Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debrecen- Kenézy Gyula Kórházban szülő kismamák gyertek beszélgessünk fórum

Debrecen- Kenézy Gyula Kórházban szülő kismamák gyertek beszélgessünk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
128. picurka01 (válaszként erre: 127. - Picurka01)
2013. aug. 17. 10:44
...én nem fogadtam dokit, mégis rendesen elláttak...szinte az összes orvos rám nézett!...:O Ami persze akkor különösen zavart ( átjáróház lettem) , de legalább nem volt semmi gond. Több szem-többet lát.
127. picurka01 (válaszként erre: 126. - Popóca)
2013. aug. 17. 10:42
:O Na ez jó kérdés...én egy rezidens kis aranyos doktornőnél szültem! Imádtam! ;)
126. Popóca
2013. aug. 14. 07:36
Ha esetleg vagytok még, akkor érdekelne, hogy mit gondoltok a fogadott orvosról? Szükséges-e vagy nem? Kit ajánlanátok a Kenézyben és mikor érdemes "felfogadni" ráér vagy rögtön az első alkalommal hozzá kell kérni magamat?
125. Popóca
2013. aug. 14. 07:34
Sziasztok. Szeretném, ha újraéledne a fórum, mert nagyon hasznos információkat tudhatunk meg egymástól. Én egy kezdő kismama vagyok áprilisra várjuk a picit és nagyon jó volt végigolvasni titeket, annyi mindent tanulhattam.
2013. júl. 30. 17:55
Kihalt a forum :/
123. picurka01 (válaszként erre: 122. - Répàsi Csilla)
2013. júl. 4. 11:38
Máté ma 8 hetes, 4,85 kg és 59 cm. :) a kiadási súlyához képest hízott 2 kg, és a születéséhez képest nőtt 11 cm!! :) Ma megpróbáljuk a 3-as pelust! Ezek a 2-esek már olyan picinek tűnnek rajta, ráadásul egy -egy kaki akár ki is folyik...
2013. júl. 3. 10:56
Kivel mizujs? :)
2013. máj. 27. 17:15
Nyugodtan ;)
120. picurka01 (válaszként erre: 119. - Répàsi Csilla)
2013. máj. 27. 08:29

Az én Mátém:) is 100-120 körül eszik, 3-4 óránként. Sajnos nem olyan rég ( pár napja kiderült miért volt nyűgi...éhes volt! meg kellett növelni az adagját.

:) Hidd el, még igénybe fogom venni a segítségedet.

2013. máj. 26. 17:21

Hasfájásra nekünk az Espumisan csepp jött be

Máté olyan 2-2,5 óránként eszik 100-120ml-t

Nyújtani nemtudod majd idővel ő beáll

Akkor fájhat a pocak ha nem büfizett vagy kevés idő telt el a két etetés között

Nyugodtan kérdezhetsz szivesrn segitek ha tudok :)

2013. máj. 23. 08:22

Nálatok a pöttöm, mennyi időszakonként eszik?

Hogyan tudnám egy picit nyújtani az etetési időt?...olyan 3 óránként eszünk, este is. Volt már , hogy 4 órát is kihúztunk, azt lenne jó véglegesíteni...:P Vagy lehet én kívánok sokat.

:S

Ma 2 hetes, 3kg-val született, 2860-nal engedtek haza, tegnap mértük 3160kg. :) viszont kb. 480ml kellene ennie, és valamikor megeszik 560 felett is. Gondolom evégett is fájhat a poci. :S Meglátszik , hogy első baba, ugye?!

117. picurka01 (válaszként erre: 116. - Répàsi Csilla)
2013. máj. 23. 08:12

De vegyes megoldást alkalmazok...előbb a lefejtet, majd szopizunk, de abban hamar elfárad és elalszik. Ezért vagyok kénytelen így megoldani. Bár éppen ma néztem , hogy kezd könnyebben lejönni a tejcsim, lehet megcserélem a sorrendet.


Tényleg sok Mátéban a szél, tegnap 3-4 órát nyűgösködtünk én arra tippeltem, mert sokszor nyösztizett fel, majd puki és csend. Erre vettünk most meT'sek bébi teát, köménymagosat. Neked van még valami tipped. Nálatok is úgy 2 hetes korában lett hasfájós.

2013. máj. 21. 21:13
Akkor nem szopizik?
115. picurka01 (válaszként erre: 114. - Répàsi Csilla)
2013. máj. 21. 18:18

Ahogy írtam anno, panaszkodtam a nyákdugómra meg a keresztcsonti fájdalomra, meg a 08.-i NST is fájásokat jelzett már. Este már 5 perces keményedéseim voltak, amik hajnal fél négyig 3 percesekké váltak, igaz nem fájt sehol , de azért elmentünk a kórházba. A furcsa az volt, hogy amikor nekem nem fájt az NST akkor mutatott fájást, amikor meg én éreztem akkor majdnem 0-nál állt a fájásmérő. Tágulni tágulgattam, de a méhnyak nem akart rövidülni, így még burokhoz sem fértek hozzá, hogy megrepesszék. Evégett, egyszer délután 1 körül lekerültem a vajúdóba, majd onnan vissza fel fél hétkor, mert én csak éreztem azokat a fájásokat, igaz csak 5 perceseket. Hát igazam is volt, már másodjára készítettek akkor elő, majd burokrepesztés, fájdalomcsillapítás nélkül este 9-kor megszületett Máté! :) Nagyon ügyes baba, eszik alszik, bár volt egy kis bajunk odabent, mivel kővé vállt a mellem annyira belövellt a második nap estéjétől, hogy szegénykémet pont evégett tudtam silányan szoptatni, alig fért hozzá. :D A mellszívó csodákra képes.

Eddig nagyon csöndes és nyugodt baba, :D egy álom. Eszik, alszik. :) 2,5-4 óránként eszünk. Olyan mint egy öltöztetős baba, csendben tűri anya bénázását. :)

Szép a súlyunk is, az enyém is. :)Már jó rám az összes göncöm. Tejem meg van rengeteg, csak fejni kell. Már van 800 ml a hűtőben, ;). Viszont eltörtünk 5 nap alatt egy kézi mellszívót, na jó...gyári hibás volt. Bár mivel pont ünnepnapok voltak, kénytelenek voltunk SOS-ban a Kenézy által megadott telefonszámon bérelni egy elektromos mellszívót. De ma apa visszavitte a darabokat, és levásárolta.

114. Répàsi Csilla (válaszként erre: 113. - Picurka01)
2013. máj. 14. 10:17
Kifejtenéd ? :)))) Bővebb beszámolót is kérek :P
113. picurka01 (válaszként erre: 111. - Répàsi Csilla)
2013. máj. 14. 09:30
:) Apukának nagyon megtetszett a név, mert VALAKINEK :D a babáját, akit Máténak hívnak, megmutattam Face-en. :P
2013. máj. 12. 11:36
Nagyon szép kisfiú :)
2013. máj. 10. 09:05
Gratulálok itt is :) De hogy lett Olivérből Máté? :)
110. Répàsi Csilla (válaszként erre: 109. - Picurka01)
2013. máj. 8. 21:45
Máté is sokat mozgott aznap. Igy utolag tudom.hogy nyomta lefelé magát a szülőcsatornába :) Viki te szülni fogsz :)))
109. picurka01 (válaszként erre: 108. - Picurka01)
2013. máj. 8. 21:28
Na most mi lesz...nem tudom. Valami mást kellene érezni 5-7 percesek, meg feszül mellé a hasam ugye a pici mozgása végett is. De amúgy komolyan, amikor keményedni kezd a picur is durvábban odanyomja magát,10-15 másodpercre pihizik,akkor csak pislogok, hogy milyen kemény, majd megint nekifeszül picur amint lazulna ( amolyan pánik szerűen ), majd ugye újra rácuppan csöpp testére a méhem...
2013. máj. 8. 21:21

Kb. 5 percenként keményedik a hasam, jobban mint mikor ma 60-as keményedések voltak NST-n...

de a seggem még mindig jobban fáj. A babóca is kőkeményen rásegít, csak úgy pakolja a testét...

107. iloverunning (válaszként erre: 105. - Répàsi Csilla)
2013. máj. 8. 21:15
Nálunk is így volt, a dokival csak beszélgettem, és Apát szórakoztatta :)
106. iloverunning (válaszként erre: 99. - Picurka01)
2013. máj. 8. 21:13
Amnion majd adnak időpontot másnapra, ha vasárnapig nem lesz baba, akkor minden nap menni kell, egyik nap nst, másik nap amnio.
105. Répàsi Csilla (válaszként erre: 103. - Pethoevi)
2013. máj. 8. 19:20

Csecsemősök: talán 1volt aki olyan fura volt de nem bunko hanem.olyan FURA :) szo nélkül nem segitenek csak ha megkéred őket.

teáztatás: nem teáztatnak csak akkor ha egyáltalán nem evett a baba de nemtudom hogy teát adnak vagy tápszert.

én pl. kértem hogy adjanak neki vmi potlást mert semmit nem evett. mert akkor nem volt tejem. ennyi idő alatt nem.szoknak le a cicizésről. de mivel egész nap bent van a baba igy akkor teszed cicire amikor akarod :)

Nemtudom h lehet-e csak szülésznőt de sztem lehet mivel a doki szinte semmit nem csinál . csak ha baj van. a doki ott állt velem szembe és nézte ahogy szülök majd megdicsért h milyen ügyes voltam :) mindent a szülésznő csinált :)

104. Répàsi Csilla (válaszként erre: 100. - Picurka01)
2013. máj. 8. 19:12
vasárnapra voltam én is kiirva. és hétfőn 40+1naposan néztek először 40+2nst 40+3magzatviz 40+4nst és aznap ugy mint most neked folyamatosan ment el a nyákdugóm. este pedig 5perces fájásaim lettek szoval sztem ma vagy holnap babázol :)))
103. pethoevi (válaszként erre: 97. - Répàsi Csilla)
2013. máj. 8. 17:37

Csilla, úgy általában érdekelne a véleményed a csecsemősökről, a teáztatásról, arról, mennyire segítenek, mennyire támogatnak az összehangolódásban a babával, stb.

Lehet esetleg csak szülésznőt fogadni? Ha jól tudom, nem...

102. pethoevi (válaszként erre: 99. - Picurka01)
2013. máj. 8. 17:36
ez izgi! :)
101. pethoevi (válaszként erre: 97. - Répàsi Csilla)
2013. máj. 8. 17:25
ó, én majd december közepén.
2013. máj. 8. 15:52

Csilla, neked mikor néztek magzatvizet?


Furi, hogy nem adott Időpontot még egy NST-re...vagy nem?!

2013. máj. 8. 15:51

Nekem azt hiszem ma elment a nyákdugóm, eddig 2 részletben.


Voltam NST, mért a gép rendesen, szép görbéket . 50-60 "fájásom volt szépen kirajzolódva, 2 is olyan 7-10 percre jöttek, olyan 20-40 másodpercesek. A seggem 5-6 napja ( azaz a keresztcsontom ) megállás nélkül fáj, úgy hogy lényegében semmilyen "fájadlomnak" nem éltem meg, amolyan szokványos keményedésnek mostanában. Ennél durvábbakat szoktam néha érezni.

Vasárnapra vagyunk kiírva, azt mondta a doki, hogy nem kell több NST-re mennem, nem is adott időpontot, amin meglepődtem mert még a körzetim is adott időpontot magához túlhordás esetén. Csak szélesen vigyorogva bejelentette, hogy szép az NST papírom, és vár vissza Szombatra magzatvíz vizsgálatra. :D Majd a képembe vigyorogva beszélt arró, hogy milyen szépen sétálok, csak nem fáj valahol....?!- "A seggem Bam'eg!"-ezt kellett volna válaszolni...:D, de e helyett egy kedves: A keresztcsontom fáj....!

- "Az nagyon jó!"- még mindig vigyorogva

:D Esküszöm lányok, ha még ma visszamegyek a Kórházba akkor remélem nála szülök...még csak azért is perverzióból.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook