Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? fórum

A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2008. szept. 5. 12:21

Hir 1. az EM honlapjáról: 2008. augusztus 26.

A Kormány kiemelt célja a gyermekek egészségvédelmének, a gyermekek esélyegyenlőségének, illetve a gyermekes szülők munkavállalási esélyeinek javítása. Erről szól a „Közös Kincsünk a Gyermek”, Nemzeti Csecsemő- és Gyermekegészségügyi Program. A program részeként 2009 végére már valamennyi 2 évesnél fiatalabb gyermek térítésmentesen lehet beoltva a pneumococcus elleni vakcinával.


A kormány 2008. október 1-től az alábbi feltételek mellett biztosítja a vakcinát:

a szülők kérésére valamennyi 2 évnél fiatalabb csecsemő- és kisgyermek térítésmentesen kapja meg az oltást. Jövő év végére így már valamennyi 2 évnél fiatalabb gyermek ingyenesen lesz beoltva a pneumococcus ellen.

ezen felül továébbra is minden 2 és 5 év közötti veszélyeztetett kisgyermek 70%-os támogatás mellett juthat hozzá a vakcinához.

A pneumococcus elleni védőoltás bevezetésével csökkenthetőek a gyermekkori torokgyulladások, mandulagyulladások, középfülgyulladások, ezáltal a gyermekek egészségének megőrzése mellett csökkenthető a szülők munkából történő kiesése és az egészségügyi ellátórendszer igénybevétele is. A térítésmentességgel a védőoltásokat egyenlő eséllyel kapja meg minden kisgyermek.


A fertőző betegségek között a Pneomococcus (Streptococcus pneumoniae) vezető halálozási ok világszerte. Ez a baktérium súlyos, életveszélyes betegségeket okozhat, úgymint tüdőgyulladás, agyhártyagyulladás és véráramfertőzés, de nagyon gyakran felelős felső légúti megbetegedések kialakulásáért, mint a középfülgyulladás, arcüreg-gyulladás és hörgőgyulladás.



2008. augusztus 25. EüM Sajtóiroda



Hir 2.: (HVG) EZ A LEGJOBB, MERT TULKÉPP NEM KÖTELEZŐ, CSAK A DOKI NEM UTASITHATJA EL HA A SZÜLŐ KÉRI . NAGYON TECC :-))


Szülői kérésre

Kötelező lesz beadni a pneumococcus oltást

2008. szeptember 03. 14:23 | Utolsó módosítás:2008. szeptember 03. 14:52

küldés

nyomtatás

betűméret


Ha a szülő kéri, októbertől minden két év alatti magyar gyermeknek kötelező beadni a pneumococcus elleni védőoltást, ami ingyenes lesz.



A kormány nem foglalt állást az oltás technológiai kérdéséiről, vagyis arról, melyik típusú oltást kell megkapniuk a gyerekeknek. Mint mondta, a kormány arról is döntött, hogy az oltás beadásáért nem kérhet pénzt a háziorvos.


A pneumococcus baktérium felelős a gyermekkori torok-, mandula-, középfül- és agyhártyagyulladásokért. A baktériumnak több típusa van, néhány közülük súlyos, akár halálos betegséget is okozhat. A baktérium elleni oltás felvételét a nemzeti programokba az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlotta, mert világszerte a vezető halálokok közé tartoznak a baktérium okozta megbetegedések. A WHO 2005-ös adatai szerint a világon 1,6 millió ember halt meg a baktérium által okozott fertőzésben, közülük mintegy egymillió gyermek vesztette életét.


A kormány arról is döntött, hogy a háziorvos nem kérhet pénzt a kismamáktól az anyatej leadása miatt szükséges szűrővizsgálatért. A tüdőszűrésért pedig - ha azt a páciens kéri, vagy ha a foglalkoztatás egészségügy keretei között történik - legfeljebb a mindenkori OEP-finanszírozás összegét lehet elkérni, ez most nagyjából ezer forint."


Hir 3. Kossuth rádió: Októbertől ingyenes, jövő évtől kötelező a Pneumococcus oltás

Dátum: 2008-09-03 15:19:47

Ingyenes, de nem kötelező - így döntött a kormány a Pneumococcus elleni oltásról. A két év alatti gyerekek szülei kérhetik az oltást, és azért nem kell fizetniük. Az ehhez szükséges több mint kétmilliárd forintot a kormány biztosítja. (Délutáni Krónika)


A kormány mai döntése közel egy hónapos állítás és cáfolatdömpingre tesz pontot. Az elmúlt hetek híradásaiban ugyanis alanyi jogú, mégis fizetős, illetve csak bizonyos betegségekben szenvedő gyerekeknek ingyenes oltás is szerepelt. Az ok, hogy a még Horváth Ágnes volt miniszter döntésével elkülönített kétmilliárdos keretből eredetileg nem futotta volna valamennyi két éven aluli gyerek beoltására. A kormányszóvivő elmondása szerint a tárca azonban már megkapta a szükséges anyagi kiegészítést. Daróczi Dávid elmondta: a kormány az Egészségügyi Minisztérium rendelkezésére bocsátotta a szükséges összeget erre az évre, jövőre pedig már a költségvetés tervezésekor számolni fognak ezzel a tétellel.


Az új szabályozás október elsejétől él, vagyis a háziorvosok akkortól nem kérhetnek pénzt a többlépcsős, összesen 60 ezer forintba kerülő oltásért. A vakcinát a rendelet szerint ugyanakkor csak azoknak a gyerekeknek lesz kötelező beadni, akiknek szülei kérik ezt. A mindenkire vonatkozó nemzeti kötelező oltási programba várhatóan csak 2010-től kerül majd be a védőanyag. Arra a kérdésre, hogy az eredeti 150 ezer vakcinából álló készletet mennyivel kell megtoldani, és mennyibe kerül a kiegészítés, a kormányszóvivő nem tudott válaszolni. Az egészségügyi készletgazdálkodási intézet - úgy tudjuk - már engedélyt kapott a plusz beszerzésre, és az Országos Tisztifőorvosi Hivatal adataira vár, hogy hány ezer további oltásra lenne még igény.


(Krónika - Joó Hajnalka)



Tiszta szerencse, hogy mindenki milyen jól tájékozott (mármint akik irták a hireket).

738. böbe83 (válaszként erre: 735. - Drnéni)
2008. szept. 5. 12:14
Legújabb verzió: szülői kérésre ingyenes... nem értem, hogy van ez...
737. Talian35 (válaszként erre: 733. - Cadence)
2008. szept. 5. 12:08
Miután német állampolgár az orvosom, igy egészen biztos. Sok szülő hiszi sajnos, hogy kötelező az oltás mivel úgy adják elő. Még a terhes kiskönyvben is benne van - mivel az ott egyben van a gyerek egészségügyi könyvvel - hogy AJÁNLOTT OLTÁSOK és ott a lista, ahova aztán beirják/pecsételik a kapott oltást. Ha keres nekem a barátnőd egy német nyelvű törvényt, hogy van kötelező oltás Németországban, itt mindenki előtt jelentem ki - és bevasalhatod- hogy fizetek Neked :-DDD
736. 7130b15964 (válaszként erre: 735. - Drnéni)
2008. szept. 4. 21:07
Majd kiderül. Nekünk már csak egy emlékeztető kell jövőre...
735. drnéni (válaszként erre: 728. - 7130b15964)
2008. szept. 4. 20:25
Pár hozzászólással lejjebb jeleztem, hogy valószínűleg megint csak parasztvakítás a bejelentés. Persze a remény hal meg utoljára...
734. Cadence
2008. szept. 4. 19:40

Tegnap volt a hiradoban hogy minden 2év alattinak ingyenes lesz

Szerintem én beadatom.

733. Cadence (válaszként erre: 719. - Talian35)
2008. szept. 4. 19:39

Ez érdekes barátnöm ott lakik Memingenbe!!!És a kis fia megkapta.Ugy irta az ott kötelezö.E-mailben levelezünk.

De Te biztos jobban tudod!!!!!!!!

732. 14775640c4 (válaszként erre: 730. - 09ca1d3343)
2008. szept. 4. 13:36
végül úgy döntöttél hogy beadatod?
731. Dorka29 (válaszként erre: 728. - 7130b15964)
2008. szept. 4. 13:27

De jó!


Már épp azon voltam, hogy nem is olvasom végig, mert kicsit mellément a téma, amikor megláttam a te hsz-t.:)

730. 09ca1d3343 (válaszként erre: 728. - 7130b15964)
2008. szept. 4. 13:23

Hát,sehogysem férünk bele,sajna :(


Holnap kiderül mennyibe kerül,ha meghozták.

729. Talian35 (válaszként erre: 726. - 09ca1d3343)
2008. szept. 4. 09:20
Ime egy újabb példa, hogy az ember semmit ne vegyen komolyan ;-)))
2008. szept. 4. 08:03
A sok offolás után, ha valaki idekeveredne, a tévé hírek szerint a kormányszóvívő bejelentette, hogy októbertől 2 év alatt ingyenes lesz az oltás...
727. b75564a819 (válaszként erre: 726. - 09ca1d3343)
2008. szept. 3. 21:07
:)))))
726. 09ca1d3343 (válaszként erre: 722. - Talian35)
2008. szept. 3. 21:00

Ha ez ténylegesen így működne,akkor nagyon sok-sok fórum a kuksziban landolna...:)


Amúgy nem is várom el,hogy Hoxa,mint kisgyermekes anyuci belevesse magát a topic-ok tömkelegébe és szanáljon...:)))

725. b75564a819 (válaszként erre: 724. - Talian35)
2008. szept. 3. 20:41
Miért nem írod át mindjárt te? :D
724. Talian35 (válaszként erre: 723. - B75564a819)
2008. szept. 3. 20:24

Nos akkor Hoxának bizony át kell irnia a fórumszabályzatot, és belevenni, hogy aki egy topikba 300-nál többször szól hozzá, ráadásul a véleménye eltér a nagy átlagtól, az biza nyisson új topikot, még akkor is, ha van ilyen :-))


Jóccakát Mindenkinek :-)))

2008. szept. 3. 19:47

224.sz.hsz: HOXA, ezen a fórumon. :)

A fórumszabályzat a kedvenc cikkeim között van...Erről ennyit.:)

722. Talian35 (válaszként erre: 721. - B75564a819)
2008. szept. 3. 19:33

Kedves Krisike, lásd fórumszabályzat: "Mielőtt fórumot nyitnál, nézz szét a fórumok között és használd a keresőt is! 99%, hogy már van olyan téma, amibe passzolna a topiknyitó hozzászólásod, ezért nem kell neki új témát nyitnod. Amennyiben nem így teszel, át lesz helyezve, vagy ha már van ilyen téma, törölve lesz.

"


Nos, ezért nem nyitok új topikot, és nem azért, meg meghaladja a képességeimet :-)))


Szép álmokat! :-))

721. b75564a819 (válaszként erre: 718. - Talian35)
2008. szept. 3. 19:30

Jaja, Talian, világos vagy, mint az a bizonyos "ablak". Ahogy az egyszeri ember mondta: válaszra válasz a válasz. :))) Úgy érzem magam, mint egy rossz westernfilmben, ahol a jófiúk és a rosszfiúk párbajoznak. Hát ilyen a te lázálmod...:D De ezt te álmodod, öreg harcos, nem én. :))) Én nem állok egyik oldalon sem. Én a gyerekem oldalán állok...

Úgy látom, ez a topicnyitás vörös posztó a szemedben...Pedig már Hoxa is javasolta neked...Valamiért mégiscsak meghaladja az "erődet"...

Egyébként szép estét mindenkinek! :)

720. 09ca1d3343 (válaszként erre: 718. - Talian35)
2008. szept. 3. 18:48
:-DDD félelmetes vagy!
719. Talian35 (válaszként erre: 714. - Cadence)
2008. szept. 3. 18:47
Németországban NINCS kötelező oltás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
718. Talian35 (válaszként erre: 712. - B75564a819)
2008. szept. 3. 18:46

Köszönöm, elolvastam. Nos, attól mert vki kiáll a véleménye mellett, már rögtön fanatikus is? Érdekes. :-)

Topiknyitás: Nem túl nagy feladat, de újra irom: NEM ÉRDEKEL a fogyókúra, nem érdekel hogy a főnök túlóráztat, nem érdekel hogy ki mit eszik reggelire, ebédre, vacsorára, mikor mit csinál. Érted? Engem az érdekel, hogy milyen következményei lehetnek egy-egy dolognak a gyerekekre, de hogy arról vitázzak, kell -e cumi vagy sem, és almával vagy barackkal etessem, az számomra tök lényegtelen. Remélem világos voltam :-))

717. 14775640c4 (válaszként erre: 716. - Silver1)
2008. szept. 3. 16:57
ez a lényeg. lehet itt oldalakon át vitázni győzködni egymást, de igazából ez pont egy olyan dolog amit az ember csak maga tud eldönteni.hiszen minden helyzet más,és minden gyerek is.
716. Silver1
2008. szept. 3. 15:53
Mérlegelni kell a mellékhatások, és a betegség okozta ártalmak kockázatait, és az alapján dönteni.És miután mindenki más élethelyzetben van (van aki vidéken lakik, van aki Budapesten, van akinél van kistestvér, aki hazaviheti a kórt, van akinél nincs...), mindenkinek igaza van, az ellenzőknek, és az üdvözítőknek is.
715. Silver1
2008. szept. 3. 15:47
Én megvárom az októbert, és beadatom, akár ingyen, akár pénzért.
714. Cadence
2008. szept. 3. 12:43

A pneumococcus elleni védőoltás külföldön például kötelezö.Németországba költözött egy barátnöm és ott szült és a kisfiának kötelezöen beadták.

Ugyhogy annyira nem lehet rossz.Ha más unios országokban kötelező.

2008. szept. 3. 10:28

sziasztok!kár hajba kapni...

mindenkinek valahol igaza van a maga módján sajna. annak is aki be akarja adatni a nem kötelező oltásokat és annak is aki nem akarja.


vaószínű taliannak is megvan a saját indoka amiért ennyire ágál a nem kötelező oltások ellen, mint ahogy annak is megvan ,aki be akarja adatni...

tény és való hogy az oltásoknak vannak, lehetnek mellékhatásai., ezt nem vitatom, hisz itt a hoxán is taliztam nem egy anyukával akinek a gyereke pont a védőoltástól lett autista.

viszont azt sem vonom kétségbe hogy azért nem csak hátránya van az oltásoknak, hanem azért előnye is.gondolok itt arra hogy ha nem lennének beoltva a gyerkek olyan járvány törhetne ki hogy csak lesnénk,hisz ma már nyitott a világ, emberek jönnek mennek több országot végigjárnak ahonnan sajna fertőzéseket hurcolhatnak be.

én azt mondom hogy döntsön mindenki szive szerint és anyai ösztöne szerint. hogy kellenek-e ezek az oltások vagy sem.mindenki maga ismeri a saját gyerekét tudja milyen erős az imunrendszere,és hogy egy oltást bevinne-e és ezzel terhelné a szervezetét vagy hagyja hogy a saját immunrendszere leküzdje ezt.olvastam itt mellette és ellene szóló hsz-eket egyaránt,ebből szerintm mindenki szűrje l azt hogy mi a számára a tanulság. én a kötelező oltásokat beadatom, de ezen kívül semmit sem egyik gyerekemnek sem. és nem azért mert hülyeségnek tartom hanem elég erősek ahhoz hogy megbízzam az immunrendszerükben. de ha valakinek a gyereke kissé gyengébb akkor viszont jól jöhet.de csak neki,egy egészséges erős szervezetű gyereknek beadatni nem látom értelmét.

persze ez alól a külfödön kötelező oltások kivételt képeznek.

712. b75564a819 (válaszként erre: 711. - Talian35)
2008. szept. 3. 08:41

Kedves "tanítónéni", rövid leszek: 264.sz.hsz., ezen a fórumon. Olvasd el légy szíves, bár vaktyúknak írtam, rólad (is) szól, úgyhogy rád is tartozik.:) Ott a válasz! :)

És mi a helyzet a topicnyitással? Elsiklottál a kérdés felett, Talian! :))) Talán túl nagy feladat lenne számodra? :)))

711. Talian35 (válaszként erre: 698. - B75564a819)
2008. szept. 2. 18:39

Csak egy rövid kérdés, gondolom erre egyszerű lesz válaszolni. Tekintsünk el tőlem, hiszen én max. egy információt adok tovább, mindenesetre biztosan nem a kisujjamból szopom ki :-))

Szóval: A legnagyobb (!!) orvosi lapokban megjelent cikkek, melyeket orvosok irnak, tehát hamisak, nem helytállóak? Viszont azok a cikkek, amelyek ugyanebben a lapokban jelennek meg, más orvosoktól és akik szorgalmazzák az oltást, azok igazak. Csak egy igennel v. nemmel kell válaszolni, nem is kell hozzá litánia :-))

710. 7130b15964 (válaszként erre: 709. - Lily3)
2008. szept. 1. 13:56

www.pneumo.hu

ezen az oldalon mindent megtalálsz, persze, az orvossal is érdemes átbeszélni.


Szerintem nem csak a pénz része érdekes a dolognak, hanem az a sok fájdalom, amit a picinek megtakarítasz ezáltal.


Mi beadattuk még a második hós oltással kezdtük.


Ezt találtam, nem túl kedvező az estetekben:

"Az úgynevezett poliszacharid típusú oltóanyagok a 2-5 évesnél idősebb gyerekek, illetve felnőttek esetén nyújtanak védelmet a Pneumococcus okozta invazív betegséggel szemben, míg a középfülgyulladás ellen hatástalanok. Ezen oltások nem váltanak ki immunmemóriát, ezért 3-5 évente az újraoltásuk javasolt. A hordozó állapotot a poliszacharid típusú oltások nem befolyásolják."

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook