszként erre: 10. - B8103f009a)
2013. febr. 16. 13:40

Igen valahol igazad van persze,de szerintem az is felháborító,hogy mennyibe kerül a tápszer.Én meg sem álmodtam hogy tápszeres lesz a lányom,nem erre készültem,és kiakadtam,hogy a tápszer az első hónapokban havi szinten 12000 Ft volt,és még hol a pelenka,meg a popsitörlő meg a többi.Fél év után meg mikor már nem járt érte támogatás akkor 2600 egy doboz,igaz akkor kevesebb kellett már.Mivel ez egy alapvető élelmiszer a csecsemőknek,hát nyugodtan adhatnák olcsóbban.De persze akkor nem olyan nagy biznisz...

Nekem rengeteg ismerősöm bevezette a tejet hamarabb mint egy év (jóval hamarabb) mert nem tellett tápszerre...

13. b8103f009a (válaszként erre: 11. - 5c98b496b3)
2013. febr. 16. 13:38
Akkor olvasd el még egyszer amit írt. Nem azt egyébként, hogy Ő.
2013. febr. 16. 13:35
Nekem is tápszeres lett a babám, összesen 5 hónapig szoptattam, de a harmadik hónaptól hozzáadtam neki tápszert, mert folyton sírt éhes volt, és bár a súlya nem csökkent, de az orvossal jobbnak láttuk, ha kap kiegészítést. Utána csak egy probléma volt. A tej alapú tápszerektől bukott. Jöttek a speciális tápszerek, és mivel nagyon kicsi volt, és refluxos, ezért fel tudták nekünk írni nagyon olcsón (ha nem tudták volna felírni, akkor is megoldottam volna, hogy meg lehessen venni neki) a lényeg, hogy 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de nagyon lassan ment. Sokáig nem bírta megenni pl az almát, csak a krumplit. 10 hós korában el kellett kezdeni megpróbálni, hogy a tejes dolgokat bírja e már, mert ha nem, akkor további vizsgálatok. Hát nem bírta. Jött a gasztroenterológia, persze hónapokkal később, addigra elmúlt egy éves. Most márciusban megyünk újabb kivizsgálásra, és úgynevezett tejterhelés alatt van. Két-három naponta kap joghurtot, vagy túrókrémet, vagy valami hasonló tejterméket, és ha nem bukik tőle 24 órán belül, akkor megpróbáljuk bevezetni az étrendbe. Egy füzetbe vezetem, hogy mitől bukott, nem bukott, esetleg volt e hasmenése tőle. Így majd be tudom mutatni a doktornőnek, hogy mit bír mit nem. Szerencsére úgy tűnik egyre erősebb a gyomra, és egyre több mindent meg tud enni.
11. 5c98b496b3 (válaszként erre: 10. - B8103f009a)
2013. febr. 16. 13:34
Ki sporolt ? En nem olvastam Citrom hozzaszolasaban ilyet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook