Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csokis perecre szeretnék házilag csokimázat csinálni, de cukor nélkül. Hogy csináljam? fórum

Csokis perecre szeretnék házilag csokimázat csinálni, de cukor nélkül. Hogy csináljam? (tudásbázis kérdés)


16. sookye (válaszként erre: 8. - Anthico)
2013. febr. 12. 19:23
A xilittől először nekem is szaladnom kellet (2 teáskanál a kávéba), de fokozatosan hozzászoktam, és most már nem kell (kábé 2 hét). De olvastam is róla, hogy fokozatosan kell hozzászoktatni a szervezetet, talán nektek is ezt kéne tenni :)
15. oliben (válaszként erre: 4. - Anthico)
2013. febr. 12. 12:50
Egyebkent lehet kapni nem fruktozos dietas csokit is, nekem pl. van teljesen vegan, stevias etcsokim otthon (igaz, aranyarban merik es a neccröl rendelem).
14. oliben
2013. febr. 12. 12:48

Vajat megolvasztasz, teszel hozza edesitöt (en ugyan xylitet hasznalok, de te tehetsz bele mast is), egy vaniliarud kikapart belsejet es annyi holland kakaoport, hogy meg kenhetö legyen a massza. Kihütöd felig-meddig, es ebbe martod a pereceket. Tutira megdermed, föleg hütöben szep kemeny a maz, de szobahömersekleten is szilard.

Kiprobatam, ugyhogy biztosan müxik.

13. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Anthico)
2013. febr. 12. 12:35

Nagynéném úgy készít csokimázat (igaz nem szép fényes, de megszilárdul, és esetedben ez a cél) hogy a kakaó és cukor (esetedben édesítő)keverékhez felfőtt vizet tesz, azzal kavarja ki, úgy érzéssel :) és a végén egy nagyon minimális vajat tesz hozzá, az ő máza nem fényes de nagyon jól megszárad, szerintem perecre tökéletes lenne.

Egy pici adagban érdemes először megpróbálni.

12. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Anthico)
2013. febr. 12. 12:16

Nem tudom, én nem készítettem még csokoládés bevonatot, mert nem nagyon szeretem a csokoládés tortát. Maguk a csokoládék nem tartalmaznak hozzáadott vizet, de a kakaómasszának lehet tvízartalma. Nem tudom mennyi, és azt sem, hogy gyártás során ezt redukálják-e.


Én nem tennék hozzá, mert eleve kevesebb a szárazanyag a cukor, xilit elhagyása végett.


Majd írd meg, hogy milyen lett :o)

2013. febr. 12. 12:11
Ezt most nem mondom biztosra, de mivel "Steviol glycoside", ezért talán a vizes oldat emulgál a zsírral.
10. Anthico (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2013. febr. 12. 12:08

Köszönöm, ez egy nagyon jó tipp. :)


De vajon mi lenne a megfelelő kókuszzsíros-kakaós arány? Víz kell-e ilyen esetben? Ezen az oldalon mindegyik mázhoz ír vizet is:

[link]

9. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Anthico)
2013. febr. 12. 12:04
A margarin több vizet tartalmaz, mint a vaj, ha a kettő közül kell választani, állag és íz szempontjából is szerencsésebb a vaj, de még jobb lenne, ha kókuszzsírral készítenéd, mert jobban szilárdul. A vajból krémeket szoktak készíteni, a csokolédés tortabevonathoz kókuszzsírt.
8. Anthico (válaszként erre: 6. - Gourmilla)
2013. febr. 12. 11:57

Az lenne a cél, hogy belemártsam a pereceket, és megkeményedjen rajta a máz. Teljesen mindegy, h sima-e vagy sem :)

Végülis max 20 csepp steviaról lenne szó. Ha margarin/vaj a fő felelős a dermedésnél, akkor ez elfogadható?

Nyírfacukrot 2x próbáltam, mindkétszer hasmenés lett a vége mindkettőnknek. Pedig nem ettünk sokat, kis mennyiség már ezt okozta.

7. Anthico (válaszként erre: 5. - Lucy0016)
2013. febr. 12. 11:55
Itt azt írja, h nincs benne duzzasztóanyag, ami tömeget adna. Ez még nem is gond szerintem.
2013. febr. 12. 11:45

A kristályosodásnak igazán akkor van szerepe, ha szép, fényes felületet szeretnél kapni, ami hossza meg is tartja a küllemét. Ilyenkor elképzelhetőnek tartom, hogy az összetételnek is lesz szerepe, de első sorban a temperálás és a mechanikus előkészítés alakítja ki a megfelelő szerkezetet.


A diabetikus csokoládékat maltitollal készítik, amit kristályos formában adnak a többi összetevőhöz.


Feltételezem, hogy a csokis perecet nem fogjátok hetekig tárolni, így egyszerű olvasztással-hűtéssel is felviheted, ha kész csokoládéval dolgozol (akár diabetikus termékkel, akár 99%-os kakaótartalmú csokolédával dolgozol).

Ha kakaóbol készített egyéb máz recepttel próbálkozol, szerintem jobb lehet a nyírfacukor, mint a folyadék.

2013. febr. 12. 11:44

Stevia nem alkalmas cukormáz készitésére !


[link]

4. Anthico (válaszként erre: 3. - Sookye)
2013. febr. 12. 11:38
Mindenképp én szeretném csinálni, abban tudnám, mi van benne.Diétás csokiban fruktóz, étcsokiban cukor. Ezeket szeretném elkerülni.
2013. febr. 12. 11:36
Ha simán gőz fölött megolvasztasz étcsokit vagy diétás csokit, az nem jó?
2013. febr. 12. 11:34
Kérdés, h a cukornak mekkora szerepe van a máz megszilárdulásában. Mert ha nem sok, akkor ki lehet váltani pl folyékony steviával, de ha az is keményít, akkor nincs ötletem. :S
2013. febr. 12. 11:33
Csokis perecre szeretnék házilag csokimázat csinálni, de cukor nélkül. Hogy csináljam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook