Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy erősíthetem a csuklóm? (Nem vastagítani szeretném.. csak erősíteni) és nincs szükségem semmi bodybuilding edzéstervre... fórum

Hogy erősíthetem a csuklóm? (Nem vastagítani szeretném.. csak erősíteni) és nincs szükségem semmi bodybuilding edzéstervre... (tudásbázis kérdés)

19. Krisz42 (válaszként erre: 17. - Csak18)
2013. febr. 14. 20:43
Persze,h nehéz,mert 18évesen sz.rsz a világra.Csak az infok kellenek,különben hagyjanak békén:)A joga nem elég menő.Sajnállak,h csak itt tartasz.Az én fiam 17,de már kinőtte ezt a hozzáâllást,bár őt a barátai se nagyon befolyásolhatják.Őt az se érdekli,más szerint mi a menő.
18. kszb (válaszként erre: 17. - Csak18)
2013. febr. 14. 20:15
akkor jó :) csak sajna nem mindenki iylen :)
17. Csak18
2013. febr. 14. 20:14
ha a "(bocs" nekem szólt, nem gond.. engem nagyon nehéz megsérteni :D
16. kszb (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2013. febr. 14. 20:12

lehet irtózatos pofon osztáshoz szánja az erős csuklót! :)))) Szegény jövendőbelije :))))

(bocs)

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - C9f9b53798)
2013. febr. 14. 19:39

Én trükkös vagyok, mert ha fáj a csuklóm az egértől, akkor máshogy terhelem a karom, így a vállam gyullad be:)

Most viszont az ínhüvelyem, mert problémás a könyököm és ne tudom máshogy terhelni a kezem.

hát ez az! Napi 10 órában egér, de inkább, mint szeneslapát:)

14. c9f9b53798 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2013. febr. 14. 19:37

sajnos igen, az egér használata = kéztő-alagút szindróma, ínhüvelygyulladás:(


nekem elég volt kb. öt-hat éven keresztül napi tíz órában

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Csak18)
2013. febr. 14. 19:31

Nem oktattalak:)

De, ha úgy érezted, akkor bocs:)

Igen, lehet mástól fáj a csuklód és közben nem is gyenge.

Nekem pl. az egértől is fáj.

12. c9f9b53798 (válaszként erre: 11. - Csak18)
2013. febr. 14. 19:30

Ha erőt vennél magadon, és megnéznéd az említett gyakorlatokat, akkor rájönnél képtelen vagy megcsinálni Pfff:D


Jah, és a powerball még esetleg.

11. Csak18 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2013. febr. 14. 19:27

igen, vágom hogy lendület meg egyensúly.. :D (utálom az ilyen okításokat. :D) fél percig tudok 1helyben állni de a járás még nem megy, a csuklóm fáj, de biztos a munka miatt, na bye.


kösz a sok értelmet :D ..Jóga.... pff :D

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Csak18)
2013. febr. 14. 19:24

A kézen álláshoz nem kell erős csukló:)

Csak megfelelő izomzat test szerte, megfelelő egyensúly és megfelelő "lendület".:)

Sokan azzal rontják el a kézen állást, hogy jó nagyot lendülnek, de mi ugye tudjuk, hogy csak le kell tenni a kezünket és felemelni a lábunkat:)

Ha az izmaink rendben vannak, akkor ez nem okozhat gondot.


A fiúknak sem kell tenyeres-talpasnak lenniük szerintem. Én jobban szeretem a szép karcsú csuklós, szép kezű pasikat:))))

2013. febr. 14. 19:19
Dinamikus jógát, férfiként kipróbálhatod, hidd el igazán kemény gyakorlatok is vannak, az ember nem is gondolná pl. a chaturanga gyakorlat, vagy egy nehezített deszka, delfinpóz kitartva több lélegzetvételig...:) egészen fincsi, vagy egy szép kis varjúpóz:) - az pont megfelelne a kézenállás gyakorlásához.
2013. febr. 14. 19:14

Amennyiben pl. kéztő-alagút betegséged van, tehát csak részben érinti a csuklót, akkor arra a jóga tökéletes. Engem négy éve már műteni akartak, és azt mondták pár hónap és nem fogok az ujjaimmal érzékelni, de nem mentem bele a műtétbe, mert 50%-ban sikeres, 50%-ban részleges finomérzékelés vesztéssel is járhat... és 26 évesen ez gááááz szerintem.


Szóval elkezdtem jógázni, és nem mondom, néha zsibbadnak az ujjaim, de egészen erős a fogásom, tudok takarítani, ablakot pucolni, gépírni... és ezek egyáltalán nem mentek:(.


Leginkább a kézfej hátrafeszítésével járó gyakorlatok tettek jót nekem, de ezek természetesen az egész felsőtestet is erősítik.


Jah, és lehet kapni egy labdát, használtam, de túl sok javulást nem vettem észre, powerball a neve.

7. Csak18 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2013. febr. 14. 19:14

nem, nem vagyok lány :D 2 hete gyakorlom a kézenállást és kicsit gyenge a csuklóm:D de ha kaptam is normális választ, köszi. :D


utolag rájöttem hogy hülyeség volt feltenni a kérdést hiszen mindig az erősít amit csinálunk....

(bár meló után náha másképp érzem..)

6. bd5e718401 (válaszként erre: 1. - Csak18)
2013. febr. 14. 19:09

Nem tudom, hogyan érted pontosan az erősítést. Alapvetően az izületek tartását kétféle képpen lehet edzeni.

A tartó izmokat lehet erősíteni. Ilyen például mikor a focisták a lábszár emeléssel, súlyzós erősítésével az izom erejének, tömegének a növelésével biztosítják a többi szövet helybentartását, emellett a külsérelmi behatásokat az izomtömeg tompítani fogja.

A rendszeres edzéssel, amit fokozatosan kell növelni, erősödik minden itt használatos szövet. Ezért van, hogy valaki -ahogy mondani szokták- hozzászokik az edzéshez, és ezért van, hogy a rendszeres sport erősíti a csontokat.

Az ízület egy hidraulikus rendszer, így az óvásuk érdekében különösen ügyelni kell az edzés időtartára, elő kell készülni ilyen szempontból is. Ezen túlmenően hiányos vagy egyoldalú táplálkozás fennállása, vagy intenzív sportolás esetén étrendkiegészítő alkalmazása is megfontolandó.

2013. febr. 14. 19:02

Miért akarod erősíteni?

Lány vagy, ugye? Akkor legyen csak kecses, vékony a csuklód:)

Tornázz, az mindent erősít, így a csuklódat is.

Ha valami baja van a csuklódnak, akkor pedig gyógytorna, de vastagítani nem kellene, akkor sem, ha lehetne.

4. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Csak18)
2013. febr. 14. 18:24
Te láttâl már edzéstől vastag csuklót?Ên még nem.Csak a csuklót nem lehet erősíteni,ott sok apró csont van,nem teljesen különâlló izom.De ha markod erősíted,valamennyire a csuklód is tudod,ahogy az alkarral együtt is.
2013. febr. 14. 18:12
Is*
2013. febr. 14. 18:12
Tudom h nem ide tartozik a kérdés ,de hátha vannak itt IT okosak. :D
2013. febr. 14. 18:11
Hogy erősíthetem a csuklóm? (Nem vastagítani szeretném.. csak erősíteni) és nincs szükségem semmi bodybuilding edzéstervre...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook