Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? fórum

A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? (tudásbázis kérdés)


139. Talian35 (válaszként erre: 138. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 21:21
Először tisztázzuk gyorsan, hogy melyik kórokozóra gondolsz ebben az esetben?
138. 1eb84e4bad (válaszként erre: 136. - Talian35)
2008. jún. 4. 21:06
Talian, úristen gondolkodjál már!!!!! Haljon meg a gyermeked agyhártyagyusziban, csak hogy nehogy asztmás legyen???????
137. 1eb84e4bad (válaszként erre: 130. - Talian35)
2008. jún. 4. 21:03
ez csak 1 vélemény!!!
136. Talian35 (válaszként erre: 135. - B75564a819)
2008. jún. 4. 19:56

Tudod jó a PR :-)) A szülőkre igencsak hat a megfélemlités, a szomorú gyerekszem a plakáton a Hepatitis B oltás reklámjával. Ami VALÓBAN annyira jó, azt miért kell ilyen szinten REKLÁMOZNI?

Viszont felteszek két kérdést, ha van rá BIZTOS válaszod, bizonyitékot, fejet hajtok:


Két kérdés még, és lehet fejet hajtok :-))


1. Létezik-e (min. 30 éves) tanulmány arra vonatkozóan, hogy az oltásoknak lehetnek-e (vagy biztonsággal nem lehetnek) hosszútávú mellékhatásai? (asztma, allergia, autizmus, diabétesz, rák, leukémia és az összes autoimmun betegség).


2. Létezik-e tanulmány mely azt vizsgálta, hogy viselkednek a különböző segédanyagok a csecsemő szervezetében? Vizsgálták ezt valaha, ha igen hol és mikor?


3. Gondolom Te pontosan tudod, hogy az idegen anyagok bevitelével mi történik az immunrendszerben, hogyan hatnak a fehérjék, a segédanyagok. És Te egészen biztosan ki tudod zárni, hogy SEMMINEMŰ reakció nem lehetséges.


Köszi, és majd utána pukkanhat a lufi :-))

135. b75564a819 (válaszként erre: 118. - Talian35)
2008. jún. 4. 19:13

"A nagy nyugati oltási szabadságban sincsenek járványok, mert a szülők nagy része ugyanúgy oltat"-idézet tőled. Idézet egy másik fórumról, Védőoltások c.cikkhez kapcsolódó hozzászólás: Szakember kérdése feléd: "Miért végeznek olyan tanulmányokat az oltás ellenzői, amiről eleve tudják, hogy a tematikája miatt nem fogadják el tudományos körökben?

182.hsz.Talian válasza: "Az oltásellenzők elég nehéz helyzetben lehetnek a fejlett országokban, mivel a legtöbb országban az átoltottság 90-99% között mozog."

Miről is beszélünk vajon? Oltassa csak mindenki más szépen a gyerekét, nincs járvány, Talian és a hozzá hasonló "felelősségteljes, tájékozott és gondos" szülők az átoltottság biztonságában arról papolnak nekünk, hogy ők ugyan be nem oltatják gyerekeiket egyáltalán, vagy csak azzal, amivel nagyon muszáj, de azt is hatvanhatszor megfontolják, mert ím, ők aztán tudják a tutit! Mindezt az ÁTOLTOTTSÁG VÉDERNYŐJE alatt hirdeted, mialatt 90-99% arányban a nagy nyugati demokráciában is oltatják a gyermeküket a szülők. Lám ők szabadon így döntenek, elég markáns többségben... A kisebbség pedig oktatja őket, miheztartás végett...

Ez a lufi is kipukkadt, Talian!

134. Talian35 (válaszként erre: 133. - Jk)
2008. jún. 4. 16:51
otthonszülés más tészta ezt most hagyjuk
133. Jk (válaszként erre: 118. - Talian35)
2008. jún. 4. 16:42
otthonszülésről annyit, hogyha ezt a fajta szülési módot választom nem lenne most kislányom vagy agykárosult a késői kezelés miatt.
132. Talian35 (válaszként erre: 131. - Jk)
2008. jún. 4. 16:20
bocsánat visszanéztem 2 hónapost mondott... a lényegen nem sokat változtat, miután 2-3 napos korban kapják az első oltást.
131. Jk (válaszként erre: 130. - Talian35)
2008. jún. 4. 16:09
6 hetesen nincs kötelező oltás.
2008. jún. 4. 16:02

Hát hangot varázsolni nem tudok sajnos :-)


1 mondatot ragadok ki, Dr. Ugrai Tamás belgyógyász-orvos nyilatkozta: "6 hetes csecsemő szervezetét oltással terhelni olyan, mintha egy 6 éves lányt nemi életre kényszeritenél" Nincs mit hozzáfűznöm.

129. böbe83 (válaszként erre: 128. - Talian35)
2008. jún. 4. 15:55
nincs hang a gépemen :(, mert vmi frissítés kapcsán letörölem...
128. Talian35 (válaszként erre: 127. - Böbe83)
2008. jún. 4. 15:55

Mokka adás:


[link]

127. böbe83 (válaszként erre: 125. - Talian35)
2008. jún. 4. 15:43

Van olyan betegség, pl a tbc, ami bizonyos országokban nem kötelező, és tényleg, nincs nagy különbség a megbetegedések gyakoriságában, mivel a betegség kialakulása függ a lakosság életszínvonalától. De az oltások nagy része olyan fertőző betegségek ellen véd, amely régen halálos kimenetelű is lehetett. Ma is akadna elvétve olyan esetek, ahol nem oltott gyermek torokgyíkot, vagy szamárköhögést kap.

Egy egy betegségnél lehet veszélyesebb a felnőttkori forma, de ez nem jellemző.

Ha eképp gondolkodnánk, hogy egyik járvány helyébe jön a másik, még mindig a fekethimlő elleni küzdelemmel lennénk elfoglalva, ahhelyett hogy oltunk ellene, és mára már a világ himlő mentes. Mint írtam mindig lesznek betegségek, de ez nem jelentheti azt, hogy nem kell védekezni azok ellen a betegségek ellen, amik ellen tudunk.

Mindenre sosem lesz orvosság, de a csecsemő és gyermekhalandóság a 20. századba jelentősen csökkent.

126. 1eb84e4bad (válaszként erre: 125. - Talian35)
2008. jún. 4. 15:32
Akkor nem kell oltás, vesszen a férgese? és nem jön újabb járvány:-)))
125. Talian35 (válaszként erre: 123. - Böbe83)
2008. jún. 4. 15:18

Ennek ellentmond, hogy sok országban jóval alacsonyabb az átoltottság - változóan egy-egy betegség ellen természetesen, nem az összesre értem - mégsincs járvány.

Nem tudom érted-e hogy a gond az, hogy sok betegség felnőttkorra húzódik ki, amikor sokkal veszélyesebb....

Egyik járvány megy, másik jön...egyiket kiirtjuk, helyébe lesz másik....mindre sosem lesz orvosság.

124. Talian35 (válaszként erre: 122. - Böbe83)
2008. jún. 4. 15:13
Az utolsó mondatot nem értem, mi az hogy egyetlen esetet publikálnak???
123. böbe83 (válaszként erre: 108. - Talian35)
2008. jún. 4. 15:02
A kötelező védőoltások fontosak már a közösség miatt is. Persze könnyű azt mondani, hogy nem oltatom be, amíg a gyerekek 99 % a be van oltva, és a kórokozó nem kering a levegőben, csak amikor a szülők fele gondolkodik így akkor tör ki járvány...
122. böbe83 (válaszként erre: 92. - Talian35)
2008. jún. 4. 14:57

hát tudod ez minden betegséggel lehet így. Ha vkit meg tudsz gyógyítani a rákból, meghal szívelégtelenségben... csak az nem mindegy, hoyg mikor ugye?... mert egyszer mindenki meghal...

Azért a gyermekhalandóság csökkent az antibiotikumok, védőoltások megjelenése óta. Nem mondom, hogy minden védőoltásnak csak előnye van, mérlegelni kell ugye a haszon kockázat hányadost.

Ugyanígy van az antibiotikumokkal, nem lehet s legtöbb baktériumra hatót felírni, mert kitenyésznek rezisztens törzsek, amiket már a leghatékonyabb gyógyszer sem pusztít el.

De azért elég jó arány, ha összesen angliában publikálnak egyetlen esetes a sok sok prevenarral beoltott gyerekből...

121. 1eb84e4bad (válaszként erre: 115. - Jk)
2008. jún. 4. 14:02
cool! :-)))))
120. Talian35 (válaszként erre: 119. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 14:00
110-es hsz-ed.
119. 1eb84e4bad (válaszként erre: 113. - Talian35)
2008. jún. 4. 13:59
ez hogy jön ide?
118. Talian35 (válaszként erre: 117. - B75564a819)
2008. jún. 4. 13:47

Igen tudom hogy teljesen rossz példa volt, hozhattam volna azt is, hogy Mo-on is akadnak otthonszülők akik minden további nélkül képesek világra hozni a gyermeküket. Nézhetjük persze, hogy 1000-ből akad 1 komplikáció, de én is kórházban szültem, és aznap "fekete" nap volt, 4 csecsemő halt meg (nem csak koraszülöttek). A kórházban történt komplikációkról nem hallunk, csak az otthon szülőket vonják felelősségre, ha vmi gáz van.

Senki nem néz barlanglakónak senkit - irtam, félig itt félig ott vagyok ez még nem jelent semmit, tudtommal EU van "egyek" vagyunk; a nagy nyugati oltási szabadságban sincsenek járványok, mert a szülők nagy része ugyanúgy oltat; de legalább demokrácia van és a szülő dönthet.

117. b75564a819 (válaszként erre: 110. - Talian35)
2008. jún. 4. 13:27

...de te majd felvilágosítasz bennünket onnan a fejlett nyugatról, a nagy nyugati oltási szabadság kellős közepéről. Köszönjük, Talian!:) Ez a "nyugatot majmoljuk minden másban" kezdetű szöveg gyanúsan ismerős nekem, más fórumokon is így szoktak dobálózni külföldre szakadt hazánkfiai. (Tisztelet a kivételnek!) Oktatják az itthon maradt barlanglakókat...:)

Bocsánat, hogy beleszövegelek a valaki mással folytatott párbeszédedbe, de az, hogy az otthon szülés kapcsán az osztrák rém esetét hozod fel példának, aki egyébként nem a feleségét, hanem a saját lányát erőszakolta meg, ejtette teherbe horrorisztikus körülmények között... És erről az otthonszülésre asszociálni... No ez elég durva nekem! Atyavilág!!! Hát hogy vegyelek én téged ezek után komolyan, Talian?

116. Talian35 (válaszként erre: 115. - Jk)
2008. jún. 4. 12:07

- Mi a közös a szösziben és a sörösüvegben?

- Nyaktól felfelé mindkettõ üres.

115. Jk (válaszként erre: 112. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 11:07

ez naon komoly.

játék:

ott..n

osz..ák

os..ba

114. Talian35 (válaszként erre: 112. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 10:25
Ha nem találtam volna olyan orvost aki majdnem úgy tett mintha otthon szülnék, akkor lehet otthon szültem volna. Ha lesz egy harmadik akkor viszont elgondolkodom, mert a baba-mama kórház csak "álom" de nem létezik, a gyerek meg a saját környezetét szokja, ne a baktériumoktól hemzsegő kórházat. Abba ne menjünk bele, hogy hány kékfényes kezelés meg infúzió felesleges és potenciális veszélynek van kitéve a gyerek. Úgy összességében a túlmedikalizálás ellen vagyok. Lásd az osztrák "szörnyet" aki bezárta a feleségét, meg tudott szülni 6 v. 7 gyereket mindennemű segitség nélkül.
113. Talian35 (válaszként erre: 111. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 10:22
Mindenki aggódjon a saját gyereke miatt. Amiatt sem aggódsz gondolom, hogy hány gyereket bead az anyja intézetbe, nem? És azok hogy nőnek fel...
112. 1eb84e4bad (válaszként erre: 110. - Talian35)
2008. jún. 4. 10:06
Talian, te ugye otthonszülés-párti vagy?
111. 1eb84e4bad (válaszként erre: 108. - Talian35)
2008. jún. 4. 10:05
A sajt gyermekemet nem féltem, nyugi. Nemgvan az eszem, hogy vigyázzak rá. Viszont azokat a gyerekeket igen, aki nem tehetnek róla, hogy a rém tájékozott szülője nem oltatja be.
110. Talian35 (válaszként erre: 104. - B75564a819)
2008. jún. 4. 09:26

Röviden, mert ilyen hosszú lélegzetű válaszra nincs időm. Az orvosom NEM oltásellenes. Pusztán körültekintőbben alkalmazza azt, amire VALÓBAN szükség van. Ez nagy különbség. A védőoltások bevezetése óta sokat fejlődött a tudomány. Egyre többen kezdenek rájönni, hogy ártalmas is lehet a tűl korán adott oltás a benne lévő segédanyagot miatt. Egy percig nem vitatom, hogy jószándékkal indult a történet, mára viszont eldurvult és minden ellen kitalálnak egyet (nikotinfüggőség, kábitószerélvezet, stb. stb még tesztelés alatt). A védőoltásokat gyerekeken kevés kivétellel nem tesztelték, csak felnőtteken és a gyerek nem kis felnőtt több szempontból. Tehát mégegyszer: a baj az, hogy a szülő túl keveset tud kontra (a pro-ról igen hiszen kell a reklám), nincs kellő felvilágositás; minden másban nyugatot majmoljuk kell nekünk nyugati fizetés, nyugati egészségügy, nekem meg kell nyugati oltási szabadság, hogy én dönthessek.

Környezetszennyezés&co: ilyen topikot nem nagyon találtam, mindenesetre hidd el, ilyen téren is sokat teszek :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook