Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Sós, alacsony szénhidráttartalmú ételek receptjei fórum

Sós, alacsony szénhidráttartalmú ételek receptjei (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. ápr. 6. 10:52

Sziasztok!


Ki milyen finomságot főztetek, ettetek ma?


Azért léptem be ide, hátha találok valami jó ötletet!

84. d71ef05a8e (válaszként erre: 81. - Lara1984)
2013. febr. 20. 19:58
Nagyon örülök neki!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. febr. 20. 19:14
De jó, csak így tovább!!!! Ügyes vagy Lara1984! :-)
2013. febr. 20. 03:57

A lassú fogyással szeretnék megszabadulni a plusz kg-tól. Célom: -1kg/hét.

Amit itt, és Szoó Judit honlapján találtam, mind ebbéli igyekezetemben segít.

(1,5kg már lement!... ☺)

81. Lara1984 (válaszként erre: 74. - D71ef05a8e)
2013. febr. 20. 03:52
Köszönöm, Ansh! Megnéztem a honlapot; igen hasznos.
2013. febr. 18. 17:38
Én a sztíviánál voltam úgy hogy amikor raktam a kávéba,telement vele az orrom,és egész nap a torkomban maradt:D
79. d71ef05a8e (válaszként erre: 77. - Katykóca)
2013. febr. 17. 12:19

Privi ment:)


LÁnyok, én sosem próbáltam az eritritol-t (vagy eritriolt, mindenhol másképp olvasni), mert azt már annyira drágának tartom, hogy ihaj. Ugye a xilitet is, de azt megoldom ritka sütéssel, és jól megválogatott receptekkel, amelyek alapból kevés cukrot igényelnek.


De azt sosem hallottam, hogy mellékíze lenne.... kiszúrás, mert ugyan sok mindent meg tud szokni az ember és sok mindentől el tud szokni, de azért az igazi az lenne, ha tényleg nem kéne túl nagy kompromisszumokat kötni ízben.


Mondjuk olyna is van, aki a xilitnek is érzi mellékízét, én annak nem. Talán ha egymás után rögötn kóstolnék cukrot és xilitet, akkor lehet, hogy észlelnék különbséget. Viszont amikor kávédarálóban porxilitté őröltem, hogy olyan süti tetejére szitálhassak belőle, amiről hiányozna a hintés, akkor éreztem, hogy a számban a por hideg érzetet kelt, tehát nem az íze volt más, de az összhatás mégis más volt.


Stevia nekem sem jött be, a jó minőséget igazán aranyárban adják, és mégis van mellékíze.

2013. febr. 17. 12:11

Szia katykóca!

Előfordul mindenkivel, hogy kicsit hevesebben reagál, de szerintem nagyon becsülendő, hogy ezt beláttad! ;-)

Nekem bejön az eritritol, én inkább a steviánál éreztem intenzív mellékízt, ráadásul jóval többet kell adagolni belőle mint a leírásban szereplő mennyiség, hogy ugyanazt az édesítő hatást érjük el, mint a cukornál. Az biztos, hogy az eritritolnak is éreztem az utóízét, de abszolút elviselhető volt számomra. Mondjuk valószínűleg én már nagyon toleráns vagyok a különböző édesítőkkel kapcsolatban, mert jelenleg mindent mesterséges édesítővel ízesítek, és annak már nem is érzem a mellékízét. Míg mondjuk a párom el nem bírja viselni. Szerintem ez egyéni ízlés dolga is, csak az a pech, hogy jó sokat költöttél, hogy aztán még ne is jöjjön be. :-(

2013. febr. 16. 17:49

Újra végig olvastam az egészet tegnap estéről,és tényleg köcsög volt,mindenkitől elnézést kérek!!

Nem vetgtem észre közben ,hogy elgurult a gyógyszerem,csak így visszanézve.Bocsi a fórumindítótól főképp és külön ansh-tól!!

És bár ez tegnap nem jött le de sokat tudok segíteni ebben a témában,ha még lehet:DD

2013. febr. 16. 16:13
és mi a véleményetek a Xukorról/erithrol/ról??Én vettem,baromi drága is volt,de nem eza gondom vel,hanem hogy baromira kellemetlen nekem a mellékíze.Nektek nincs ilyen tapasztalatotok??
2013. febr. 16. 14:44
Bizony, Szoó Judit életmódját követem én is, rendszeresen eszem sütit, pizzát, mégis fogyok. Igaz, nem olyan gyorsan, de nem is ez a cél. Szóval szinte bármit el lehet készíteni egészségesebben, laktatóbban, nem kell lemondani a finomságokról. A xilit kalória tartalma fele annyi, mint a sima kristálycukoré. A bulguré tudtommal 2/3-a a fehér rizsének. Minden kalória számít annak, aki fogyózik. A zabpehelyből alig szívódik fel valami, remekül kipucolja a beleket, rengeteget segít a fogyásban, de kétségtelen, hogy rengeteget kell inni rá. A szénhidrát-csökkentett termékekben is kb. ugyanannyi kalória és szénhidrát van, mint a fehér cuccokban, csak éppen ezek nagy része fel sem szívódik, így remek fogyókúrában.
74. d71ef05a8e (válaszként erre: 68. - Lara1984)
2013. febr. 15. 22:11

Hú, tudományosan nem tudom, de a lényeg, hogy minél alacsonyabb a glikémiás index, annál lassabban szívódik fel az adott étel szénhidráttaralma. Ez kalóriaszámolós diétában nem bír jelentőséggel, de mégis, a tapasztalat azt mutatja, hogy sokaknak már ennyi is elég ahhoz, hogy megálljon a hízás, sőt, fogyni is lehet így.


Ajánlom egyébként Szoó Judit honlapját, rengeteg információt és receptet is találsz. Norbi alapján indult ő is, aztán rájött, hogy lazábban élhetőbb formában is el lehet érni ugyanazt az eredményt.

73. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - Lara1984)
2013. febr. 15. 22:11

Xilitet lehet kapni mesterséges édesítőhöz hasonló kiszerelésben is. 800 Ft a T.scoban.

Arra figyelj, ha használod, hashajtó hatása is van. Nem mindenkinél, de többektől hallottam már.

72. d71ef05a8e (válaszként erre: 69. - Katykóca)
2013. febr. 15. 22:02

Nézd, én hangsúlyoztam, hogy nem a kalóritartalom alacsonyabb, hanem a glikémiás index, vagyis a Ch felszívódásának sebessége. Ez kiegyenlítettebb vércukorszintet jelent, amivel elkerülhetők az éhségrohamok, és eleve maga a CH-éhség. Így könynebb hosszú távon, akár évekig is betartani egy élhető étrendet. Nekem erre odafigyelni - és persze a zsiradékra és úgy általában a helyes mennyiségekre - elég volt fél év alatt a 20 kg-os fogyáshoz. Nem állítom, hogy mindenki szervezete ugyanúgy működik, de nekem ez bevált, ezért csak ezt tudom megosztani.



Nyilvánvaló, hogy kalóriaszámolással is nagyon hatékonyan lehet fogyni, számomra az már a nem-élet kategória, abban az értelemben, hogy képtelen lennék mindent grammra mérni és számolgatni egész nap, hacsak orvosi javaslatra nem szorulnék rá.


Abban természetesen maximálisan igazad van, hogy a mennyiséget is feltétlenül csökkenteni kell, persze ez is relatív, mert aki eddig reggelire egy fél kiflit evett 10 dkg töpörtyűvel, annak hiába mondanám, hogy egyen kevesebbet, neki mást is kell ennie. A két dolog együtt érvényes.

71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 52. - Katykóca)
2013. febr. 15. 21:51

Nem szokásom hívni a moderátort :) Nem vagyunk az oviban.

Én arra gondoltam, ha a fórum nem tetszik neki, majd törli.

Már, hogy egymással beszélünk offolunk..... szerintem, ezért én befejeztem. Remélem tartalmas fórum lesz ez, jó kis receptekkel.

2013. febr. 15. 21:37
Xillit nyírfacukor kalóriára lebontva 90 százalékos cukor....jobb felszívódással,de gyümölcscukor kategória..drágán ugyanazt..
2013. febr. 15. 21:34

Okés én leszek megint a fekete..de:

Fehér rizs kalória tartalma: 353 kcal.

Bulgur kalória tartalma: 325 kcal. Nyereség szinte semmi...

Búzadara, 349. . Zabpehely, 376,

Csicsóka kalória tartalma: 73 kcal Burgonya, téli, 94. Burgonya,nyári,szóval az iyen váltás felesleges

munka és pénz.

De amikor valaki lecseréli a kenyerét fehérről barnára,de mennyiségileg nem csökkenti az is halottnak a csók.:

Bakonyi barna kenyér, 249.

Fehér kenyér (házi jellegű), 255.

Félbarna kenyér, 246.

Bocsi ,de ezek azok a dolgok amikkel beetetik az embereket,és nem igazak...

68. Lara1984 (válaszként erre: 67. - D71ef05a8e)
2013. febr. 15. 21:29

A xilit kg-ja átszámítva 8,5€. Nagyon durva!(Ausztriában élek; itt nem tudom, mennyibe kerül.) Bioboltba az árak miatt egyáltalán nem járok, de xilit dolgában szétnézek és veszek. Bár lehet, hogy rám fog "öregedni", mert nemigen fogyasztok olyan ételt és italt, amit édesíteni lehetne, süteményt pedig (szerencsére!) nem szokásom sütni. A teámba mézet teszek - esetleg azt lehetne xilittel helyettesíteni.


A glikémiás index mit jelent?

67. d71ef05a8e (válaszként erre: 65. - Lara1984)
2013. febr. 15. 21:17

A xilit a kristálycukor állagához hasonló, azzal szerintem egy az egyben helyettestíhető termék alacsony glikémiás indexxel és némileg a cukornál alacsonyabb kalóriatartalommal. De nem kalóriamentes, mint pl. a mesterséges édesítők. Másik neve nyírfacukor, de ahogy a szőlőcukrot sem szőlőből vonják ki, úgy a xilitet is előűllíthatják kukoricából, stb.


Kilója 2200-2500 FT körül van, meg kell keresni a legolcsóbb fajtát. Bioboltokban is lehet kapni, de a drágábbik fajtát Sparban is.


A bulgur sem CH-mentes, inkább a glikémiás indexe alacsony, mint a kcal-tartalma, mégis nagyon jó a fogyni vágyóknak. A zabpehely még jobb persze, mert olyan magas a rosttartalma, hogy hiába van ráarví, mennyi kcal-t tartalmaz, olyan nagy hányada megy át a bélrendszeresn gyakorlatilag felszívódás nélkül, hogy bátran lehet fogyasztani. Persze sok folyadékkal.

66. Kamillka (válaszként erre: 63. - D71ef05a8e)
2013. febr. 15. 21:11

Rizs helyett nekem nagyon jó a Update rizsszem tészta is :) Néha azzal csinálom a töltött káposztát vagy a rakott zöldségeket és nagyon laktató.


U1 lisztet használok- már amennyit szoktam, mert nem csinálok túl sok lisztes ételt, viszont abból nem tudok palacsintát sütni:(( Szakad folyton és az 5. percben kivágom az egészet a fenébe. Hortobágyi húsos palacsintát akartam már többször is, de kútba fulladt a dolog. A piskóták viszont sűrűbbek tőle, főzött krémhez, bechamelhez tök jó viszont. Nem lehet észrevenni ízben a különbséget.

65. Lara1984 (válaszként erre: 63. - D71ef05a8e)
2013. febr. 15. 21:11

Látod, pont erre gondoltam! ☺

Egyetlen mondatodban is temérdek, számomra még új információ van. Köszi! ♥


(Hát igen, a péksütemények... A férjem pék, és minden nap hoz haza péksütit. Éppen ezek "ragadtak rám" kilószámra! :-( Egy ideje viszont kevesebbet eszem belölük; nagy részét elvisszük a Duna-partra a madaraknak. ☺ ☺)


A bulgurral és a xilittel még "ismerkednem" kell, mert szinte semmit sem tudok ezekröl.

Xilitet hol lehet kapni és milyen formában? (Az állagára gondolok; folyékony vagy por?)

64. Kamillka (válaszként erre: 60. - D71ef05a8e)
2013. febr. 15. 21:03

Anyukámnak is Callanetics vált be. Nekem a kardió jobb lenne, de többnyire itthon tornázok. Nekem is kell a mozgás a diéta mellé.


Nem semmi a -20kg- gratulálok!

63. d71ef05a8e (válaszként erre: 62. - Lara1984)
2013. febr. 15. 21:02
Igazából a kis ötletek nagyon sokat jelenthetnek. Pl. rizs helyett bulgur a zöldségrakottasokba, vagy akár aprószemű zabpehely, búzadara helyett bármilyen ételbe ugyannyi zabkorpa, fasírtba zsemle helyett szintén zabpehely, krumpli helyett csicsóka, ha valaki hozzá tud jutni, cukor helyett xilit (ez olyan drága, hogy garantáltan eleve kevesebb sütit lesz képünk sütni, és eleve átugorjuk azokat a recepteket, amelyekben pár evőkanálnyinál több van), aztán amit nagyon érdemes még megtanulni, az a legalább részben teljes kiőrlésű, vagy CH-csökkentett kenyerek és péksütemények gyártása házilag, nem olyan sok idő egy kis rutinnal, és zongorázni lehet (árban is) a különbséget a boltihoz képest, stb.
2013. febr. 15. 20:57

Hasznosnak és jó dolognak tartom, hogy a fórumindító kiírta ezt a témát.

Jó pár kg-ot felszedtem, mire észbekaptam, hogy irdatlan mennyiségü szénhidrátot fogyasztok. :-(

A 14kg súlyfeleslegem se nem esztétikus, se nem egészséges, ezért rászántam magam, hogy változtassak a táplálkozási szokásaimon. Ehhez remek segítséget nyújt egy ilyen témájú fórum.

2013. febr. 15. 20:51
Okés ,valszeg régen,és aktívan vagyok itt,és így már az új vicc minden újszülöttnek új szindróma ütött be..de ezt a kérdést már vagy 10x válaszolták,tuk meg..és ezeka válaszok megtalálhatóak..itt..ha keresik:DD Bocsi..én voltam sok...
60. d71ef05a8e (válaszként erre: 57. - Kamillka)
2013. febr. 15. 20:48
Igen, elég sokat mozogtam, hetnte min. háromszor, inkbb négyszer 1,5 órát, de minden ajánlással ellentétben nem kardio edzéseket csináltam, hanem csak Callanetics-et és Pilatest. Szerintem ezek "csak" abban segítettek, hogy a fogyással párhuzamosan tónusban maradjon a bőröm és persze az izmaim, bár gyanakszom azért némi zsírégetésre is.
59. katykóca (válaszként erre: 55. - Kamillka)
2013. febr. 15. 20:48

Okés,értem amit mondasz:D De a fórumindító is kérdezhetne,kereshetne ,olvashatna mielőtt hozzáértetlenül kérdez...szó

val az egész arról szól hogy legyen érdeklődésünk a dologra...csak ennyit akartam mondani,nem megbántani őt..

58. d71ef05a8e (válaszként erre: 55. - Kamillka)
2013. febr. 15. 20:45
Igen, valahogy meg kell találni egymást, erre például jók kezdetnek a nyílt fórumok.
57. Kamillka (válaszként erre: 51. - D71ef05a8e)
2013. febr. 15. 20:45
És mozogtál is mellette vagy csak diéta?
2013. febr. 15. 20:44
Nagyon nagy kincs a fogyásban hogy tudod a tuti módszert magaddal szemben!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook