Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lábujj amputáció után, milyen kedvezményeket tudok igénybe venni? fórum

Lábujj amputáció után, milyen kedvezményeket tudok igénybe venni? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 16. 01:26

Viszont, ha valakit kínjában elküldenek valahonnan, akkor nem kellene hagyni, hogy papír nélkül küldjenek el.. mivel, ha egy beteg elutasít egy kezelést, alá írattatják vele, hogy ő utasította el.. Ezt egy orvos miért nem teszi meg, hogy ő is leírja, hogy én bizony hazaküldtem kínjában...


Nem szép dolog így bánni ember életekkel orvos létükre.. Vajon a saját rokonait is hazaküldené? Vagy ismert személyt?

2013. febr. 16. 01:24

Viszont elég sokan elviszik a média elé az ilyen műhiba dolgokat, és néha a média elég szívós... akkor már nem tudják elsunnyogni, ha egy ország tud róla.. na meg persze kellene egy szívós, műhiba perekre szakosodott ügyvéd is..


A legjobbakat kívánom, szívből! Nagyon megérdemelnék az ilyen orvosok, akik ennyire nem törődnek ember életekkel, hogy felelősségre vonják őket.. Annyi ilyen nemtörődömségről lehet hallani a médiában, csak azt nem tudom, hogy képesek tükörbe nézni...

11. pintyőke madárka (válaszként erre: 7. - Dacsama)
2013. febr. 15. 09:17

Sajnos a záró jelentésre azt írnak amit akarnak ma már. A nagymamám 2 éve halt meg . Nem tudom pontosan (már nem is fogom )mi történt de valami agyi történés volt. A lényeg hogy nem volt tiszta a tudata. Hallucinált addig ,2 nap múlva pelenkázták.

Kórházba vizsgálták azt írták a zárójára .

-Tudata ép .Térben időben jól tájékozódik..


A szobatársai meg panaszkodtak ,hogy rájuk támadt.Meg őrjöngött hogy meg akarják ölni. 3 napra rá meghalt..

10. gizus58 (válaszként erre: 5. - Dacsama)
2013. febr. 14. 19:20
Ez borzasztó! annyit tudok segíteni, hogy ha a mozgáskorlátozott parkolókártyára gondoltál,azt már az kmányirodában kell elindítani. Onnan tudom, mert az enyém lejárt, és már ott kellett indítani.Ki kell tölteni egy kérvényt a vizsgálathoz, és csatolni az orvosi papírokat+a személyes iratokat is vinni kell. ők továbbítják azNRSZI.hez,és ők fognak behívni, és a vizsgálat után kiküldeni hogy jogosult vagy e, vagy sem. A rehabilitációról nem döntött a műtő orvos??
9. andi6020 (válaszként erre: 5. - Dacsama)
2013. febr. 14. 14:01

Atya Úr Isten :(

Nagyon sajnálom.

8. c6973617d3 (válaszként erre: 7. - Dacsama)
2013. febr. 14. 12:59

Hát sajnos, ha nem tudod bizonyítani, akkor nem sok értelme van. :(


Hát próbáld meg valahogy feldolgozni, és ahogy írtam ,első körben a háziorvos fog segíteni. Bár az a tapasztalat, hogy nagyon megszigorították a súlyos mozgáskorlátozottak minősítését.

7. dacsama (válaszként erre: 6. - C6973617d3)
2013. febr. 14. 12:48
semmi írásos bizonyíték nincs a kezemben. sőt, amit kiadtak zárójelentést, az is meg van kozmetikázva, olyan gyógyszerek is fel vannak sorolva, amit meg sem kaptam. meg aztán tudod, holló a hollónak nem vájja szemét.
6. c6973617d3 (válaszként erre: 5. - Dacsama)
2013. febr. 14. 12:46

Nagyon sajnálom :(


Szörnyű fájdalmad lehetett :(

Kártérítési perre nem gondoltál?

2013. febr. 14. 12:40
november 14-én ráesett egy üveg víz a bal lábamra, délután már kék volt és nem tudtam rállni. Nov. 20-án érsebészet, ahol megmondták, hogy elpattant egy ér, 1 hét-10 nap és felszívódik. Ez így is történt, csak közben begyulladt a csonthártyám. Ekkor kezdődtek a fájdalmaim. Közben jártam a területileg illetékes sebészetre kötözésre: betadine és bekötni, 3 naponta. Hiába mondtam, hogy fáj a lábam, hideg; addig-addig ment a dolog, míg egy pénteki napon már sírva jöttem ki a rendelőből. Közben fehéredett és hűlt a lábfejem. A háziorvosomnak köszönhetően - én ugyanis december 9-én csak 19-ére kaptam az érsebészetre időpontot - december 13-án reggel mentem, ahol az orvos megvizsgált, írta érfestésre a beutalót. Megállapították, hogy emboliám van, már térd felett: ahogy tudtak, műtöttek. Ez csütörtökön volt. A műtét sikerült, rehabilitációra a helyi kórház belgyógyára utaltak, ami sajnos krónikus volt, nem láttak el úgy, ahogy kellett volna, annyira tönkrement a lábam, hogy dec. 27-én belegyeztem, hogy térd alatt amputálják a lábam. Iszonyatos fájdalmaim voltak, nem lehetett csillapítani. Visszavittek a kórházba, ahol műtöttek, le a kalappal az ottani orvosok és főleg az ápolónők előtt, annyira helyrehoztak, hogy CSAK az I és II ujjam, valamint a kisujjam egy ujjpercét kellett levágni. Ennyi.
2013. febr. 14. 10:50
Hogy fajult a dolog az amputációig ? :(
3. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Dacsama)
2013. febr. 14. 10:29
Kérd a háziorvosod véleményét, ő elküld a Szakértői Bizottsághoz vizsgálatra. Aki műtött, az nem javasolta a rehabilitációt?
2. gizus58 (válaszként erre: 1. - Dacsama)
2013. febr. 14. 09:49
Mozgáskorlátozott igazolvány csak annak jár, akinek az NRSZI kiadja az igazolást.El kell menni a bizottság elé, és ők megállapítják, hogy jogosult vagy -e rá.
2013. febr. 14. 08:44
Helló Mindenki! Január 30-án leamputálták a bal lábam nagyujját, a mellette lévő ujjat és a kisujjam legutolsó ujjpercét. Érdekelne, milyen "kedvezményeket" kaphatok és melyikhez milyen igazolás kell. (mozgáskorlátozott igazolvány jár-e, rehabilitáció, stb.) Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook