Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eltérő fejlődésű 2 évesnek hol keressek megértő közösséget? fórum

Eltérő fejlődésű 2 évesnek hol keressek megértő közösséget? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. dec. 20. 14:33

Talán még valamikor valaki jár erre. Muszáj megírnom, hogy szerencsére megtaláltuk a megértő közösséget. Bölcsődés lett egy olyan helyen, amiről álmodni sem mertünk. Mindenki elfogadja, szereti és végre a megfelelő fejlesztések kapja a megfelelő szakemberektől.

Szóval, aki hasonló cipőben jár keressen még meg nem lesz a hely, ahova jó bemenni.

46. madártej1 (válaszként erre: 45. - Esztibogar)
2013. febr. 23. 20:01

Ha valamiben segíthetek, írj bármikor!

Szívesen olvasunk ezentúl is apróbb-nagyobb sikereitekről, mert lesznek, ebben biztos vagyok!

2013. febr. 18. 15:42

Köszönjük mindazoknak akik erőt és kitartást kívánnak nekünk.

Hisszük, hogy nincs itt a világvége.

44. c6973617d3 (válaszként erre: 41. - Esztibogar)
2013. febr. 14. 08:12
Így legalább tisztában vagytok vele, hogy milyen irányba kell indulnotok, mit kell fejleszteni nála. Sok erőt, kitartást kívánok!
2013. febr. 13. 21:06
Őszintén sajnálom. Sok erőt és kitartást. Leld meg ebben a kis csöppségben a boldogságot.
42. zebracsikó (válaszként erre: 41. - Esztibogar)
2013. febr. 13. 18:53

Nagyon sajnálom, hogy ez derült ki.

Remélem, találtok a közelben megfelelő fejlesztési lehetőséget!

2013. febr. 13. 18:47

Mindazoknak akik találgatták a kislányom viselkedésének okát. Ma behívattak bennünket a genetikai központba, ahol közölték velünk, hogy a lányunk Rett-szindrómás! Amit előzőleg kiküldtek leletet még nem tartalmazták a teljes vizsgálatot, ezért sűsű elnézést kértek.

Ez van, elfogadjuk mi, de hogy innen hova tovább jelenleg még homály.

Mind ettől függetlenül köszönöm akik megosztották velem a tapasztalatit.

40. c6973617d3 (válaszként erre: 38. - Esztibogar)
2013. febr. 12. 18:08

:) Akkor, ha valahol értetlenkedő emberekkel találkozol, vedd elő a legszélesebb mosolyodat és a lehető legnagyobb természetességgel tegyél úgy, mintha ők lennének MÁSOK!


Aki nem tudja tolerálni egy két éves kicsi lány "másságát" az megérdemli.


Fel a fejjel anyuka! :)

39. esztibogar (válaszként erre: 33. - C9f9b53798)
2013. febr. 12. 14:38
Köszi ez is jó ötlet, de sajna nagy városban kicsit más a helyzet, de adtál egy jó ötletet :-)
38. esztibogar (válaszként erre: 35. - C6973617d3)
2013. febr. 12. 14:37
Én már megbarátkoztam. Köszi és elovastam a másik fórumot.
37. madártej1 (válaszként erre: 32. - Esztibogar)
2013. febr. 11. 22:51

Szerintem pedig az a legfontosabb, hogy baj van-e és mekkora.Javaslom, hogy kérjetek autizmus-specifikus vizsgálatot (Vadaskert vagy Autizmus alapítvány -Delej utca.) Meglepődnék, ha a sok szakembernek ez még nem jutott volna eszébe. Már lehet diadnosztizálni ilyen idős korban is, és nagyon sokat számít a speciális fejlesztés.

Amit a környezetről írsz, nagyon megértelek szakemberként és érintett hozzátartozóként is. Ha megírod merre laktok, szívesen látnánk alapítványunknál is, ahol eltérő fejlődésű gyerekeket nevelő családok közössége szeretettel vár

36. c6973617d3 (válaszként erre: 35. - C6973617d3)
2013. febr. 11. 21:52

Pontosabban


[link]

35. c6973617d3 (válaszként erre: 32. - Esztibogar)
2013. febr. 11. 21:49

Ezt már többen megírtuk :( Mindenütt szívesen fogadnak, ahol egy másik 2 éves gyereket


DE

először Te magadnak kell megbarátkozni a gondolattal, és aztán tudod ezt mások felé "közvetíteni" Nem könnyű,... de amint nem látják rajtad a feszengést, azt, hogy kényelmetlenül érzed magad egy-egy szituációban, akkor elfogadóbbak lesznek.

Ajánlom figyelmedbe az "Amikor nem a nagykönyv szerint fejlődik"című fórumot, érdemes elolvasni.

34. erikpipi (válaszként erre: 30. - Esztibogar)
2013. febr. 11. 20:27

"Mindig tudom mikor mit szeretne"


Teljesen megértem a gyereket. Ha szavak nélkül is megérted, és meg is teszed, minek beszéljen.

2013. febr. 11. 20:16

Ahol élünk van egyházi szervezésű játszóház minden hétköznap délelőtt-délután is... mi még nem voltunk, mert tavasztól-késő őszig játszóterezünk, nagyon jó közösség alakult ki, télen pedig nem szívesen viszem közösségbe (influenza, bárányhimlő...), mármint zárt térbe. Nem tudom, hogy ilyen kezdeményezésű játszóházak vannak-e felétek. Ott gondolom elfogadóbbak a szülők is. Bár itt a játszótéren is vannak "sérült" gyerekek, és mind a szülők, mind a gyerekek befogadóak.


Sőt van egy óvoda, és óvoda előkészítő csoport, ahol fejlesztő jellegűek a félnapos foglalkozások, és kifejezetten eltérő fejlődésű gyerekeket fogadnak. Megjegyzem egyházi működtetésű ez az óvoda is.

2013. febr. 11. 20:02
Nagyon eltávolodtunk a valódi kérdéstől. A kérdés nem az, hogy baj van-e és mekkora baj van. Ez rábízom a szakemberekre és az ösztöneimre. A kérdés az, hogy hol látnak bennünket szívesen?
31. esztibogar (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2013. febr. 11. 20:00
Nekem is, de ebben a korban nem tudják pontosan diagnosztizálni az autizmust.- én úgy tudom
30. esztibogar (válaszként erre: 29. - C6973617d3)
2013. febr. 11. 19:59
Ha éhes az etetőszék elé áll. Látja a poharat és nyúl érte. Mindig tudom mikor mit szeretne, de a család többi tagja is.
2013. febr. 11. 18:28

"Nem rakosgat kockákat, nem dob vissza labdát, nem is nagyon mutogat, de mindig megérteti magát. Nem motorzik, nem szalad fel a lépcsőn. A legjobb gyógytornász vizsgálta át az izmait ő aztmondta fizikailag minden rendben van vele, meg is tudja csinálni a dolgokat, csak olyan, mintha félne."


Hogy érteti meg magát? hogy jelez ha éhes/szomjas? Kezedet odairányítja?

28. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Esztibogar)
2013. febr. 11. 18:03

Ha Rett szindrómára gyanakodott az orvos, akkor valószínűleg autisztikusnak vélte a tüneteket - ez irányban még nem vizsgálódtak?

Nekem az első hozzászólásod alapján inkább az ugrott be.

2013. febr. 11. 17:49
Pedig valami baj csak van.
26. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Esztibogar)
2013. febr. 11. 17:42
Szerintem ő olyan értelemben nem "más"! Csak más, mint ahogy te megálmodtad!
25. michelle.r (válaszként erre: 21. - Esztibogar)
2013. febr. 11. 16:47

Szerintem ne aggódj. A lányom 18 hónapos volt, az etetőszékben ült, telefonáltam, miközben etettem, egy percig nem figyeltem rá, artikuláltan, szépen azt mondta: adj húst basszus :)). (Ronda szokásom, sajnos azóta is a basszusozás :(, )

És innentől kezdve kerek, szép mondatokban beszélt. A fiam 2,5 is elmúlt, mire egyáltalán hajlandó volt értelmes szavakat mondani. Első szava CIB volt, és az összes autót felismerte emblémáról. Mindent elintézett magának, de normális beszélni nem volt hajlandó.

24. gerlemama (válaszként erre: 21. - Esztibogar)
2013. febr. 11. 16:46
Keress akkor olyan bölcsit ahol van játszó csoport ahol ott vagy vele de ott is hagyhatod pár órára. Ha félelmei vannak ott le tudja kűzdeni a többi gyerektől lát, tanul dolgokat. Ez teljesen más mint mikor Te foglalkozol vele. A korcsoport húzó erő.
23. Bcicus
2013. febr. 11. 16:44
Nekem egy 21 hónapos fiam van. hasonlóan vagyunk mint ti. Mondjuk ő azért mutogat ha akar valamit, de ő is egy percre meg nem áll, nem beszél. hónap végén megyünk a neurológiára. Most kezdtük a bölcsit és már most láthatóan soakt változott. Én is itthon vagyok még ezért magánbölcsibe vittem. Rettenetesen élvez és látszik, hogy használ neki.
22. esztibogar (válaszként erre: 15. - XXXT)
2013. febr. 11. 16:08

csecsemőszínházban voltunk, de nem pestiek vagyunk.

"Nem írtad, h a közösség igényén kívül mit állapítottak meg nála, hogy fejleszteni kell?"

Erre hosszasabban válaszoltam.

2013. febr. 11. 16:05

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólást!Igyekszem mindenenre válaszolni, de lassan ébredezik így csak röviden.

Ő időre született 1 éves koráig minden úgy zajlott mint a nagykönyvben. Decemberben volt 2 éves, nyáron másfél évesen döntöttem el, hogy elviszem a korai fejlesztőbe. Ott nem mondanak semmit, de tényleg semmit. Az ottani neurológus kérte a vizsgálatokat, ő Rett-szindrómára gyanakodott ezt kizárta a vérvétel eredménye. Erre az eredményre 3 hónapig vártunk nem csoda, ha kikészül az ember.

Láttam már sok kisgyermeket ő tényleg kicsit más, nem csak abban, hogy az enyém. Nem rakosgat kockákat, nem dob vissza labdát, nem is nagyon mutogat, de mindig megérteti magát. Nem motorzik, nem szalad fel a lépcsőn. A legjobb gyógytornász vizsgálta át az izmait ő aztmondta fizikailag minden rendben van vele, meg is tudja csinálni a dolgokat, csak olyan, mintha félne.


Bölcsibe csak akkor mehetne, ha mindketten dolgoznánk és itt nagyon zsúfoltak a bölcsik és nem is szeretném beadni mindennapra valahova, bár sokan állítják, hogy akkor jobban fejlődne. Itt vagyok foglalkozom vele, naponta két órát sétálunk dombon fel-le. Mondókázok, énekelek és várok és várok.

Ja még másfélévesen voltak egyensúlyzavarai, de az teljesen megszűnt.

Köszönöm elsősorban a biztatásokat és szívesen olvasok sikertörténeteket, és a többieknek is köszi aki írt.

2013. febr. 11. 15:41
Én is úgy gondolom h a bölcsödei közösség majd fejleszti a kislányt. A gondozók tudják a dolgukat, a gyerekek meg nem tesznek különbséget. Ilyet csak a buta felnőttek képesek tenni. Ha nem betegség az oka a nem beszélésnek, akkor a csoportban majd elkezdi. Egyébként sincs lemaradva.
19. andi6020 (válaszként erre: 1. - Esztibogar)
2013. febr. 11. 15:25
Kifejtenéd bővebben, mi az a "másként viselkedés"?
2013. febr. 11. 15:07

Nem gondolnám, hogy más lenne a lányod. Talán valóban el van egy kicsit kényeztetve (ahogy te mondtad) vagy én inkább azt mondanám, hogy mindentől megkíméltétek és mindent megadtatok neki. Valószínűleg meg kell szoknia a közösséget, ezért szorgalmazzák a védőnők. Az én lányom valóban le van maradva mind fizikai mind szellemi téren. 34 hónaposan vizsgálatok alapján is 22 hónapos szinten van. Danka. Ennek ellenére normál bölcsibe jár. Az ottani dolgozóknak kutya kötelessége a másságot kezelni. Elmagyarázták a gyerekeknek, hogy Anna kicsit gyengébb, mint ők és nagyon vigyázzanak rá. És persze ők is ott segítenek neki ahol kell. Nem kezelik másként, de segítenek. A nevelők és a gyerekek is imádják.

Ő meg próbál tanulni, formálódni a többiektől. A lányom még menni sem ment amikor bölcsis lett. Leült a sarokban és játszott. Most annyit mond, hogy igen vagy nem. Ezzel a két szóval és mutogatással mindent meg tud beszélni amit akar. E mellett van egy sajátos viselkedése (nagyon akaratos), amit ha nem gond ráhagynak, ha gond rászólnak. Próbálják szép szóval irányítani.

A felnőttek sokszor kegyetlenebbek, mint a gyerekek. Nem tudják kezelni, ha olyan dologgal találkoznak,ami számukra szokatlan. Valószínűleg azt hitték, hogy a lányod fogyatékos és sokan azt hiszik, hogy ők agresszívek. Féltették a gyermeküket. Pedig ez csak tudatlanság, mert nem mind az. Ne bántson! Legyél büszke a lányod sikereire és ne vedd fel a mások rosszallását! Ne menekülj! Ha ezt te elfogadod, akkor titeket is el fognak fogadni. Egy idő után ez nem fog zavarni.

Tapasztalatból mondom. Sok sikert!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook