Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet-e gyes, vagy gyed alatt dolgozni, mondjuk egy masik cegnel? fórum

Lehet-e gyes, vagy gyed alatt dolgozni, mondjuk egy masik cegnel? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 25. 07:49

Sziasztok!


Nekem az lenne a kérdésem ha május 15.én lejár a

gyesem és szeretnék még egy gyereket vállalni,

és ez nem sikerül csak 15.-e után akkor fogok gyedet kapni? Vagy vissza kell mennem dolgozni egy időre?

Szeretnék még beleférni a július 1 be de nem szeretném elveszíteni a gyedet sem.

14. Mandula71 (válaszként erre: 13. - Cilus)
2009. márc. 2. 22:21

Nem néztem utána, de szinte kizártnak tartom, hogy ez így legyen.

A GYES idejére a munkáltatódtól fizetés nélküli szabadságot kell kérned (meg is kell adniuk!). A munkáltató járulékot a számfejtett béred után fizet, de az ebben az esetben természetesen 0 Ft.

13. cilus
2009. márc. 2. 15:59
Van itt még valaki??,Gyes alatt ha egy másik céghez megyek dolgozni mint vállalkozó akkor igaz az hogy ez járulékmentes,mert a munkahelyem fizeti utánam a járulékokat?Mit tudtok erről?
12. 8d2332796b (válaszként erre: 3. - Kmarika)
2008. febr. 19. 12:54

azért kap gyest

mert elsősorban gyesen van

és csak másodsorban dolgozik

ami ugye szabadonválasztott,tehát egyénre szabva van

a gyest vagyis a gyermekgondozási segélyt

nem az anya kapja hanem a gyerek kapja.pelenkára egyéb juttatásra

akárcsak a családi pótlékot.

benne van a nevében

mint a munkabért a munkáért kapja ez is benne van a nevében

tehát igy az anya ha nem dolgozik nincs önálló jövedelme

a gyes az nem jövedelem, a gyerek segélye...

a hitel felvételnél sem veszik figyelembe

11. berdor
2008. febr. 19. 12:45

Kedves kmarika!


2006-tól lehet GYES mellet dolgozni és én ezt egy nagyon jó dolgonak tartom!

Megosztom veled, hogy miért:


Nem tudom mennyire vagy tisztában vele, hogy az otthon töltött idő után mennyire sok időnek kell eltelnie, hogy a pici immunrendszere megszokja a "világot".Nekem pl. nagyon jól jött, hogy GYES mellet elkezdhettem dolgozni és bölcsibe vittem a gyereket, de közben tudam, hogy ha beteg, akkor simán otthon maradhatok, mert ugyebár ilyenkor 1 hétig beteg 2 hétig jár bölcsibe, majd megint 1 hétig beteg és ez így ment jó hat hónapig. Azzal, hogy volt egy biztos ellátás sokkal nyugodtabb voltam, nem kellett azon izgulnom, hogy esetleg a sok betegeskedés miatt mikor teszik ki a szűrömet a munkahelyről.

Amúgy érdekes, hogy azt senki sem sajnálja, hogy a GYED meg csak egy határig a fizetésed százalékos része, mert annak meg van egy plafonja, hiába fizetett valaki sok-sok éven keresztül baromi sok járulékot, meg azt sem kérdőjelezed meg, hogy az 1 éves kislányomra miért nem kaptam semmit a családi pótlékon kívül amikor megszületett a testvére....


Szóval itt elvesznek, ott visszadanak, ráadásul a GYES mellett sem munka nélkül kapja az embert a pénzt.

10. vikasz (válaszként erre: 5. - Kmarika)
2008. febr. 19. 12:16

Igen, de mire elég 28000 forint???? Sokszor egy fűtés vagy gázszámla több egy hónapra!!!!!

Épp ezért mennek el skoat dolgozni. És miért ne tennék meg. Az élet kényszeríti rá az embert. És aki elmegy dolgozni annak általában szüksége van arra a kis pluszra. És csak 3 éves koráig jár ez az összeg.

2008. febr. 19. 11:26

szerintem nem kell sajnálni senkitől semmit

a gyes nagyon kevés egy családnak szinte szégyen és gyalázat

szerintem aki gyes mellett dolgozik

nem jókedvéből teszi

és nem is hibáztatható ezért ha dolgozni akar

sajna erről az állam tehet :((((

8. Vanet (válaszként erre: 5. - Kmarika)
2008. febr. 19. 11:16
Valóban azért kapják, csak éppen abból aztán éhen is lehet halni... azért ha már itt tartunk lehetne beszélni arról, hogy a nyugdíj mellett miért dolgoznak az emberek??? A kor alapján ez talán testhezállóbb kérdés neked. És tudod mondok valamit, én őket is megértem, mert a nyugdíjból sem lehet megélni...
2008. febr. 19. 11:12
kmarikának! hány pár cipőt vettél az unokádra , vagy hány kiló gyümölcsöt vettél meg neki a silányabb minőségből? Mert a silányabb minőség is drága --nagyon. Azért menne az ember dolgozni gyes mellett hogy ruhát is tudjon venni vagy turizni a gyerekének. Hidd el sokkal jobb dolog lenne otthon vagy a játszótéren gyerekezni.
2008. febr. 19. 10:38
Kmarikának tudod nem mindenki tud megélni 28000ft-ból és muszáj elmenni dolgozni.Elhiheted nem jó kedvéből megy az ember!
2008. febr. 19. 10:20
Mert azért kapjátok, hogy otthon neveljétek a gyereket.
4. vikasz (válaszként erre: 3. - Kmarika)
2008. febr. 19. 10:19
Miért kell azt a kevéske pénzt egy kisgyermekes családtól sajnálni?
2008. febr. 19. 10:12
Én meg azt szeretném megkérdezni, ha valaki 8 órában dolgozik, nem otthon nevelgeti napközben gyermekét, akkor az adófizetők pénzéből mért kap gyest????
2008. febr. 19. 08:24

szia!

lehet de csak gyes alatt 8 órában akár

másik cégnél is

gyed alatt nem :(((

2008. febr. 19. 08:23
Lehet-e gyes, vagy gyed alatt dolgozni, mondjuk egy masik cegnel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook