Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit készítsek a megmaradt kakaós kalácsból? fórum

Mit készítsek a megmaradt kakaós kalácsból? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 16. 12:13

Igaz, nem diós, de kaláccsal is tökéletes, és finom!


[link]

10. bowie (válaszként erre: 6. - Klarika5)
2013. febr. 15. 18:57
Elég a hűtőbe!
9. gyöngyszemü (válaszként erre: 2. - Klarika5)
2013. febr. 14. 10:44
Tökéletes én is ezt csinálnám!!
2013. febr. 14. 10:28
A diót jó erosen lenyomogatva tedd befottes uvegbe zárd le és akkor sokáig eláll húvos helyen. A kakaós kalácsot pedig fagyaszd le.
7. era06 (válaszként erre: 1. - Dundi27)
2013. febr. 14. 10:25
keksz szalámit, csak kalácsból, diókrémmel feltekerve
6. klarika5 (válaszként erre: 4. - Bowie)
2013. febr. 14. 10:09
Hűtőbe vagy fagyóba? Jól hangzik egyébként.
2013. febr. 14. 10:09

[link]


Itt ennél mondjuk a mézeskalácsot helyettesítheted a kakaós kaláccsal meg a dióval.:)

Valahol van egy szóköz a linkben azt töröld vissza, és bejön az oldal.:)

4. bowie (válaszként erre: 1. - Dundi27)
2013. febr. 14. 10:06

Én cake popsot csinálnék. Sütinyalóka.:)

Egy napot szikkadni hagyod a kalácsot, másnap lemorzsolod, hozzáadod a darált diót, és a krém mennyisége fele legyen a száraz anyagnak. A krém lehet akár egy kedvenc tortád krémje, vagy lekvár, margarin..bármi..rengeteg jó recept van neten. Az a lényeg, hogy ne legyen túl lágy a masszád. Ezekből gombócot gyúrsz, hurkapálcikára szúrod őket, be a hűtőbe dermedni, majd olvasztott csokiba mártani (mint a kojak nyalóka). Aztán meg lehet szórni díszítésképp szórócukorral, vagy akár kalácsmorzsával.:)

2013. febr. 14. 10:00
szerintem a diós guba is finom lehet, de ha felkockázod a kalácsot, meghinted a dióval egy jénaiban és forró pudingot öntesz rá az is isteni lesz :)
2013. febr. 14. 09:59
Letenném vajazott jénaiba. Meghinteném cukrozott dióval. V. 2 dl tejben elhabarnék 2-3 tojást,ízesíteném, ráönteném, és megsütném.Nem próbáltam még, csak elképzelem:)
2013. febr. 14. 09:56

megmaradt kakaós kalácsom....és nagyon sok darált dióm van itthon,amit el kellene lassan használni...

esetleg valamilyen diós "guba" szerűséget ki lehetne belőle hozni? vagy Ti mit "sütnétek" belőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook