Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges a szója? fórum

Egészséges a szója? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. jan. 19. 07:37
nem az olvastam rola es a tv-ben is volt rola egy program.
2010. márc. 15. 11:05
Sziasztok!!A szója puffasztó???
2009. febr. 13. 19:48
Mi is szeretjük:)
69. winny
2009. febr. 13. 19:07

Több évtizede esszük a szóját.Havonta egyszer biztos készítek valamit belőle.

Nekünk bevált.

2009. jan. 24. 13:02
Véleményem szerint teljesen mindegy, hogy egészséges-e vagy sem, mértékkel fogyasztva biztosan nem árt.Az emberek hajlamosak elveszni a részletekben, dohányoznak, elhízottak, mozgásszegény életmódot élnek, értéktelen, zsíros, mesterséges anyagokkal teli ételeket esznek és azon gondolkodnak hosszasan, hogy a szója egészséges-e. Tisztelet persze a kivételnek. Másrészt a világon semmi sem működik érdek nélkül, mindenki a saját érdeke és előítéletei szerint alkot véleményt. Ha valaki eldöntötte, hogy káros és elé teszel egy tanulmányt a szója 5 káros és 5 pozitív hatásáról biztos, hogy később csak a káros hatásokra fog emlékezni, ha ugyanezt egy megrögzött szójafogyasztó elé teszed, biztos hogy csak a jóra fog emlékezni. Ez ennyire egyszerű. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a tanulmányokat végző "tudósok és csodaprofesszorok" is csak emberek. Az ember pedig hajlamos figyelmen kívül hagyni azokat a dolgokat, amik nem illenek bele az elképzeléseibe. Számomra ha valaki úgy kezd egy véleményt, hogy "tudósok kimutatták" "professzor bebizonyította" akkor az már az elején hitelét vesztette. Bebizonyítani és kimutatni mindent lehet, előítéletek és érdekek nélküli hitelest választ adni az igazán embert próbáló feladat!
2009. jan. 11. 17:28

Régen mi is ettünk rendszeresen kéthetente szóját.Amióta a külföldről behozott génmanipulált szója uralja a piacot leszoktunk róla. Ha Pusztai patkányainak ártott akkor az embernek se használ. Gabonákkal helyettesítettük. Bár idő kérdése meddig lesz GMO mentes a magyar táplálék. Hiszen jelenleg már nem kapható az áruházakban olyan sertéshús melyet ne etettek volna GM szójás táppal.Áldom a szerencsénket, hogy vegetáriánusok vagyunk.

mindenki kedvescimborája

[link]

66. kisfelhő20 (válaszként erre: 65. - Contu)
2008. nov. 19. 13:10
az enyém nem kapott soha szójatejet....anyatejes még mindig..napi6szor szopizik más táplálék mellett. mellesleg szójából is van több féle, nem a génkezeltet kell enni, és előnybe részesíteni. amugy amerikába mindig is volt probléma a szójával.onnan nem is lehet már ide behozni. ja és olvassátok el pl a csokipapírt vagy már szinte bármilyen étel csomagolását: szója van benne. szójaszármazék, szójaliszt, szójalecitin stb stb...
65. contu (válaszként erre: 61. - Kisfelhő20)
2008. nov. 18. 13:49
Épp múlt héten beszélgettünk erről a gyerekorvossal. Azt mondta, hogy az orvosok nem igazán támogatják, hogy a gyerek szójatejet kapjon, mert sokkal több az allergiás megbetegedés a sok szójafogyasztástól.
64. sereva
2008. nov. 18. 13:40
Állítólag nem.
2008. nov. 18. 12:26

Nemrég kaptam mail-ben idemásolom!


Több mint egy éve már Angliában felfigyeltek arra, hogy nemcsak a felnőtt sportolók, de 13-14 éves gyerekek közül is évente 3- 4-en halnak meg sportpályán szívelégtelenségben. Mivel a szívelégtelenség okát a boncolásnál nem találtak, elkezdték vizsgálni, mi lehet közös az áldozatokban.

Egyetlen ilyen volt:: az étrendjükben a Szója!

Arányos mennyiségű SZÓJA -- nem mellékesen - 4-5-ször annyi női nemi hormont (vagy azzal azonos hatású alkaloidot) tartalmaz, mint egy db antibébi tabletta. Ez férfiakra nezve még veszélyesebb, mint a nőkre!

Ezek után amerikai kutatók elvégeztek egy tesztsorozatot 30-30 egérrel. (30 minta és 30 kontrollállat) A 30 kísérleti egér - melyeket SZÓJÁVAL etettek - MINDEGYIKE elpusztult szívelégtelenségben. A kontroll csoport, amely normál ételt kapott, semmilyen problémát nem mutatott.

A prof összerakta az információkat, s javasolja, vizsgálják a sportolókat étrendjük vonatkozásában is.

S a végén, csak mint érdekességet megemlítette, hogy az allergiás megbetegedések óriási méretűre növekedésének kezdete szignifikánsan egybeesik a SZÓJA-fogyasztás általánossá válásával.

Múltkor körbement egy nagyon jó cikk a margarinról, mint mesterséges élelmiszerről (kőolajszármazék).

Itt ez a szója, mely szintén az élelmiszeripar "találmánya".

Miből lehet olcsón, nagy tömegben "élelmiszert" előállítani? Hát kőolajból, gombamód szaporodó szójababból... Főleg, ha még génkezelik is, az már abszolút katasztrófa. A Greenpeace --esek épp ma ragasztottak tele egy áruházban egy csomó konzervet figyelmeztető cetlikkel, hogy a termék génkezelt szóját tartalmaz.

Persze kiverték őket onnan és az érintett gyártó mindent tagad .


Érdekes....

62. Jakus
2008. nov. 18. 11:13
A szója ( nem a szójabab ) egy ipari végtermék ( hulladék ).Szemetet eszik,aki megeszi.
2008. nov. 16. 18:25
sziasztok. én 12éve vagyok vega. kb 6éve szójázom, én is mindig beáztatom. a vérképem tökéletes, a terhesség alatt is az összes vérképe szupi volt, gyermekem is egészséges lett és már őis szójázik. különben a tejallergiás babák szójapépet kapnak 6hósan, tehát csak nem lehet olyan szörnyű...:)
60. winny
2008. okt. 16. 16:25

Szerintem egészséges.

Mi nagyon régen esszük.Igaz nem naponta és nincs káros hatása.

Beáztatom úgy mint a babot elöző este a felhasználás előtt.

2008. okt. 2. 10:48
szerintem kis mennyiségben egészséges.
2008. aug. 13. 14:21
igen,ha rendszeresen többet esznek belöle
57. Venes
2008. jún. 3. 21:20
IGen, de nem napi fogyasztás esetén és figyelni kell, hogy ne legyen génkezelt!
2008. ápr. 17. 21:58

A lányom tejalergiás és egy éves kora óta - 4 éve - szója alapú tápszert iszik. Nem látom káros mellékhatását, de nem szeretném megmérgezni!

Én nagyon szeretem a csilis babot szójából elkészítve!

55. hevica
2008. jan. 28. 12:08

Hahóóóóóóóóó!


Nincs itt senki??

Hallottam a Magyar Szójatársaságról, viszont sehol sem találom. Lehetséges, h. megszűnt?

54. hevica
2008. jan. 25. 12:58

Sziasztok!


Én szeretem a szóját, de Pusztai cikkét olvasva nagyon megijedtem. Van olyan magyar orvosi szakvélemény esetleg, ami alá támasztaná a szója jótékony hatásait. Egyátalán van olya neki?


Segítsetek!!!

53. otis (válaszként erre: 52. - 'szti)
2008. jan. 22. 09:14

hát igen


A hosszútávút csak hosszútávon lehet vizsgálni. Majd az unokáink tudni fogják, hogy mi az ábra.

52. 'szti (válaszként erre: 51. - Otis)
2008. jan. 22. 08:57
a hosszútávú hatása nem ismert, a rövidtávút vizsgálják
51. otis
2008. jan. 22. 08:40

félünk attól, amit nem ismerünk


Talán csak ennyi.


Vajon az ősember kampányolt-e egy másik ősember ellen, amikor háziasítani kezdte a vadállatokat. Mondván: súlyosan beavatkozunk a természet rendjébe, ki tudja, milyen következményekkel jár! :))))

50. 'szti (válaszként erre: 49. - Otis)
2008. jan. 22. 08:24

ez egy jó kérdés :-)

a zöldek megindokolnák neked, a multik meg az ellenkezőjét

az igazság kb. félúton van

49. otis
2008. jan. 22. 08:02
Egyébként miért baj ha valami GMO?
48. 'szti (válaszként erre: 45. - 1a50c86bb0)
2008. jan. 22. 07:55
Továbbra is az a véleményem, hogy a NO GMO, vagy GMO FREE feliratok csak azt jelzik, hogy nem tartalmaz 0,9 % fölötti mennyiségben génmódosított összetevőt. Legjobb esetben nem tartalmaz kimutatható mennyiségben. Azt sem árt tudni, hogy feldolgozott termékben (pl. élelmiszerben) a feldolgozás során annyira sérülhet a DNS, hogy ki sem lehet már vonni, anélkül meg kissé macerás megállapítani, hogy GMOs-e. Elvileg úgy lehetne megállapítani, ha vissza lehetne követni az alapanyagra, ami gyakorlatilag lehetetlen.
47. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 46. - Contu)
2008. jan. 22. 02:08

Regebben olvastam rola tanulmanyt, mint laikusban az maradt meg, hogy a szojafogyaszto nemzetek lakoi koreben bizonyos raktipusok gyakrabban elofordulnak. Peldaul a pajzsmirigy-rak. Ugyanis leterheli nehany szerv mukodeset... de hogy az egeszbol mi hogy van es mi igaz, mennyire volt a feltetelezes illetve meres, megallapitas alatamasztva, kezeimet mosom.

En sem szoktam mas szojatermeket venni, csak azt a bizonyos szojatejet.

46. contu (válaszként erre: 45. - 1a50c86bb0)
2008. jan. 22. 01:53
Én sem vagyok szakmabeli. Igazad van, többet nem tehetünk. Én amennyire tudom, kikerülöm a szóját, de teljesen nem tudom. Szerencsére azért pl. szalámit találtam olyat, amiben nincs.
45. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 29. - Pirosalma)
2008. jan. 22. 01:46
En ennyit tudok tenni, hogy azt veszem meg, amin rajta van, hogy NO GMO, tobbet sajnos nem. Szakmabeli nem vagyok, igy csak tapogatozok, lehet eppen egeszen rossz helyen es talan hagyni kellene a mogyoros szojatejet a francba... .
44. Pirosalma (válaszként erre: 43. - Contu)
2008. jan. 21. 21:52

Szia!

Bocs, ez kevés nekem:-) Kíváncsi vagyok a részletekre (vegyület hatásmechanizmussal!).

43. contu (válaszként erre: 39. - Pirosalma)
2008. jan. 21. 21:05
Keményíti a gyomorfalat és az érfalat is. Csökkenti a membránszerkezetek rugalmasságát.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook