Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire ajánlatos két generáció összeköltözése? Összeköltöznétek idős szüleitekkel? fórum

Mennyire ajánlatos két generáció összeköltözése? Összeköltöznétek idős szüleitekkel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
119. Vancsa1977 (válaszként erre: 111. - Syria)
2016. szept. 5. 16:31
Az se jó.Amikor 2008 áprilisában ideköltöztem a ma már férjemhez az anyjáék(+ bátyj) itt lakott a párommal.Olyan a ház,hogy 1 udvaron anno 2 család lakott.1 szoba+konyha,1 szoba+konyha.Mi a párommal az első részben laktunk,az anyjáék a hátsóba.Az első konyha,és a hátsó szoba közt át volt ütve a fal,és egy elhúzhatós ajtón át lehetett jönni.Az anyjáék ezt nagy előszeretettel meg is tették....A párom pár hónap után befalazta,mert megunta a átcsászkálást...De az se gátolta meg az átjárkálásban a köcsög anyósomat...Mert amint elmentünk itthonról a hátunk mögött turkált a cuccunk között....Majd abban az évben októberben elköltöztek... Hála az égnek!!!
2016. szept. 2. 00:04
Nem tartom jó ötletnek. Nem költöznék.
117. Linett96 (válaszként erre: 116. - Linett96)
2016. szept. 1. 11:36
De őt párom sem bírja,és szerintem ő sem akarna összeköltözni vele...
116. Linett96 (válaszként erre: 115. - Linett96)
2016. szept. 1. 11:36
Még annyit,hogy mi soha nem éreztük Őt tehernek. Viszont párom édesanyjával már csak max úgy laknék együtt,ha ő a szomszédba költözne vagy valami,és átjárnánk hozzá,vagy ő ide,mivel az ő édesanyja egyáltalán nem kompromisszum képes,mindig hisztizik,semmi nem jó,mindenbe beleszól.... Jóban vagyunk,de nem bírnék vele lakni. Persze ha az élet ezt követelné,kitalálnánk valamit,de míg fizikailag jól van,addig semmiképp sem. Ezért is írtam,hogy ez teljesen más mindenkinél. Minden ember más,és mindenkinek más és más a kapcsolata 1-1 adott emberrel.
115. Linett96 (válaszként erre: 1. - 41d3c0b96f)
2016. szept. 1. 11:32

Több oldalról meglehet ezt közelíteni. Ha az élet úgy kívánja,igen. Hiszen a szüleid, és ha a segítségedre van szükségük,ki másra számíthatnának,ha nem a gyermekeikre.

Az,hogy mennyire könnyű több dologtól függ:

-A szüleiddel való viszony (ez érvényes a párodra is!)

-A természetetek

-Mennyire vagytok kompromisszumképesek


Édesanyám velem és párommal él. Mi tökéletesen megvagyunk. Pár év múlva építkezni fogunk másik településen,oda is magunkkal visszük,de ott már kapni fog egy külön "szoba-nyári konyha-esetleg fürdőszoba-wc" épületecskét,mivel ő igényli azt,hogy este pl már egyedül nézegesse a kis sorozatait,stb. Viszont mindhárman kompromisszumképesek vagyunk,a gondokat azonnal megbeszéljük,és a viszonyunk is tökéletes,mindhármunk részéről.

Nálunk így hozta az élet,de még páromért sem mondanám azt,hogy na csókolom,mi elmentünk... Ő az ÉN édesanyám,és imádom! Ezen soha senki és semmi nem változtathat. Persze viták mindig voltak/vannak/lesznek,de ilyen az élet :)

2016. szept. 1. 10:22
Nem, nem és nem... Nem jó és nagyon nem jó... Egy-két hétre maximum, de nem tovább. Előbb utóbb előtör a "Bele kell kotnyeleskedni mindenbe" és a "Ne szóljatok bele gondolat", amelyek akarva akaratlanul is vitákat, veszekedést szül. Nem jó és nagyon nem jó. Nehéz a függetlenség, de hasznos... Tapasztalatból mondom!
2016. aug. 27. 17:50

Max. átmenetileg, ha muszáj.


Figyelj, ez hosszútávon nem működik normálisan, csak akkor, ha az egyik fél behódol. A szülők háza az övék ők döntik el, hogy néz ki, mi ott a menetrend ésatöbbi.


Én magam akarom eldönteni, milyen színű a függöny, mit főzök a családomnak, mikor és hol szexelek a férjemmel. Nem tudnék úgy élni, hogy mindig más szabályaihoz kell alkalmazkodni.

112. f7586d2534 (válaszként erre: 88. - Forgatos)
2013. szept. 4. 14:43
Hát nem tudom,... biztosan jó de nem próbálnám ki.
111. syria (válaszként erre: 105. - 5847448901)
2013. febr. 15. 18:59

A többgenerációs együtt lakhatás szerintem csak úgy kivitelezhető, ha mindenkinek fejenként minimum 12 négyzetméter, elszeparált lakrész biztosított.

Ahogy spinneli is kifejtette.

110. forgatos (válaszként erre: 94. - Spinneli)
2013. febr. 14. 20:34
Egyetértek, az együttéléshez mindenkinek van hozzátennivalója.
109. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 108. - Spinneli)
2013. febr. 14. 20:14
Ez a legjobb megoldás, együtt és mégis külön.
108. spinneli (válaszként erre: 106. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 14. 19:12

Anyukámék így élnek. A nevelőfaterom anyukájával együtt, nem anyagi okokból, hanem elsősorban kényelmi szempontok miatt-mikor külön lakásba élt a mama mindennap mentek hozzá valami apróság miatt, így kényelmesebb, hogy "kéznél vannak" egymásnak.

Szeparált, külön lakrészben élnek, persze átjárhatóság van, de nem mondom, hogy zökkenőmentes az együttélésük.

A szüleim ötvenesek, a mama már 80 éves...én úgy látom, ahogy idősödik az ember egyre kevésbé képes alkalmazkodni, ragaszkodik a megszokott dolgaihoz, rutinjához stb.

107. spinneli (válaszként erre: 104. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 14. 19:06
Szerintem ma már a legtöbb összeköltözés kényszer szülte helyzet, kevesen vállalják önként az együttélést.
106. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 88. - Forgatos)
2013. febr. 14. 19:00
Szépen leírtad a lényeget:) Legyen elég nagy a lakás, legyen mindenkinek egy saját, elszeparált része és élje nyugodtan a saját kis életét. Sok helyen működik úgy, hogy nincsenek egymás terhére, ha kell segítik egymást.
2013. febr. 14. 19:00

Mellesleg jobb ha belenyugodtok hogy vissza jön a többgenerációs lakhatás mint azt lalalala szépen kifejtette.Persze van aki hazudik hogy milyen jól megy neki de mint tudjuk válság van és lesz vagy még kb 20 évig :P

A munka helyek a fasorba az egészség ügy szintén,valahogy most nem lennék fiatal!

104. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 96. - Spinneli)
2013. febr. 14. 18:58
Igen, sokat számít, hogy önkéntesen, mert hiányoznak, vagy kényszerből, mert nincs más megoldás. Mindkettőnél az alkalmazkodás és egymás elfogadása az alapvető szempont.
103. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 98. - Mosolyka1111)
2013. febr. 14. 18:57

Mindíg kiráz a hideg, amikor ilyen anya-lány kapcsolatról olvasok. Nem értem. Nem értem, hogy lehet valaki "nem jól" az anyjával. Én nagyon szerettem anyukámat, mindent meg tudtam vele beszélni, számíthattam rá és ő is számíthatott rám az életének az utolsó percéig, ápoltam, ha kórházban volt minden nap látogattam, az utolsó napján is -bár lehet, hogy nem hallotta- megsímogattam és elmondtam neki, hogy mennyire szeretem...

Ezt a szülői szeretetet látta a a fiam és a lányom, ennek a szellemében nőttek fel ők is , a szeretet és annak kimutatása a legfontosabb emberi érték. Kiváló a kapcsolatom a gyermekeimmel, maguktól mondanak el mindent, számíthatunk egymásra. Nekem az, hogy még felnőttként is mesélnek és mesélnek , hogy mi történt velük, mire gondolnak, mit éreznek... azt mutatja, hogy nem láttak tőlem rosszat. Tudják, hogy akármi történik, anyura mindíg számíthatnak.

102. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 95. - C6973617d3)
2013. febr. 14. 18:50

Nincs ellentmondás abban , amit írtam, csak arra utaltam, hogy a szülőnek is lehet, hogy teher ám, mikor egyfolytában alkalmazkodni kell. Még az idős szülőnek is! Ennek ellenére van, amikor nincs más megoldás! Itt bizony gondolok arra is, hogy a fiataloknak nincs hol lakni vagy egyszerűen nem tudnak megélni, mert nincs miből fizetni a külön rezsit, esetleg albérletet. Ne csak arra gondoljatok, hogy megöregszik az ember és be kell dugni egy otthonba, mert nem kell egyik gyerekének sem. Rászorulhat a gyerek is a szülőkre, sőt!!!! Nagyon sok helyen a családalapítás első jó pár évében a szülőkkel laknak, oda vállalnak gyereket. Akkor most mi legyen? dobja ki őket a szülő az utcára?

Mindenki arra asszociál, hogy magához venni az idős szüleit. Nos, az is előfordulhat.

Nem tudja senki előre, hogy mit hoz a jövő.

Egy biztos: senkinek sem kényelmes, annak sem, aki befogadja és annak sem, akit befogadnak.

Irom én, aki összesen egy hónapot lakott házason a szüleinél ... nem volt semmi gond velük és remélem velünk sem nekik. Alkalmazkodni kell. Szerencsére a gyermekeim külön tudtak költözni, de ha megszorulnának, nálunk meg van a helyük, a szobájuk, jöhetnek. Én nem hiszem, hogy hozzájuk mennék, ha egyedül maradnék és megöregednék, nem terhelném őket.

101. töprengő (válaszként erre: 88. - Forgatos)
2013. febr. 14. 11:48

Jó jó.

Nálunk tuti nem működne. ki vot póbálva.. ( szándékosan írtam így! )

100. 937a2a883a (válaszként erre: 99. - 937a2a883a)
2013. febr. 14. 11:25
*övéhez akart lenni :) Szóval sem a párom szüleihez.
99. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - 41d3c0b96f)
2013. febr. 14. 11:25

Tömören: nem

Se az én szüleimhez,sem az övékéhez nem költöznék.

98. mosolyka1111 (válaszként erre: 92. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 14. 08:48

Mondasz valamit, de az én példám (de tudom, hogy nem az én példám az általános), szóval én tudom, hogy anyám nem karolna fel. Ha mondjuk holnapután özvegyasszony lennék, egy gyerekkel, akkor sem venne oda a 4 szobás házába. Mert neki az az elve, hogy csak külön, stb...stb...stb...

Én mondjuk ezért nem ugrálok, hogy valaha is összekössem vele az életemet. Bár most már kezd neki leesni, hogy száz kilométerre lakni nem egy nagy áldás. De neki a saját kényelme, a nyugalom, a csend, hogy a maga ura, mindig is első helyen állt, és tudom, hogy soha nem bolygatná meg az életét értem. Viszont lehet, hogy disznó vagyok, de én is fennen hangoztatom, hogy soha nem költözöm össze senkivel (a senki alatt persze csak őt érthetem, és ezt tudja is).

Most tesómnál törleszkedik, ahogy jön az öregkor.

De tudom, hogy ez extrém eset, alapból nyilván mindenkinek olyan anyja van, aki felkarolná az akár középkorú gyermekét, ha szükséges lenne (pl. szülői házba visszaengedné lakni életvitel szerűen, ha megszorulna). Csak nálunk nincs így, hát ez van, sosem álltunk közel egymáshoz, nagyjából csecsemőkorra nyúlik vissza.

És itt jön be, hogy akkor nekem miért is kéne bolygatnom a saját életemet őmiatta. Miért kéne alkalmazkodásra kényszerítenem a férjemet és a lányomat.

97. c6973617d3 (válaszként erre: 96. - Spinneli)
2013. febr. 14. 08:37
Sok idős embertől hallom azt, hogy na "velem ne küszködjetek, ha úgy alakul adjatok be egy otthonba"
96. spinneli (válaszként erre: 95. - C6973617d3)
2013. febr. 14. 08:26
Szerintem már az is kavarban van itt, hogy önkéntes, vagy kényszer költözésről van-e szó.
95. c6973617d3 (válaszként erre: 93. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 14. 08:25
Na ezt nem értem, egyik állításod üti a másikat. Először azt írod, hogy gondoskodjunk a szülőkről, aztán meg azt, hogy ez az együttélés a szülőknek nem leányálom, most akkor mi a helyes szerinted? :)
94. spinneli (válaszként erre: 88. - Forgatos)
2013. febr. 14. 08:18
Szerintem sok múlik a családtagok hozzáállásán, személyiségén is, van ahol működőképes több generáció együtt élése, de nem ez az általános.
2013. febr. 14. 06:38
Miért gondolják a fiatalok, hogy a szülőknek az a leányálom, hogy x évi gyermekek nélküli csendes élet után az a vágyuk, hogy sorban álljanak a fürdőszobáért, hogy ne akkor menjen wc-re , amikor akar, hogy este 11-ig szóljon a tv, mikor ő már 9-kor rettenetesen álmos??? és még sorolhatnám. Talán nem kellene leírni az idős szüleinket, hiszen EMBEREK és felneveltek minket .
92. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 88. - Forgatos)
2013. febr. 14. 06:36

Ez így van.

Elképesztő, hányan tiltakoznak ezerrel az ellen, hogy a szüleikkel éljenek... vajon ha nekik szétmenne a házasságuk vagy munkanélkülivé válnának mondjuk egy-két gyermekkel, haza szeretnének költözni és a szülök is ebben a stílusban elutasítanák őket, vajon mit szólnának? Most mi van???? Divat lett a szülők és az idősek lealázása??? Hol van a tisztelet, a megbecsülés, a szeretet, amivel őket felnevelték?

Gondolkozzon el mindenki, hogyha a mostani élete borulna, akkor nem kényszerülne-e rá, hogy hozzájuk költözzön??? akkor is ennyire durva véleménnyel lenne róla?

91. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 77. - A589b039c1)
2013. febr. 14. 06:32

Van olyan idős ember, aki magától dönt úgy, hogy bemegy az otthonba. Természetesen és sem szoc.otthonra gondolok, hanem nyugdíjas házba, ahol külön lakrésze van. Egy ismerős bácsi az elmúlt hónapokban döntött így, a pénze megengedte, hogy befizesse, amit be kellett, a nyugdíja elég a havi fizetnivalóra. Nem akar a gyermekei terhére lenni, évek óta egyedül él, nehezen telnek a napok. Ott most elbeszélget a többiekkel, főznek és mosnak rá.

Igen, van, aki saját akaratából megy be.

90. forgatos (válaszként erre: 89. - Csengu)
2013. febr. 13. 23:03
:( Kár, hogy rosszak a tapasztalataid. Biztos összetett az oka.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook