Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? fórum

A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? (tudásbázis kérdés)


79. böbe83 (válaszként erre: 6. - LoLiNa)
2008. jún. 3. 13:29
de a hepatitis b is kötelező
2008. jún. 3. 12:59

egyébként én híve vagyok a védőoltásoknak. A pneumococcus ellen azért is érdemes , mert a középfül és arcüreggyulladások 90 % át még mindig a pneumococcus okozza. És nagyon dúrva tüdőgyulladást tud csinálni. Nem is kell hozzá rossz immunrendszer, csak fogékonyság.


Sőt a tegnapi eset elgondolkodtatott, hogy meningococcus ellen is beoltassam e a gyereket. Az a baci is mindenki garatjában megtalálható, de 1-2 éveseknél nagyon gyors lefolyású agyhártyagyulladást tud okozni... elég ritka, évente egy... de ha pont te vagy azaz egy...akkor az sok :(

77. böbe83 (válaszként erre: 71. - Talian35)
2008. jún. 3. 12:46
azért a 7 legsúlyosabbtól véd...
76. böbe83 (válaszként erre: 68. - Talian35)
2008. jún. 3. 12:44

Csak az első mondatodra akarok reagálni, hogy az újszülöttkori meningitiseket okozza általában vmilyen streptococcus törzs, vagy Hib, ami 6 hét, viszont a védőoltás 2 hós kórtól adható.

Az újszülöttkori tüdőgyulladás, meningitis és szepszis ellen leginkább a szülőutak baktériumszűrésével és kezelésével lehet védekezni.

én mindkét védőoltást beadattam a gyereknek... remélem nem fog vmi jó kis staphylo fertőzést összeszedni.

75. b75564a819 (válaszként erre: 65. - Talian35)
2008. jún. 3. 12:39

A hozzászólásod mázsás sziklatömbként zuhant erre a fórumra. Mindenki elnémult körülötted egy időre, (bár gyanítom, nem a bámulattól.) :) Már azt hittem, végképp meghalt ez a fórum, de úgy látszik, tévedtem. Egy-két embernek mégis lett hozzáfűznivalója. Ahogyan nekem is.

Először is nem vagyok szakember, sem orvos, sem járványügyes, sem virológus, sem más efféle. Hősiesen bevallom, ilyen irányú szaklapokat sem olvasok. Ami érdekel, összeszedem a netről. Mindössze csak egy laikus, mezei szülő vagyok, egy 5 és fél hónapos kislány anyukája, aki rendszeresen konzultál gyermekorvossal, védőnővel és próbál nyitott szemmel járni. A kötelező védőoltásokat beadattam a kislányomnak, de nem azért, hogy meg ne büntessenek már.:) Ami egyébként az ajánlott védőoltásokat illeti, jómagam az arany középút és józan ész híve vagyok. (Ezt persze nem mindig könnyű megtalálni).:)

Értékelem az erőfeszítéseidet, ahogyan a "népet" próbálod felvilágosítani és nevelni. A hozzászólásod hosszúsága önmagáért beszél. Elolvastam védőoltás témában pár hozzászólásodat más fórumokon is, (bár ezek zöme, mint ez is, idézet volt szaklapokból, szakcikkekből). Annyi mindenesetre kiderült a számomra, hogy te ellenzed a védőoltásokat. Ezzel még önmagában nincs is probléma, ez ugyanis a te dolgod, de ami számomra zavaró, az a fanatizmusod. Lehet, hogy ezért némulnak el körülötted az emberkék előbb-utóbb? Nem tudom, csak kérdezem. C.G.Jung szerint a fanatizmus arra való, hogy az ember elnyomja vele a lelke legmélyén megbúvó masszív kételyt.

Számomra a dolgok valóságossága abban nyilvánul meg, hogy amikor élesben mennek a dolgok, és nem csak a virtuális valóságban példálózunk, vagdalkozunk, idézgetünk és jósolgatunk, na, akkor mi van? Akkor mi van, ha kitör egy tényleges járvány? (Hadd ne példálózzak, nem akarok itt a Hoxán ijesztgetősdit játszani). Akkor mi van, ha a gyerekem ne adj'Isten megbetegszik? Vagy a szomszéd gyereke, vagy a három utcával arrébb lakó családé, akiket csak látásból ismerek? Mert ez sem mindegy ám nekem!

Az egyik vitapartnered, egy másik fórumon, aki szakember, azt válaszolta neked többek között, hogy a védőoltás-ellenesek, ha kitörne egy tényleges járvány, még ölnének is a vakcináért, csak hogy a gyereküket megmentsék. Egyelőre nincs járvány, és ez az oltottságnak is köszönhető. Részemről egy null a javára!

Nos, én nem tudok idézni neked neves szaklapokból, honlapcímeket sem tudok prezentálni, hogy érveimet alátámasszam, de az én érvem (engedd meg ezt nekem) a dolgok valóságossága és gyakorlati oldala, ami időnként fittyet hány statisztikai adatokra, még neves szakemberek véleményére is...Még egy Nobel-díjas orvosprofesszor is közönséges apává zsugorodik, ha a fia, lánya ne adj'Isten megbetegszik. Kit érdekelnek olyankor a holland, német, osztrák számadatok és statisztikák és jelentések? Mivel te is anya vagy, szerintem jól tudod, miről is van szó.

Azért - végezetül - hadd idézzek neked Füst Milántól: "Azt feleled nékem: - Ez nincsen egészen úgy. - Semmi sincsen egészen úgy, - felelem én. Vagyis minden, amit mondani tudok, esetleg tizenöt szempontból érvényes, a tizenhatodikból nem. S lehet, hogy néked ez a tizenhatodik szempont tetszik legfontosabbnak. Akkor hát megbuktam nálad."

74. Talian35 (válaszként erre: 73. - Jk)
2008. jún. 3. 12:20
Az értő olvasást úgy látszik nem tanitják már az iskolában??
73. Jk (válaszként erre: 72. - Talian35)
2008. jún. 3. 12:12

és te tudsz mindent a legjobban.

mit lett volna jobb alkotni! ha-ha-ha

72. Talian35 (válaszként erre: 70. - Jk)
2008. jún. 3. 12:07

Senki nem irta hogy én megszüntetem a betegségeket. A rotaviruson kivül van még calici virus, adenovirus és még ezer fajta, ami okozhatja a hányós-hasmenést megbetegedést. Persze csak a rota ellen van oltás ezért ez lesz a leggyakoribb hasmenést okozó virus. Amúgy meg mindenhol azt hangsúlyozzák, hogy a kiszáradás a kockázatos , igy egyszerűbb lett volna talán kiszáradás elleni oltóanyagot alkotni, nem?

Mindennek van jó és rossz oldala!

2008. jún. 3. 12:02
Agyament? Hát max Te lehetsz, mert a Prevenar nem kötelező oltás, nem élnek vele hűde sokan! Gondolom azt sem tudod, hogy a Prevenar a 100 kórokozó közül mindössze 7 ellen véd (és nem azok ellen, amelyek a leggyakrabban okozói). Ezek szerint az orvosom is agyament, mert lebeszélt róla??
70. Jk (válaszként erre: 68. - Talian35)
2008. jún. 3. 12:02

Az USA-ban még a rota virus elleni oltás is kötelező. sokkal több oltás kötelező mint itthon.

nem mondom hogy mindegyik indokolt, de nem hiszem, hogy te vagy a legokosabb a világon és oltások nélkül megszünteted a betegségeket.

69. 1eb84e4bad (válaszként erre: 68. - Talian35)
2008. jún. 3. 11:33

Lehet hogy nem csökkent a meningitesek száma, de mi lenne, ha nem lenne oltás? Lehet, hogy már a te gyermeked sem élne??????????????????????????

Agyament!!

68. Talian35 (válaszként erre: 67. - Jk)
2008. jún. 3. 09:44

Védőoltás ide-vagy oda, azt nézd meg Te is, hogy hiába van Prevenar meg Hib elleni oltás, összességében a meningitisek száma nem csökkent. Akkor pedig el lehet gondolkodni. A baj az, hogy az oltással megbolygatjuk a baktériumflórát igy ha az egyiket ki is irtjuk, jön a másik helyette....a szemellenzőt le lehet venni!


Ajánlom olvasásra: PREVENAR


"Mint már említettem, a dolog kissé bonyolultabb, mint gondolnánk. Kis gondolkodás következik, gyertek velem. Ez az absztrakt [link]

(a Jama-ból, ami azért nem egy szennylap) azt írja, hogy fordított arány áll fenn a garatban élő Strepto és Staphylococcusok mennyisége között. Tehát, ha csökken a Streptococcusok száma (pl. a Pneumococcusoké, lásd, Prevenar oltás eredményeképp), akkor a Staphylococcus kolónia erőre kap, úgymond verseng a helyért. Ebből is látható, hogy nem lehetünk ennyire naivak, a Staphylococcus aureus a második leggyakoribb középfülgyulladást okozó baktérium, ennek (is) adunk teret az oltással.


A másik ilyen példa a Hib, ami a Haemophilus Influenzae nevű baktérium (igen, ez egy baktérium) B típusa. Én annak idején a Hib-epiglottitist húztam gyerekgyógyászat szigorlaton és még emlékszem, hogy milyen durva is az a betegség. A gyerekeknek iszonyat fájdalmas, és egyre rezisztensebb a baktérium az antibiotikumokra, stb. Ráadásul agyhártyagyulladást is okozott bőven. Ekkor jött az oltás, most már itthon is kötelező. Nos, az USA-ban a Hib eltűnt a föld színéről, már hordozó gyerekek sincsenek.


Van itt egy nagyon jó cikk a Hib-ről és a Pneumococcusról. Ebben azt írja a szerző, hogy a Hib oltás bevezetése óta a szerotípus cserét nem tapasztalták. Finn és brit kutatások nem támasztották alá a nem-B típusú haemophilus megjelenését és terjedését. Ennek ellenére új invazív garatban élő baktériumok megjelenése és emelkedése sajnos erősen kimutatható az oltás bevezetése óta. Még nincs bizonyíték arra, hogy ez az emelkedés összefügg-e a Hib oltással. (Eme cikk szerint van bizonyíték)


Aki idáig elolvasta, annak hálás vagyok. Most lyukadok ki a lényegre. Itt egy cikk arról, hogy a Prevenarral oltott gyerekek középfüléből elkezdték kitenyészteni a Hib-et. Most akkor mi van? Az, hogy ez a 2 baktérium egymással verseng úgymond a helyért. Ebben a cikkben le van írva pontosan, hogy hogyan, nagyon unalmas, de lényeg, hogy olyan Harry-Voldemort-szerű “nem élhet az egyik míg él a másik” szitu áll fenn, kissé moderáltabban. Értsd: ha mindkettő lakik a garatban, akkor egymást “szinten tartják”. Egyik sem engedi túlnőni a másikat.


Mást is bosszant, hogy erre akkor kell rájönni, miután mindkettő ellen oltást kap a gyerek? (az enyémek mondjuk csak a Hib ellen kaptak)


Tehát nem csak a Pneumo (Streptococcus Pneumoniae) törzsek csereberéjéről van szó, ennél sokkal többről.


A végére hagytam a legrosszabbat. A Jama-cikket (lásd, elején). Mert a Staphylococcus ellen nincs oltás, viszont ezzel a 2 oltással (Prevenar és Hib) most helye már lesz nőni és fertőzni…"


Források:

[link]

[link]

[link]

[link]


A források nem BLIKK- szerű irományokból származnak....és ha utánajársz a Stapylococcus baktériumnak, rá kell jönnöd, hogy sokkalta veszélyesebb a pneumonál.

67. Jk
2008. jún. 3. 09:03

170166 oltottból 162 gyerek került ügyeletre az oltás után.

170166 oltottból 8 gyerek súlyos epilepsziás rohamot produkált.

13 haláleset történt a Prevnar adása után, ebből 5 SIDS.


ha jobban megnézed a számokat akkor kiderül számodra hogy többen vannak azok akiknek nem lett bajuk????

és a halálestekről bebizonyított hogy csak a védőoltás miatt , más tényező nem járult hozzá?


epilepszi pedig hajlam. bármi kiválthatja az arra hajlamos emberekből. ezt szülés után meg tudják állapítani hogy hajlamos e rá.

66. Jk (válaszként erre: 65. - Talian35)
2008. jún. 3. 08:30

Kedves Talian35!


Az oltások életet mentenek!!!!


térj észhez! és olvass más cikkeket is!

2008. máj. 11. 12:36

Nagyon hosszú, de érdemes elolvasni! (forrás: www.zimonyi.hu


prevenar

2007. február 8., csütörtök



tudjátok, miról beszélek: “a testvérem súlyos beteg lett, most mankóval jár, én nem akarok ilyen beteg lenni…”bizonyám! 2 weboldalat ajánlanak magyarul az info gyűjtéshez:


www.pneumo.hu és www.oltinfo.hu

az oltinfo.hu-n a poliszacharid védőoltást ismerteti (Pneumo 23), ami 23 törzs ellen véd, a pneumo.hu-n pedig a konjugáltat (Prevenar), ami 7 szerotípus ellen hatásos.


nézzük először az oltinfo általános információit.


“A pneumococcus elleni immunizálás - akár ha 23 valenciájú, akár ha

konjugált vakcinával történik is - elsősorban az invazív infekciókkal

szemben véd (meningitis, sepsis), kevésbé hatásos a légúti infekciók, a

pneumonia és a otitisek megelőzésében.


Az oltási reakciók hevesek lehetnek, különösen újraoltás esetén. Az

újraoltást 5 éven belül nem ajánlják, csökkent immunválasz esetén is

legfeljebb 2-3 évenként.”


Streptococcus pneumoniae infekcióra hajlamosító tényezők


Az elmúlt évtizedek kiterjedt vizsgálatai azt is tisztázták, melyek a

leggyakoribb S. pneumoniae infekcióra hajlamosító tényezők ill.betegségek.

Ezek közül a legfontosabbak a következők:

2 éven aluli és 65 éven felüli életkor;

Koponyabázis fractura;

Idült betegségek (decompensatio cardiaca és cardiomyopathia, COPD és

emphysema pulmonum, alkoholizmus és cirrhosis hepatis, diabetes

mellitus, előrehaladott vesebetegség és nephrosis

szindróma);Funkcionális vagy anatómiai asplenia;


Immunszupprimált

állapot (congenitalis immundefectusok, HIV-fertőzés, leukemia,

lymphoma, myeloma multiplex, Hodgkin-kór, szerv- vagy csontvelő

transzplantáció, szisztémás szteroid és/vagy cytostaticus kezelés).


Az Egyesült Államokban végzett felmérések azt mutatták, hogy a felnőttekben kialakult invazív S. pneumoniae infekciók 91 %-ában a részletezett hajlamosító tényezők ill. betegségek egyike - másika megtalálható volt.


tehát röviden: az oltás az invazív infekciókkal szemben véd. a légúti betegségek, tüdőgyulladás, otitis media esetén kevésbé (?) hatásos. invazív infekciók a fent említett körülmények között keletkeznek.



ezek után jött a konjugált vakcina, ami már több mindent tud, szuper! például:



T- dependens immunválaszt indukál

Immunmemóriát alakít ki

Boosterelhető

Baktérium hordozóállapotot is befolyásolja

Herd immunitást indukál

Már 2 hónapos kortól hatékony

tehát SOKKAL királyabb, mint a Pneumo 23, amely mindezekre nem volt képes!


ide mindjárt egy adat:


18 906 gyerekből 13 gyerek kapott Pneumo 23 oltás után Pneumococcus betegséget.

a Prevnarral oltott kontroll csoportban 18 910-ből 27 gyerek kapott ugyanilyet.

ez azt jelenti, hogy a Prevnar hatékonysága kábé 0,1%.


(Pneumococcal 7-valent Conjugate Vaccine Package Insert)



az oldalról idézek, de ezt nem is kommentálom, egyszerűen nevetséges mindkét állítás!


Azt is megfigyelték, hogy az új védőoltás széleskörű alkalmazását

követően nemcsak az oltottakban, hanem az oltást nem kapott idősekben

is jelentősen csökkent a pneumococcus betegségek előfordulása: a 65 év

felettiek esetében több mint 64%-kal. Ennek hátterében az áll, hogy az

oltás csökkentette a csecsemőkben a baktériumhordozó állapotot, így az

idősek nem tudták kitől “megkapni” a súlyos betegséget okozó

pneumococcust.



Nem utolsó sorban a pneumococcus oltás segít visszaszorítani a növekedő

antibiotikum rezisztenciát azáltal, hogy egyrészt csökkenti a

pneumococcus hordozók arányát, valamint megvéd a betegség

kialakulásától, amelyet így nem kell antibiotikumokkal kezelni. A

ritkábban alkalmazott antibiotikus kezelésnek köszönhetően a

rezisztencia kialakulása ritkább, és így a gyógyszerek hosszabb ideig

képesek hatásosak maradni. (gyakorlatilag épp az ellenkezője igaz)



a pneumo.hu-n pedig kezdődik a tündérmese: a Pneumococcus (továbbiakban P) ott éldegél 2 hónapos kortól (miért pont a 2 hónaposokba pályáznak bele? mert onnantól lehet adni az oltást? hömm-hömm) 2 éves korig mindenképp (hehe, utána már rohamosan csökken a kolonizáció mérete. hát igen, jó az a beépített korfelismerő)! tehát beismerik, hogy hordozásról van szó, a baci nem bánt, csak ott van! a flóra része. ha nem bántjuk a flórát, akkor nem is fog semmi sem történni, ugyebár.



a fertőzés úgy történik, hogy a tünetmentes hordozó ráköhögi-tüsszenti-nyálazza az ő szerotípusát a másik gyerekre, akit ugyanez a Pneumococcus törzs már halálosan megbetegít, míg az egyiknek kutya baja. (itt megjegyzi, hogy a hordozás is veszélyes, hiszen ha passzív dohányos a gyerek, vagy gyenge az immunrendszere, akkor a nyugibaci azonnal támad-gondolom azért pöttyentették be ezt a mondatot, mert az ember már épp fellélegzett, hogy minek 2 éves kor alatt, hiszen addig elvétve kerül közösségbe a gyerek…hiszen az előbb írta, hogy a 3-4 éves ovis esélyei már igen kicsik a P elcsípésére…hogy újra aggódni kezdjen gyerekéért az olvasó)



itt jön a bukfenc: a P súlyos betegség esetén áttöri a szervezet védelmi vonalát. a weboldal írója sem érti, hogy válik gyilkossá ez az ártatlan baci!



adat: 1 gyermek hal bele átlagosan a Pneumococcus meningitisbe 178 571 gyerekből, általában immunszuppresszív szerek adása mellett. (vagy inkább miatt?!)



a válasz: a körülmények-mondja az oldal írója, pl. a passzív dohányzás, illetve korábbi fertőzés (???) a halálos betegség lehet: meningitis, sepsis, pneumonia és középfülgyulladás. a másik oldalról (oltinfo) már tudjuk azonban, hogy az oltás nem igazán hatékony a középfülgyulladás és a tüdőgyulladás ellen, maradjunk tehát a másik kettőnél.



meningitis: az 5 éves kor alatti meningitisek okozója általában a HiB. az USA-ban vannak adatok, azokat idézem: a HiB vakcina bevezetésével a vezető meningitis okozója a P lett, legnagyobb incidencia 1 éves kor alatt 10/100 000 gyerek. emellett a Prevenar bevezetése miatt az orr-garat flóra egyensúlyát sikerült annyira megborítani, hogy elkezdtek “kinőni” a tömegből a vakcinában nem található szerotípusok (90 van összesen, az oltás 7 ellen véd. a legpatogénebbek ellen-mondja az oldal-persze, tegnap még ezek voltak a leggyakoribbak, de most már…), pl. a 7, 15 és az elég durvának mondott 19A szerotípus, amely antibiotikumra teljesen rezisztens, 2003-ban jelent meg, invazív bakterémiát és meningitist okoz, jelenlétük főleg a Prevnarral oltott gyerekekben igazolható. 2.0-ról 8,3/100 000-re nőtt az esetszám 2004 óta.



ezt nincs kedvem lefordítani, de ideteszem, egy cikkből vágtam ki, arról szól, hogy a jó kis Staphylococcus hogy vágott magának utat a Prevenarral oltott gyerekek fülébe.



A trial with a 7-valent pneumococcal-conjugate vaccine in children with recurrent acute otitis media showed a shift In pneumococcal colonisation towards non-vaccine serotypes and an Increase In Staphylococcus aureus-related acute otitis media after vaccination.

We investigated prevalence and determinants of nasopharyngeal carriage

of Streptococcus pneumonlae and S aureus in 3198 healthy children aged

1-19 years. Nasopharyngeal carriage of S pneumonlae was detected In 598

(19%) children, and was affected by age (peak Incidence at 3 years) and

day-care attendance (odds ratio [OR] 2.14, 95% Cl 1.44-3.18). S aureus

carriage was affected by age (peak incidence at 10 years) and male sex

(OR 1.46, 1.25-1.70). Serotyping showed 42% vaccine type pneumococci.

We noted a negative correlation for co-colonisation of S aureus and

vaccine-type pneumococci (OR 0.68, 0.48-0.94), but not for S aureus and

non-vaccine serotypes. These findings suggest a natural competition

between colonisation with vaccine-type pneumococci and S aureus, which

might explain the Increase in S aureus-related otitis media after

vaccination.



sepsis: erről nem írok. ha a gyerekem septicaemiás lesz a saját lakásomban, akkor valamit nagyon rosszul csináltam.



még egy téma: reakciók, mellékhatások



az oldalról idézek:


A mai oltóanyagok sokrétű és nagyon komoly klinikai vizsgálatokban kell

hogy megfeleljenek, mielőtt bevezetik őket a gyakorlatba. A gyártási

fázis minden lépését felügyelik és minőségkontrollnak vetik alá. Az

oltóanyagok előállítását egymástól független országos szervek

felügyelik, amelyek egyöntetű véleménye után lehet csak azokat

forgalomba hozni. Ennek ellenére az oltóanyagok is gyógyszerek, és mint

ilyenek, megvannak a lehetséges mellékhatásaik.



hehe, nagyon komolytalan!



pár dolog, amit én találtam:



egy tanulmány, aki az oltási reakciókat vizsgálta 2000-ben:

170166 oltottból 162 gyerek került ügyeletre az oltás után.

170166 oltottból 8 gyerek súlyos epilepsziás rohamot produkált.

13 haláleset történt a Prevnar adása után, ebből 5 SIDS.


A Prevnar hatóanyaga egy bio-hazard anyag, a 7 törzs fehérjéi és poliszaccharidjai vannak összekombinálva diftériatoxinnal, ammónium szulfáttal tisztítva. Rákot és meddőséget okozó vizsgálatok még nem voltak (2000 óta látezik az oltás), erről nem tudnak nyilatkozni. (


Prevnar contains aluminum and according to the manufacturer there have been no

carcinogenic, mutagenic or fertility studies done on the vaccine.) Ampullánként 0.125 mg aluminiumot tartalmaz.



VAERS adatok:



link a PNC Pneumococcal-t jelent.



2000-2005-ig 11 138 eset lett dokumentálva oltási reakcióként.

1306 kórházi felvétel.

348 haláleset.

11 Pneumococcus okozta meningitis.

21 Pneumococcus bacteraemia.

150 SIDS. (2 az oltás utáni 5 órán belül)



reakciókról egy JAMA cikkből:



Wise, R. Journal of the American Medical Association, Oct. 13, 2004; vol 292: pp 1702-1710. News release, JAMA/Archives.


. . . 600 cases were described as “serious events,” including 117

deaths and 34 cases of invasive pneumococcal infection indicating

possible vaccine failure.


Of all the reported cases nearly 38% included at least one neurological

symptom, such as altered walking or stance, and seizures were reported

in 400 cases.


“Although allergic reactions, prolonged or abnormal crying, fussiness

in infants, dyspnea [breathing difficulties], and GI distress are

common childhood symptoms apart from immunizations, their occurrence

with positive rechallenges after PCV increases the possibility of

occasional causal relationship with vaccination and, therefore,

warrants continued surveillance for these events,” the authors write.



már csak egy valami, és itt sem vagyok, elgondolkodatónak:



“Az oltás teljes ára 15.957 Ft. 2007. január 16-tól 70%-os TB

támogatással írható fel az oltás az 5 éves kor alatti, az invazív

pneumococcus fertőzésre kiemelten magas kockázattal bíró beteg

gyermekek számára a gyermekorvos által. Ebben az esetben az oltás

térítési díja 4.787 Ft. “


“Az elfogadott oltási ajánlás a következő: egy-egy oltás a 3., 4., 5. hónapban, majd 2 éves korban egy emlékeztető oltás.” azért legyen beadva a maximális adag, az mégiscsak 4x 16 000forint!!!



At $242 per child, Prevnar is expected to deliver sales of between $300-$500 million

per year for its manufacturer. (Wyeth Lederle Vaccines)

2008. máj. 1. 22:26
Szeptembertől ingyenes lesz! tehát ha van idő, érdemes megvárni!
63. 09ca1d3343 (válaszként erre: 62. - Formatted)
2008. márc. 18. 10:57

Jól van,örülök neki! :)


A napokban én felkeresem a dr.nénit, hogy mikor tudjuk beadatni,meg a bárányhimlő ellenit is.


Szép napot Neked!

2008. márc. 18. 09:48
Szia! Hála Istennek azóta teljesen rendben van.Jártunk babaúszásra 3 hónapos korától, nagy valószínűséggel ott kaphatta el.Sajnos nagyon későn tenyésztették ki a baktérium fajtáját, az első két hónapban antibiotikum hegyeket kaptunk, mert nem tudták hogy mitől lázas.A Heim Pálba jártunk, de az eredménytelenség miatt átmentünk a Tűzoltóba.Lehet hogy ez mentett meg minket a fülműtéttől.Szegény babámnak hétszer szúrták egymás után fel a fülét(annyi gennyes váladék volt benne)Nekünk azt mondták hogy a gyerek szervezete termelt egy csomó ellenanyagot a baci ellen ezért nem kell beadni az oltást, de én ragaszkodtam hozzá.Egy sor betegséget ki lehet vele védeni.
61. 09ca1d3343 (válaszként erre: 60. - Formatted)
2008. márc. 17. 20:39

Nagyon sajnálom, őszintén!


Rendbe jött már a kisfiad? Remélem igen!

2008. márc. 17. 19:51

Sziasztok!


Az én öt hónapos kisfiamnak volt pneumococcus baci a torkában.Aztán átvándorolt a fülébe.Kb. három hónap nagyon durva kezeléssel tudtuk kiirtani a Tűzoltó utcai klinika fül-orr-gégészei segítségével.Kórházban is voltunk olyan rossz volt a vérképe egy idő után.Ez egy nagyon agresszív bacilus, szinte rezisztens minden antibiotikumra.Mi már a végén vénásan kaptunk gyógyszert mert a gyulladás elindult az agya felé.Tudom hogy az oltás nem véd minden bacifajta ellen, de érdemes beadatni.Borzasztó volt az a pár hónap.

59. 09ca1d3343 (válaszként erre: 58. - Cadence)
2008. márc. 15. 13:33

Szia!


Már mindenhol körbeolvastam,ahol tudtam erről az oltásról. Már biztosan tudom,hogy befogom adatni neki, még a nyáron. Abba gondoltam bele,hogy bekerül a bölcsibe,ahol a gyerekek egymást nyalják-falják, sőt cumit cserélnek, stb.

Azt se tudni melyik gyerek milyen környezetből kerül be ugyebár...

Úgyhogy jobb a békesség alapon inkább beadatom neki!

2008. márc. 6. 22:02
Sziasztok.Én nagyon gondolkodom hogy beoltassam e a kislányomat(8és fél hos)de félek a mellékhatástol.Itt nálunk a doktornő azt mondta nem halott még komoly mellékhatásrol.Max lázas lehet.De hogy döntsem el én.Hát nagyon nem tudom mit csináljak.
57. lily3
2008. febr. 19. 17:35
Még azt nem is írtam,hogy nekünk a doki nem jó oltást írt fel.Mert ugye 2 féle van biztos elolvastátok.Nekünk az olcsóbbikat irta a 3000 valahányast.Ez úgy derűlt ki hogy a neten megkérdeztem egy orvost hogy mondja meg most hogyis van ez az oltás és ő közölte hogy ezt az oltást amit én kaptam adjam oda a nagymamának.Jó mi?Még az is feltűnt,hogy az ismerősömnek is 3 ezer valamennyi volt,pedig én úgy tudtam 16000,ezt a gyereket is jól beoltották.
56. 09ca1d3343 (válaszként erre: 55. - Cicka1)
2008. febr. 19. 14:51

Szia!


Mennyi idősek voltak,amikor kapták?


Most úgy olvastam,hogy 2 éves korig 2 oltást kell,hogy kapjon.

55. cicka1
2008. febr. 19. 11:49
Sziasztok! Nekem két kisfiam van, az egyik 3 éves, a másik 4 múlott.Én beadattam mindkettőnek a pneumococcus elleni oltást, semmi mellékhatása nem volt. A bárányhimlő ellenin is erősen gondolkoztam, mire a nagyobb hazahozta az oviból a bárányhimlőt.Persze a kicsi is elkapta. Most legalább azon is túlvagyunk.
54. Laryan (válaszként erre: 53. - 09ca1d3343)
2008. febr. 19. 11:24

Szia!

Megértelek! :(


Az oltásokat meg dönsd el,én beadatattam Neki amit lehet,és ami még lesz majd! Mert így biztonságosabb mintha elkapja.

Szép napot Nektek! :)

53. 09ca1d3343 (válaszként erre: 49. - Laryan)
2008. febr. 19. 06:54

Szia!


Köszi a hozzászólásokat!


Én a bölcsivel vagyok így,hogy számomra még nagyon furi, hogy majd otthagyom egy tök idegen helyen :(((

Mi állandóan ketten vagyunk, nagyon féltem én is mindentől...:)

52. 09ca1d3343 (válaszként erre: 4. - 7934d1ac97)
2008. febr. 19. 06:50

Szió!


Miért vagy ennyire ellne?

Hallotáál valamit róla?

Tegnap nézegettem,igaz,hogy nagyon drága,de rengeteg mindent okozhat az a baktérium.


Ijesztgetik itt az embert :(


Lassan közeledik a bölcsi,úgyhogy elkell majd döntenem...

51. Laryan (válaszként erre: 50. - Lily3)
2008. febr. 18. 22:42

Tudom,hogy igazad van,de nehéz!

De le kell küzdenem ezt is,ez az élet rendje!

50. lily3 (válaszként erre: 49. - Laryan)
2008. febr. 18. 22:34
Tudom hogy aggódsz (topikot is nyitottál,írtam abban is)de el kell engedni,kell nekik a közösség.Nehogy megérezze,mert akkor ő is nehezen fog "elengedni" és az csak neki lesz rossz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook