Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kevés az akaraterőm, de nagyon szeretnék lefogyni! Ha Te is segítsük egymást! fórum

Kevés az akaraterőm, de nagyon szeretnék lefogyni! Ha Te is segítsük egymást! (beszélgetős fórum)


1 2 3
81. Canddy (válaszként erre: 76. - Beazt)
2013. febr. 19. 10:11
Tök jó dolgokat és tanácsokat írtál, bár ez csak akkor működhet, ha valaki nagyon tudatosan odafigyel.Sok diéta/fogyókúra ott csúszik meg, ha nincs tudatosság és akaraterő. Mert bizony ha ott van az a csoki vagy cukros üdítő, könnyebben elcsábul az ember, mintha nem lenne otthon. Számtalan példa mutatja, hogy lehet változtatni ha AKARJA az ember!! Másnak is sikerült és ők mit mondanak? Fejben eldöntötték és kitartóak voltak. Ez a legfontosabb!!Senki nem mondta soha, hogy az önmagunkkal vívott harc könnyű lenne..
80. Canddy (válaszként erre: 74. - 39dbe380da)
2013. febr. 19. 10:02
Kedves garfield!Én nem sanyargatom magam életmódváltásnak csúfolt fogyókúrával. De ha az ember nem változtat a szokásain, nem is lesz eredmény. Nyilván, ha fogyni akarsz bizonyos dolgokat száműzöl az étrendedből.Ha elérted a célodat, utána jöhet 1-2 bűnözés, de nem állhatsz vissza a régi étrendre, mert vissza jön minden.Van, aki még a levegőtől is hízik és van aki 50 kg és csokit, cukrot, chips-et eszik és nem látszik meg a rajta.Én nem vagyok ilyen szerencsés.Azzal, hogy több zöldséget, gyümölcsöt, kevesebb húst eszem,elhagytam a cukros dolgokat, gyors kajákat, még nem sanyargatás. Az agyamnak és a gyomromnak az volt egy ideig, mert a szénhidrátban gazdag kajákhoz volt szokva és a jóllakottság érzéséhez.Tehát ha azt ettem volna amire éhes vagyok és annyit, akkor nem fogynék.De persze mindenki azt gondol, amit akar. Nem egészségtelenül akarok fogyni, hanem ésszel.Mi sem bizonyítja jobban, hogy helyes étrendet követek,mint az, hogy sokkal több az energiám, jobb a közérzetem, jól alszom és a fogyás is beindult. Nekem ez így megfelel.Ha az ember keveset is eszik az egészségtelen ételekből, abból még nem lesz változás és eredmény! Amúgy a heti 1 kg fogyás az teljesen normális!!
2013. febr. 17. 20:59
Nikike hogy vagy? Kiderült már van e lakó a pocakodban? vagy hogy megy az életmódváltás?
78. Mohika
2013. febr. 14. 14:27
beazt mindent leírt teljesen igaza van.Én közel 50 évesen 120-kilóval kezdtem neki és minden ment a diéta és a mozgás is hajrá menni fog kitartás!
77. adri0128 (válaszként erre: 76. - Beazt)
2013. febr. 14. 14:05
Ezt nagyon szépen megfogalmaztad : )
76. beazt (válaszként erre: 1. - 4eea4e8001)
2013. febr. 14. 12:50

A fokozatosság a lényeg, nem szabad azonnal mindent megvonni magadtól. Ha az életmódváltás során bármikor azt érzed, hogy nagyon-nagyon éhes vagy, akkor egyszerre túl sok kalóriát vontál meg magadtól. Az ember nagyon kevés kaján is képes farkaséhség nélkül ellenni, de a hirtelen megvonásra bizony farkaséhséggel reagál.


Szóval lassan, több hét alatt próbálj meg apránként egy-két dolgot megváltoztatni az étrendedben. Eloszor egy-két étkezést cserélj ki egészségesebb ételekre, csirke, hal, zöldségek és óvatosan keress valami mozgást, amit szívesen csinálsz, kirándulás, bringázás, ilyesmi, de ne kínozd magad, csak amennyi jól esik. Kezdetben nem kell gyötörni magad heti ötszáz edzéssel, csak amikor eszedbe jut, mondjuk heti egyszer sétálj, amikor és amennyi jólesik. Késobb több étkezést is kicserélhetsz egészségesebbre és mozoghatsz többet is ha akarsz, de adj idot a szervezetednek, hogy alkalmazkodjon, meg hogy megtanuld az új kajákat gyorsan elkészíteni (ez nagyon fontos, mert amit könnyen, gyorsan össze tudsz dobni, azt szívesebben fogod elkészíteni), egyelore ne kínozd magad egy profi edzéstervvel és étrenddel.


Pár gyakorlati tipp:

1. Az csokikat, sütiket nagyon jól le lehet cserélni kevésbé hízlaló dolgokra. Pölö a light rizspuding sokkal, de sokkal jobb, mint egy szelet torta és ugyanúgy kielégíti az édességigényt. Ha már nagyon édességre vágysz, egyél inkább light rizspudingot.


2. Ha csokira, édességre vágysz és farkaséhes vagy, és érzed, hogy nem tudod visszafogni magad, akkor elobb egyél egy adag egészséges ételt és várj 5 percet, amíg "beüt" a kaja, utána már annyira le fog csökkenni az éhségérzet, hogy nem akarsz majd csokit enni, vagy ha igen, jóval kevesebbet.


3. Ha eddig nagy mennyiségben ettél édességet, üdítoket, ne egyik napról a másikra vond meg oket, mert az nem fog sikerülni. Ha elozo héten napi 2l kólát ittál meg, próbálj meg ezen a héten napi 1l rendes kólát és 1l cukormentes kólát inni. Következo héten próbáld meg a 2l cukormentes kólát, a harmadik héten meg próbáld meg, hogy veszel egy palack ásványvizet és néha iszol abból is. Nem kényszerbol, csak amikor kedved van. Ugyanezt játszd el a sütikkel, édességgel, cukros dolgokkal.


4. A bűnözés. Ne bűnnek fogd fel. Ha nagyon megkívánsz valamit edd meg nyugodtan, mindenki eszik édességeket, meg zsíros dolgokat néha, nem azon fog múlni az életmódváltásod, hogy eszel-e egy pizzát pár naponta. Ha az étrendedet alapvetoen megváltoztatod, akkor még a néhai plusz pizzával, meg édességekkel együtt is sokkal tisztább lesz az étkezésed mint elotte és ez meg fog látszani a külsodön is. Viszont nem árt arra törekedni, hogyha bunözöl, akkor azt a nap folyamán minél hamarabb tedd meg, reggel, délben, vagy kora délután, kora este. Akkor sem szakad le az ég, ha néha késon este eszed meg, de jó ha tudod, minél korábban bunözöl, annál nagyobb részét fogja a szervezeted elégetni a nap folyamán, és annál kevésbé leszel éhes késobb. Tehát, ha már úgy kelsz fel, hogy érzed, hogy ma nem fog menni, akkor inkább ebédre kínáld meg magad, mint vacsorára. És ne stresszeld magad, ne érezz buntudatot.


5. Ha napi szinten méred magad, akkor mindig reggel, üres gyomorral mérd magad, és nézz utána az elméletnek, hogy tudd értelmezni a számokat, amiket látsz. Ha egy fogyókúra közepén vagy teljesen kiéhezve, kiszáradva és befalsz tíz sütit, akkor másnap reggel kiszáradt szájjal fogsz ébredni és sokkal, de sokkal többet fog mutatni a mérleg. De nem azért mert híztál, hanem mert a fogyókúra során leürült izmok betöltodtek a nagy mennyiségu szénhidráttól, ami egy csomó vizet is megkötött. Aztán amikor az izmok kiürülnek, akkor meg jár a wc-re az ember, nekem van, hogy egy ilyen "leüríto" edzés alatt háromszor-négyszer is ki kell mennem.


6. Az alvás. Az egyik leglényegesebb dolog, hogy mennyire van tele a pocak elalvás elott. Ha a nap folyamán megfeleloen táplálkoztál, és a rossz kajákat délelott, kora délután vitted be, akkor mire az alváshoz érsz, nemigen lesz nagyobb mennyiségu szénhidrát, cukor a gyomrodban. Az alvó szervezet szintén éget némi kalóriát és ha nincs energia cukorból, szénhidrátból, akkor bizony zsírt fog égetni. Én ezt a folyamatot magamban úgy képzelem el, hogy egész nap az éppenhogy neméhezés határán egyensúlyozok egészéges kaják suru, de kis adagban történo fogyasztásával, majd pedig "átalszom az éhséget", a zsírbontást, a nehéz részt. Reggel persze farkaséhesen kel az ember, de ott vár a reggeli.


És amit soha ne felejts el, hogyha Rubint Rékát egy évig cukorral tömnénk és felhízna száz kilósra, o is kifulladna 5 perc után, és o se tudná megállni, hogy ne egyen édességet. Ugyanígy, ha majd te is nádszálkarcsú leszel, röhögve meg tudod majd csinálni azt az edzésmennyiséget amit most o. Szóval ne profi edzéstervvel és étrenddel kezdj, profi edzéstervet majd akkor csinálj, ha már ott tartasz mint a profik.

75. adri0128 (válaszként erre: 73. - Canddy)
2013. febr. 14. 10:42

Tészát lehet enni, legjobb a teljes kiőlésű durum tészta, tényleg nem leszel tőle éhes hamar, tecsos illetve barillának van a barnadobozos tészája, ebédre 7 dkg ot simán megeszek belőle.

Tényleg nem szabad magadtól semmit megvonni, néha 1-2 kocka étcsokit is meg lehet enni, nem ezen fog múlni az életmódváltásod sikeressége.

Én lassan fogyok tényleg, de nem bánom 9 hét alatt 6 kg ...

74. 39dbe380da (válaszként erre: 73. - Canddy)
2013. febr. 14. 10:36
Szerintem nyugodtan meg lehet enni a tésztát is ha azt kívánja az ember, csak egy normális adagot, nem pedig bezabálni belőle. Sokan erre nem képesek, mértéket tartani aztán kínozzák magukat mindenféle életmódváltásnak csúfolt fogyókúrával. Ha te is normálisan táplálkoznál megvonások helyett, biztosan nem fogynál 4 hét alatt 5 kg-t, viszont hosszútávon lefogynál sanyargatás nélkül és még tartós is lehetne. Akkor egyél amikor éhes vagy, annyit amennyire éhes vagy és azt amire éhes vagy!
73. Canddy (válaszként erre: 1. - 4eea4e8001)
2013. febr. 14. 10:27
Kedves nikike 1990! Nagyjából elolvastam a hozzászólásokat. Két dologról nem esett szó: a lelki megerősítésről illetve arról, hogy nem diétázni/koplalni kell, hanem életmódot váltani.Ez lesz a 4. hete, hogy csinálom, eddig 5 kg-ot fogytam. Én i úgy imádom a tésztát, mint Te! :)Az az öröm amit ad arra a kis időre amíg megeszed, nem éri meg!A legtöbb próbálkozás ott bukik meg, hogy nincs meg a lelki megerősítés.(Nem mástól, hanem saját magunktól!) Szerintem az első és legfontosabb, hogy el tudjuk hinni, képesek vagyunk változtatni!!Az első 1-1,5 hét nekem szörnyű volt, tésztára és csokira vágytam, de elmúlt!! Át kell állítani az agyat, erősíteni a lelket és edzeni a testet! (A negatív és rosszindulatú embereket pedig kerülni!) Én ebben hiszek! Sok sikert Neked!!! :) Ha gondolod, csinálhatjuk együtt!!
72. acuko (válaszként erre: 70. - 4eea4e8001)
2013. febr. 11. 22:40

Hát ez nagyon nem ide való dolog.

És nem is itt kellene ezt megkérdezni. Teszt és orvos. Ez a megoldás. Nem pedig egy fórum erre.

71. adri0128 (válaszként erre: 70. - 4eea4e8001)
2013. febr. 11. 22:27

Akkor csinálj egy tesztet :)


Megtörténhet, bár ilyen súllyal gyógyszer mellett nem hinném. Előtte rendszeres volt a menzeszed?

Inkább hányingered lenne meg megőrülnél ugy fájna a cicid, nem pedig érzékeny...

Enni meg azért eszel sokat mert fogyókúrázni akarsz.

Tényleg agyban dől el, életmódot kell váltani nem fogyókúrázni... Akárhányszor eldöntöttem, hogy holnaptól kevesebbet eszem, mindig szétzabáltam magam azzal a címszóval, hogy most eszek utoljára ilyen jót belőle... ezzel csinálja ki magát az ember.

2013. febr. 11. 21:36

Ma nekiálltam, keményen, és akkorát buktam, hogy azt el sem lehet mondani. annyit ettem mint egy disznó, ettem a csokit délután, meg a tésztát kivántam mint az állat, én ezt nem hiszem el.


de lenne még egy fontos kérdésem. szerintetek nem lehetek terhes. szedem a gyógyszert kb. 5 hónapja, a daliat. nem hagytam ki meg semmi. olyan volt,hogy reggel vettem ne este helyet, 1x ahónapban. de az utóbbi 2 hétben feltünően sokat eszem, és már vagy 3-4 napja olyan érzékenyek a melleim mint mikor meg akar jönni, pedig még a gyógyszer felénél járok. ja teszem hozzá elég érzékeny vagyok, meg néha émelygek de az nem számottevő. szerintetek?

69. adri0128 (válaszként erre: 68. - AlBundy)
2013. febr. 8. 12:52
Embere válogatja, nálam lassú.
68. AlBundy (válaszként erre: 67. - Adri0128)
2013. febr. 8. 12:51
szerintem pont az várhat viszonylag sok fogyást 2 hónap alatt aki nagyon sok súlyról indul. 2 hónap alatt 10 kiló határeset..
67. adri0128 (válaszként erre: 64. - Vortexia)
2013. febr. 8. 12:20

3 hónapig csak diétáztam annyira nem szigouan, néha tizórai vagy uzsonna kimaradt, akkor meg sem moztult a sulyom, 4.ik hónapban kezdtem el szedni a gógyszert diéta ugyanúgy és elkezdett lefelé moztulni végre.

Akinek ilyen van nagy türelme kell hogy legyen, nem szabad ilyen 10-15 kg fogyásokat remélni 2 hónap alatt, pláne aki eleve 100 kg felettről indul....

66. adri0128 (válaszként erre: 65. - Vortexia)
2013. febr. 8. 12:19

Így van, tényleg érdemes megnézetni annak aki komoly tulsullyal küzd. Amúgy tudtommal a sulyzós edzések is hatásosak, mert az Inzulinrezisztencia az izmokban is jelenvan, tehát ha izmot építesz már azzal is nyerhetsz.... Én aquaerobik jövöhéttől és otthoni kondigépen néha egy kis huzogatás 10-15 kg val . Ez talán így még menni is fog.

Én is szedek gyógyszert, CH-t számolok, kalóriát most nem, de amúgy ilyen 1500 kcal körül eszek átlagban mikor még számoltam.

2013. febr. 8. 12:14
De akinek van súlyfeleslege, és nehezen szabadul tőle, annak tényleg célszerű megvizsgáltatni az inzulinrezisztenciát is (legalább 3 pontos terheléses cukorvizsgálattal), és a pajzsmirigyét is, mert pajzsmirigy alulműködés is okozhat könnyű hízást, nehéz fogyást... az egyéb galibákról nem is beszélve, pl a teherbeesést akadályozhatja. (vagy akár vetélést is okozhat pl az IR.)
64. Vortexia (válaszként erre: 63. - Adri0128)
2013. febr. 8. 12:10

A paleo diéta egyáltalán nem megoldás IR-re. Nekem is van. Átálltam cukor helyett xilitre, eritritre (ez jobb, mert nem tartalmaz felszívódó szénhidrátot), durumtésztára, és tk lisztekre, bár nem teljes mértékben helyettesítem pl rántásnál, csal felerészben. De amúgy én képtelen voltam betartani ezt a 3 óránkénti szigorú evést, csak eleinte, de nem is fogytam tőle. (Mondjuk most gyógyszert sem szedtem rá.) Úgyhogy most a kalóriaszámolgatással és égetéssel próbálkozom, ez eddig bejött, bár még csak másfél hete csinálom, de első héten mindjárt fogytam másfél kg-t. :)

Mozogni is kell (IR miatt is!), a legjobb valami kardio, én ellipszis trénerezek főleg.

2013. febr. 8. 10:19

Én is kicsi koromtól fogva folyamatosan híztam, elég "szép sulyt" elérve.

Az ilyen alakatu emberek nagy része aki kívánja az édeset nagyon és a finomlisztes dolgokért őrül meg, Inzulin Rezisztenciától szenved.

Erre sajnos a paleo életmód csak részben megoldás, mert ezzel meg a máját kényeszeríti arra hogy glükózt álítson elő. Tehát nagyon hamar Máj és epe problémákoz vezet. Volt hogy én is többet ettem a kelleténél, de ha kevesbbet ettem akkor sem fogytam.

Mindenképpen csináltass egy terheléses cukorvizsgálatot ahol inzulint is néznek, 3 pontosat. Ezt endokrinológus írhatja ki, vagy magánlaborban is meg lehet csináltatni 8-10 e ft ért, én ezt mindenképp megnézetném.

Még ha ez is van, akkor sem kell feltétlenül gyógyszert szedni,de speciális diétát kell tartani napi 160 gramm szénhidrát, és nem kevesebb, megfelelő elosztásban nagyrészt lassú felszívódású szénhidrátok. Minden amiben cukor van tiltott, ill krupli, fehér rizs(basmati és barna ehető) , fehérliszt (teljes kiőrlésű, durum-tészta is ehető ami tuti hogy durumlisztből készült) tej, kefir és joghulrt pedig minimálisan fogyasztható.

Előttem is még nagyon hosszú út áll 8 hét alatt közel 6 kg ment le, még én sem mozgok mert nagy a tulsulyom.

62. 008b8a4af2 (válaszként erre: 61. - Vortexia)
2013. febr. 8. 07:17
Szia! Ezt az oldalt meg fogom nezni, koszi! En 160cm vagyok, es 62 kg. Soha nem voltam ennyi,de hogy bekoltoztunk a panelba es jott a tel, teljesen ellustultam! Most elkezdtem nyirokmasszazsra jarni, es biciklizni, remelem hamarosan lesz eredmenye!
61. Vortexia (válaszként erre: 1. - 4eea4e8001)
2013. febr. 7. 23:44

Én sem szeretem, ha nem ehetek akármit, de hogy ne együnk akármennyit, azt azért meg kell állni. :) Ehhez találtam egy segítséget nemrég, ami nekem nagyon jó, mert így tényleg odafigyelek, mit és mennyit eszem. Nézd meg, hátha neked is beválik: [link]

Írok minden kalóriát (de az a jó, ha mindent mérsz, ill. nézel a csomagoláson, nem hagyatkozol a megadott adagokra), és mellette mozgok, és ezt is írom a megfelelő helyen. :) És ha még akarok enni valamit akár estefelé, picike édességet akár, akkor megnézem hány percet kell ahhoz adott testmozgásból mozognom, hogy megehessek x mennyiséget. :)

Az egy picit macerás, hogy minden kaját mérni kell, mi mindent teszek bele, mennyi az összsúlya, és így hány kalória jut 100 g-ra vagy egy adagra, de nagyon jó az oldal és felviheted a saját receptjeidet, így tényleg pontosan tudod, hány kalóriát ettél meg aznap. :)

És engem ez inspirál a mozgásra is, meg arra is, h kevés kalóriás dolgokat egyek. :)

2013. febr. 7. 23:23
Nekem sikerült leadni 20 kg-ot, de nem fogyókúrával. Azt senkinek nem ajánlom, mert miután befejeződött a fogyókúra, szép lassan visszajönnek a leadott kilók. Örökre elfelejtettem a gabonaféléket (kenyér, tészta), a tej- és tejtermékeket, a cukrot (helyette nyírfacukor vagy sztívia). Amit eszek: sok zöldség, gyümölcs módjával (mert cukortartalmú), hús, zsír, szalonna, tojás, hal, olajos magok (dió, kesudió, brazil dió, mandula, török mogyoró max. egy fél marékkal naponta). A hús és a zsír nem hizlal, a szénhidráttól lehet hízni (gabona). Azért a szénhidrátot nem iktattam ki teljesen, mert a zöldfélék is tartalmazzák. Már 3 éve így élek és mellesleg minden betegségből kigyógyultam, pedig elég sok volt. Ezzel az életmóddal kapcsolatban dr Szendi Gábor honlapján lehet bővebben olvasni.
59. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 58. - Acuko)
2013. febr. 7. 23:04
:-) ugye...jaj szegénykém minek néz elébe...:-)
58. acuko (válaszként erre: 55. - 0f332c4ec9)
2013. febr. 7. 23:02
Na ugye, hogy ugye.. :)
57. acuko (válaszként erre: 48. - F1e23b97ee)
2013. febr. 7. 23:02
Hát ez az! :) Nem mindegy, hogy 25-30 kg, vagy 60 kg pusz van rajtad. Ugyi.. :)
2013. febr. 7. 23:01

Mindenkinek gratula akinek eddig sikerült!


én is megteszek mindent azért, hogy sikerüljön! egyébként norbit régebben már próbáltam, és tényleg jó. Köszike a tanácsokat! nekem most mennem kell m. holnap kellnem kell sajnos meló van :( de holnap jövök, és várom a jelentkezőket, akik velem tartanának!


Jó éjt nektek! pusz :)

55. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 53. - Zebracsikó)
2013. febr. 7. 23:00
De jóóóóó!!! Imádom az olyan tornát!!!! :-)
54. acuko (válaszként erre: 53. - Zebracsikó)
2013. febr. 7. 23:00
Pontosan!!! Erre akartam rávilágítani, csak kiégett a lámpa.. :)
53. zebracsikó (válaszként erre: 49. - Acuko)
2013. febr. 7. 22:59
az utolsó 2 kiló már csak sok szexszel megy le :)))
52. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 49. - Acuko)
2013. febr. 7. 22:57

....:-).....



naaaa hogy??? :-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook