Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lepkehimlő, pillangóvírus fórum

Lepkehimlő, pillangóvírus (beszélgetős fórum)


2013. febr. 7. 18:46

Koszi a tanacsokat!

A lefolyasa elvileg nem jar semmi extraval, csak kiutesek. Ritka esetben hoemelkedes, laz.

Holnap bebizonyosodik, az van e a lanyomnak, megyunk a dokihoz. Eddig csak az ovonok allitottak...

2013. febr. 7. 15:37
Anyám..nem is hallottam még a lepkehimlőről...:( Hasonló lefolyású, mint a bárányhimlő?
2013. febr. 7. 15:35
A patikában kapható kimondottan himlős kiütésekre hab. Nekünk bárányhimlőnk volt, arra tuti jó volt, enyhítette a viszketést.
2013. febr. 7. 15:14
Bár nem himlőre de egyszer fogkrémmel kentem be a lányom csípését. Nem volt itthon semmim és az jutott eszembe egy kicsit talán ez hűsít. EGy picit használt is és a kicsi s megnyugodott hogy valamivel bekentem :)
6. cooltim (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2013. febr. 7. 14:46
Koszonom! Remelem en is, hogy hamar elmulik!
5. Hoxa
2013. febr. 7. 14:42
Sajnálom. Tényleg ki kell várni, hogy elmúljon, sok mindent nem lehet tenni. Próbálj valamilyen figyelemelterelést, játékokat, meséket bevetni.
2013. febr. 7. 14:32

Köszi!

Mi már hetek óta csak tusolunk, mert az állandó kiütések miatt már nem merem fürdetni. A tusolás is gyors, 2-3 perces.

A gyerekorvos azt ajánlotta, hogy calcium, vagy Fenistil csepp, Fenistil gél. A Bioptron lámpát kérdeztem tőle, de azt mondta, mivel vírusról van szó, szerinte nem fog sokat segíteni.

Tegnap este annyira viszketett a talpa belső oldala, hogy már majd megőrült szegényem... :-(

3. Hoxa
2013. febr. 7. 14:29
Úgy emlékszem, hogy a gyógyszertári rázó keveréket javasolták, de kérdezd meg a gyerekorvost!
2. Hoxa
2013. febr. 7. 14:29
Nálunk hamar lezajlott a dolog tavaly, szerencsére nem volt erős viszketés sem, így csak a hűvösebb vízben fürdőzést és karantént alkalmaztunk.
2013. febr. 7. 14:25
3 és fél éves kislányom nagy valószínűséggel elkapta az oviban a lepkehimlőt. Az arcocskája nagyon piros és meleg. Kiütések vannak a talpa belső oldalán is. Sajnos szegénynek egyébként is gyakran vannak kiütései, amiknek eredetét még nem sikerült teljesen kideríteni. Szeretnék érdeklődni, hogy kinek mi a tapasztalata ezzel? Mivel enyhítettétek a viszketést? Köszönöm!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook