Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pajzsmirigy túltengés szemtünet fórum

Pajzsmirigy túltengés szemtünet (beszélgetős fórum)


19. cooltim (válaszként erre: 16. - Katka87)
2013. febr. 13. 21:59

Meg tudom adni a doki elerhetoseget, ha kered. Nagyon szivesen! Ra kell kerdezni, vallal- e. Azota ugy galottam, valami vezeto lett a korhazban, nehez bejutni hozza. De! Erdemes megkerdezni tole! Nalam ugy inditott, h a mutet kozben derul ki, h ki kell- e venni az egeszet. Azt hozzatette, annak a hive, h vegyuk ki az egeszet, kesobb ne legyen gond, mert a masodik mutet nehezebb minden szempontbol. Egyebkent a mutet utan "zaklathattam" barmi kerdessel hozza a telefonjan, segitokesz volt. Tudta, h van egy masfel eves kislanyom, ezert csak ket ejszakat kellett lennem bent. A mutet reggelen mentem be csak.

Haaaat, a penz kerdest ram bizta. De csak a mutet utan adtam neki oda. A ferjemre biztam a dolgot, ha jol emlekszem 40-50 ezer ft.- ot adtunk. De! Azota sem sajnalom, mert minden rendben van velem.

Az L-thyroxint eleted vegeig minden reggel be kell venned egy korty vizzel. Utana fel orat sem inni, sem enni nem szabad. Nekem ez konnyu, mert a lanyom meg ebreszt es olyankor beveszem, majd visszaalszom. Reggel johet a jol megerdemelt kave ebredes utan. ;-)

18. Bagira 2011 (válaszként erre: 17. - Katka87)
2013. febr. 13. 18:49

Nekem eddig semmit nem javasoltak,úgy volt,hogy áprilisban megműtenek,de szeptemberig kaptam haladékot :)


Akkor lesz 1 éve normál TSH-m,aztán nem tudom mi lesz,de szeptember még messze van :)

17. katka87 (válaszként erre: 14. - Bagira 2011)
2013. febr. 13. 17:48
Én sem látom olyan nagynak a szemem, csak mások vették észre inkább...csak a leletek azok mutatják, hogy nem javul a helyzet, inkább műteni kell. Én napi egy Metothyrint szedek, de 1-2 hónapig 2-őt kellett szednem. Neked javasolták az izotópos kezelést?
16. katka87 (válaszként erre: 15. - Cooltim)
2013. febr. 13. 17:42

Nagyon köszönöm! Én pont abban a kórházban szültem :) Lehet akkor jobb lenne, ha elkezdenéd a szteroidos kezelést, hogy ne kelljen műteni :S Olyan rossz, hogy az ember tanácstalan, hogy mit tegyen, mivel árt a legkevesebbet :S

A dokim azt mondta, hogy nekem is a teljeset ki kell venni, hogy a későbbiekben ne térjen vissza ez a probléma....:S Ne haragudj, hogy megkérdezem, de mennyit szokás adni a műtétnél? Félek, ha megkrdezem a dokit, aki műtene, olyan árat mondana, hogy fejre állnék :S Persze orvos válogatja, de azért jó tudni, hogy, kb hogy készüljek...

Nekem most Gyöngyösön ajánlott a dokim sebészt, csak épp én budapesti vagyok :S

Nekem is olyan nehéz lesz nélküle, főleg ha tényleg ilyen messze műtenének...valamiért azt mondta a dokim, hogy a pajzsmirigy túltengés műtétnél rossz tapasztalatai vannak a budapesti orvosokkal, de nem tudom mire értette, most írtam neki e-mailt, várom a választ. Úgy vettem ki, hogy azért, mert nem veszik ki a teljeset, de akkor ezek szerint mégis van doki, aki igen, a Tied....nekem amúgy a kórház maga szimpatikus, semmi rossz tapasztalatom nincs, ismerős is, mert sokat kell a kislányomat vinni vissza koraszülött osztályra vizsgálatra, szóval ha kórházról van szó, ezt nagyon ismerem :) Talán még jobban is örülnék, ha nekem is ott lenne a műtét, mert közelebb is van, nem idegen a hely....talán jobban viselném...

A thíroxint életem végéig szednem kell majd, ha kiveszik a teljeset?

2013. febr. 13. 11:55

Előre jelzem, hosszú leszek- szerintem -

Szóval, nekem a szemem nem ment vissza a műtét után, de ez tényleg egyénfüggő és szerencse is. Engem egy nagyon profi sebész műtött az ÁEK- ben, régi MÁV. A műtétem jól sikerült, semmi komplikáció nem volt. Féltem előtte a műtéttől, de a sebészem annyira megnyugtató volt és annyira kedves, hogy nem volt vészes a félelem. A vágásom kicsi és alig látszik.

A szemem nekem nagyon feltűnő!!! Sajnos. Az endokrinológusom azt mondta, minél tovább húzom az időt, annál nehezebben hozza helyre szteroid. Ennek ellenére én húzom sajnos, félek a szteroidtól. Azt mondta, ha sokáig húzom, akkor szemműtét hozza csak helyre. Ezért értettelek félre az elején... :-)

Nekem másfél volt a kislányom, amikor műtöttek, 2 éjszakát kellett külön töltenem tőle, nehéz volt, de hamar elment a 3 nap.

A műtétről nekem "jó" élményem van, én a műtétet választanám a helyedben, mert így a pajzsmirigy gondod megszűnik. Valamennyi thíroxint szedned kell majd, attól függ, hogy mekkora részt kell kivenni belőle. Nekem az egészet ki kellett és 100 mg L-thyroxint szedek, azóta - 2 éve - sincs semmi gondom vele. Ugyanannyit szedek, emelni sem kellett.

De persze, ez az én véleményem...

14. Bagira 2011 (válaszként erre: 13. - Katka87)
2013. febr. 13. 10:22

Szia!


Nekem láthatóan nincs baja a szememnek,bár a doki látja,én nem .


Csak a szemfájás miatt szedtem a gyógyszert.


Engem (még) nem műtöttek, szeptemberig kaptam haladékot,most 2 naponta fél Metothyrint szedek

13. katka87 (válaszként erre: 12. - Bagira 2011)
2013. febr. 13. 10:12

Szia Bagira 2011!


A chinotalt azt Neked műtét után írták fel? Nekem is fáj a szemem, főleg, ha sokáig fókuszálok valamire, meg a könnyezés is meg van. A szemed vissza ment, hogy abba tudtad hagyni?

12. Bagira 2011 (válaszként erre: 1. - Katka87)
2013. febr. 13. 09:55

Szia!


Nekem is Basedow kórom van.


A szemtünet nálam is van,de nekem nem feltűnő.


Én tavaly árilis óta szedtem a szememre a Chinotalt ,először 3-szor 1 -et ,aztán 2-szer 1 -et ,amit a kórházba írt fel a doktornő.


Most sikerült nemrég abbahagynom a gyógyszert,idáig ahányszor megpróbáltam abbahagyni jött a szemfájás,mintha belement volna valami,állandóan dörgöltem a szemem,folyt a könnyem

11. katka87 (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2013. febr. 13. 09:51
Remélem így lesz, és elég a műtét :S Csak a közeli hozzátartozók vették észre, hogy ki van dülledve a szemem, még az endokrinológusom sem, jó, mondjuk hozzá augusztustól járok, a tünetem meg 1 éve tart.
10. katka87 (válaszként erre: 9. - Cooltim)
2013. febr. 13. 09:49
Szia Cooltim! A pajzsmirigy műtétre értettem :) Nekem azt mondta Dr. Nagy Dezső (izotóp kezeléssel foglalkozó szakember), hogy a pajszmirigy túltengés miatt kijöhetett a szemem, de vissza menni szerencsén múlik, mert ha ki is szedik a pajszmirigy x%-át, az nem függ össze a szemmel, mármint a javulása. De akkor sajnos igaz is lehet, ha Neked sem múlt el :S Én is félnék ettől a gyógyszertől, nem tudom, hogy én is elmerném-e kezdeni :S A nővéremnek olyan szépen vissza ment a műtét után, de Dr. Nagy Dezső a szerencsének titulálta.. De az izotóppal is mindenki mást mondott...Az endokrinológusom azt mondta, hogy 2 hét, azt még vállaltam is volna, de pl. a szememeet nem vette észre, én mondtam neki, amikor átküldött Nagy Dezsőhöz, mert kivártuk volna a májust, amíg szedhetem a Methothirint.( a közeli hozzátartozók figyeltek fel a szememre, a doki lehet azért sem vette észre, mert neki nem volt feltűnő)A két héttel ellentétben Dr. Nagy Dezső meg 1 hónapot mondott, ami már sok. A műtéttől meg félek(persze ki nem) , és enélkül akartam megúszni. Csak össze voltam, vagyok zavarodva, hogy akkor most az izotóp kezelés alatt mennyi idő is az, amíg nem láthatom a kislányomat? Meg aztán, az izotópos kezelésnek szinte semmilyen káros hatása nincs a szervezetben, ugyanakkor a műtét számtalan veszélyt rejteget, de az izotóp 1 hónap, a műtét meg pár nap, amíg nem láthatom a picikémet. A műtét, hogyan zajlott le Neked? Hol műtöttek és ki? Köszi előre is :)
2013. febr. 12. 21:01

Sziasztok!

Katka87: nem tudom, jol ertem- e. A mutet alatt most a szem mutetet erted, vagy a pajzsmirigy mutetet?

Az en tortenetem roviden:

Pajzsmirigy tulmukodes mellett terhes lettem. Makk egeszseges kislanyom szuletett 3 es fel eve. A szemtunetem nem emlekszem miota all fenn, de nekem nagyon durva a bal szemem. Ket eve kiettek a panzsmirigyemet es nem mult el a szemtunet egyaltalan. Nekem is a Medrolt ajanlottak, de en azota - kb. masfel eve - sem mertem elkezdeni. Odaig jutottam el vele, hogy ketszer mar kivaltottam... :-(

Ha van kerdesed, szivesen segitek!

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Katka87)
2013. febr. 12. 20:02

Igen, a szteroidos kezelésnek valóban vannak mellékhatásai, de azok megszűnnek, a gyógyszer abba hagyása után.

Nem tudom milyen fokú a szem problémád, de lehet elég a műtét. A fokozott nyomás miatt düllednek ki a szemek és ez ugye megszűnik, ha nincs már a nagy pajzsmirigy.

7. katka87 (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2013. febr. 12. 16:46
Köszönöm szépen. Hajlok a műtét felé egyre jobban. Ha ezzel van esély rá, hogy a szemem újra a régi legyen, hát legyen. Köszönöm, írok Cooltimnek, hogy mi lett a szteroidos kezeléssel, visszaállt-e neki szépen a szeme, mert azt hallottam, hogy csúnya mellékhatásai lehetnek ennek a kezelésnek.
2013. febr. 12. 16:30

Én a műtétet javaslom, mivel félek ezektől a szerektől. A gyerekekkel a kezelés után kb. 10 napig nem találkozhatnál és persze a férjeddel sem néhány napig.

Nekem nem volt szemtünetem, így ezzel kapcsolatban nem tudok semmit tanácsolni. Azt hiszem Cooltimnek viszont voltak és szteroidos kezelést kapott.

Én mindenképp azt javaslom, hogy műtesdd meg magad, mert ez kb. 4 nap kórház és utána jön a gyógyulás. Lehet, hogy a szemtünetek is megoldódnak vele.

Nekem a szemtünetem csak a fényérzékenység, de ez megmaradt a műtét után is.

5. katka87 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 12. 15:46
Köszönöm. Igen, érdekel nagyon kinek mi a tapasztalata ezzel a betegséggel kapcsolatban.
4. katka87 (válaszként erre: 3. - 388b941089)
2013. febr. 12. 15:43
Én nem nagyon vettem észre eddig, amikor szülés után a kórházban voltam, és bejöttek anyukámék látogatóba, anyukám már akkor látta, de akkor nem foglakoztam vele, mert én nem láttam. Most már feltűnik mindenkinek, sajnos nekem is. Sőt, a fény is nagyon irritál, ha pl: kimegyek a szabadba, 2 méter után már csurog a könnyem.
3. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Katka87)
2013. febr. 12. 15:32

Szia!


Engem 6 éve műtöttek. Az izotópot nem is ajánlották, mert kisgyerekem van, ill. a golyvák is nagyok voltak. :( Szemtünetem nem nagyon volt,(bár nekem elég feltűnőek amúgy is) szóval lehet azért feltűnőek, mert pm. túlműködésem volt? :D Neked mennyire feltűnő?

2013. febr. 12. 15:29

Jobbulást Neked!


...de ha az orvosod nem tud okosat mondani, mivel egy és megismételhetetlen vagy, ember nem tudja ezt itt megmondani így Neked. De ha jobb róla beszélned, beszélj.

2013. febr. 12. 15:22
Sziasztok! 26 éves vagyok, és a szülés után sajnos kialakult a Basedow kór. Dr. Solymosi Tamás kezelt ezzel a betegséggel, és mivel szemtünettel is társult abban egyeztünk meg, hogy megkapom az izotópiás kapszulát, mert addig a Metothirint gyógyszert szedtem. Elküldött dr. Nagy Dezsőhöz, aki azt mondta, hogy a szemem nagyon kicsi eséllyel mehetne vissza, és inkább a műtétet javasolja emiatt, mert ha vissza is menne, akkor talán a műtét miatt, nem igazán tudom miért, de azt is mondta, hogy mivel sugároz, nem lehetne a közelemben 12 évesnél fiatalabb gyerek 1 hónapig. Mivel van egy 1 éves kislányom, az egy hónap nagyon sok, nem tenném ki ennek, de én sem bírnám nagyon nélküle. Érdeklődni szeretnék, hogy volt valakinek szemtünettel társult Basedow kórja, illetve műtétje? A nővérem is átment ezen, neki is volt szemtünete, de neki a műtét után elmúlt, Dr. Nagy Dezső azt mondta, hogy szerencsés volt. Őt Perner professzor műtötte még régen. Nagyon félek a műtéttől, és, hogy többé nem megy vissza a szemem. Ugyan van rá megoldás, a szteroidok, de nem szívesen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook