Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igaz, hogy áprilistól megszűnik a hosszabbított GYES, a tartós beteg gyerek után? fórum

Igaz, hogy áprilistól megszűnik a hosszabbított GYES, a tartós beteg gyerek után? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8
225. siba22 (válaszként erre: 224. - F8db0709b8)
2014. júl. 10. 13:35
viszont ez is egy lehetőség.
224. f8db0709b8 (válaszként erre: 223. - Siba22)
2014. júl. 9. 18:08
Ez megint egy összetett dolog......
223. siba22
2014. júl. 9. 11:09

ezt most találtam :



A tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermekek után megállapítható ellátások



Ápolási díj

Közgyógyellátás

Közlekedési támogatás

Gépkocsi-szerzési támogatás

Parkolási igazolvány

Utazási költségtérítés

Utazási kedvezmény

222. siba22
2014. júl. 9. 11:03

nem tudom olvas-e még itt valaki,de találtam egy ide vágó dolgot


[link]



a lényeget ide ollózom :


A gyermekgondozási segély folyósítása mellett az anyák időkorlátozás nélkül vállalhatnak munkát a gyermek egyéves korától, ezzel egyidejűleg a méltányossági jogkörben megállapítható gyermekgondozási segély esetkörei szűkülnek (a "nagyszülői gyermekgondozási segély" megmarad). Ez a rendelkezés különösen kedvezően érinti a tartósan beteg és fogyatékos gyermekeket gondozó szülőket, hiszen esetükben a gyermek 10 éves koráig jár a GYES (minden más gyermek esetében csak 3 éves korig). Ez az intézkedés körülbelül 10 ezer tartósan beteg vagy fogyatékos gyermek családjának jövedelmi helyzetét javítja. Ugyanakkor "kifutó rendszerben" megszűnik a tartósan beteg, fogyatékos személyek után járó gyes megállapításának lehetősége a gyermek 10 és 14 éves kora között, mert az ápolási díj azonos feltételek mellett számukra azonos mértékű ellátást biztosít.


/ itt 10 éves kor után szűnik meg a gyes.viszont van ápolási is.azt nem tudom most,hogy gyes mellett igénybe vehető vagy külön-külön csak!!! /

221. f8db0709b8 (válaszként erre: 220. - Pzm3)
2013. máj. 11. 07:52

fogjunk össze a tartós beteg gyermekek jogaiért..


ezen a néven is van egy petíció,ami érdemes aláírni,mert az minden beteg gyermeket magába foglal!

220. pzm3
2013. máj. 11. 07:36

[link]


Ez az amit inditottatok,vagy ez egy másik kezdeményezés???

219. f8db0709b8 (válaszként erre: 218. - Georgina319)
2013. máj. 11. 06:58

Kicsit elcseszte,mert nem csak asztmásokról van szó!

Mi már tegnap is gyűjtöttünk papírformára az aláírásokat,tehát igazából nem sértésként írom,de nem ártott volna neki utána nézni mielőtt petíciót indított.....hogy igazából kikről is van szó..

2013. máj. 11. 06:44
A menyem indította el a petíciót, Lackó unokám miatt. Már több, mint 4 ezren aláírták. Most próbálunk még kinyomtatott lapokra is aláírást gyűjteni. Ha kell, demonstrálni is hajlandóak vagyunk a Parlament előtt. Írjátok alá még többen!
217. f8db0709b8 (válaszként erre: 216. - BrenBea)
2013. máj. 11. 05:24
Akkor valószínű már fel vagy véve :)
216. BrenBea
2013. máj. 10. 19:56
Kérlek vegyetek fel a Facebook csoportba, jelentkeztem én is... nagyon el vagyok keseredve.. fogalmam sincs mihez kezdjek, valamit tennünk kell.. Nekem van 2 asthmás fiam az egyik 10 éve a másik 7 éve, édesapjuk is az valószínű örökletes.. A kisebbik immunhiányos is... rengeteg gyógyszert szednek.. én bele is gebedek ha ki kellene váltanom :( Komolyan már lassan ott tartunk, hogy itt hagyjuk ezt az országot végleg. :(
215. f8db0709b8 (válaszként erre: 214. - Smumika)
2013. máj. 10. 06:50

Ne itt oszd,hanem mailben,bárhogy! :)

köszönjük az aláírást :)

214. smumika
2013. máj. 9. 21:40
Én már aláirtam de nem mertem itt megosztani :)Reméljük eljuttunk már ezzel valahova meg már most fognak vele foglalkozni :)
213. f8db0709b8 (válaszként erre: 212. - Smumika)
2013. máj. 9. 13:59

[link]


Itt lehet aláírni!És osztani,osztani......sok helyre el kell juttatni!

Kedves Hoxa!ne hari a linkért,de közös érdek,hisz gyerekekről van szó!

212. smumika
2013. máj. 9. 12:26

Már a facebookon van lehetősség aláirást adni aki teheti irja alá ossza minnél többször hátha lenne belőle valami .

Aki nem tudja hol pontosan és alá akarja irni, irom üzibe nem tudom itt megoszthatnám e .

Nem csak asztmásoktól hanem sok-sok betegséggben szenvedő gyerekek jártak így cukros,daganatos ,refluxos,autoimun betegségben szenvedők is így azok is irják alá .

2013. máj. 8. 12:12

Szisztok!

Röviden leírom a történetünk. Két kisfiunk van. Mindekettő J4590 kóddal ellátott gyermekkori asztma bronchiale-ban szenved. A kisebbik 2, a nagyobbik 4 éves. A nagyobb, Botond 1 éves korában súlyos állapotban került kórházba (nehézlégzés, elkékült száj). Ott szteroid, infúzió, oxigén...1 hét bentfekvés. Rögtön gondozásba is vették a pulmonológián. Azóta minden telünk úgy telik, hogy Botond kéthetente beteg: fullad, köhög, idén egyszer tüdőgyulladása is volt. Állandó gyógyszerei: Flixotide, Montelukast. Tünet esetén: Ventolin, Aerius szirup, Rectodelt kúp. A tél során többször antibiotikumos kezelésre szorult. Nem beszélve a rengeteg köpetetőről, orrsprayről, egyéb gyógyszerekről...Természetesen ez még nem súlyos eset, hiszen még nem szorul otthon oxigénre, és nem fekszünk be kéthetente a kórházba, mert ha fullad, akkor 20 percenként fújom neki a Ventolint, hogy nehogy ott kössünk ki.

A kisebbiknél, Leventénél szintén 1 éves kora után jelentkeztek az első tünetek. Természetesen már rutinból fújtam neki is a Ventolnt az első nehézlégzésénél, és ennek köszönhetően ő még nem volt kórházba. A háziorvosunk egy alkalommal azt mondta, hogy annyira nehezen vesz levegőt szegény, hogy "még a fülén is megpróbál levegőt venni". No, ilyenkor aztán nagyot szorul a szívem, majd visszatartva a könnyeim megkérdezem, hogy ugye nem kell kórházba mennünk...? Aztán otthon ész nélkül nyomom a ventolint, meg inhalálunk Salvus vízzel, és mindent megteszek, hogy ne legyen rosszabb az állapota. Éjszaka óránként felébredek, és megnézem, hogy kap -e még levegőt, ha rossznak ítélem a helyzetet fújom a Ventolint. Ő meg sír, és néz rám a nagy őzike szemeivel, hogy miért kínzom, amikor ő olyan mélyen aludt...Ő szintén azokat a gyógyszereket szedi, mint a Botond, csak ha beteg (kéthetente), akkor nagyon csúnyán fullad. Ennek ellenére ő sem súlyos eset... Sőt, utána még semmilyen plusz juttatást nem is kaptunk. A háziorvos a sokadik fulladása után adott beutalót a pulmonológiára. A tüdőgyógyász elküldött minket allergiatesztre (csak nutritív), melynek negatív eredményére 2 hónapot vártunk, így múlt héten mentünk vissza. Mikor megkérdeztem, hogy a Lvenet után is jár - enekünk a magasabb összegű csp., nagy megdöbbenésemre mondta a doki, hogy nem, mivel csak a súlyos esetekre jár. Botond után még október 31-ig kapjuk a juttatásokat, aztán vége. Súlyos 10 ezreket vesznek ezzel kia zsebünkből, amit nem drogokra és cigire, hanem a gyermekeink gyógyulására fordítottunk eddig. Hogy ezután ezt miből fogjuk pótolni, azt még nem tudom...

Nyáron talán majd jobb lesz a helyzet, talán nem lesznek olyan sűrűn betegek, és talán egyszer majd, ha nagy szerencsénk lesz, kinövik az egészet, és egészségesek lesznek...DE addig is ki fogok állni értük, és a családunkért, és minden családért, aki hasonló problémákkal küzd! Tegyetek így ti is!

2013. máj. 8. 11:45

Sziasztok!

Sajnos a mi családunkat is súlyosan érintik a változtatások. A facebookos csoporthoz csatlakoztam, és megosztottam ismerőseim között, ezen kívül bármikor szívesen állok rendelkezésre, ha meg kell mozdulni az ügy érdekében. Nagyon sok kisgyerkemekes családot érint a dolog, akik közül még nagyon sokan nem is tudnak a változásról, hiszen amíg járnak nekik a juttatások, addig nem foglalkoznak a témával. Így jó lenne, ha mindenkihez eljutna a hír, és egy nagy összefogás keretében ki tudnánk állni a gyermekeinkért és családjainkért. Ezért szerintem, a médiával valamilyen módon fel kellene venni a kapcsolatot. Arra gondolok, ha esetleg valakinek van ismerőse sajtós berkeken belül, akkor szóljon neki... Ha már elegen leszünk, akkor előbb-utóbb felfigyelnek ránk, és történni fog valami...reméljük, számunkra pozitív. Magam részéről optimista vagyok.:o)

209. dus (válaszként erre: 208. - Ildi^^)
2013. máj. 3. 14:57
Mi ugyanebben a cipőben járunk, csak nekem epilepsziás a fiam. Szerencsére ritkán van rosszul, de tartósan gyógyszert szed. Elkeserítő ez az egész! :(
208. Ildi^^
2013. máj. 3. 13:54

sziasztok!

most találtam rátok. mi ma voltunk a 7 éves asztmás fiammal a dokinál. nem kaptunk hosszabbítást. eléggé szíven ütött, mert nem hallottam erről semmit.

de továbbra is beteg a fiam, a gyógyszert szednie kell, de ugyebár mostantól fizetni kell valamennyit érte. ez felháborító.

végigolvaslak titeket.

207. f8db0709b8 (válaszként erre: 206. - Kiralypi)
2013. máj. 2. 08:45
Nem húzzuk..szóba jött megcsináltuk,intézkedünk..kell kis idő mig mozdulni tudunk,hisz válaszokra várunk,fontos helyekről...a többit szerintem az oldalon lesz feltűntetve :)
2013. máj. 2. 08:38

Rendben csatlakozom én is, de ha összgyültük, hatályos idön belül, akkor mit akartok ezzel kezdeni? Attól, mert összegyültünk attól még nem lesz jobb! Mit akartok kezdeni?

De csatlakozom, én is hátha a facen többet tudok meg erről!


Egy dolgot viszont ne feledjetek, hogy az idő nagyon fontos! Ne húzzátok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

205. miababa (válaszként erre: 204. - Miababa)
2013. máj. 1. 20:48
Megvan:)) Csatlakozom, és majd osztom is.
204. miababa (válaszként erre: 203. - Gabóca10)
2013. máj. 1. 20:42

Én nem találom, mit kell beütni a keresőbe???

Köszi.

2013. máj. 1. 20:20
Már vagyunk páran,remélem lesz eredménye!Meg kell próbálni!
202. smumika
2013. máj. 1. 17:08
Megtaláltam én is csatlakozom :))
201. f8db0709b8 (válaszként erre: 200. - MÁRKATA)
2013. máj. 1. 15:19
Ok..csatlakoztasd ismerőseidet! minél messzebbere jusson el!
2013. máj. 1. 15:14
Megtaláltam.Csatlakoztam,ha tudok segítek.
2013. máj. 1. 14:50

Nos..elkészült a csoport....nyilvános lett.

Fogjunk össze tartós beteg gyermekeink jogaiért!

Így keressétek,lehet csatlakozni!ha nem megy keressetek engem vagy Gabóca10-et:)

2013. máj. 1. 11:54

Még nincs....szerintem ma meg lesz!

Ide jelezzük ha kész!

2013. máj. 1. 11:30

Hol találom a facen ezt a csoportot?

Csatlakoznék...

2013. máj. 1. 10:13

Én még éppenhogy Pest megyében lakom,de vonattal 8 perc Heves megye :D

Tudok emberkéket mozgósítani néhány nagyobb városban és kissebb falvakban is.

Szerintem ha fent vagytok facen amit én kiírtam írjátok ki ti is,hívjuk fel az emberek figyelmét mire készülünk,ne érje őket váratlanul!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook