Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most, vagy soha! Lefogyok! fórum

Most, vagy soha! Lefogyok! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Most, vagy soha! Lefogyok!

1 2
48. kunoi (válaszként erre: 47. - Donna Juanna)
2013. febr. 13. 08:26
Köszönöm! :-)
2013. febr. 13. 00:08
Szorítok a fogyáshoz!
46. kunoi (válaszként erre: 44. - *Violetta*)
2013. febr. 12. 21:17
A "nyitott klubok" menüpont alattiak!
45. kunoi (válaszként erre: 44. - *Violetta*)
2013. febr. 12. 21:16
MIndkettőbe jelentkezz, mert az egyik a dumcsizós, támogatós, a másikba a saját receptek, edzés-ötletek mehetnek!
44. *Violetta* (válaszként erre: 43. - Kunoi)
2013. febr. 12. 17:53
Persze, nagyon szeretnék, csak több klub is van, melyik lenne az, hová jelentkezhetek? :)
43. kunoi (válaszként erre: 35. - *Violetta*)
2013. febr. 12. 14:11

Violetta!

Még két hely van a klubban, és betelik!

Várunk!

42. kunoi (válaszként erre: 38. - Kiskatitina)
2013. febr. 12. 11:53

:-)

Köszönöm Kata!

41. kunoi (válaszként erre: 37. - 1dd00295ba)
2013. febr. 12. 11:53
Köszönöm Éva!!!!
40. kunoi (válaszként erre: 36. - *Violetta*)
2013. febr. 12. 11:52

Szia Violetta!


Köszönöm! ;-)

Gyere a zárt klubba, ha szeretnél, még van néhány hely, keresd az adatlapomon, és kérj belépési lehetőséget.

39. kunoi (válaszként erre: 33. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 12. 11:50
Köszönöm! :-)
2013. febr. 12. 09:46

Kedves Kunoi!

Veled vagyunk.:)

Kata

2013. febr. 12. 09:05

Kedves Kunoi!

Nem könnyű, keresgéljük , mi az ami megoldható, mi az amit szívesen csinálunk .Mindig van , ami még meghatározza a lehetőségeinket !

Ne add fel , probáld , ami nálad megoldható !

Amikor rátalálsz , hogy ez az ami megy és eredmény lesz , akkor viszont figyelni kell , hogy az életvitel is változzék , tehát nem viszaállni a régi szabadságra , jó evésekre !!Én mindig ott rontottam el , igy a nagy lefogyás lassan lassan visszajött !Elrontottam .

Most amit csinálok bevált , csak csiszolni kell , de ha sikerül , én többet nem hízom vissza !!

Pl az ötszöri étkezés és a 2 l tea , nagyon jó szerintem ezért nem akarok falni , úgy mint régen !

Én kétszer ettem egy nap , de sokat , most meg nem is kell . Érdekes , tetszik.

Kívánom , hogy találd meg azt ami eredményes !Üdvözlettel Éva

36. *Violetta* (válaszként erre: 32. - Kunoi)
2013. febr. 12. 05:57

Kunoi, ne haragudj, hogy nem gratuláltam :)))

Olvastam a cikked és le a kalappal előtted! :)


Remélem csatlakozhatok hozzád, bár nekem nincs gyerekem és nem is tervezek, de remélem támogatni és biztatni tudjuk egymást :)))

2013. febr. 12. 05:53

Sziasztok, csatlakozhatok? :)


Én mindig az utolsó kilóktól akarok megszabadulni ami nagyon nehéz, mert rendszeres sportolást és életmódváltást igényel, viszont őszinte leszek, kényszerevéssel is küzdök, szóval duplán harcolnom kell az evéssel és jobb léttel, mert depressziós is vagyok de...Most vagy Soha, elkezdtem már tegnap rálépni a helyesebb útra :) a harc nagy...de sikerülni fog :)

Pontos adatokat sajnos még nem tudok adni magamról, csak annyit hogy 164 centi vagyok és 23 éves :D

De majd hétvége fele veszek mérleget :)

Nincs sok feleslegem, olyan 50 kiló szeretnék lenni, vagy 52-53mal is teljesen elégedett lennék.

34. 731e5b9ffb (válaszként erre: 33. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 11. 23:20
Valamiért a link nem azt tölti be amit kéne, a kalkulátorok az oldal jobb oldalán találhatók, a napi kalóriaszükséglet kalkulátt kell megnyitni.
33. 731e5b9ffb (válaszként erre: 30. - Kunoi)
2013. febr. 11. 23:15

A kalóriaszámlálás az elején tényleg macera, főleg a főtt ételeknél, mert ott tényleg mérni kell minden hozzávalót a végén pedig osztani-szorozni. De egy főtt ételt csak egyszer kell így kiszámolgatni, legközelebb már az előző számítás alapján csak az elkészült ételt kell kiporciózni. Nekem már nem tart tovább a főzés így se, mert a megszokott ételeim már ki vannak számolva. Igazából ez a módszer pont azoknál válik be, akik simán az egészséges ételektől és mozgástól nem fogynak. A másik nagy előnye, hogy nekem mindig bűntudatom volt evés után. Viszont nyáron úgy fogytam kalóriaszámlálással 16kilót, hogy még a diéta alatt is belefért minden nap egy nagy pálcás jégkrém és bűntudat nélkül megehettem. Nem volt semmilyen mellékhatás, nem voltam levert, éhes sem voltam, szinte hihetetlen volt számomra, hogy ilyen komfortosan is lehet fogyni. Ha még szükség lett volna simán folytattam volna a diétát(annyit ettem, amennyi az alapanyagcserémhez szükséges), tehát nem éreztem úgy soha, hogy jajj legyen már vége. Én imádok enni azóta is, viszont így, hogy minden nap a limit alatt bűntudat nélkül dőzsölök, a súlytartással sincs problémám. Régebben én is macerának tartottam ezt a módszert, helyette GI, south-beach, dukan diétákat próbáltam,de sajnos csak azt értem el velük(SB,dukan), hogy mire letelt a szigorú első szakasz, megundorodtam a zőldség-hús kombótól és mindennél jobban kívántam a kenyeret, a tésztát és az édességeket. Persze a második megengedőbb szakaszban már nem fogytam semmit, roszabb esetben még vissza is híztam az első szakaszban leadott pár kilót. A GI diétától szebb lett a bőröm, feltöltődtem energiával,jól éreztem magam, csak sajnos nem fogytam egy dekát sem..Ezek az én tapasztalataim, de mindenkinek más válik be. Sok erőt és kitartást kívánok a céljaid eléréséhez! Viszont egy átlagos napodat én a helyedben akkor is kiszámolnám, ha nem akarnék számolgatással fogyni, ugyanis ha nem több a bevitt kalóriád, mint amit a kalkulátorok fogyáshoz ajánlanak, akkor valszeg tényleg van valamilyen egészségügyi problémád. Itt a kalkulátor, amivel leellenőrizheted:


[link]

32. kunoi (válaszként erre: 31. - Bucinudli86)
2013. febr. 11. 13:30

Szia Bucinudli!

Köszönöm és Neked is hasonló jókat kívánok!

2013. febr. 11. 07:28

Szia Kunoi!

Olvastam a cikkedet, és a naplódat is.Először is szeretnék gratulálni, hogy 3 gyerkőc mellett ilyen szuperul helyt állsz még a diéta terén is, és sok-sok kitartást kívánok, és álmaid váljanak valóra:)

Hasonló helyzetben vagyok, mint te, én is 2 gyerkőcöm mellett próbálom elérni céljaimat.Így jelentkeztem a titkos naplód olvasására is, hátha erőt kapok soraidból, cserébe én pedig támogatást nyújthatok:)

30. kunoi
2013. febr. 10. 22:51

Sziasztok!

Köszönöm Mindenkinek a hozzászólásokat!

Az étkezésben a mennyiségekre is figyelek, a teljes kiörlésű használata nálam azt jelenti, hogy ha valamit sürítek, vagy kenyeret sütök a családnak, akkor azt ( meg többnyire zabpehelylisztet) használok. De a nagy részét a család eszi meg, nem én.

Az alacsony és közepes GI-jű ételeket természetesen az ajánlott adagmennyiségek szerint fogyasztom, nem többet, nem eszek össze többet csak azért, mert alacsony indexű. :-)

Egy étkezés-egy normál, ajánlott adag.

kalóriaszámlálással még eddig nem próbálkoztam, de nekem az most nagyon sok időbe telne, ami 3 gyerek és egy nagy háztartás mellett nincs.

Gondolom azért ahhoz idő kell, és energia, hogy az ember ebbe beleszokjon, de majd megpróbálok utánanézni, lehet, hogy egyszerűbb, mint ahogy elképzelem.

A mozgást úgy képzelem el, hogy állandó részese lesz az életemnek, mert szeretek mozogni, és ahogy írtam, eddig is az volt többnyire, mióta először elkezdtem.

HA! nem akarnak a kilóim mozdulni, nem sikerül kitartó munkával, odafigyeléssel sem megfelelően fogynom, akkor az a terv, hogy kivizsgáltatom magam. Hormonvizsgálatokon még nem vettem részt sosem, de kétévente járok teljes kivizsgálásra, és eddig a véreredményeim rendben voltak, meg minden más is, a súlyomat kivéve.

Genetika is van benne, a családban is voltak, akik a várandósságok alatt híztak, és aztán ők úgy is maradtak, hát én nem szeretnék!

Hát Csipkerózsika, ha én érteném, már boldogabb lennék! Nem vagyunk egyformák, hiszen van olyan ember, aki zabálhat akármit, sosem hízik el, és van olyan mint én... Igaz, hogy én is csak a várandósságok és a szopi alatt híztam meg, amúgy "álló időben" tartottam a súlyom :-).


Mégegyszer köszönöm a hsz-okat, minden pozitív szó, minden kritika, minden tanács csak előbbre vihet! Mindenkinek sok sikert, aki hasonló cipőben jár!

2013. febr. 9. 21:26
Kívánok Neked nagyon sok sikert és kitartást! :)
2013. febr. 9. 08:17

Hajrá! Drukkolok! :)


Szülés után csatlakozom, ha szükségem lesz rá! Egyelőre nincs! :)

2013. febr. 8. 14:44
Kívánom,hogy terveid sikerüljenek!!! Én 2 gyerekes anyuka vagyok és szeretném visszakapni a régi súlyomat, alakomat. 170 cm és jelenleg 67-8 kg. A cél 60 kg és elfogadható alak ( 2 császártól elég rendesen deformálódott a hasam). Naponta szembsülök én is az étkezés és a mozgás nehézségeivel, de egyfajta lustaság is van bennem ami plusz fáradtsággal is párosul. De megcsináljuk, mert ügyesek vagyunk :)!!!
26. maya75
2013. febr. 8. 06:13

Szia!


Nagyon sok sikert és kitarást a fogyáshoz!!!

Tudod most a 3. gyerkőc után én is nehezen adom le a súlyomat....mert amit nyáron ledobtam 10 kg-ot azt télen visszaszedtem..:(((

Tornázni egyedül nekem sincs mindig kedvem...de "néha" eljárok az egyik csajjal tornázni.Októberben lesz a kicsi 3 éves.De egy szerűen nehéz nekiindulni...nekem is muszáj lenne mert egyrészt nem érzem jól magam a bőrömben(93kg)

Másrészt 2 hónap múlva lesz az esküvőm is...

A kajára odafigyelek...legalábbis próbálok.

25. 731e5b9ffb (válaszként erre: 23. - Csipkerózsika)
2013. febr. 7. 22:50
Nagyon szépen lehet hízni egészséges kajáktól is, ha az ember összekalóriabevitele magasabb, mint a felhsználása. A teljes kiőrlésű cuccokban sincs kevesebb kalória, mint a fehérlisztesekben, ami viszont mellettük szól, hogy hosszabban jóllakottsági érzést adnak. Nagyon egészségesek az aszaltgyümik, olajos magvak is például, viszont iszonyatos mennyiségű kalóriát tartalmaznak. Régebben én is GI étrenden híztam, ugyanis nagyon jól összeettem egészséges kajákból is többet, mint kellett volna. És még bűntudatom sem volt,hiszen semmi egészségtelent sem ettem:)A cukormentes étkezés is csak annál hozhat javulást aki addig cukrozott, én már 10 éve nem használok cukrot a konyhámban (max bolti ételekben találkozom cukorral), mégsem fogytam tőle egy dekát sem (valszeg akkor többet híztam volna, ha még cukrot is eszem). Szerintem a GI diéta csak akkor hatékony, ha kalóriaszámlálás is társul mellé. Vagy ha valaki alapból szeret keveset enni(bár annak általában nem kell semmilyen súlycsökkentő diéta sem).A sport valóban jó dolog, csak az sajnos a hátulütője, ha kihagy valaki egy időszakot, hirtelen csökken az energialeadása, viszont az étvágya még jó darabig megmarad és ez sajnos szintén könnyen hízáshoz vezet.Szóval nem olyan egyszerű a dolog..
24. Ayna
2013. febr. 7. 22:08

Szia!

Jajj de jó! Jajj de jó!

Mindig óriási örömmel tölt el, ha egy újabb ember gondolja úgy, hogy változtatni szeretne.

A torna DVD - ket én is megunom egy idő után, ezért van itthon 10 darab különböző. :D És a szerelmese lettem a házitornának.

Hajrá! Hajrá! :)

23. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Kunoi)
2013. febr. 7. 21:04

Szia!

Sok erőt és kitartást kívánok a célodhoz.

Ne érts félre, sem kötekedni, sem kritizálni nem akarlak, de nem értem a 30 kg hízást teljes kiőrlésű, cukormentes étrend és jóga mellett. Hogy lehet ez? Hormonális...?

Sokan felszednek ennyit, de a többség azért nem is veti meg a jó falatokat és a mennyiségre sem figyel.

Van ismerősöm, aki egészségi okból szintén elhagyta a fehérlisztet és cukrot és sokat fogyott, pedig eleve sovány volt.

Szóval, hát nem értem a dolgot...

2013. febr. 7. 18:04
Gratulálok a három babóhoz, és kitartást kívánok, hogy elérd a célodat! :)
21. Icuska538 (válaszként erre: 17. - Panda68)
2013. febr. 7. 13:32
Gratulálok , és mennyi idő alatt fogytad le ? Tudtál mozogni ? Ügyes vagy !!!
2013. febr. 7. 12:38

Gratulálok , szépen leírtad a cikkedben az előzményeket , nagyon sok szerettel és tisztelettel gondolok Rátok!Három gyerek , az a legszebb ajándék !Nagy feladat ami sok örömet is ad!

Én a teákat a fiókba összegyülteket használom vegyesek , sokat iszom 2-2.5 l , natúron , ez csoda nálam !Ami érdekes, nagyon szépen megindúl a keringés, nem dagadnak a lábaim, -nagyon!

Az étkezésem inkább a fött sovány félék , szerencsére szeretem a káposzta minden formáját, igy aztán egy kis csirkemellel megdíszítve jól esik mindíg !

Soha nem gondoltam: napi ötszöri étkezés , betartani !Sikerül!

Nem nélkülözök, nem számolgatok , nem szenvedek , úgy mint amikor más módszerekkel fogyóztam !

Megszokom a sovány , követekezetes étkezést és remélem minden nehézség nélkül, kisebb súllyal

talán jobban és tovább élhetek !Amiket most elhagytam az étkezésemből, annak egy részét majd

viszacsempészem , de csak módjával!Pl: Tolle -trapista ,sovány sertéshús , margarin a korpás kenyérre , de csak picit!!Nem sokára tavasz lesz , nyár , jönnek a zöldféle primőrök , keveset meg-meg veszek magamnak !Sütés pedig alig , azt is csak a családnak.. , néha !

Figyelem a naplódat , amiket én is szivesen fogyasztok, arra felfigyelek és bővítem a menümet !

Sajnos a mozgásban nem tudlak követni, mert nem megy... !Te is csak óvatosan ! Szerintem az étkezésen lehet igazítgatni !!


Hűűű ! Én most pirosra sült grillcsirkéről álmodom, céklával, vagy piroskáposztával!! Képzeld el , amiről soha le nem mondok : az a csirke bőre ! Most aztán nem lehet , de majd ..módjával !Látod , milyen rossz vagyok !


Nos , ezért nem veszek és sütök csirkét , mert ez az egyik gyengém!!

Megyek eszem egy mandarint... !


Sok sikert , és azoknak is akik követnek !!

19. henya
2013. febr. 7. 12:33
Jó volt végigolvasni...Mindig újratöltődök, mikor ilyen pozitív hozzáállást sugaló sorokat olvasok..Én is nyomom veled.;-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook