Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szegeden, melyik fogorvosnál érdemes fogpótlást csináltatni? fórum

Szegeden, melyik fogorvosnál érdemes fogpótlást csináltatni? (tudásbázis kérdés)


4. Beth
2013. febr. 17. 00:10
Köszönöm a válaszokat. Nem úgy gondoltam, hogy látszik a fém, tudom, hogy nem. De ismerősöktől tudom, hogy a fém ami belül van, elszínezi az eredeti fogat és az ínyt. Így előre semmiféleképp nem szeretnék. Ha valakinek fogpótlása van, egyébként is vigyázni kell rá, és tudtommal van olyan hogy teljesen porcelán (jacket korona) olcsóbb, mint a többi, viszont sérülékenyebb ezért csak frontfogakra csinálják. Nyilván elmondják, hogy darabold fel az almát, ne szotyizz és az ápolását. Csak Szegeden még nem találtam ilyet. A cirkon meg drága.
2013. febr. 14. 07:41

Én is most csináltatom a fogaimat 31 évesen, mert a 3 terhességem alatt nagyon tönkrementek.Az én orvosom elmondta, hogy a műanyag pótlás mögött van fém, a porcelán teljes mértékben fehér.

Mivel nekem jók a pótolandó fogaim gyökerei ezért csapot fog belerakni és arra húzza a koronát.

A csap 17ezer, a műanyag szintén annyi, de én porcelánt kérek rá, ami egy tizessel drágább.

2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Beth)
2013. febr. 14. 07:20

Nem tudom mit képzelsz el a fém-porcelán egyvelegről, de azt hiszem tévesek az elképzeléseid:)

Nekem hátul vannak koronáim, belül fém, kívül porcelán. A fém sehol nem látszik, mivel be van vonva porcelánnal. A színe pont olyan, mint a saját fogamnak, senki nem gondolná, hogy műfogam van.


Azt gondolom, hogy te azt képzeled el, hogy a fém-porcelán korona az úgy néz ki, hogy belül a nyelved felé fém és ha nagyot nevetsz, akkor látszik a fém rész...Ez nem így van! A fém csak belül van!

Ha ügyes az orvos, akkor csinál a foga közé hézagokat és bevonalkázza a fogakat, mint ahogy az eredetin is vannak rovátkák. Olyan fog nem létezi, aminek az alapja is porcelán, hiszen az nem bírná a kiképzést. Azok a fogak, amikről írsz, már régi típusúak és nem is porcelánok, hanem műanyag fogak. Azoknak valóban látszik a fém rész. Én nem vagyok fiatal, de én sem tettem volna a számba ilyen csúnyaságot.

Nekem Pesten 20 ezer volt darabja, de ez olcsónak számított, mert a legtöbb helyen 25-35 ezer között van darabja.

1. Beth
2013. febr. 13. 23:53

Sziasztok!

Sajnos az első 4 fogamra kellene korona. :( Ezért szeretnék 1 kis segítséget kérni. Teljesen fémmentes koronát szeretnék, ami csak porcelánból van, kívül-belül. Tudnátok ajánlani olyan fogorvost, aki emberi áron csinálná meg? Tapasztalatok ezzel a típussal kapcsolatban. Fém-kerámia, fém-porcelán koronát nem szeretnék előre. Mivel fiatal vagyok természetes fogakat szeretnék. Kérlek segítsetek, kicsit kétségbe vagyok esve.

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook