Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasznosság szempontjából mindegy, hogy aszkorbinsavat vagy C-vitamint szedek? fórum

Hasznosság szempontjából mindegy, hogy aszkorbinsavat vagy C-vitamint szedek? (tudásbázis kérdés)


10. Várhegyi Márton (válaszként erre: 9. - Várhegyi Márton)
2013. febr. 9. 11:23
Bocs, tehát racém = L-D keverék (1:1 arányú).
2013. febr. 9. 11:23
Megkérdeztem egy gyógyszertárban, a gyógyszerész szerint racém keverék, de szerintem nem volt biztos benne.
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2013. febr. 8. 18:58
Lyaly, bocs.
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Bd55e3f068)
2013. febr. 8. 18:57
No igen, de az alapműveltség. Ez meg tudomány. Teeeeeeee.....
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2013. febr. 8. 15:02
De legalább tudod, hogy ki Mark Zuckerberg...
2013. febr. 8. 11:23

Tehát ha aszkorbinsavat veszek a hangzatos, kapszulás C-vitaminok helyett, akkor ugyanott vagyok hatásmechanizmusban :)

Köszi. Csak azért, mert vettem egy zacskóval, töredékáron, mint ugyanennyi kapszulás lenne és meg akartam bizonyosodni róla, hogy jól sejtem, hogy tök mindegy. :)

4. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2013. febr. 8. 10:29

Persze, a C-vitamin és az aszkorbinsav ugyanannak a vegyületnek két különböző elnevezése.


(OK, kicsit csaltam, amikor a fentieket írtam. Arról van ugyanis szó, hogy a kérdéses vegyületnek kémiailag két formája, két változata van. Az egyik az ún. polarizált fénysugarat jobbra, a másik balra téríti elő. E két változat az L-aszkorbinsav és a D-aszkorbinsav. Ezek közül gyakorlatilag csak az L-változatnak, vagyis az L-aszkorbinsavnak van biológiai hatása, ezért ezt nevezzük C-vitaminnak. A D-aszkorbinsav nem hatásos. Ha patikában veszel aszkorbinsavat, akkor L-aszkorbinsavat kapsz tudomásom szerint.)

2013. febr. 8. 10:17
A kettő ugyanaz,nem?
2. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2013. febr. 8. 10:15

A C vitamin az aszkorbinsav. Patikában por alakban kapható.

Bioflavonoidokkal hasznosul a legjobban.(P vitamin, rutin

) Ha gyümölcsöt eszel pl. mellette, az már jó.

Teába a citrom mellé is szoktam aszkorbinsavat tenni, de van boflavonoidos C vitaminom is. :)

2013. febr. 8. 10:08
Hasznosság szempontjából mindegy, hogy aszkorbinsavat vagy C-vitamint szedek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook