Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? fórum

A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
889. Talian35 (válaszként erre: 886. - 09ca1d3343)
2008. okt. 17. 20:09
Inkább úgy fogalmaznék, hogy a legtöbb szülőt sikerül megvezetni, megfélemliteni, és mindent elhisz amit mondanak neki (a gyerekorvos, nem én). :-))
888. Talian35 (válaszként erre: 883. - Ducika37)
2008. okt. 17. 20:07
Bocs, miről alkottam véleményt? Bemásoltam egy cikket, amit találtam. Nem volt benne semilyen személyes vélemény?? De biztos téved még az Infektológiai Szakmai Kollégium is, és Te jobban tudod, ennek szivből örülök :-)))
2008. okt. 16. 22:46
A kisfiam tegnap kapta meg,a kötelező 18.havi oltásával együtt.Sztem ha annyira súlyos mellékhatásai lennének,akkor nem lehetne oltani másikkal együtt.Reggelre belázasodott picit,meg kicsit hisztis volt...de inkább legyen így,mint amikor a kislányom napokon keresztül szenvedett,sírt,nem aludt a fülgyulladása miatt.Ő most 4 és fél éves,jövő hónapban ő is megkapja,mivel az oviban elég könnyen elkapja a betegségeket.Megkérdeztem az orvosunkat,ő is azt javasolta,hogy mivel közösségbe jár,oltassam be.
886. 09ca1d3343 (válaszként erre: 882. - Talian35)
2008. okt. 16. 21:10

Akkor MI homályosak vagyunk? :)))


Vagy micsoda?

885. 09ca1d3343 (válaszként erre: 884. - 1eb84e4bad)
2008. okt. 16. 21:08

:-DDD


Én még keresem a szavakat...:)))

2008. okt. 16. 19:44
Talian, drága visszatértél??? :-))
883. ducika37 (válaszként erre: 882. - Talian35)
2008. okt. 16. 16:30

A hozzászólásaidat visszaolvasva, viszont Te igencsak csőlátású gondolkodó vagy.

Hogyan alkothatsz úgy véleményt itthoni dolgokról, hogy nem élsz itt ? Végül is kibicnek semmi sem drága....

De persze borzasztóan okosnak és művelt embernek tartod magad.

De milyen ANYA vagy ????

Mit tennél ha a gyerekednek (már ha van egyáltalán) szüksége lenne erre az oltásra ?


Én olyan embernek képzellek, mint akik most ráakarják iratni a libamájra, hogy "tömött libától származik"...

882. Talian35 (válaszként erre: 865. - 5bbbcb438b)
2008. okt. 16. 07:01
Végre egy tiszta gondolkodású fórumos :-)
881. Talian35 (válaszként erre: 880. - Ducika37)
2008. okt. 16. 06:25

Szia!


A második részhez egy megjegyzés: ez az oltás boritékoltan nem kötelező tőlünk egy nyugati országban sem. Talán max. Amerikában.


Üdv


Talian

880. ducika37 (válaszként erre: 878. - Talian35)
2008. okt. 15. 22:51

Az első:

Ha mindíg azt néznénk, hogy mi van az apróbetűs részekeben leírva ,vagy milyen mellékhatásai lehetnek a gyógyszereknek és injekcióknak,és nem azt, hogy mit gyógyítanak, akkor soha nem vennénk magunkhoz semmi ilyesmit.


A második:

Egy csomó, nálunk fejlettebb nyugati és tengerentúli országban már évek óta kötelező ez a védőoltás. Lehet, hogy ők tudnak valamit, amire mi csak most jöttünk rá.


A harmadik, és egyben a legfőbb érv:

Az én gyermekem ennek az oltásnak köszönheti, hogy itt van velem és nem egy szál virággal én látogatom......

Pedig nem tartozott semmiféle un. "rizikócsoportba" és nem volt a "kinek ajánlják" rovatban sem.

Ha akkor azt néztem volna, hogy milyen ellenvélemények vannak, akkor ma nem irogatnék ilyen nyugodtan.


A negyedik:

Sajnos van a közeli ismeretségi körünkben olyan 17 éves lány, akinek az izmai 3 éve fokozatosan épülnek le, pedig 13 évig makk egészséges volt.

És a lényeg: orvosszakértői vélemény van arról, hogy egy gyermekkori kötelező védőoltás eddig fel nem fedezett mellékhatása okozza.


Úgy hogy a pakliban sajnos minden benne van.

Nem tudhatjuk, hogy jó-e amit szülőként teszünk, de ha nem tesszük meg és mégis meg lesz a baj....??????,


Ez csak egy anyuka véleménye volt.

Bocsánat, ha valakit esetleg megbántottam vele.

2008. okt. 15. 22:30

2.rész


Mennyire vették figyelembe a döntéshozók a szakmai ajánlást?


Végül még két megállapítás az idézett ajánlásból, amelyek akár helyettesíthetnék az egész útmutatót:


„1. A kockázati csoportba tartozás egyben a pneumococcus vakcináció indikációját is jelenti.

2. Különösen fontos hangsúlyozni a 65 éven felüli populáció vakcinálását, számukra egy oltás életük végéig megfelelő védettséget biztosít.”


Csakhogy a végén csattan az ostor! A szakmai kollégium ajánlása ugyanis ezt mondja:

„A fiatal, rizikó faktorral nem rendelkező populáció vakcinálása nem indokolt.”


Kérdezzük akkor: minek a védőoltás? Kinek szánták?


Vajon mennyire hatékony, ha „...invazív pneumococcus betegségre az USA-ban jóval 90%-ot meghaladó hatékonyságot írtak le, sok európai országban 70% körüli hatékonyságot, más kontinenseken 50% körüli hatékonyságot igazoltak eddig... Az öt éven aluliak otitiseinek (középfülgyulladás – a szerk.) megelőzésében igen eltérő eredmények olvashatók. Általában 6-7, ill. 30% körüli hatékonyságot tapasztaltak a vakcina és a keresztreakciókat adó szerotípusokat illetően, attól függően, hogy a vakcináció hatását az összes, bármilyen kórokozó kiváltotta középfülgyulladásra, vagy csak a pneumococcus otitisekre vizsgálták. Kétségtelen tény az is, hogy az oltás általános bevezetését követően a vakcinában nem reprezentált szerotípusok gyakoribb előfordulását lehetett észlelni mind a nasopharyngeális hordozásban, mind az otitisekben.”


Ha a fenti számokat nézzük, középfülgyulladásra a védőoltás igazán mérsékelten hat... „Bónusz” viszont, hogy gyakrabban jelennek meg az egyéb kórokozók, amelyek ellen nem véd az oltóanyag.


Kártalanítás: az állam ismét nem felelős – de mit tegyen a szülő?


Ami pedig a gyermekorvosokat illeti, álljon itt egy részlet az ÁNTSZ körleveléből.

„A pneumococcus elleni térítésmentes védőoltásokra az 1997.évi CLIV. törvény 58. $ (7) nem vonatkozik, tehát a kártalanítási felelősség nem a magyar államot, hanem az oltóanyag gyártóját és az oltóorvost terheli. Az oltóorvosok kötelező felelősség biztosítása kiterjed a védőoltás beadására.


Az oltóanyag hűtve tárolásáért, illetve a hűtőlánc folyamatosságáért az oltóanyag átvételétől az oltóorvos tartozik felelősséggel.”


Amellett tehát, hogy az orvosok jó részét nem sikerült meggyőzni az oltás hatékonyságáról, sőt arról sem, hogy egy „végleges”, biztonságos formuláról van szó, még a felelősség is az övék. Sovány vigasz, hogy biztosításuk kiterjed az esetleges „károkra” (?), ha a beoltott gyermek netán súlyos károsodást szenved. Tiszta lelkiismerettel vajon melyik orvos olt be úgy gyermeket, ha tudja, hogy az oltás egyrészt nem biztos hatású, másrészt a lelke mélyén pontosan tisztában van azzal, hogy valószínűleg több kárt okoz, mint hasznot?


A körlevél megfogalmazásában még egy rejtett akna van, ez pedig éppen arra vonatkozik, amiért 2005 őszén gyűjtöttük az aláírásokat. Az állam felelősségéről van szó, arról, hogy mivel ez az oltás – még – nem kötelező, ha bajt okozna, nem felelős más, csak az orvos és a szülő.


A szülő, aki nincs a teljes, hiteles információk birtokában, aki biztosan jót akar a gyerekének. Okos emberek hirdetik, mondják, hogy jó, tehát beoltatják a gyereket. De vajon beoltatnák-e akkor is, ha tudnák: az oltóanyag valószínűleg alig használ, de sokat árthat. Óhatatlanul felmerül a gyanú: nem kísérletnek szánják-e most az oltási kampányt? Ennyi ismeretlen faktorral ugyanis érthető, ha nem merik kötelezővé tenni az oltást. Kell egy kifutási idő, ami alatt kiderülnek a hibái? Csakhogy kísérletezni egereken szokás...


forrás: [link]

2008. okt. 15. 22:29

Pneumo oltásról gyerekorvostól ill. az Infektológiai Szakmai Kollégium állásfoglalása (Natúrszigeten a cikk)


1. rész


Pneumococcus: valóban érdemes oltani?

Nyomtatható változat Nyomtatható változat

Küldje tovább ismerősének Küldje tovább ismerősének

Betűméret növelése

Eredeti betűméret

Betűméret csökkentése


Az oltani-nem oltani témakörrel nem először foglalkozunk. Most megint rákényszerülünk, ezúttal a nagy kampány kíséretében beharangozott és ajánlott, de egyelőre nem kötelező Pneumococcus elleni védőoltás miatt. Immár konkrét orvosi és etikai aggályok is felmerülnek.


2/1. oldal


Hűséges olvasóink talán még emlékeznek a végül is sikerrel zárult aláírásgyűjtési akciónkra, amely 3 évvel ezelőtt arra irányult, hogy az állam vállaljon felelősséget a kötelező védőoltások miatt keletkezett esetleges mellékhatásokért/károsodásokért. Akár kártérítést is kaphassanak azok, akiknek gyermeke maradandó károsodást szenved a védőoltás miatt.


Elülni látszottak a hullámok, de most újabb – igaz, még nem kötelező – védőoltás bevezetése borzolja a kedélyeket. Ezúttal azonban nemcsak a kétkedő szülőkét, hanem a gyermekorvosokét is.


Egy általunk megkérdezett gyermekszakorvos vállalta, hogy elmondja az általa ismert tényeket, érthető módon azonban ahhoz nem járult hozzá, hogy a nevét közöljük. Szeretné megtartani a munkáját... Az általa közölt információk természetesen ellenőrizhetők.


Megtévesztő plakát, szakmai állásfoglalás


Forgalomban van egy plakát, amely a pneumococcus elleni védőoltást reklámozza. Ezen egy orvos vizsgál egy gyermeket. A gyermek 2 év felettinek látszik. A plakáton az áll, hogy hörghurut, torokgyulladás ellen is jó a védőoltás. A gyermekorvos véleménye szerint ez egyszerűen nem felel meg a valóságnak, mert a torokgyulladásokban soha nem ez a kórokozó.


Alább részleteket olvashatnak az Infektológiai Szakmai Kollégium (vagyis a fertőzések ügyében leginkább illetékes hazai orvosi testület – a szerk.) ajánlásából. Ne riasszon meg senkit az orvosoknak szóló, ezért szükségszerűen szakmai szöveg, mert megpróbáljuk megmagyarázni, miről is van szó.


„Hivatalos adatgyűjtés jelenleg Magyarországon csak a pneumococcus okozta gennyes meningitiszekről (agyhártyagyulladás – a szerk.) van. Évente átlagosan 70-80 jelentett esetről tudni, melyek közül minden harmadik-negyedik halálos kimenetelű. Az esetek 80%-a 40 évesnél idősebbekben fordul elő...


Sem a pneumococcus pneumoniák (tüdőgyulladások – a szerk.), sem az invazív fertőzések hazai előfordulási gyakoriságára, ill. kimenetelére vonatkozóan nincs a fentieken túl értékelhető epidemiológiai statisztikai adat...


...Tovább bonyolítja a helyzetet a pneumococcus baktérium polysaccharid tokjának eltérő térszerkezetéből adódó, immunológiailag megkülönböztethető 90 pneumococcus szerotípus elterjedése, mely szerotípusok a fertőzések epidemiológiáját is nagyban befolyásolják.


A tünetmentes nasopharyngeális (vagyis orr-garat – a szerk.) pneumocccus hordozás klinikai jelentősége újabban sokat vizsgált, nem teljesen tisztázott kérdés. A hordozás befolyásolására kizárólag a konjugált vakcinák képesek, ám igazoltnak tekinthető az oltottakban a vakcinákban nem szereplő szerotípusok hordozásának megjelenése...”


Magyarán, a szakmai szövegből kihámozva a lényeget: aki oltást kap, abban nagyobb számban jelennek meg az oltóanyag összeállításakor figyelembe nem vett, de létező, egyéb fertőző baktériumok!


Folytassuk az idézetet, érdemes átrágni magunkat rajta:

„A pneumococcus fertőzésre a fogékonyság általános. A védőoltás indikációja szempontjából azonban elsősorban az invazív pneumococcus fertőzésre fokozott kockázatúakat érdemes leginkább figyelembe venni.


Invazív fertőzésre a 2 (számos adat utal arra, hogy az 5) évesnél fiatalabbakban, illetve a 60 (65) évesnél idősebbekben lehet számítani. Minden életkorban fokozott kockázatot jelent a veleszületett vagy szerzett immunhiányos állapot, a szervátültetések, a HIV fertőzés, a sarlósejtes anaemia, illetve más haematológiai megbetegedés (myeloma multiplex), az anatómiai vagy funkcionális léphiány, az anyagcsere betegségek, különösen a cukorbetegség, a légzőszervek és a keringési rendszer, a máj, a vesék krónikus betegségei, a liquorcsorgás, az alkoholbetegség. Egyes újabb, a koponyán belül, dura megnyitással végzett műtéti beavatkozások – pl. az endocochleáris implantáció –, ill. traumák is fokozott kockázatot jelentenek.


Kicsiknél az igen fiatalon kezdett közösségbe járás, időseknél az intézeti ápolási is kockázati tényező. Magas rizikójú egyénnek tekintendő mindenki, aki átvészelt már életében invazív pneumococcus fertőzést még akkor is, ha nem sorolható az említett csoportokba.”


Kérdésünk: vajon hány kicsi gyermekről lehet elmondani, hogy például átesett szervátültetésen, krónikus máj- vagy vesebetegsége van, netán alkoholbeteg?

877. 0e9445d7ac (válaszként erre: 865. - 5bbbcb438b)
2008. okt. 14. 13:27
Ki az írója a könyvnek?Hol tudom beszerezi?Köszike!
876. szebinora (válaszként erre: 874. - 0e9445d7ac)
2008. okt. 14. 10:37
Szerintem érdemes beadatni, és úgy tudom nem kerül 16 ezer forintba, legalábbis ezt mondták! Sok betegséget kivédesz vele!
875. supin
2008. okt. 14. 10:27
Állítólag 2 éves korig ingyenes..
2008. okt. 14. 10:25
Atika oviba jár,nem beteges,sem kórházba,sem szakrendelőben még nem voltunk vele éppen ezért nem tudom eldönteni mi legyen.Mert azt mondják annak kell aki beteges,gyenge az immunrendszere. és nem a 16ezer forintról van szó.
873. 7130b15964 (válaszként erre: 868. - Lexike)
2008. okt. 13. 18:04

Miért sajnos? Lehet, hogy éppen ezért nem fájt még a füle...

Én sem tudtam, hogy ingyenes lesz, de nem vártam volna vele több, mint fél évet, akkor se, ha tudom.

872. pmjudit (válaszként erre: 871. - Drnéni)
2008. okt. 13. 14:39
Mi még nem kaptuk meg. /Veszprém megye/
871. drnéni
2008. okt. 13. 14:37
Van már valaki, aki ingyenesen megkapta? Nálunk állítólag csak novemberre várható az oltóanyag. remélem, addig nem kap el semmit.
870. 1eb84e4bad (válaszként erre: 866. - 0e9445d7ac)
2008. okt. 13. 14:33
na igen, de nem hiszem, hogy a döntést a 16 ezer Ft-nak kéne megalapoznia vag befolyásolnia.
869. 09ca1d3343 (válaszként erre: 866. - 0e9445d7ac)
2008. okt. 13. 13:48

Hát,nehéz kérdés!

Milyen a közösség, ahova jár a gyermeked?

Én már csak ezért sem bántam meg, hogy beadattuk,igaz nem volt még ingyenes aug.-ban.

2 hete kezdtük a bölcsit...Az összes gyerek mondhatni köhög, folyik az orra és amit eltudtok képzelni. A bölcsiben az a mottó, hogy csak láz ne legyen!


Többek között ezért is adattam be, mert bölcsi előtt mi nem jártunk semmilyen közösségbe a gyerekkel. Itt meg ki tudja miiket szednek össze :(

868. Lexike
2008. okt. 13. 13:44
Én beadattam még amikor kicsi volt a fiam. Sajnos akkor még nem sejtettem, hogy ingyenesen is lehetett volna:(
867. pmjudit (válaszként erre: 866. - 0e9445d7ac)
2008. okt. 13. 13:42
És a védőnő nem tudja, hogy beteges-e???
2008. okt. 13. 13:34
A védőnőnk azt javasolta:négy éves fiamnak ne adassam be csak ha beteges.Szerinte minden orvos azt mondja(adjuk be!)Persze nem nekik kerül 16ezer forintba.Még most sem tudom mi legyen,szuri vagy sem......
2008. okt. 12. 21:10

Én nem adatnám be. Hisztériakeltés az egész a gyógyszercégek bevételének növelésére!

Olvassátok el a Vigyázat, orvos! c. könyvet!

2008. okt. 12. 13:34
A kislányomnak beadattam,most lett két éves,így neki ingyenes is volt,nem is sírt,be se lázasodott,jól viselte.
2008. okt. 12. 13:00
HUSZ HÓNAPOS FIAMNAK BEADATOM A PNEUMOCOCCUS ELLENI VÉDŐOLTÁST DE A NÉGY ÉVES TESTVÉRÉNEK NEM TUDOM ADASSAM E BE?
862. pmjudit (válaszként erre: 838. - Lily3)
2008. okt. 6. 21:56

Szia!

Beszéltem a doktor néninkkel és ő javasolja a 6 éves lányomnak is. Neki egyet kell kapni kb. 16000Ft.

A 18 hós kisfiam is megkapja, kettőt kap ingyenesen.

2008. okt. 4. 15:25
nem.
860. bb52f751dd (válaszként erre: 858. - Pmjudit)
2008. okt. 4. 14:48
Szivesen :)
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook