Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Kell" ill. szabad rajzolni tanítani 4 éves gyereket? fórum

"Kell" ill. szabad rajzolni tanítani 4 éves gyereket? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2013. febr. 7. 10:52
Természetesen. Ez "előtanulmány" a későbbi íráshoz, meg amúgy is jó játék. Az óvodában rajzoltatják is az ilyen korú gyerekeket.
34. 25800e2d09 (válaszként erre: 33. - Lillenet)
2013. febr. 6. 23:22
---8--- :)
33. lillenet (válaszként erre: 32. - 25800e2d09)
2013. febr. 6. 23:19

:D:D:D


----8----:)

32. 25800e2d09 (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2013. febr. 6. 23:14
Ne is törődj vele. ha meglátná az írásom ma egy alsó tagozatos tanító sírva fakadna, hogy mennyire alaktalan. csoda hogy gépelni nem tudok csúnyán :D cserébe rajzolni megtanultam rendesen :)
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Sylvia81)
2013. febr. 6. 22:52
Ez már harminc éve is így volt :) Legalábbis nálunk igen. És szerintem a gyerekek okosabbak, mint sokan gondolják, 5 évesen már tudják kezelni a számítógépet. Vannak országok ahol öt évesen kezdődik az iskolai oktatás.
30. lillenet (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2013. febr. 6. 22:51
Szerintem is csak kizárólag akkor és addig amíg van kedve hozzá és kizárólag biztatva, nem javítgatva stb.
29. lillenet (válaszként erre: 23. - Bnedora)
2013. febr. 6. 22:50
De, jobb helyeken igen. És reméljük egyre több helyen, hogy minél többeknek elérhető legyen.
28. bnedora (válaszként erre: 26. - Sylvia81)
2013. febr. 6. 22:48
Nem semmi! Ha legközelebb találkozom az unokáimmal, majd megkérdezem tőlük, mit csinálnak az óvodában. Szeptemberben kezdik az első osztályt:-)
27. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - Bnedora)
2013. febr. 6. 22:47

A rajz szerintem nem kifejezetten a szépíráshoz kell. Talán inkább az egyenes és görbe vonalakhoz, a soron belüli íráshoz. Vagy tudja fene...

Én is szörnyen írtam kiskoromban, vicces is volt, mikor 4.-ben a fogalmazásomra 5/5/2-t kaptam, tartalom/helyesírás/külalakra. :D A háttérsztori annyi volt, hogy 5 perc alatt írtam a szünetben a fogalmazást, mert elfelejtettem, hogy van házi. Szegény tanárnő szóvá is tette, hogy jócskán alulmúltam önmagam... :D Aztán elmeséltem neki, akkor már mosolygott ő is. :)

Nyugodt körülmények között sem voltam képes 4-esnél jobb külalakra - mentségemre szolgáljon, balkezes vagyok.

26. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - Bnedora)
2013. febr. 6. 22:43

Nem tudom, pontosan mi a követelmény, de sógornőméknél már rendes feladatlapok voltak a betűkhöz nagycsoportban!!! Azt hittem, az agyam eldobom!!!

Az összes számjegyet is ismernie kellett a gyereknek, kisebb-nagyobb relációt, sőt, még ha bizonytalanul is, de 10-ig összeadni.

Pff...

Akkor mégis mit tanulnak elsőben??????

25. Guruljka (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2013. febr. 6. 22:42
Meg is utálja a ygerek nagykorára, átlagban.
24. szafaripók (válaszként erre: 22. - Sylvia81)
2013. febr. 6. 22:42
:))
23. bnedora (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2013. febr. 6. 22:40
Furcsa, az én fiaim is szépen rajzoltak, viszont írni már iszonyúan tudnak. A kisebbiknek el sem tudom olvasni az írását. Igaz, amikor elsős lett, már a nagytól megtanult olvasni, írni. Anno, minket még alaposan tanítottak az abc-re. Nagy papírra, levegőben formáztuk a betűket. Gondolom, manapság már nem így megy.
22. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2013. febr. 6. 22:39

:)))

Azért nem fogják ám azt olyan szigorúan venni, hogy egy adott faj összes stílusjegyét követeljék. :)


Az én lányom mozdony. Szerinted??? :D Pedig még megvolt a szivecske, a virág, megy egy csomó csajos darab. :D

21. bnedora (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2013. febr. 6. 22:36
:-D
20. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2013. febr. 6. 22:36

Stimmt. Ezért írtam, hogy 5évesen már fontos.

A rajzolás nagyban segíti a finommotorika kialakulását, ami meg később szükséges a betűk formálásához. Ráadásul az irányok, viszonyok, relációk fogalmait is ezáltal tanulja a gyerek. Továbbá fontos a szintetizálás-analizálásban is, no meg a lényegkiemelésben.

És mivel elég csekélyes ismeretem van a témáról, biztos kihagytam még egy halom dolgot, amit fejleszt a rajzolás. :)

19. szafaripók (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2013. febr. 6. 22:34

Nálunk is volt arról szó, hogy majd az iskolaérettség egyik feltétele lesz, hogy a jelét rendesen le tudja rajzolni.

Na itt bántam meg, hogy pöttyös labda helyett kutya lett a jele...:)

18. bnedora (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2013. febr. 6. 22:31
A szomszéd kisgyereket azért nem vették fel első osztályba, mert nem tudott rajzolni.
17. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. febr. 6. 22:31
Oké, tiéd a pont!!! :D
16. szafaripók (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2013. febr. 6. 22:30

:)))

De még lehet művész. Némelyik felnőttként se csinál olyat, hogy felismerhető legyen, szóval még van remény!:))

15. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Kryssz)
2013. febr. 6. 22:30
Életem legmegdöbbentőbb felfedezése volt, mikor rájöttem, hogy tudok csöves kukoricát rajzolni! :D
14. kryssz (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2013. febr. 6. 22:26
:DDD Hát, ja!!!:-))))
13. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. febr. 6. 22:24

Legalább az oviban csinálja. :)

Azért nektek még van időtök... 5évesen már nagyon fontos, hogy rajzoljon, és az felismerhető is legyen, de addig annyira nem.

Max. nem lesz belőle Klimt. :)

2013. febr. 6. 22:21

Az én fiam lassan-lassan 3 lesz, de itthon nem akar se rajzolnmi (firkálni), se festeni, se semmit.

Az oviban odaül, csinálja.

Nekem úgy tanították, hogy azért is fontos lenne a rajzolás, mert az a későbbi írásképének milyenségét is befolyásolja.

Hát, én nem hogy arra nem tudom tanítani, hogy mit hogyan rajzoljon, már annak is örülnék, ha rajzolna. De nem akar. Inkább kirakózik, építőkockázik, vasutat épít faelemekből, és tologatja a kisautóit. Már amikor nem tornázik és nem rohangál...:)

11. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Kryssz)
2013. febr. 6. 22:21

Próbáld többféleképpen lerajzolni ugyanazt - jó fej vagyok, mi? :D Mondjuk egy virágnál még kivitelezhető, hogy rajzolsz margarétát, tulipánt, rózsát, meg mittomén. Talán még háznál is, hogy néha négyzetből rajzolod, néha téglalapból.

Eddig még nekem is megy... Aztán majd jön a macska meg a kutya, és inkább megkérem, hogy hadd olvassak mesét. :D

10. kryssz (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2013. febr. 6. 22:20
Azért szerintem nem igazán ugyanaz, hisz a szavakat ugyanúgy kell ejteni, mindenkinek, tisztán stb. Rajzolni meg mindenki másként rajzol le valamit. Mármint ha azt mondják pl. hogy rajzolj egy fát, az 100 féle lehet, benne kell, hogy megfogalmazódjon, hogy neki mi a fa. Azt is mondták, hogy ha valamit rajzol s arra ő azt mondja pl. hogy az virág, holott én nem látom benn a virágot, ne javítsam ki, hisz neki az a virág. Ezért nem ugyanaz szerintem.
2013. febr. 6. 22:17
Hát én is valami hasonlra gondolok. Nem tudom, hogy meg kell-e neki mondanom, hogy mit hogy "kell" rajzolni, mert pl. egy virágot is 1000 féle képpen le lehet rajzolni, miért kellene azt megtanulnia, hogy én épp hogy tudom rajzolni. Viszont, ha rá van bízva, hogy rajzoljon - amit egyébként szeret - csak firkálgat. Viszont betűket meg már írogat. Persze, megmutattam neki, hogy melyiket hogy kell, mert nagyon érdekeleték a betűk, de azz mindenki ugyanúgy csinálja. :-)
8. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Kryssz)
2013. febr. 6. 22:16

Az én lányom is csak irkafirkákat rajzolt sokáig - legalábbis én azt hittem! Az óvodában rajzolt ő normálisan, tök érdekes ábrázolásmóddal, de itthon sokáig nem mutatta. Már pont aggódni kezdtem, mikor megláttam az óvodai munkáit! :)


Lehet, hogy nálatok is valami ilyesmi lehet.

tud ő valamit, hisz téged is utánoz, csak az önkifejezésének jobb az irkafirka.

Szerintem ne aggódj! :)

Majd akkor aggódj, ha szomorú, sírós embereket fog rajzolni!

7. bnedora (válaszként erre: 5. - Kryssz)
2013. febr. 6. 22:15
Szerintem ez nagy hülyeség. Olyan, mintha nem mondanál neki szavakat, hagy tanuljon meg magától beszélni.
2013. febr. 6. 22:13

Ha már rajzolni tanítás...

Sógornőmnem az akkor még óvodás lánya mutatott az anyukájának egy szép rajzot, ő rajzolta. Volt rajta egy ház a jobb oldalon, szép piros tetővel, ablakkal-ajtóval, ahogy azt kell. A bal oldalon fa, kerítés, még 1-2 apró részlet.

Sógornőm tök boldog volt - egész addig, míg nem tudatosult benne, hogy az egész csoport ugyanazt rajzolja, ugyanúgy! Tehát balra a fa, jobbra a ház piros tetővel!

Köv. otthon rajzolás alkalmával próbálta a kislányt más irányba terelni: legyen mondjuk kék a háztető, vagy épp fa helyett legyen virágágyás. Nemleges választ kapot, merthogy az óvodában ők azt tanulták, ezt így KELL rajzolni!

Sógornőmmel madarat lehetett fogatni, mikor elérte, hogy a gyerek levetkőzte az óvodai szabályokat, és magától rajzolta a képeket.


Na, ilyet NE!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook