Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülés után kiújult valakinek az endometriózisa? fórum

Szülés után kiújult valakinek az endometriózisa? (tudásbázis kérdés)


7. Zebra25 (válaszként erre: 6. - Meise)
2013. febr. 15. 20:28

Kitartást Neked.

Nem nagyon akarózik újra műtettni:( Persze tudom, hogy ez nem kívánság műsor:(

Aggódom is, mert vannak endó tüneteim. Most lett meg a vétvétel eredménye, de a dokim szabin van és nem kapok gyogyit vsak 3 hét múlva.

Rossz lett a pajzsmirigyem, magas az inzulinszintem is.....áhhhh, rémes az egész.

Egyébként a fiam is 3,5 év után sikeredett.

2013. febr. 15. 15:19

Szeptember még nagyon messze van... Nem csak a kistesó miatt, hanem az endó ha tényleg beindult újra addig elburjánzik kezelés nélkül.


Engem 2012 októberben műtöttek 3 hetes kontrollon már cisztám volt :S Persze nem mindenkinek ilyen gyors ez a vacak szerencsére... csak nehogy újabb műtét legyen. Ahogy hallottam majd egy év a várakozási idő arra is. :(


Sajnálom hogy nem jön a tesó, nekünk első babáért megy még a harc.


A hormonjaidat kapsz gyógyszert? Lehet az is elég lesz, hiszen ezek mind összefüggenek. Az biztos hogy ha sikerülne a kistesó, akkor az egy időre megint elintézné az endót... Reméljük a legjobbakat! :)

5. Zebra25 (válaszként erre: 4. - Meise)
2013. febr. 15. 14:19

köszi a választ

az a helyzet, hogy várjuk a tesót már 1 éve de nem akar jönni, ráadásul a hormonjaim is totál rosszak lettek

szeptemberbe megyek csak vissza nődokihoz aztán majd meglátjuk, hogy mit mond

2010.11.16-án műtöttek, rá 5 hónapra teherbe is estem.

2013. febr. 15. 14:15

Szia!

Már tegnap is láttam a kérdést, de nem akartam írni, mert még nincs személyes tapasztalatom, még sajnos nem szültem.

Viszont, nekem azt mondta az orvos mikor kiderült az endó, hogy ez gyógyíthatatlan, és klimaxig meglesz. Most gyógyszert szedek, fogamzásgátlót szünet nélkül, hogy egyáltalán ne legyen vérzésem, azt mondták így visszább lehet szorítani, aztán lombik. Terhesség alatt sorvad az endometriózis mert nincs ciklus sem, de el nem múlik soha. Nekem ezt mondták, meg azt is hogy két terhesség között is gyógyszert kell majd szednem, de nem elég a sima fogigátló, mert ugye abban van 7 nap szünet. Azt is mondták hogy ha majd nem akarok már több gyereket, akkor klimaxig kell szedni, és gyógyszer nélkül fél-1 éven belül újra előjön.

Alternatív gyógymódokat lehet esetleg még megpróbálni...

2013. febr. 14. 16:34

?

bocsi

2013. febr. 14. 16:34
sziasztok. Több mint 1 éve szültem és a kisfiammal sok év próbálkozás után sikerült teherbe esnem. Endometriózis, pcos, IR gondjaim voltak. Pcos és IR kezd alakulóban lenni megint sajnos. Szigorúan diétázok, de endós tüneteim is vannak újra. Menszi fájdalom és már ciklus közben is fáj. Azt mondják, hogy szülés után nem igazán szokott kiújulni az endó. Nálatok ez, hogy alakult szülés után.
2013. febr. 14. 16:32
Szülés után kiújult valakinek az endometriózisa?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook