Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? fórum

A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
649. Talian35 (válaszként erre: 644. - 14775640c4)
2008. aug. 29. 13:04
bizony bizony igy csinálták régen :-))) Ma is rendeznek néha ilyeneket (sok vita van belőle német oldalakon, mert vannak szülők akik "kanyaró-partikat" rendeznek :-)) ) hogy a gyerek gyerekkorban legyen kanyarós ne felnőttként. Az orvosok persze tiltakoznak, de eddig minden szülő úgy nyilatkozott, hogy könnyen átvészelték.
648. Talian35 (válaszként erre: 643. - 14775640c4)
2008. aug. 29. 13:02
Ja igen, és csak terheli a májat a sok szar gyógyszer.
647. 14775640c4 (válaszként erre: 645. - Cadence)
2008. aug. 29. 10:44
szerintem nem kell..inkább te kérdezz rá a dokidtól hogy neked beadassák-e. vagy mit lehet tenni hogy ne kapd el. amúgy tényleg elkapható oltás ellenére is igen
646. Cadence
2008. aug. 29. 10:22
De olyat is hallottam hogy hiába adják az oltást attol még elkaphatja a bárányhimlöt.Ez vajon igaz??
645. Cadence
2008. aug. 29. 10:20

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem.

Én nem voltam bárányhimlös.És van egy 14honapos kislányom.Szerintetek beadassam a bárányhimlö elleni oltást neki hogy majd ha az lesz ne kapjam el.Mert sokan azt mondják felnött korban veszélyesebb.Vagy ez nem igaz??

Mi a véleményetek?

Elöre is köszi

644. 14775640c4 (válaszként erre: 642. - Talian35)
2008. aug. 29. 10:07
nekem is pár nap alatt lezajlott. anyám ugy oldotta meg hogy mikor a tesóm elkapta a bölcsibe, fogta és melléfektetett engem. másnapra én is elkaptam. igy egy füst alatt elintézte.puha kesztyűt kötött a kezünkre hogy ne kaparjuk el a heget, oszt kész. pár nap és vége lett.viszont ha nem kapjuk el mert védve vannak a gyerekek most jobban szenvednénk.minél kisebbek annál hamarabb túlesnek rajta. nekem egy nagycsaládos mismerősöm mondta hogy nem oltatta be a gyereket, és pár nap volt neki is.nem nagy kunszt. azok akik veszélyezettek kapják meg. de szerintem ezekkel a nem kötelező oltásokkal én sem értek egyet.
643. 14775640c4 (válaszként erre: 642. - Talian35)
2008. aug. 29. 10:00

na igen .ebben van valami.

ez olyan mint a torokgyulladás.a gyereknek torokgyulladása lesz, elviszed a dokihoz. ad neki antibiotikumot. beszedted, elmúli, másodszorra már nem hat ugyanaz a gyógyszer.miért mert sokkal erősebb lett a vírus.

nekem ismerősöm járt igy a gyerek kétszer elköhögte magát.elvitte a dokihoz.

meggyógyult a gyerek, legközelebb ugyanazt a gyógyszert kapta, és hiába szedte be már ugyanaz a gyógyszer nem volt jó mert a torka az utána is fájt.az volt a baj hogy a doki minden torokgyulladásra ugyanazt adta. igy a gyerek egy idő után fel sem vette a gyógyszert.

642. Talian35 (válaszként erre: 640. - 14775640c4)
2008. aug. 29. 09:53
Most már csak azok jelentkezését várnám, akiket 20-30 éve kórházba vitték bárányhimlővel. Régen még csak nem is hallottunk ilyet. Sok anyuka totál túlreagálja a dolgot. Ennyi az én véleményem. Jött az oltás, aztán szépen elkezdett terjedni ez a "mérgesebb ma a virus" mint korábban...ez lett az eredmény.
641. Talian35 (válaszként erre: 634. - B75564a819)
2008. aug. 29. 09:50
De ne is! Tudod én csak passzióból rakom ide be az idézeteket, vki olvassa vki nem. :-) Csak tudnám hogy akkor miért vivódsz még mindig? Miért nem adatod be? Pedig pont erre akarlak rábeszélni :-)))
640. 14775640c4 (válaszként erre: 631. - Talian35)
2008. aug. 29. 07:25

mondjuk az nem baj tényleg ha az ember hagyja hogy a gyerek immunrendszere küzdje le a betegséget.hogy ha tudom hogy a gyerekem erős ellenálló, akkor még rosszat is teszek ha ajánlott oltást beadatok.(nem a kötelező oltásra gondolok, mert azt meg kell kapni)

persze ha a gyerekem beteges az más.

ha gyenge az immunrendszer.akkor elgondolkozok rajta meg aztán a doki ugyis ajánlja. de amúgy szerintem felesleges.

igy is van már annyi gyógyszer amit lehet szedni

639. 14775640c4 (válaszként erre: 636. - 09ca1d3343)
2008. aug. 29. 07:22
mondjuk az nem baj ha hagyod hogy küzdjön az immunrendszer.ha a gyerkőcöd nem a veszélyeztetett kategoriába tartozik tehát erős az immunrendszere akkor szerintem nem érdemes beadatni.pláne jogy elég sokba is kerül, és ha valszeg úgy is elkapja akkor meg semmi értelme. meg aztán nem is biztos hogy elkapja.nekem egyik sem kapta el.
638. b75564a819 (válaszként erre: 636. - 09ca1d3343)
2008. aug. 28. 21:26
Nekem ugyanezt mondta a védőnő. A gyerekorvossal még nem beszéltem, ráérek bőven. Addig is tájékozódom...de nem Talian barátunktól, azt már tudom (bocs' Talian, de ez van)! :))) Szép estét mindenkinek! :)
637. 09ca1d3343 (válaszként erre: 631. - Talian35)
2008. aug. 28. 21:21
Csak azért hittem el,mert a környezetemből kisgyerek került vele kórházba...nem tudom ez mennyire normális,nem vagyok szakértő.
636. 09ca1d3343 (válaszként erre: 628. - 14775640c4)
2008. aug. 28. 21:20

Szia! :)


Nekem azt mondták az orvosok,hogy ugyanúgy elkapja a gyerek, aki megkapta a védőoltást,csak enyhébb lefolyású lehet...

Hát,majd kiderül...

635. 09ca1d3343 (válaszként erre: 632. - B75564a819)
2008. aug. 28. 21:17
:DDD
634. b75564a819 (válaszként erre: 631. - Talian35)
2008. aug. 28. 19:35
Rémhíreket te is tudsz terjeszteni az ellenkező irányból... Úgyhogy én meg neked nem hiszek...Nyilván ezen sem lepődsz meg, hát ne is! :))))
633. b75564a819 (válaszként erre: 632. - B75564a819)
2008. aug. 28. 19:32
Mármint Talian őfelsége! :)
632. b75564a819 (válaszként erre: 631. - Talian35)
2008. aug. 28. 19:31
Halihó, megjött a HOXA BÖLCSE! :)
631. Talian35 (válaszként erre: 628. - 14775640c4)
2008. aug. 28. 19:19

Á, szia, régen találkoztunk :-)

Látod mit irnak a többiek, hogy a bárányhimlő virus elmérgesedett (nem tudom mitől, de jó lenne ha elmagyaráznák :-) ), ezért aztán ma bizony kell az oltás. Még jó, hogy régebben lassabban terjedtek az ilyen rémhirek, persze mindenki magára vessen, aki minden ilyen vackot el is hisz :-)

630. Talian35 (válaszként erre: 626. - 09ca1d3343)
2008. aug. 28. 19:17

Való igaz, Mo-on más a "baktériumflóra". Kár, hogy ezt az oltás terjesztésekor nem reklámozzák, hogy országonként jobban mondva kontinensenként eltérő a hatékonyság is.


Szia! :-)

629. Talian35 (válaszként erre: 627. - B75564a819)
2008. aug. 28. 19:14
Ezt most talán Te sem gondoltad komolyan, hogy meglepődök ezen a kijelentéseden :-)))
2008. aug. 28. 14:35

amúgy a kormány programjához csak annyi hogy szerintem teljesen korrekt hogy csak annak legyen kötelező akik veszélyeztetettek.

én is feleslegesnek tartom hogy minden gyerek megkapja.

így is sokan beadatják annak ellenére hogy csillagászati lesz az összeg.

úgy mint a bárányhimlő ellenit is. anno mikor én gyerek voltam nem volt oltás simán még picinek talán 3-4 évesen elkaptam. olyan könnyen túlestem rajta hogy észre sem vettem. mostanra meg kitalálták az oltást. igy a gyerekeim nem kapják el.mert ugye az oltott gyerek nem fertőz.és az ovisok 80%-a be van oltva vagy átesett. aztán meg retteghetek hogy felnőtt korba kapják el és akkor lesz rossz igazán.

2008. aug. 28. 13:58
Bocsi, Talian, hogy el sem olvasom az újabb és immáron sokadik idézetedet az oltással (oltásokkal) kapcsolatban. :)
2008. aug. 28. 13:48

Szia!


Nagyon rendes Tőled,hogy ismét idéztél az oltással kapcsolatban, egy-két oldalt megnéztem,ami ugyebár külföldi,tehát a prosztó véleményem szerint nem a mo.-i helyzetet világítja át.

Szerintem ezeket mellőzni kéne,már csak az eltérő rendszer miatt is,nem igaz?

Itt "kínlódok" kb. 2 hónapja,hogy mit csináljak,mivel teszek jót a gyerekemnek,és akkor megint itt látok rengeteg "okosságot" külföldről.


Köszönöm! :)

2008. aug. 28. 10:48

Pneumo:


............"Az “orvosanyuka” (jobb, mint a buckalakó mindenesetre, hehe) véleményét egyodalúnak tartó anyák természetesen gondolhatják azt, hogy ennyire egyoldalú vagyok (szerintem azon kevesek közé tartozom, aki irodalmilag is elemezte a pneumo.hu mondatait, mert hogy több értelmetlen és ellentmondó is akad köztük), semmi gond, sőt! Legyen csak meg mindenkinek a maga véleménye! De volt egy “viccesebb” is, mert hogy egy kommentelő szerint nem gondolkodom valami árnyaltan, mert hogy pénzt sejtek az oltáslobbi mögött, még jó, hogy van, akinek ezen a szinten már sikerült túllépni. Hát, örülök, hogy ennyi árnyaltan gondolkodó van közöttünk, komolyan. :)


No, de a lényeg: többször is elhangzott a részemről, hogy a pneumo.hu-nak (értsd: pro-Prevenar kampány) igaza van a maga módján, kissé ugyan túlozva. Valótlant végül is nem állítanak (az antibiotikum-rezisztencia kivételével), de az összkép azért erőteljesen hiányos. Összeszedem pontokba még egyszer a mondanivalóm lényegét, hogy világosabb, áttekinthetőbb és érthetőbb legyen-amit én gondolok, illetve amit én találtam a témában.


A Prevenar hatékonysága Pneumococcus fertőzés esetén (7 törzs ellen véd) : 58.3%-98.9% a betegtájékoztató szerint, 94% a pneumo.hu szerint

A Prevenar hatékonysága az összes fülgyulladás tekintetében, ha minden szerotípust nézünk, nem csak az oltásban taláható 7-et: 34% a betegtájékoztató szerint, a pneumo.hu-n nincs adat. Az egyéb baktériumok okozta középfülgyulladások a Prevenarral oltott gyerekekben 33%-kal növekedtek (forrás: [link]

A Prevenar hatékonysága az összes, bármilyen etiológiájú középfülgyulladás esetében: 7% a betegtájékoztató szerint. A pneumo.hu-n nincs adat.

A Prevenar bizonyítottan megváltoztatja a bakteriális középfülgyulladások kórokozóit. Az oltott gyerekpopuációban emelkedni fog a Gram negatív baktériumok száma a garatban (átlagosan kétszeresére nő). Az oltott gyerekek garatából szignifikánsan több patogén baktérium mutatható ki, mint a nem oltottakéból, és ezek már nem csak középfülgyulladásokat fognak okozni. Ennek eredményeképp a légúti megbetegedések egyre durvább antibiotikumos kezelést fognak igényelni a közeljövőben és jóval több antibiotikumrezisztens törzs által okozott fertőzés fog előfordulni.(forrás1: [link] forrás2: [link] ) A peumo.hu szerint az oltás segít visszaszorítani a növekvő antibiotikum rezisztenciát, az ott adott magyarázat azonban nem állja meg a helyét, gyakorlatilag pont az ellenkezője igaz.

Ez már csak az én véleményem: ezt az oltást remekül lehetne alkalmazni. Megkaphatnák a rizikócsoportba esők. Azok, akiknek 1 évesen ki kell venni a mandulájukat. A folyton betegeskedő koraszülöttek. Akik immunszuprimáltak. A ténylegesen veszélyeztetettek, no. Így hatékony maradhatna az oltás. Ha ellőjük boldog-boldogtalannak, akkor hamarosan a nem rizikócsoportos gyerekek sem málnás Aktilt kanalaznak majd, hanem fecskendőben kapják a “koktélokat”. Persze, ha csak a rizikócsoportokat oltanák, akkor abban mi lenne a biznisz? -kérdezhetnénk. Semmi. De abbahagyom, már megint nem gondolkodom elég árnyaltan…


Tényleg röviden ennyi az összefoglaló. És senki ne gondolja, hogy én itt bárkit győzködni akarok! Olvassa mindenki fenntartással, én is úgy olvasok először mindent. Azért, mert engem aggasztanak ezek az adatok, nem biztos, hogy másokat is fognak. De véleményem szerint ez az az oltás, aminek a hosszú távú követezményei aggasztóak lesznek. Attól félek, hogy visszasírjuk majd a jó kis Pneumococcust, ami felszívódott az Aktil Duo-ra 5 nap alatt….és én remélem a legjobban, hogy nem lesz igazam!"

2008. aug. 26. 18:49

Újabb info a pneumococcus elleni védőoltás kapcsán, (ez már a ki tudja hányadik verzió, majd csak véglegesítik egyszer az illetékesek):) (híradó.hu, Belpolitikai Napló, aug.26.): Október 1-től minden 1 évesnél fiatalabb gyermeknek ingyenes lesz a pneumococcus elleni védőoltás. Azoknak az 1 és 2 év közötti gyermekeknek, akik EGÉSZSÉGÜGYILEG VESZÉLYEZTETETTEK, szintén ingyenes lesz az oltóanyag. Az Egészségügyi Minisztérium keddi közleménye szerint az oltást a szülők igényelhetik. 70 %-os támogatást kaphatnak a védőoltásra a szintén egészségügyileg veszélyeztetett 2 és 5 év közötti gyermekek. Egy oltás ára 16000.-Ft, egy 2 év alatti gyermeknek összesen 4 oltás kell a teljes védettség kialakulásához, így a teljes oltássorozat ez estben 64000.- Ft-ot jelent.

Ennyi a közlemény. Nem tudom, holnapra, holnaputánra változtatnak-e még valamit? :)

623. 09ca1d3343 (válaszként erre: 622. - B75564a819)
2008. aug. 25. 21:19

Köszönöm! :)


Neked is szép estét! :)

622. b75564a819 (válaszként erre: 621. - 09ca1d3343)
2008. aug. 25. 21:12
Arcátlanul drága ez a pneumococcus elleni oltóanyag! :( Nem mintha a bárányhimlő elleni olyan olcsó lenne...:( Köszi az infót, a bárányhimlő elleni védőoltásról, elgondolkoztam ismét.(Bár van időnk). Valahol itt a neten én is azt olvastam, hogy a bárányhimlő elleni vírus egyre "mérgesebben" "támad", agresszívebb lefolyású lehet a betegség, a kiütések, védőoltás nélkül. A védőnőnk azt is mondta, hogy idegrendszeri károsodást is előidézhet. Szerinte már csak ezért is érdemes ellene az oltást beadatni. No mindegy, ez már egy másik fórumtéma :), kellemes estét, elmex!:)
621. 09ca1d3343 (válaszként erre: 620. - B75564a819)
2008. aug. 25. 20:52

Igen,nálunk az oltás 17.500 ft volt 1 hónapja :((( Elég gáz...


A bárányhimlő ellenit már beadattam,tanácsolta a dr.néni meg a védőnéni is,és még a bölcsiben is mondták szülőin, hogy jobban játhatunk vele. Elkapja ugyan,de elméletben gyengébb lefolyású lehet...

6800 ft volt.

Sajnos,már hallottam róla,hogy ezzel kórházba is kerülnek manapság a csemeték,ugyanis "elmérgesedett" a bárányhimlő...mondják az "okosok".

620. b75564a819 (válaszként erre: 619. - 09ca1d3343)
2008. aug. 25. 13:40
Akkor sajnos tényleg kinyithatjátok a pénztárcát!:( Az egyik ismerősöm 1 éves kisfiának adatta be kb. 2 hete, mondván, a korábbi hírek szerint csak a veszélyeztetett, (2 éven aluli) gyermekek kaphatják meg továbbra is ingyenesen ill.támogatással az oltóanyagot. Azt mondta, ő 15000.-Ft-ot fizetett az oltóanyagért. (Már nem is tudom pontosan). Egyszóval, ő most bosszankodik, hogy miért nem várt még egy kicsit. A bárányhimlő elleni védőoltáson én is erősen gondolkozom. A védőnőnk is ajánlotta. Szeretnék a gyerekorvossal is beszélni erről majd annak idején, de még van idő, a kislányom 8 hónapos, úgyhogy ráérünk. Addig tájékozódom még itt a neten is.
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook