Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit vagy mennyit lehet adni egy tisztességes dokinak köszönetképpen? fórum

Mit vagy mennyit lehet adni egy tisztességes dokinak köszönetképpen? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 7. 19:42
Ja és törvény van rá, hogy nem fogadhatja el a hála pénzt! Hiába akarsz neki adni.
2013. febr. 7. 19:21

Igazából semmit, ez a munkája ez a feladata... De ha pl. te boltban kasszás vagy neked se vesz senki ajándékot, mert kiszolgálod tisztességgel a vevőket.

De ha nagyon akarsz akkor szerintem vmi orvosos dísztárgy, vagy csak szimplán vmi dísztárgy... De egy bögre felirattal: A világ legjobb orvosának! Köszönöm a műtétet.

2013. febr. 7. 14:44
Könyvutalványt adnék.
2013. febr. 7. 13:27
Én valójában az emberség megköszönésére gondoltam, mert sürgős és életmentő műtétet végzett rajtam, mert ez a munkája. De a későbbiekben, ha lesz rá mód akkor lehet ő lenne a fogadott orvosom, ha addig nem küldik nyugdíjba.
25. szafaripók (válaszként erre: 23. - Aville)
2013. febr. 7. 13:22

Nem tudom, milyen munkakörben dolgozol.

Én a kisfiam születése előtt irodán voltam, és karácsonykor ill. egy-egy nagyobb projekt zárásakor én is kaptam egy-egy apróságot. Meg is hatott. Nem vártam el, és nem azért adták, mert kell, vagy hogy legközelebb is velük akarjak dolgozni.

Egyszerűen jó volt együtt dolgozni, és így jelezték, hogy sokat jelentett nekik a hozzáállásom - mert én voltam a megrendelő, szóval lehettek elvárásaim, és mivel mi fizettünk, ha bunkó vagyok is el kell végezniük.

Sokan hiszik azt, hogy azért, mert valaki pénzt kap a munkájáért, ezzel minden el van intézve.

Én a pénztárossal a t.scoban is emberként bánok, ez is egyfajta "hála" sajnos már - mert sokan úgy vannak vele, mint Te, hogy "ezért kapja a fizetését". Igen, azért, hogy azt elvégezze SZAKMAILAG kifogástalanul. Hogy hogyan teszi emberileg, na az a nem mindegy EGYIK SZAKMÁBAN SEM!!!!

Csak az orvosok ugye kitüntetett figyelmet kapnak, mert valahol az életed van a kezükben, és sokan visszaélnek a hálapénzzel, de akkor lehetne sorolni a politikusokat, a nagyvállalatokat, stb. ahol szintén valami kis "háláért" kaphatsz meg sokszor valamit, amir vágysz...

2013. febr. 7. 13:13

Általában ez így van de az egészség ügy azért egy bonyolult összetett téma . Elég hálátlan ami azt illeti igen kap érte fizetést az alap dolgokért . DE az nincs benne a munka körébe egyiknek sem hogy érdeklődjön, kedves , türelmes legyen. Ezért adunk hála pénzt. Mint borravalót a kutasnak ha tankol helyettünk, a pultosnak ha beszélget veled , a postásnak aki esőben szélben ,hóban hozza a leveled. Nem kötelező ,nem büntetnek érte ha nem adsz . Ki emberekkel dolgozik előfordul hogy kap . ÉN adtam már ajándékot a bankügyintézőmnek amikor egy hosszabb ügy végre közös munkával lezárult .


El nem várható viszont..

23. Aville
2013. febr. 7. 12:42

Semmit. Van fizetése. Ezt a szakmát választotta, ez a dolga, ha nem tetszik a fizetése, keressen más munkahelyet, mint ahogy mások teszik. Hálapénzt csak abban az esetben adok, ha kapok a megszokottnál többet, valami pluszt, többet, mint ami az alapellátás. pl. soronkívüliség, ügyeleti időben fogad, felhív, leletet sürget, szakrendelés helyett mehetek hozzá akórházi osztályra, ilyesmi. Ha különleges elbánást kívánok, akkor általában az orvos magánrendelőjébe megyek, ahol ki van függesztve a falra a tarifa, nem kellemetlen a fizetés, és számlát kapok a szolgáltatásról. Azért van még életben a paraszolvencia, mert akik adnak, ők életben tartják. Véleményem szerint gusztustalan. És az az orvos is az, aki elfogadja. Én fizetek az ellátásért. Minden hónapban nagyon keményen levonják a béremből.

Az áruházban miért nem adsz jattot a felvágottasnak, mert kiméri a húsz deka parizert? A bankban jutott eszedbe már pénzt dugni az ügyintéző zsebébe mert leköti a pénzed, megnyitja a szamladat? Vagy az utcaseprőnek mert rendbe teszi a parkot, amin keresztül mész mindennap?

22. kristo_f (válaszként erre: 3. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 7. 12:34

Ugye te mostanában repatriáltál?

:)


Nekem szerencsém volt idáig azzal a kevés dokival akivel találkoztam

Nem,vagy csak alig lehetett rájuktukmálni pénzt

Volt egy szivészem kórházban, ha berohantam hozzá azonnal foglalkozott velem

Mindig úgy erőszakoltam rá 3-4ezret boritékban

hogy az "orvosi lövészegylet javára" :)


Egynapos műtét 3-5ezer

Egy alant emlitett nőgyászati, talán egy tizest megér,ami ma már nem egy nagy pénz

21. pintyőke madárka (válaszként erre: 20. - Yulcsy)
2013. febr. 7. 12:32
ezek mind jók , házi méz , lekvár .. ez nagyon jó ötlet .
20. Yulcsy
2013. febr. 7. 12:31

Én is pont ebben a cipőben járok.Én megpróbáltam odaadni a pénzt,de nem fogadta el.2 gyermeket szültem nála,egyiknél sem fogadta el.Most állítok össze neki egy csomagot.Van benne:méz 2 fajta,tea,csoki,lesz 1 üveg bor,vörös szőlőmag olaj,lekvár(házi), és készíttettem neki egy egyedi ajándékot.Olyan dolgokat választottam,aminek én is örülnék...

De követem a fórumot és várom,hátha írtok még jó ötletet!!

19. pintyőke madárka (válaszként erre: 17. - Szafaripók)
2013. febr. 7. 12:29
ÉN elfogadok ajándék italt ha gondot okoz :)
2013. febr. 7. 12:28

Ajándék kosár :

( persze nem cukor liszt:) )


Édesség , kávé , ital, aszalt gyümölcs....

17. szafaripók (válaszként erre: 13. - Kukacc)
2013. febr. 7. 12:28

Hát, az én párom ugyan nem orvos, de annyi italt kap (főleg az ünnepek környékén), hogy lassan kereskedést nyithatnánk.

Egyikünk se iszik igazán alkoholt, még a szilveszteri pezsgő fele is megvan, pedig azóta már volt névnap, születésnap.

Ennyit elajándékozni se tudunk...


Szerintem azt is mérlegeld, hogy a későbbiekben akarsz-e még ettől a dokitól valamit. Ha igen, akkor ez egy olyan gesztus, amire jó esetben emlékezni fog, amikor eljön az ideje. Ha nem, akkor meg tényleg csak valami jelképeset, és kész...

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Kukacc)
2013. febr. 7. 12:26

Tudom van rálátásom, és látod te is írod tovább adják. Hiába nincs feltüntetve az ára, azért ismerik milyen értékű italt kapnak.

De nekem aztán édes mindegy ki és mit ad, csak ez olyan sablonos személytelen, legyen valami és kész ....szerintem. Akkor már a pénz, ha valaki adni akar, ha az orvos lelkiismeretes, úgysem fogadja el, ha meg nem annak örül a legjobban, tud tankolni belőle, vagy megy az üdülési pénzéhez :DDD

15. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 7. 12:24
A vásárlási utalvány ugyanaz mint a pénz. Nem kell alkoholt adni, lehet kávét, sonkát, sajtot, bármit.
2013. febr. 7. 12:22
Na meg pontosan miért vagy hálás ? Mert egy egyszeri vizsgálat nem egyen rangú egy komolyabb műtéti beavatkozással ? Ezeket mind összegzed és kész a végeredmény :)
13. Kukacc (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 7. 12:20

Mert pl: ápoló vagyok és kissé mélyebben belelátok a dolgokba? Nem arról szól, hogy szeretik az alkoholt, de egy nívósabb bor értéke is vetekszik egy vásárlási utalványéval, viszont nincs az, mint az utalvánnyal, hogy egy bizonyos összeg van rá feltüntetve.

Annyit még hozzátennék, hogy hidd el, ha nem kell nekik, továbbajándékozzák, stb.

Egy üveg minőségi alkohol sosem hülyeség, vagy felesleges.

2013. febr. 7. 12:18
Az utalvány jó ötlet .. de sajnos a pénzen sem fog meglepődni . Nem érzi kellemetlennek elfogadni.. HOgy mennyit ? Pontosan annyit mint egy magán rendelésen kérne . Nézz utána tarifájának. És abban az értékben .
11. annadi
2013. febr. 7. 12:18
Ezek szerint erre felé nincsenek ilyen orvosok. Én 2009-ben 10 ezret adtam neki, úgy zsebre tette, hogy csak na!!! Pedig én is olvastam róla, hogy nem fogadja el. Na persze! És akikkel egy szobában voltam ,azok is mind pénzt adtak a dokijaiknak. Jó lenne más milyennel is találkozni...
2013. febr. 7. 12:13

Én vásárlási utalványt adnék neki, abból azt vesz amit szeretne. Könyvet a továbbképzéséhez, CD-t stb. Italból annyit kapnak, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni, egy kórházi orvos naponta minimum egyet.

Nem tudom miért gondolják sokan, hogy minden orvos szeri az alkoholt :)

9. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 8. - Vikucka)
2013. febr. 7. 12:10
Szerintem ilyenkor nem is várják el, még a kevésbé "tisztességes" orvosok sem, akik amúgy elfogadják a hálapénzt.
2013. febr. 7. 12:06
Én semmit sem adtam neki :((
2013. febr. 7. 12:01
jót olvastam róla pénzileg. Én is valami bor félére gondoltam.
6. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 4. - F08844d0fd)
2013. febr. 7. 12:00
Esetleg valami ajándékot. Ha tisztességes, akkor megsérted a pénzzel.
2013. febr. 7. 12:00
Ha mindenáron szeretnél valamit adni neki, vegyél egy ü. jó minőségű bort, vagy whisky-t.
2013. febr. 7. 11:59
Február 4-én volt egy vetélésem. 3 hét múlva kell menni a szövettan eredményért, gondolom meg is vizsgál az orvos. Nem magánrendelésre megyek. Mit lehet adni egy tisztességes orvosnak köszönetképp. Nagyon rendes volt.
3. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - F08844d0fd)
2013. febr. 7. 11:59
Úgy értet csúszópénzt. Semmit. Kap fizetést.
2013. febr. 7. 11:59
Mikor, mire, miért,
2013. febr. 7. 11:57
Nit vagy mennyit adnál a dokinak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook