Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Őszülő hajat milyen festékkel érdemes festeni? fórum

Őszülő hajat milyen festékkel érdemes festeni? (tudásbázis kérdés)


21. ffda657edd (válaszként erre: 20. - Anda39)
2013. febr. 13. 19:47
Én örököltem szerintem, mert anyukámnak ugyan így volt ennyi idős korában. Festeni fogom, mert nem szeretnék még ősz lenni.
20. Anda39
2013. febr. 13. 13:12

A mai kor emberei hamarabb őszülnek, mint régen.

Én is festem a hajam, de először nem a fehér szálak miatt kezdtem, most viszont az ősz miatt nem hagynám abba. Legalább 15-20 évet rádob az emberre! (kivétel akad, de nagyon kevés)

19. ffda657edd (válaszként erre: 18. - Bdioda)
2013. febr. 12. 17:04
Hát később én sem fogom szerintem festetni. De még nem szeretnék ősz lenni.
18. bdioda (válaszként erre: 17. - Ffda657edd)
2013. febr. 12. 07:15

szia!

az igazság az, hogy egy gyerekkori jóbarátom a fodrászom (anno rajtam gyakorolt :) ), ezért tehetem meg, hogy négyhetente menjek. Nem is foglalkozom vele, mit ken rám, csak jó legyen :D

Alfaparfos a hajfesték, azt hiszem, és nekem nem dobja le szerencsére (pedig a hajam tényleg nagy része ősz)! A töve virít, viszont a sötét haj mögül két hét múlva már látszik. Utálom.

Én sajna végképp nem vagyok szőke amazon típus, nem tudom világosabbra festetni, hülyén néznék ki.

Igen, valószínű egy idő után feladom majd és hagyom őszen, de nem akarom még most :)

17. ffda657edd (válaszként erre: 16. - Bdioda)
2013. febr. 11. 20:06

Szia!

Akkor sorstársak vagyunk.

Én sem festeném semmiképpen, ha nem lenne ennyi ősz hajam. :-( Ennyi idősen ugye.

Az a baj, hogy olyan gyakran kell festeni, mert egyszerűen virit benne az ősz haj.

Neked "csak" a tövénél olyan vagy a hossza is áttetszik? Mármint a hosszán is látszik, hogy ősz? Nekem valamiért olyan egy idő után, mintha ledobná magáról a fesétket. A nem ősz viszont olyan marad. Milyen festéket használsz?

16. bdioda (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2013. febr. 11. 19:56

sziasztok! én 32 évesen brutálisan ősz vagyok, már 20 évesen elkezdődött. az én eredeti hajszínem sötét barna. egyelőre festetek, de négy hetente menni kell, mert rémesen néz ki. világít a töve!

nem nagyon tudok segíteni (megtették már előttem, jó tanácsokkal), csak azért írtam, mert átérzem a helyzeted.

én sok mindenben vagyok a természetesség híve, de egyszerűen nem akarok mamihajú lenni :)

15. ffda657edd (válaszként erre: 14. - Anda39)
2013. febr. 11. 19:35
Köszönöm szépen! Mindenképpen rá fogok kérdezni a fodrászomál. Én középszőkével szoktam festeni. Ettől egész sötétszőke a hajszínem, szinte már világosbarna. Az eredetim egész sötét szőke. A mellír csíkok ilyen arany színű szőkével vannak festve bele. Már arra is gondoltam, hogy talán olyannal kéne befesteni. De még nem mertem mást próbálni.
14. Anda39
2013. febr. 11. 12:44

Minden profi festéknél van direkt ősz hajra való festék, viszont az NI jelölés nem jellemző, csak az Alfaparfra.

Azt tudni kell, hogy a világosszőkéknek nem olyan nagy a fedőképességük, úgyhogy mondhatni természetes, hogy más lesz az eredmény a fehér hajszálon, mint a másikon.

13. ffda657edd (válaszként erre: 12. - Mkjudit)
2013. febr. 10. 17:31

Szia!

Köszönöm szépen! Ezt nem tudtam. Korábban csak befestették egyel. Azt nem mondták, hogy mi a neve vagy a száma, csak hogy az jobb. Már másikhoz járok, majd beszélek vele. Még egyszer köszönöm szépen!! :-)

2013. febr. 10. 17:23
Fodrász festékből az NI sorozatot válaszd. Ezek direkt ősz hajra valók több bennük a festékpigment!
11. ffda657edd (válaszként erre: 9. - 1b2d7e91c0)
2013. febr. 10. 17:13
Még a lenövés lenne a legkisebb gondom. A hossza is áttetszik, olyan, minhta ledobná egy idő után a festéket vagy lekopna róla. Az ősz az teljes hosszában látszik egy idő után. :-( Két dobozzal szokott kelleni rá.
10. ffda657edd (válaszként erre: 8. - 5847448901)
2013. febr. 10. 17:11
Sajnos tényleg ez van.
9. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2013. febr. 10. 16:14
Nem nagyon tudsz mit tenni a lenövés ellen,én pontosan azért hagytam abba a festést,mert háromhetente kellett festenem.Egyébként a garnie tényleg nagyon ,jó én is azt használtam.Ha hosszú a hajad akkor egy doboz nem is elég.
8. 5847448901 (válaszként erre: 5. - Ffda657edd)
2013. febr. 10. 15:12
Persze értem a problémád, én sem szerettem sok mindent de van amit nem mi döntünk el :))Ha zavar akkor nyugodtan fesd be a természetes hajszínedre.
7. ffda657edd (válaszként erre: 6. - Miss Angel)
2013. febr. 10. 15:01
Hab állagút semmiféle képpen nem merném. Arról sok rosszat hallottam korábban. Meg a fodrászom sem ajánlotta. Az anyósom szokta befesteni nekem. De volt, amikor fodrász csinálta. A garniert még nem próbáltam. Sajnos nem egy-két szál van. :-( Akár hogy fogom össsze, vagy ha leengedem akkor is látszik elég sok. És nem egy-két szál, hanem egymás hegyén hátán. Ráadásul elég sűrű és vastagszálú is a halyam. Nem könnyű vele bánni.
2013. febr. 10. 14:57
Csakis dobozos,jó minőségű hajfestékkel,ha az otthoni hajfestést választod.Hab állagú festéket eszedbe se jusson kipróbálni,ha csak néhány ősz hajszálad van,még azt se fedi el.....én speciel a Garnier márkára esküszöm,nincs még sok ősz szálam,de kb egy év óta festem,olyan színre,amilyen az eredeti hajszínem.Mind a Garnier color sensation,mind a garnier color naturals kitűnő.
5. ffda657edd (válaszként erre: 4. - 5847448901)
2013. febr. 10. 14:52
Fájni nem fáj, csak nagyon nem szeretnék még ősz lenni. :-(
2013. febr. 10. 14:50
Szerintem ha nem fáj akkor nem érdemes vele foglalkozni,én a természetesség híve vagyok.
3. ffda657edd (válaszként erre: 2. - 0302)
2013. febr. 10. 14:48
Na az biztos megfogná! :-))
2. 0302
2013. febr. 10. 14:45
hőálló ezüsttel :)
2013. febr. 10. 14:42
Sajnos már nagyon fiatalon elkezdtem őszülni. Még nem vagyok 30 éves, de már rengeteg van. :-( Ezért festem, mert nem szeretnék még ősz lenni. Csak az a problémám, hogy havonta kellene festetni, mert nagyon gyorsan lenő ill. áttetszik a hajamon. (a lenövés lenne a legkevesebb, de a hossza is ősz). Az eredeti hajszínem sötétszőke. Palette n6-ossal van festve (középszőke). Egész sötét szőke lesz tőle, talán már egy picit világos barna. Nagyon fehér bőrű vagyok (szinte már sápadt). A korábbi fodrászom festette már valami speciális fodrász festékkel, hogy az jobb meg később nő le. De nem így lett. Most rakattam bele a fodrászom tanácsára szőke melír csíkokat is, de így is nagyon feltűnő. Mit lehetne még tenni? Ill. milyet lenne még érdemes kipróbálni? Előre is köszönöm a segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook