Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges a szója? fórum

Egészséges a szója? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
12. 'szti
2006. jún. 13. 20:14
Génmódosításra visszatérve: csak azon kell feltüntetni, hogy GMO, ami 0,9% fölötti mennyiségben tartalmaz, ha ezt a határértéket nem éri el simán forgalmazzák jelöletlenül.
11. 'szti
2006. jún. 13. 20:11
van róla fogalmatok mi minden tartalmaz szóját?
10. emagdi (válaszként erre: 8. - Zazuka)
2006. jún. 13. 18:00
EZ TÉNYLEG DURVA! eddig sem rajongtam a szójáért igazán, de azért néha ettem. most egy darabig nem fogok, az biztos!
9. zazuka (válaszként erre: 8. - Zazuka)
2006. jún. 13. 13:36
Na, itten van az emilke, amit kaptam.
2006. jún. 13. 13:36

Volt egy nagyon érdekes beszélgetés múlt péntek reggel a HírTv-n, Dr. Csáky István professzorral (Állatorvostudományi Egyetem) beszélgetett Pataki Enikő a SZÓJA szerepéről.

Ugyanis: Angliában felfigyeltek arra, hogy nemcsak a felnőtt sportolók, de 13-14 éves gyerekek közül is évente 3-4-en halnak meg sportpályán szívelégtelenségben. Mivel a szívelégtelenség okát a boncolásnál nem találtak, elkezdték vizsgálni, mi lehet közös az áldozatokban.

Egyetlen ilyen volt:: az étrendjükben a Szója!

Arányos mennyiségű SZÓJA - nem mellékesen - 4-5-ször annyi női nemi hormont (vagy azzal azonos hatású alkaloidot) tartalmaz, mint egy db antibébi tabletta. Ez férfiakra még veszélyesebbé teszi! Terryblackesedünk!

Ezekután amerikai kutatók elvégeztek egy tesztsorozatot 30-30 egérrel. (30 minta és 30 kontrollállat). A 30 kísérleti egér - melyeket SZÓJÁVAL etettek - MINDEGYIKE elpusztult szívelégtelenségben. A kontroll csoport, mely normál kaját kapott, semmilyen problémát nem mutatott.

A prof összerakta az információkat, s javasolja, vizsgálják a sportolókat étrendjük vonatkozásában is.

S a végén, csak mint érdekességet megemlítette, hogy az allergiás megbetegedések óriási méretűre növekedésének kezdete szignifikánsan egybeesik a SZÓJA-fogyasztás általánossá válásával.

Múltkor körbement egy nagyon jó cikk a margarinról, mint mesterséges élelmiszerről (kőolajszármazék).

Itt ez a szója, mely szintén az élelmiszeripar "találmánya".

Miből lehet olcsón, nagy tömegben "élelmiszert" előállítani? Hát kőolajból, gombamód szaporodó szójababból... Főleg, ha még génkezelik is, az már abszolút katasztrófa.

A Greenpeace -esek épp ma ragasztottak tele egy áruházban egy csomó konzervet figyelmeztető cetlikkel, hogy a termék génkezelt szóját tartalmaz.

Persze kiverték őket onnan és az érintett gyártó mindent tagad. Nahát! Mér' nem csodálkozom én ezen...

Szóval ne egyetek szóját, használjatok margarin helyett vajat (utóbbi tettel nem utolsósorban Soros zsebét rövidítitek meg - Unilever!)

Érdemes, egyre inkább érdemes most már vizsgálni minden élelmiszert, mit elfogyasztunk. Már amennyiben rá is van írva...

2006. jún. 13. 10:49
amúgy meg a gondot az okozhatja, hogy vki allergiás a szójában található valamelyik fehérjére
6. 'szti (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2006. jún. 13. 10:48

nnna, ez nem ennyire egyszerű

az, hogy GMO free, nem azt jelenti, hogy nincs benne génmódosított

2006. jún. 13. 07:07

maga a szója egészséges, amivel gond van, az a génmanipulált szója.

az a probléma, hogy - mint más növényeket is - a szóját gyakran génmódosítják.

sok szóját tartalmazó termékre már rá van írva, hogy "GMO free", tehát hogy nem génmódosított, ha tehetitek csak ilyen szójaterméket vegyetek!

2006. jún. 12. 19:07

Nemrég kaptam ezzel kapcsolatban egy igen döbbenetes cikket.

Holnap bent leszek a melóhelyen, majd bemásolom az emilemről.

2006. jún. 12. 17:27

Sokáig úgy volt, hogy az,és a vega étkezésnél,mint húspótlót emlegették. Azóta már olvastam ellenvéleményt is, pl. hiányzik belőle egy esszenciális aminósav, tehát mégsem húsértékű. Meg egy ismerősöm kifejezetten rosszat olvasott róla, de erre már nem emlékszem, hogy mit. Talán a tofuról nem hallottam még semmi negatívat, amit a szójából erjesztenek.

Nekem sajna nem ízlik...

2006. jún. 9. 17:48
Hát amiről én tudok az a hőhullámhoz tartozik!Bocs ha értelmetlen voltam! Tehát édesanyámnak hőhullámai vannak és onnan tudom,hogy szóját egyen mert jók benne a hatóanyagok!
2006. jún. 9. 16:56
Egészséges a szója?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook