Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lehet-e az agyunkkal (esetleg agykontrollal) befolyásolni az éhségérzetet? Ha igen, hogyan? fórum

Lehet-e az agyunkkal (esetleg agykontrollal) befolyásolni az éhségérzetet? Ha igen, hogyan? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 24. 20:05

Nem tudom jár-e még valaki erre, de azért leírom, hogy mit rontottam el. Azt már korábban írtam, hogy 2009 októberben kezdtem a hipnózis CD-ket hallgatni. Nagyon jól haladtam a fogyással. Elterveztem, hogy szilveszterre 60 kg. leszek. Annyi is lettem. Aztán sikeremen felbuzdulva készítettem magamnak saját CD-t és arra amilyen problémám csak volt mindent rámondtam. Azóta csak fél kg. ment le rólam, igazából nem nagyon zavart, mert már így is jól érzem a bőrömben magam csak furcsa volt, hogy ennyire meglassult. Most olvastam egy könyvet, amiben azt írták, hogy az agy egyszerre max 3 dolgot tud "kezelni", ha azok megoldódtak, akkor jöhet csak a következő.

Jó lenne, ha többen is írnának olyanok, akik ismerik a hipnózist. Legalább tudnának tanácsot adni.

19. kisstoth (válaszként erre: 15. - Egészségügyis)
2010. márc. 17. 11:01

Nagyon szépen köszönöm. Irány a net és megkeresni az ajánlott irodalmat.

Hajrá magam !

Puszi

2010. márc. 17. 10:12
köszönöm.megpróbálom.
2010. márc. 16. 19:17

szerintem biztosan azt is meg lehet vele oldani, ha elképzeled magad "kövérebbnek", vagy elképzeled a mérlegen a nagyobb számot.

Erre azt írták valamelyik könyvben, hogy jobb ha kis súlykülönbségeket képzelünk el pl. egy 80 kg-os ember ne mindjárt azt képzelje, hogy áll a mérlegen és 50 kg, mert azt úgy sem fogja elhinni és ha az agy nem hiszi el akkor nem is fog megvalósulni. Én pl. 10-20 dkg. mínuszokat képzeltem el.

Egyébként tényleg szuper az önhipnózis, mert úgy lehet fogyni vagy gyógyulni vagy bármit, hogy szinte semmit sem kell tenni, de a hátránya az, hogy győzzük kivárni, mert nagyon lassú. Állítólag a stigmákat is önhipnózissal hozzák létre az emberek. (szóval mindenre jó)na de eltértem a tárgytól

2010. márc. 15. 20:25
hizásra is vonatkozik?Nekem kb 10 kg + kellene...
15. egészségügyis (válaszként erre: 2. - 9c7ae73cd3)
2010. márc. 15. 20:20

Az agy nem tud különbséget tenni valóság és képzelet között (ezt olvastam valamelyikben). Vagyis, ha azt képzeled, hogy vékony vagy, akkor a szervezeted úgy fogja pörgetni az acs-d, ill. úgy szívódik fel/vagy ürül ki a táplálék, ahogy azt képzeljük. Nem azt kell mondogatni, hogy le akarok fogyni, miközben nem gondolunk másra, minthogy itt egy kis háj meg ott egy kis háj. Mit mond egy kövér ember: én még a víztől is hízok (és ezt is gondolja). Mit mond egy sovány: én hízni akarok, de nem tudok akármennyit eszek. és így is gondolja)

Még egy jó ötlet, hogy a mérlegen a számot képzeljétek el. Nekem ez könnyebb volt, mint magamat elképzelni.

2010. márc. 15. 20:11

Az egyiknek az a címe, hogy önhipnózis-diéta CD-vel, Domján Lászlónak is van egy könyve Fogyás CD-vel és mobillal. Ott a könyvben leírtakat én nem használtam, de a cd az jó. Akkor van egy olyan, hogy Paul (nem tudom) Le tudlak fogyasztani.

Kurt Tepper... A hipnózis magasiskolája, meg Hipnózis kezdőknek. Én ezeket olvastam.

2010. márc. 15. 20:04

Nincsenek éhségrohamaim. Ha éhes vagyok eszem, azt, amit kívánok és csak annyit amennyi jól esik, de nem pánikolok azon, hogy jaj ez most a hasamra fog menni, de azért a mérlegre gyakran ráállok. Kb. októbertől hallgatom minden este.

A folyadék. Ugye már a csapból is az folyik, hogy sok vizet kell inni. Na nekem ez odafigyeléssel volt 0,5 l (szégyen). Most nem figyelek rá és másfél liter/nap.

A másik a sport. Soha nem azért sportoltam mert élveztem. Mindig csak fogyás miatt kezdtem neki, amit néhány hónapig csináltam, nem láttam semmi változást, aztán mindig abba is hagytam. Most Rékára tornázom kb. 5*20 percet egy héten és a férjem is észrevette a változást. (kb. 2 hó alatt). MOst élvezem a tornát.

Amikor hipnózissal/agykontrollal rákos sejteket lehet elpusztítani, meg jeges vízben átúszást, mindezt a testhő megemelésével, akkor az agynak nem egy nagy munka, hogy felgyorsítsa az acs-t. Legalábbis előttem mindig ez lebegett példaként.

Egyébként valóban a kakaós csiga glikémiás indexe nem a legjobb.

Én is kipróbáltam már egy csomó diétát. MOstanában pedig jókat mopsolygok, amikor kérdezik tőlem, hogy mi a véleményem a ...diétáról meg a 90 naposról meg stb.Hát az, hogy tényleg le lehet velük fogyni, de mi történik a 2 hét után, vagy a 91. nap ? Na ez a baj! Egy életen át nem lehet fogyókúrázni.

2010. márc. 7. 18:35
Ja, és gratulálok !
11. kisstoth (válaszként erre: 7. - Egészségügyis)
2010. márc. 7. 18:34

Szia ! Melyek ezek a könyvek és CD-k és hol vetted őket ? nekem is jó lenne.

Köszi a segíítséget.

10. fe9e12ede0 (válaszként erre: 7. - Egészségügyis)
2010. márc. 6. 22:22
Kakaóscsiga (meg lekváros kenyér) tuti tipp, hogyan hintáztasd egész nap a vércukor szintedet. Nem a "diétás" jelzővel van baj, mert sportolás után megengedhető, de ha így indítod a napot, akkor valóban nem egyszerű kordában tartani az éhségrohamokat.
9. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2. - 9c7ae73cd3)
2010. márc. 6. 22:18
Na és azt mivel programoznád be, hogy kopogó szemek ellenére mégse essen le a cukorszinted? Aykontrollal hogyan tudnád megállítani, hogy ne az izmaidat élje fel az agyad? (hisz éhezve az imok feláldozásával jut a szervezet glukózhoz)?
2010. márc. 3. 18:53

Van egy ilyen fórum, kérdezd ott.

Agykontroll oktató vagyok - segíthetek?

2010. márc. 3. 18:39

Néhány éve végeztem agykontroll tanfolyamot. Utána nagyon lelkes voltam, hogy na most biztosan lefogyok. Ott azt mondta a Dr. Domján, hogy 30 nap kell egy rossz szokás megváltoztatásához. Na én esténként elképzeltem mindent, amit ott hallottam, hát nem történt semmi. Ma sem tudom, hogy miért. Hittem benne, hiszen mindent az agy irányít.

Néhány hónappal ezelőtt összevásároltam mindenféle agykontrollos/hipnózisos/önhipnózisos könyvet. Ismét nagyon belelkesültem. Nekiálltam minden este ilyen CD-ket hallgatni. Egy jó ideig semmi nem történt, aztán hirtelen kezdtem el fogyni, úgy, hogy semmit nem változtattam. Napi 3x eszem, reggel kakaós csigával kezdem. Nem tűnik túl diétásnak, és mégis működik. Kevesebb vagyok, mint a szüléseim előtt. Lassan, de biztosan fogyok!

6. rózi70 (válaszként erre: 5. - 16d1dd6891)
2009. szept. 21. 10:35

Tényleg, én is kerestem most és nincs. Rendszeresen olvasom a naplóját....:(

BERNI!!!!!



Ha valaki tud valamit írjon!

2009. szept. 21. 08:35
tudja valaki, mi lett Anna78-cal? törölve van a nickje...
2008. márc. 19. 13:57
Szerintem is van valami módja, nem rég kaptam kölcsön egy agykontroll-al kapcsolatos könyvet, csak megbetegedtem, nem volt kedvem olvasni és visszaadtam. De azt hiszem Húsvét után visszakérem. A címe: Titok
2008. márc. 10. 14:41
NAGYON KIVÁNCSI VAGYOK RÁ, HOGY HOGYAN?
2008. márc. 10. 13:55

Agykontroll használatával be lehet próbálkozni szerintem.

Különböző úgynevezett "programozó mondatok"-at ismételgess. Csak ne azt hajtogasd, hogy "nemvagyokéhesnemvagyokéhes :)).

Inkább olyasmit, hogy " jól vagyok lakva, jól érzem magam, most nincs szükségem élelemre". Hülyén hangozhat,de ilyenekkel próbálkozhatsz.

A tanfolyamot (agykontroll) nem rég végeztem, csak ajánlani tudom.

Üdv.

2008. febr. 19. 10:46
Várom a válaszokat, segítségeket, tanácsokat, ötleteket:))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook