Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy háborítatlan szülés története fórum

Egy háborítatlan szülés története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy háborítatlan szülés története

2014. máj. 29. 08:11

Most olvastam a szép történetet. Gratulálok!

De azért az nem igaz, hogy ez csak a briteknél van így, sőt nekem rémtörténetem van Londoni kórház szülészetéről, de inkább nem írom le. De ott is úgy kezdödőtt, hogy illető vajudó kismamát hazaküldték mert nem tágult elég gyorsan....nos itthon ilyet még nem hallottam :O aztán ami utána ebből jött.... :(


Az én szülésem itthon is gátvédelemmel zajlott, 2 óra vajúdással szültem, végig segítőkész szülésznő és orvos felügyelete alatt.

A burokrepesztést meg igazán nem sorolnám a

"háborgatás" kategóriába, mivel azt nem lehet érezni. 2x szültem, mindkétszer burkot kellett repeszteni mert 4ujjnyi tágulásra sem akart elfolyni a víz.

Nem vitatkozni akarok, csak ha nem szültél még itthon, ne hidd azt, hogy ez itt a balkán. Sokkal jobb orvos és szülésznő képzés van nálunk mint a briteknél, csak neked szerencsére olyan az alkatod, hogy semmi komplikáció nem volt.

27. mandarin87 (válaszként erre: 26. - Berniee)
2013. febr. 13. 11:00
Köszi, örülök, hogy tetszett! :)
2013. febr. 12. 22:43

Nagyon szépen megfogalmaztad! Semmi flanc, semmi csöpögés, semmi túlzás! Imádom ezt a cikket:)

Sok boldogságot, és ugyanilyen szülést kívánok neked!

25. mandarin87 (válaszként erre: 23. - Cb4d6e9d49)
2013. febr. 12. 09:50
Köszönjük és viszont kívánjuk a legjobbakat! :)
24. mandarin87 (válaszként erre: 21. - Bonti74)
2013. febr. 12. 09:48
Köszönjük! :) Én is gratulálok neked! Szépek a gyerekek és igazán erős nő lehetsz, hogy egy ilyen helyzetben is ki tudtál állni magatokért!
2013. febr. 11. 21:56
Szívből gratulálok!Megnéztem a fotóidat,meseszép kislányka Laura!Kívánunk nek és nektek is,sok-sok boldog ,együtt töltött percet,mindíg jó egészségben!
22. winny
2013. febr. 11. 18:32
Ezt jó volt olvasni.
2013. febr. 11. 13:57
Gratulálok! Nekem a harmadik szülésemnél sikerült ezt a háborítatlan vajúdást és szülést megvalósítanom. Én pl. nem engedtem sem burkot repeszteni, se infúziót, semmiféle gyorsítást. De ehhez a magabiztossághoz kellett két előző szülés. Nem bántam meg, mert ugyan egy napig tartott, de nem voltak erős fájásaim. Ennyit arról, hogy erős fájások kellenek, hogy kitáguljon az ember... Érdekes nekem így is ment.
20. mandarin87 (válaszként erre: 18. - Evinene)
2013. febr. 10. 16:35
Pontsan erre értettem, hogy talán egyszer otthon is megéljük ezt a szintet. Igen, 3 választási lehetőség van és kérik a szülés tervet is. Ami nekem személy szerint furcsa volt, hogy egyátalán nem találkozol orvossal az egész terhesség alatt hanem csak szülésznő- védőnővel akit midwife-nak neveznek. Eleinte meg voltam kicsit ijedve, hogy mi lesz velem, de így utólag belegondolva így volt jó ahogy volt. Terhességem elején kijutott nekem az otthoni terhesgondozásból és volt olyan, h sírva jöttem ki a nőgyógyásztól mert megaláztak és semmibe vettek, jahh és hazaküldték a vizeletminta maradékát a laborosok :D de ez egy másik sztori.
2013. febr. 10. 16:20
Meg valami nekem minden gyermekem Magyarorszagon szuletett van osszehasonlitasi alapom szerencsere....Csak utana jartam ha meg lesz babank kint hogyis mennek a dolgok es meg valami itt van Londonban olyan korhaz hogy noi es gyermek pont a Belvarosban hu mondom ez is milyen mar ha betegek lennenek a lanyaim siman oda mehetnek veluk befekudni Portland Women and Child hospital
2013. febr. 10. 16:16

Szia kedves anyuka!!!


Bizon itt kint 3fele szulesi mod letezik

az otthonszules ( ezt annak ajanljak akinek nem volt komplikacioja szules kozben vagy nem volt babavaras alatt semmi baj.

akkor van a koztes es van a korhazi

Igen itt szulesi tervet kell kesziteni a dokival egyutt nekem foleg mert ket korababam van csak KORHAZ johet szoba ha meg lesz babam valaha meg mar 36eves vagyok pajzsmirigy alulmukodessel visszeresedssel szoval nekem csak a korhaz de itt nem buntetik ha valaki otthon szeretne szulni. A koztes az otthonban szules de nem otthon ha jol emlekszem.. Itt valahogy megoldott az hogy legyen mento is keszenletben pedig ma mar 12millioan lakunk Londonban

2013. febr. 10. 14:31

Nagyon szép történet gratulálok!

Ez a burokrepesztés és gátmetszés szerintem kórházanként és helyzetenként mindenhol más és más.

Ahol én szültem ott például első szülésnél mindenkinek csinálnak gátmetszést, de nem vészes. Én is így szültem,burkot is repesztettek nálam, és így is csodálatosan szép és kevésbé fájdalmas volt, és nem is tartott sokáig :)

16. mandarin87 (válaszként erre: 15. - Bobesbobek)
2013. febr. 10. 10:51

Köszönjük!

Azt hiszem nem írtam, hogy otthon nem lehet szép szülésélmény. Lehet az is, hogy nem végnak és repesztenek mindenhol, de én akkor is hálát adok a sorsomnak, hogy nem kellett megtapasztalnom azt amit sok ismerősömnek igen! Az újságírók sem feltétlenül tapasztalják a bőrükön amit írnak és őket nem tartod igazságtalannak?

2013. febr. 10. 07:01

Gratulálok és sok boldogságot kivánok.

Azért viszont nem tartom igazságosnak,hogy nincs összehasonlítási alapod mégis így írsz.Nincs itthon automatikus vágás és burokrepesztés,és itthoh is lehet csodálatos szülésünk és vannak nagyon kedves ,aranyos szülésznők,és profi dokik.

14. miccer
2013. febr. 9. 18:31

Gratulálok a szép szüléshez, és a gyönyörű babához. Az én Larám majdnem pontosan 4 évvel idősebb. :)

Egyébként nekem a második szülésem volt hasonló, bár magyar körülmények között, de azt hiszem otthon is egyre inkább az effajta szülés felé haladnak.

13. mandarin87 (válaszként erre: 12. - Nívea)
2013. febr. 9. 13:42

Szia Níveám!

Köszönjük nagyon jól vagyunk, reméljük te is! Dukkolunk, hogy te is nemsokára átélhesd ezt a csodát!!!

12. Nívea
2013. febr. 9. 13:35

Drága Mandarin! Igaz, én már olvastam a történetedet, mikor még friss volt az élmény :) De most ez a cikk, sokkal kiforrottabbra, sokkal érzelmekkel telibbre és meghatóbbra sikeredett. Sugárzik az írásodból a boldogság!

Remélem, hogy jól vagytok! Te is és Mandarin-baby is! :)

Bízom benne, hogy hamarosan követlek! :) Puszillak Titeket!

11. mandarin87 (válaszként erre: 9. - 782fb70168)
2013. febr. 9. 13:34

Köszönjük! :)

Itt szültem:


[link]

2013. febr. 9. 13:29
Gratulálok! Jó volt olvasni a történeted.
9. 782fb70168 (válaszként erre: 1. - Mandarin87)
2013. febr. 9. 13:27
Gratulálok ! :) gyönyörű a kislanyod!:) hol szültél?
8. mandarin87 (válaszként erre: 6. - Bbunny)
2013. febr. 9. 13:21
Jó olvasni, hogy otthon sem erőszakoskodnak mindenhol. Igazi véleményt nem is tudok írni az otthoni kórház körülményekről csak abból tudok 1-2 dolgot amiket olvasni lehet. Azt pl nem is tudom, hogyan bírnám ki napokig bent a szülés után. Mi még aznap du. 4 körül hazajöttünk.
2013. febr. 9. 13:17

Köszönjük szépen a gratulációkat! :)

Kunoi- igazad van centire gondoltam. Bocsi, ha valakit megzavartam ezzel. :)

2013. febr. 9. 13:14
Gratulálok én is , amikor olvastam a saját szülésem jutott eszembe, meg is könnyeztem. Én is szerencsésnek mondhatom magam, bár nem kádban vajúdtam (mire odaértem a szülőszobához, már nagyon ki voltam tágulva), és nem sikerült a gát védelem, de nálunk is gyöngéd szülés volt. Én Magyarországon szültem , a Bajcsyban (Bp.) és ott a természetes szülés hívei. A szobában félhomály, vajúdáskönnyítő lada,szék,bordásfal,kád,kötél, az orvos nem kiabált a nyomáskor,és nem vágtál el rögtön a köldökzsinórt sem. Fontos hozzátennem, nem volt fogadott orvosom, sem szülésznőm. Egy igazi csoda volt, azóta is hálás vagyok a kórház dolgozóinak. :) Mindenkinek hasonló jókat, a szülés a világ legszebb csodája!
2013. febr. 9. 12:27
Szerencsés vagy. Gratulálok.
2013. febr. 9. 12:06

Gratulálok! Csodálatos volt ezt olvasni :')

Remélem egyszer én is így szülhetek. :)

2013. febr. 9. 11:43

Gratulálok kicsi Laura születéséhez!

Örömteli, hogy ilyen szép szülés-születés adatott meg nektek!

A cikkhez annyit, hogy a 4 ujjnyi tágulás az már majdnem teljes, nem inkább 4 cm-re gondoltál (ugye az a 10 cm-ből majdnem félút). Ezt csak azért írom, hogy nehogy más kismamákat megtévesszen ez az adat.

:-)

MInden jót kívánok Nektek!!! :-)

2013. febr. 9. 11:13

gratulálok! Öröm itt ilyen történetet is olvasni ;)

Én is mindig azt kívánom, hogy minden nő megtapasztalhassa ezt a csodás érzést, hogy milyen saját erőnkből, saját testünk ritmusában életet adni.

2013. febr. 9. 09:08
Mindig szívesen olvasom a szüléstörténeteket a hoxa.hu-n és gondoltam én is megírom a mi történetünket. Szeretném veletek megosztani életem legszebb élményét, kislányom Laura születésének történetét. Talán megéljük, hogy egyszer majd otthon is lehet háborítatlanul szülni, mint itt a briteknél.

Ugrás a teljes írásra: Egy háborítatlan szülés története

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook